Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve II musí dúfať, že sú dostatočné... (Saturn)

bigmatko

Disney je majster svojho remesla a kráľ rozprávkových príbehov, v ktorých si každý generácia nájde čaro. Dabing je pekný len škoda, že pre nás starších nebývajú k dispozícií aj originálne verzie. Počuť originál krásnych pesničiek by zážitok z filmu ešte znásobilo. Frozen je magický, hravý, zábavný a vizuálne dokonalý. nechýba napätie, humor, láska, akcia a nemôže chýbať ani disneyovské morálne a mravné ponaučenie. Frozen potvrdil svoje dlhodobo udržateľné prvé miesto v detských srdciach a baví aj dospelých. Skutočne veľmi pekný animovaný muzikál. ()

Royaldell

I když to není tak skvělý jak jednička a příběh trošku pokulhává, je to nostalgicky velmi hezký zážitek s krásnou hudbou a s fajn vtípkama. Navíc písnička Lost in the Woods a reference na queeny?! That’s what I like. Konec dojemné, ne jedno oko zůstalo suché. ()

CheeseFigure

Jednotka Ľadového kráľovstva nebola nijak veľkolepé dielo, ale bavila ma a preto som ju aj vysoko hodnotil. Na dvojku som sa aj preto tešil. O to viac sklamane píšem tento komentár. Vizuálne je to skvelé, animácie sú bravúrne a na scénu Elsa proti podvodnému koňovi bola radosť sa pozerať. Lenže nádherný vizuál v sebe skrýva hrozný príbeh. Keď som opustil kino, preberal som s kamarátmi o čo tam vlastne išlo a nejak sme to spolu poskladali. Príbeh je hrozný. Od polovice som začal byť naplno presvedčený, že si s ním scenáristi nelámali hlavu, hlavne aby to zase zarobilo miliardu. Videl som so slovenským dabingom a možno aj to sa odzrkadlilo na nasledujúcich, prevažne, negatívnych veciach. Väčšina vtipov mi prišla trápnych, dokonca aj Olaf, ktorý bol v jednotke super, mi v dvojke liezol na nervy. Krištofova linka o snahe požiadať Annu o ruku tiež prestala byť humorná po prvom pokuse a pesničky sa aj dali, kvôli nim celkom ľutujem, že som nevidel originál. Jasné, deti budú nadšené, ale ja so smútkom pozerám na staršiu Disneyho tvorbu, ktorá mi, práve teraz, príde omnoho lepšia. ()

Razz

Najprv som si myslel, že ma uspievajú k smrti a začínal som rátať minúty. Potom sa to vcelku rozbehlo a nakoniec z toho bol celkom milý a najmä nádherne vizuálne spravený animák. Samozrejme, nie je to žiaden zázrak, ale deti si to užili a dospelých neurazilo. Druhýkrát si to ale asi nepozriem. ()

Ajka13

Druhý díl Frozen je více uzpívaný, ale oproti jedničce žádná písnička nezaujme víc. Příběh je slabší, v první polovině opravdu citelně. Druhá půlka je však docela napínavá a dojemná, takže celkový dojem z filmu je fajn. Český dabing nutné zlo kvůli malým sourozencům, ale příběhu by to stejně nepomohlo. Podruhé už bych to asi vidět nepotřebovala. ()

lu1

Vizuálně krásné! Ale při cca 15 tklivé písni syn prohlásil : Měli jsme jít na ten druhý film... ( vybrala ségra). A mne nezbylo, než souhlasit, ty písně jsem vyloženě přetrpěla:) Pro holčičky jak dělané. ()

CaptainAss

Dospělý nedospělý, je to krásný rodinný film, který si užijete. Z kina jsem odcházela nadšená. Grafika, efekty a celkově příběh byl krásný. Myslím si, že příběh má hodně co nabídnout. Je tam napětí, Elsa objevuje samu sebe, je tam romantika a hudba byla skvělá! Je to kombinace muzikálu, holčičí tématika a řešení své identity. Chápu že ne pro všechny jsou takové filmy, jen protože je to už taková kombinace. Pro děti to je ale skvělí zážitek a počítejte že další měsíce vám budou doma zpívat Into the unknow. Rozhodně se to rovná s jedničkou a možná ji to i předčilo. Film má co nabídnout, je nádherný a doporučuji ho všem, komu se líbila i jednička. ()

Slida79

Tak bohužel se musím přiklonit k horšímu hodnocení. Vzhledem ke klipovosti filmu a několika propadům v tahu příběhu. Kouzlo prvního dílu, který mám opravdu ráda mi to nějak vůbec neevokovalo. 70% za opravdu krásnou animaci. ()

Jincom

V kině úžasný zážitek. Vizuálně podmanivé, skvělá hudba. Místy mě mrazilo v zádech, pak jsem zase zamačkával slzu. Přesně tohle očekávám od filmu, abych ho nevnímal jako vyhozený čas. Doporučuju ;) ()

HMTD

Jen doufám, že tahle pohádka nevychová další generaci lidí věřící homeopatii a podobné alternativní medicíně která paměť vody vyzdvihuje do nebe a tvrdí, že funguje jinak než tomu je. Jinak dobrá pohádka, konec byl zábavný, začátek možná až zbytečně vleklý. Animace lokací byla úžasná. ()

Tomulka

Jestli u mne dostala jednička tři hvězdy tak tento díl musí zaručeně dostat dvě ne- li jednu. Protože písničky jsou děsivé!!! Teda české rozhodně!!! Příběh vypadal slibně dokud se nezjistilo, že pátý element je Elza. To byl celkem vykradený scénář z pátého elementu. Ale to ba až tak nevadilo. Tento díl nemá skoro nic vtipného, jen absurdního. Oceňuji mírný vývoj postav a oceňuji efektní a krásné efekty živlů avšak bezzubé. Žádné vau se nekonalo, žádná silná scéna jako např. V jedničce na ledovém zámku proměna Elzy. Písně děj stahují na -1 a tak když nakonec srovnám + a - zohledním hodnocení jedničky- je to nakonec jen jedna. ()

AdelleR

Za mě spokojenost, a to maximální. Když jsem vcházela do kina, vůbec jsem nepočítala s tím, jakým zážitek si odnesu. Jedničku mám ráda, ale dvojka ji snad ještě předčila. Děj je vyspělejší, je vidět, že se film tvořil pro starší obecenstvo. Vůbec celá animace je temnější a film je méně kolorovaný než jednička, což taky mluví za své. Jinak animace prvotřídní, zobrazení přírody i každého pohybu šatů, na tom nelze nic vytknout. I písničky byly skvělé - jako člověk, který vyrostl na Lvím králi, jsem tu paralelu k „Nezapomeň, kdo jsi“ vyloženě prořvala. Český dabing lepší, než jsem čekala, ale po zhlédnutí originálu pořád nic moc a většina vypjatých scén trochu ztrácí na emočnosti (co ovšem neuberu, je poslední Annina písnička, tu Martinková zvládla snad ještě líp než originál). Pokračování už asi vidět nemusím, nerada bych, aby se i tady Disney pustil do kdovíjakého čachrování, jako duologie to za mě funguje dobře. ()

veronelka20

Tak asi jsme nikdo nečekali geniální superpříběh plný šokujících zvratů. Pointa samozřejmě průhledná od začátku, i tak jsem ale od druhého dílu úspěšné obchodní značky čekala míň. Na druhou stranu příběh rozhodně není nudný, i když prvoplánový a předvídatelný. Přidává se spousta prvků, na které se minimálně moc pěkně kouká (kouzelný ,,podzimní" les, kůň z vody,..). Zároveň zde vidím určitou snahu zavděčit se žánrově starším divákům, jakoby cílil na stejnou skupinu jako v roce 2013 u jedničky, teď o pár let zestárlou. Nahrává tomu i nový, více civilní vzhled Elsy a u mojí desetileté dcery, která na film původně vůbec jít nechtěla, to velmi dobře fungovalo. Jediný, co mě na Ledovém království štve, je to množtví písniček (a některý fakt dlouhý (jo, vím, že je to muzikál)). Ale jestli bude trojka, tak to určitě zase vydržím. ()

soukyd33

Všude musí být rovnováha, která nesmí být porušena. To platí i mezi bytostmi kouzelnými, a obyčejnými lidmi. Příběh je zajímavý, ale písničky se tentokrát nepovedli tak jako v prvním díle. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

MoziMedve

Na filmu vesměs není nic urážlivé nebo kontroverzní. Pro svou cílovou skupinu je film asi v pohodě, nízké hodnocení dávám ale, protože s předchozím dílem Disney dokázali, že mají na víc. FIlm na mě působí, jakože byl cynicky zkonstruován bandou kravaťáků za účelem zisku, a mrzí mě, že si nedali víc záležet. Děj by šlo shrnout asi do jedné věty. Nové postavy nic moc nepředvedou a jsou v podstatě zbytečné. Jejich jediný smysl je prodávat plyšáky, jako třeba ohnivá ještěrka, která se objeví, roztomile kouká a pak vůbec nic nedělá. Ve srovnání s jedničkou se psychicky připravte na MNOHEM víc písniček, které tam sází každých pár minut, sami přitom nikam moc nevedou, takže jsou ve výsledku nudné. Jak jsem psal, že děj lze shrnout velice snadno, takže mezi písničkami se toho taky moc neděje. Je to jenom posloupnost hezkých barevných obrázků na zabavení dějí do 4 let. Nejvíc mně pobavilo akorát těch pár odkazů na předchozí díl, což je ve všech ohledech mnohem lepší film. Raději se podívejte 2x za sebou na jedničku... ()

Jartian

Pro panice nic moc - dospěláci, kdo jde na tohle sám dobrovolně, jste vážně peďáci, Vás bych odchytnul už vchodu a zavřel na 20let. Pro nás rodiče, záchrana a zároveň hráblo do peněženky, kdykoliv s děckama zajdete do hračkářství ()

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (viac)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (viac)