Ľadové kráľovstvo: Vianoce s Olafom

• Česko Ledové království: Vánoce s Olafem (viac)

V minulosti princezná Anna zachránila svoju sestru Elsu pred kliatbou ľadovej kráľovnej, ktorá uvrhla jej kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Pomohli jej horal Kristoff, verný sob Sven a vtipný snehuliak Olaf. Po vyslobodení z ľadového zajatia sa v kráľovstve Arendelle chystajú osláviť prvé naozajstné Vianoce. Na oslavu prvej vianočnej sezóny kráľovná Elsa so sestrou Annou pozývajú všetkých obyvateľov krajiny. Lenže tí sa na zámku dlho nezdržia a utekajú domov, aby ďalej oslavovali v kruhu svojich najbližších a dodržali všetky rodinné zvyky a tradície. Elsa pripomenie Anne, že po smrti rodičov a uvalenej kliatbe žili oddelene, nemali čas na oslavovanie sviatkov ani udržiavanie rodinných tradícií. A teraz im chýbajú, veď bez nich žiadne Vianoce nie sú tie pravé! Kto im pomôže?  Snehuliak Olaf so sobom Svenom sa vyberú na dobrodružnú misiu s cieľom prečesať celé kráľovstvo, objaviť a preskúmať najkrajšie vianočné zvyky v rodinách obyvateľov, priniesť ich sestrám Anne a Else na zámok a zachrániť im Vianoce. (TV JOJ)

Handle

Ledové království si mě obecně příliš nezískalo (s porovnáním s ostatními animáky) a Vánoce s Olafem už vůbec ne. Teda ne že by to bylo vyloženě špatné, nicméně je to prostě docela fajn jednohubka, která sice neurazí, ale absolutně ničím nepřekvapí. Vzhledem ke krátké stopáži bych však alespoň čekal trochu méně zpívání a více zábavy. ()

Lachtaan

Světem milovaný roztomilý sněhulák Olaf je v pauze mezi 'úspěšným' rodinným muzikálem a jeho (snad?) připravovaným sequelem zase zpátky, aby nám v menší míře ukázal příběh oblíbených hrdinů ve vánočním čase. Nebýt zpívaných pasáží, které jako odpůrce muzikálů nemůžu vystát, byl by tohle hezky vyhlazený animovaný kraťas, jenž by předčil i obdobně laděnou Shrekoledu nebo Kung-Fu Pandu slavícího svátky. O slovenském dabingu se na této databázi raději zmiňovat nebudu. ()

Cappuccino

Olaf je stále fantastický a jeho vtipy vždy dobre pobavia. Ostatné animované postavy tomuto milému snehuliakovi zdatne sekundujú, no najväčiše negatívum kraťasu Olaf's Frozen Adventure vidím v nedostatočne pútavom príbehu, ktorý väčšinu času stavia na zbytočne veľkom množstve piesní. Výsledné dojmy sú teda značne zmiešané __ Viac deja, menej skladieb a bolo by to o.k. ()

kajas

Američani měli s tímhle dílkem problém vlastně jenom kvůli tomu, že je čtyřikrát delší než klasické kraťasy promítané před celovečerními animáky. Sněhulák Olaf rozhodně nepatří mezi moje oblíbené vedlejší postavičky, ale zde byl snesitelný, děj hezky odsýpal, písničky nerušily, a kdybych snímek viděla před Vánocemi, hezky by mě na nadcházející svátky naladil. P. S. Elsa měla nádherné šaty. ()

ostravak30

Ale jo, na těch jednadvacet minut a na Vánoce to pro děti může být zábavné. A ty, co milují Ledové království zvlášť. I má dcera s nadšením koukala na "sobíka". Filmeček oplývá opět velkolepou hudbou, ale není tak hitová, jako ve filmu, což by ale na druhé straně nedávalo smysl, kdyby tomu tak bylo. I tak je vcelku povedená a líbí se mi zapojení s klepáním na dveře. Co mi ale přišlo zvláštní bylo, že lidé v království mají české zvyky. Opravdu tam mohou jíst kapra? Do českého dabingu to sice dává logiku, ale přeci jen to působí divně. A nelíbila se mi ani animace ve stylu PC hry anebo vyšívání na svetru. Tvůrci se navíc dopustili i jedné chyby, když hlavní hrdinka nejprve zírá na truhlu plnou rukavic a najednou je v ní krabička, která tam prve nebyla. Pro děti milující původní pohádku může být tohle něco jako Večerníček. Pro dospěláky úsměvná zábava s vtipným sněhulákem. ()

• Film sa v niektorých kinách premietal pred filmom Coco (2017). (DRIV3R)