Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve II musí dúfať, že sú dostatočné... (Saturn)

Dejf4

Zde Disney rezignovalo a nesnažilo se přinést žádné nové nápady. Naopak dějově je to velký slepenec, písničky již nejsou tak chytlavé a postavy též ztratily své kouzlo. Malé děti budou stále nadšené, ale dospělý divák bude tentokrát trpět. 4/10 ()

fiasko

Známka: D; Po šesti letech se Elsa a Anna vrací v sequelu prvního Frozen. Nepřekvapivě jde opět o muzikál, tudíž je film přeplněn horou hudby množstvím překonávajícím předchozí díl. Ledové Království považuju za povedený animovaný snímek, který relativně funguje ve všech klíčových momentech. Šlo o komerční snímek, tudíž mi přišlo, že ve stanovených mantinelech měl film přijatelně zrealizovanou původní vizi toho, čím chtěl být. I neslavné odhalení padoucha mi nedělalo tak velký problém jako většině lidí. Teď se ale zaměřím na ono pokračování... Bohužel se jedná o další snímek řadící se do kategorie šablonovitých projektů studia poslední doby, avšak zde neplatí, že se jedná o film průměrný, ale špatný. Je trochu urážlivé, když na internetu vidíte, že pokud se vám líbilo první Frozen, zajisté nebudete mít problém s jeho pokračováním. Já se k těmto lidem zjevně neřadím, protože dále budu říkat jen to, co říkám o posledních Disneyho projektech pořád a pořád dokola. Film je proryt plochostí a mířen hlavně na děti. Franšízy studia Illumination typu Já Padouch či Hotel Transylvánie dokázaly být mířené na děti, zatímco pořád zvládaly být zábavnými filmy připomínající old-school cartoon. Sestry Anna a Elsa, venkovan Kristoff s jeho sobem Svenem a sněhulák Olaf vyráží do vzdáleného začarovaného lesa. Příběh se točí kolem začarovaného lesa, dále jsou blíže zkoumány Elsiny kouzelné schopnosti a film se též zaměřuje na ztrátu rodičů sester. Celá story je fabulována přesně po sté se opakující formuli ve formě kýčovitých archetypů. Postavy se chvílemi chovají jako totální idioti, aby se přizpůsobily a vyhovovaly svým chováním přednastavené dějové linii. Scénář tedy ani nerespektuje postavy, tento problém se řadí k několika dalším, které již byly zmíněny. Je mi líto, ale Frozen II je oproti prvnímu dílu kvalitativně velký spád dolů. ()

muti

Ako dvojka úplne epic - pokračovanie, zápletka, návrat do krívd minulosti, postavy, konanie, detaily, animácia, mimika, kostýmy, pesničky, narážky, ako aj vystrelenie si zo seba, na dokonca prijatie smrti. Všetko bolo vyhajpované na topku. ()

Chaloupek

Malá se bavila a s ní i narvané kino. Jen za nás to asi chtělo víc toho sněhuláka. První díl jsme neviděli, což ale pětiletce nevadilo a tátovi bylo šumafuk. Místama vtipné, místama roztomilé. Jinak asi průměr, ale tak nejsem zřejmě cílovka a proto dám čtyři. ()

Amalberga

Vůbec by nevadilo, kdyby bylo méně písniček a více děje, protože hned od začátku na mě hlavní postavy sypaly jednu písničku za druhou, až jsem ve chvílích, kdy se chvíli nezpívalo, děsila, kdy zase začne nějaká písnička. Žádná z písniček mi nepřišla nějak zvlášť dobrá. Na filmu mi vadilo, že je prvoplánově extrémně politicky korektní. ()

bonovox

Pokračovanie ktoré ide po celý čas na istotu. Opäť je to vizuálne perfektné ale po príbehovej stránke je to dosť slabé. Aj konanie niektorých postáv je dosť mimo. A u mňa bod dole aj za príliš veľa pesničiek, ktoré príbeh ničím výnimočným nedopĺňajú. 60% ()

Insomniac

Jediné, čo stojí za reč, je super-animácia. Inak slabučký dej, zaspával som. Pesničky o ničom, niekedy akoby nasilu vložené... A navyše aj takmer bez vtipu. Zasmial som sa asi trikrát. Slabý odvar jednotky. ()

Astonko

Na mňa trochu moc spievania, ktoré dej nikam neposúvajú, no inak rovnako dobré ako minulý diel, s ešte lepšou animáciou 7/10 ()

Frecerick

Celkem slušná jízda, slabší "finále". Na jedničku to nemá, ale fajn návrat k Elze a jejím schopnostem, za které dávám plus. Olaf jako humorný prvek více pro děti než v jedničce, ale scéna s převyprávěním jedničky byla fajn. Žádná písnička sice nepřekonala "Let it go", ale taková ta highlight píšem Elzy byla uspokojivá. Ve výsledku fajn pohádka pro děti, ale takový ten přesah pro starší diváky to postrádá. 6,5/10 ()

HellsAngel

Som úprimne prekvapený, ale Frozen II nie je o nič horšie ako prvý diel. Aj keď pre úplnosť treba dodať, že ten ma veľmi neohúril. Pokračovanie je v mnohých ohľadoch iné – pesničiek nie je primnoho, postavy majú väčšiu hĺbku a celkovo film pôsobí oveľa dospelejším a premyslenejším dojmom. Bohužiaľ iba zdanlivo. Finále dáva jasne najavo, že tvorcovia výrazne uprednostňujú mladšiu cieľovku. Tá ale bude nadšená. ()

Ace.A.T.L.

A takhle se zabíjí pohádka a fenomén. Co to sakra mělo bejt? To, co rvalo jedničku nahoru a to písničky a humor, to tady absolutně nefunguje. Ani jednu písničku si snad nikdo nemůže broukat, jako Let it go, naprosto nesmyslně tvůrci zkoušeli napodobit styl písniček z jedničky, jenže těžce pohořeli a celý to je tak nějak zbytečný. Pro děti možná jo, protože je tam zase Olaf, ale to tuhle pohádku nezachrání. Animace skvělá, to neříkám, jenže to neni tah nahoru, když všechno ostatní tahne dolu. Těšil jsem se na to a po dlouhý době, opravdový zklamání animákem. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU(nechte si v sobě úžas jedničky) ()

Novko

Téměř ve všech ohledech horší než jednička. A to ani ten první díl nemám moc v oblibě. Slabší příběh a písničky. Vybavím si asi jen 2 Dobrý. Ale co bylo lepší než minule je animace. Trojku už radši NE. 6/10. ()

Horác

O dost komplikovanější než jednička. Do půlky filmu se to plácá od ničeho k ničemu.Už jsem si říkal, že to snad vůbec nechytí žádnej jasnej směr. Naštěstí ve druhé polovině už se příběh dostal do obrátek, takže celek smysl dává. Nelze si pochopitelně nevšimnout "povinného" ekologického aktivismu - nu což, taková je doba. Oproti jedničce tu jsou také méně zapamatovatelné písně. Po prvním díle jsem hned měl v hlavě Ráda sněhuláky stavím a Najednou - tady mi zatím neutkvělo nic. ()

Mancunian

Slabší než jednička. Začátek byl příliš zdlouhavý, následné příběhy hodně rozkouskované a písničky takové obyčejné. Tentokrát tam nebyla žádná pecka, kterou by si člověk následující den přehrával v hlavě. Vlastně hned jak to skončilo jsem si žádnou nepamatoval. Animace byly pěkné a pobavila scéna s Olafovým vyprávěním prvního dílu. I když těch narážek na první díl tam bylo trochu moc. Průměrná podívaná, kterou asi opakovat nebudu. ()

zsvmasar

Za to podsouvání homeopatie do pohádky dávám pouze 1 hvězdu. O tom, že má paměť vodu si myslí jen totiž homeopaté a různí tydýti co v televizi dělajů ty věštby za velké peníze. Jinak Víťá Kubánek konečně vyřídil Bohouše Straku, předal kombajn dědkovi a vrátili sa do Nepomuku. Jinak pěkná pohádka za 4**** hvězdy. ()

doriana.g

SPOILER!! Proč jako ke konci zmrzla? Protože kdyby tam neměla zachraňovací ségru? Aha. Popěvky otřesné, nebavily, nepamatuju. Ale tak trapné, jak pohled Krásky a Zvířete do očí, co jsem dnes viděla, to není. Takže jednu dám. ()

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (viac)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (viac)