Supergirl

USA, (2015–2021), 89 h (Minutáž: 38–47 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks (viac)

Aby Kara Danvers odvrátila katastrofu, odhalí své schopnosti a pravou identitu: je sestřenicí Supermana, známou jako Supergirl a ochránkyní National City. (Netflix)

Veldas

Producenti a herci si vůbec na nic nehrají. Vědí, že jsou některé dialogy a scény naivní nebo cliché, ale přesně tak k tomu přistupují. Díky tomu pak není výsledný dojem trapný, ale prostě roztomilý!:) Jako největší mínus Supergirl bych označil námět. Ale pokud se člověk odprostí od přístupu ve stylu "hej jakože vážně koukám na Supergirl, vážně?! No to bude určitě pitomost.." a přijme to takové jaké to je, tak vám to ten seriál vrátí na 100krát. Druhé mínus je snaha o politickou korektnost, která je na škodu, protože je očividná. Ale jinak jsem si seriál zamiloval hned od prvního dílu. Je to oddechovka u který se nemusí a nesmí moc přemýšlet, protože scénáristických a CGI nesmyslů je tam samozřejmě spousta. Na tom ale Supergirl nestaví. Naopak staví na postavách, jejich charakterech, vztazích a na hereckých výkonech, které vzhledem k obsazení vážně nejsou vůbec špatné (jen vám musí sednout ta výše zmíněná roztomilá naivita:)). Celá atmosféra je pozitivní a osvěžující. Obsazení mi také hrozně sedlo. Melissa Benoist je tam prostě výborná.. hrozná držka (v tom nejmilejším slova smyslu), roztomilá, emancipovaná a prostě k sežrání. Společně s její sestrou kterou ztvárnila Chyler Leigh (kterou jsem si taky zamiloval) ten seriál táhnou. Není nouze o emotivní momenty, vtipné hlášky, životní rozhodnutí k zamyšlení, love scény, zvraty.. Má to prostě jinak všechno. Takže si sedněte, přepněte se do mírně dětinského módu, odignorujte nedostatky, které jsem zmínil výše a Supergirl si užijete. 81% po 5. sériích (po dokoukání šesté možná ještě upravím). ()

aRclite

Téměř nekoukatelné. To na čem se staví děj mi přijde nahnilé a tupé. Příšerné efekty a skandální herecké výkony. Takový ten nápad, co vznikl po obědě. Příživníci. (30% z lítosti) ()

BR23

Heh, jediné čo na Pilotovi bolo dobré bola tá sexi holka ked bola v kostýme. Krásny pohľad. No všetko ostatné bola nuda, sračka, klišé, stereotypy a presne tak ako vyzerá každý céčkový seriál o superhrdinoch. (existujú aj áčkové a béčkové) Stačilo aby mi niekto povedal: 1) je tam superdievča zamestnaná ako novinárka, 2) jej nevlastná sestra pracujúca v dobrej tajnej organizácii proti 3) zlým mimozemským väzňom... a prisám vačku bol by som z týchto troch info, schopný povedať takmer presne o čo tam vlastne pôjde... že Kara bude nespokojná s novinárčinou, že sa bude chcieť odhaliť, že zachráni svoju nevlastnú sestru, že bude protestovať proti feministickému označeniu, že nebude chieť byť v tieni svojho bratranca, že porazí aspoň jedného zo zlých mimozemských záporákov, že ju okrem sestry bude ešte niekto ochraňovať v civile (najlepšie nejaký chlap), že na konci bude cliffhanger niečo na spôsob že sa chystá ešte ťažšia skúška pre ňu, a že vedúci zlých bude niekto jej blízky (tipoval som to na jej mamu :D) že ju nikto nebude schopný odhaliť hoc jediná maska spočíva v okuliaroch a drdole. Niečo ako superman: ked má brýle je to Kent ked si ich dá dole a prehodí ofinu je to zrazu superman... nikto nato doteraz neprišiel, waaaaw. Skrátka a dobre, seriál (Pilot) ma nijako neprekvapil a tým pádom ani nenadchol, skôr sa mi to zdá už otravné pozerať dokola ten istý scenár, efekty nič moc, ... proste čakal som niečo inovatívne. ()

maestrum

Další z řady sra*ek, kterou budou puberťáci milovat. Dát dokupy černocha s naivní blondýnou.....kde jsem to již viděl....blacked.c** ? ()

xray0045

Pilot by mel divaky nadchnout a pritahnout ke sledovani nekolika dalsich dilu nebo cele serie. To se v pripade supergirl nestalo. Hlavni hrdinka neni nesympaticka, ale v jejim podani vse vypada spis jako komedie nez jako akcni podivana. Triky prumer, souboje prumer, trochu to zachranila hudba. Pilot byl dost primocary, ukazal hrdinku co neskryva svou totoznost, prave naopak je desne natesena az vsem rekne ze umi litat. Zname i zaporaka/cku. Dam tomu jeste 2 dily a pak se rozhodnu. Prozatim slaby prumer. Kde se vzalo tech 14mil. divaku pilotu je mi zahadou. ()

Incanus

Supergirl ve stylu "Ordinace v růžové zahradě". Jediné dobré na první dílu je cameo Deana Caina. Hlavní hrdinka, stejně tak jako její šéfka i "main villain" (teta) nejsou dost charismatické, aby utáhly více než jeden díl už tak špatně napsaného scénáře. A druhý díl se v ničem neliší. Palec nahoru recenzi od uživatele "kingik". ()

Sllada

Nejspíše si někdo myslel, že na poli superhrdinských séérošů chyby zástupce něžného pohlaví v hlavní roli. Tak nám dali SUPER PÍČU a její vysluníčkované story, které je po třech dílech stále o hovně, ale zas na druhou stranu vypadá klátitelně a tak nějak se na to koukat jde.Třeba až dostane super menzes, tak to tam roztočí ... ()

Socirel

Dávám 2 hvězdičky ale vlastně nevím za co, podprůměrná komixová slátanina, jako kdyby nebylo těch komixáren dost, příběh vytáhnutý z nejhlubších dutin, jediný klad je že hlavní hrdinka není tak otravná jak by se mohlo zdát. ()

mourek10100

4* celkem fajn. Ačkoliv jsem na seriál poměrně zanevřel, stejně se na to jednou za čas dobře kouká. Každej filmovej divák, kdo nevyrostl v jeskyni samozřejmě poznal, jak brutálně v tomhle dílu vykradli Vetřelce, ale což, viděli jsme Krypton, Kařina otce, Kal-ela v mladé podobě a Hank si zkusil o něco podřadnější práci než je zvyklý. Takže spokojenost. ()

kiva

Moc jsem od toho nečekala, ale byla jsem mile překvapena. V době, která fandí rozporuplným až temným hrdinům /i já je mám ráda/ je to docela osvěžující počin, včetně hereckého obsazení. ()

PsenickaR

Po Arrow , Flash a Legends zde máme další seriál pro možné crossoverové díly. Byť tedy Supergirl je z paralelní reality, stejně se najdou možnosti, jak seriály propojovat. Musím přiznat, že mám pocit, že kvalita jde postupně dolů, Arrow je nejlepší a pak Flash o kousek horší, Legendy o další kousek a totéž máme nyní. A nemám ten pocit proto, že tady je hrdinka žena / dívka, že její jednání někdy odpovídá pubertě a je občas i hysterické. Není asi to pravé, pokud je nejlepší postava někdo jiný - Cat, která Supergirl válcuje a ne jen jako její šéfová v kanceláři. Autoři mohli věnovat více času tvorbě dialogů, protože často jsou hovory trapné, ale pár dobrých hlášek se zde najde ale opět v podání Cat - ten kluk co má víc svetrů než ty....:-) Celkově 60%, dá se na to koukat, neurazí to, ale nenadchne. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: 1.Série: "Když jsem byla malá, má planeta Krypton umírala. Byla jsem poslána na Zem, abych ochránila svého bratrance. Ale má loď se vychýlila z kurzu a než jsem se sem dostala, můj bratranec již vyrostl a stal se Supermanem... A tak jsem skrývala své schopnosti až donedávna, kdy mě nehoda přiměla odhalit se světu. Pro většinu lidí jsem asistentka v Catco Worldwide Media. Ale v tajnosti pracuji se svou adoptivní sestrou pro DEO, abych ochránila své město před mimozemským životem a kýmkoli jiným, kdo by mu chtěl ublížit..." Po temném Arrowovi, vtipném Flashovi a sci-fi Legendách je tu přeslazená Supergirl! Superman tu je, ale i není - hodně se o něm mluví a dokonce i svou sestřenku párkrát zachrání, ale je to natočený tak, že mu nikdy neuvidíte do tváře a nikdy nepromluví. Vyjadřuje se pouze prostřednictvím e-mailů, které píše sestřenici. Hlavní postavou je sladká blondýna, kterou roztomilé ztvárňuje Melissa Benoist. Hlavní zápornou postavou je Laura Benanti a ta si střihla dvojroli: Ztvárňuje zlou tetu Astru i matku Supergirl Aluru Zor-El. Jinak se dá říct, že to tvoří pouze ženy, protože mužské postavy tu nevinikají a jsou nezajímavé, výjimkou je pouze zelený marťan J'onn J'onzz. Triky a efekty jsou někdy hodně C()()L, ale někdy jsou hrozný, až jsou k smíchu. Epizody: Nejlepší epizoda v této série je ta s Flashem (Worlds Finest). "Jsem Flash." - "Měla bych tě znát?" - "Počkej, ty nevíš, kdo jsem?" - "Měla bych?" - "Říká ti něco Green Arrow? Black Canary?" - "Promiň." Zmíním ještě tu, kde je červený kryptonit (Falling), kde se Supergirl promění v mrchu. Zklamání je finále (Myriad, Better Angels) to je spousta keců a žádná akce. Takže průměrné počátky ženy z oceli. - 50%. 2.Série: Roztleskávačka Melissa Benoist je zpět a je tu spousta změn. Méně se to odehrává v Catco Worldwide Media, DEO změní kabát a je tu představen mimozemský bar. Celkově se změní prostředí a obmění se herci. Hned v prvních epizodách se konečně ukáže Superman, což potěší. Příběh je rozdělen na 2 poloviny: V 1 polovině bojuje Supergirl proti organizaci Cadmus, která chytá mimozemšťany. No, a ve 2 polovině přímo proti armádě mimozemšťanů, kteří napadnou zemi, aby jí mohli vládnout. Během série si užijeme: Cestování časem, spousta vesmírných lodí, různé rasy mimozemšťanů nebo lesbický vztah. Tato série je lahůdka pro fanoušky sci-fi a fantasy! Obsazení: Opět tu je převaha ženských postav a není tu záporák, ale jsou tu 2 výrazné záporačky. Jinak mně nejvíce zaujal nováček Mon-El, kterého ztvárňuje Chris Wood. Vtipálek, provokatér, sympaťák, který oživil atmosféru seriálu. Triky a efekty jsou tady téměř dokonalé, takže oproti 1 sérii velký posun a to ve všech ohledech. - 80%. 3.Série: Sladká Melissa Benoist v červené sukýnce a pláši proti ničitelce světů. Ta má krásný černý outfit a půvabnou škrabošku, která její představitelce ( Odette Annable ) dost sluší. Souboje mezi holkama jsou působivé, leč někdy připomínají středoškolačky tahajcí se za vlasy. Lesbické pasáže opět vlastní Chyler Leigh, která se rozejde se svou první přítelkyní. To mně vzalo, neboť mne bavilo sledovat jejich lesbické dobrodružství. Co mne naopak nebavilo byla dějová linka - J'onn J'onzz a jeho zapomnětlivý tatík. Potěšila mě přítomnost Erica Durance, která před nějakým tím pátkem ztvárnila Lois Leinovou... Starší určitě ví o čem mluvím. Jinak příběhově žádná sláva, slabší než předchozí série. - 60%. 4.Série: "Ten výnos dává mimozemšťanům jejich práva." - "A proč by nějaká měli mít? Jsou zde, jen aby nám ubližovali." - "Nechtějí nikomu ublížit. Většina z nich utekla před válkou a násilím, stejně jako já, když jsem přistála na Zemi." - "Oni nejsou jako vy... Vy jste superhrdinka." Rasismus je téma, kterou tato série žije. Do toho tématu scénáristé daly: Extrémistu Bena Lockwooda, který nesnáší mimozemšťany a několik jich zmlátil a zabil. Pomstychtivého mimozemšťana Manchestera Blacka, který kvůli honu na mimozemšťany přišel o přítelkyni. Klona Supergirl, Red Daughte a za nitky tahajcího Lexe Luthora. Této ikonické komiksové postavy se překvapivě skvěle zhostil Jon Cryer. Všechny postavy, které jsem vyjmenoval to oživili. Díky nim a tématu o rasových menšinách bylo stále co vyprávět. Dle mého naprosto parádní série, které snad nelze nic vytknout. - 100%. 5.Série: Melissa Benoist jako Supergirl změnila účes i podobu. Odhodila sukni a navlékla kalhoty, což absolutně nechápu ku*va proč!? Byl bych hned pro návrat sukně. Supergirl zde bojuje proti organizaci Leviathan a ukazuje nám, jak moc jsme závislí na dnešní technologii. O té organizaci se neustále mluvilo, ale za 19 dílů prakticky nic nepředvedla. Na druhou stranu se vrátil Jon Cryer coby Lex Luthor, který povznesl seriál na vyšší úroveň. Bez jeho přítomnosti by to bylo za 3*. - 70%. () (menej) (viac)

Rathe

Ke Supergirl jsem se dostal díky crossoverům s Flashem a Arrowem a Kara mi přišla poměrně jako vtipná postava. A je pravda, že mě nezklamala, protože je opravdu vtipná a tak zvláštně se v některých situacích chová, že to člověka pobaví. Musím vyzdvihnout celkové obsazení seriálu. Cat je naprosto geniálně strašná postava, která do jisté míry ukazuje hodně egostickou antihrdinku, ale divák si ji přesto oblíbí. Líbí se mi, že mimozemšťané a zbytek celého vesmíru dává seriálu spoustu možností. Nicméně je to také místo, na kterém se dá snadno uklouznout. Taky je paráda, jak propojili Supergirl s Flashem hned v první sérii. Nicméně scénář má i své dost slabé chvilky a lehce se z toho může stát slátanina bez pořádně silného příběhu. 1. série: 70 % Hodně mě mrzí, že Cat už zde není nadále důležitou postavou, protože mě osobně bavila víc, než většina charaktrů. Ale chápu, že se scénáristi snaží ukázat nové charaktery. Bohužel, většina mužských charakterů je zde strašně nudná a nezajímavá (snad až na Winna a J'onn J'onzz). Konečně se tu taky ukáže sem tam sám Clark (mě osobně bylo celou dobu jasné, že během 1. série nebyli rozhodnutí, koho do té role obsadit, proto ho v předchozí sérii nikdy neukázali. A hrozně mě zde bavila role Teri Hatcher. Celkové obsazení ženských rolí je naprosto geniální - Alex, Maggie, Lena, Kara či ženské záporné postavy jsou prostě geniální. 2. série: 75% 3. sérii zatím považuji za nejslabší. Kromě skvělého crossoveru je příběh neuvěřitelně předvídatelný. Samantha a Ruby jsou první obrovskou chybou v seriálu - tato série se na ně vůbec neměla zaměřovat. Hodně mi to připomnělo Flashe, kdy do seriálu přijde nová postava a stane se záporákem, jenom o tom neví. A chování Kary kvůli Mon Elovi mě naprosto irituje. Já jim tu zamilovanost během 2. série moc nevěřil a její smutek a naštvanost jí nevěřím ještě víc. 3. série: 55% ()

gegon10

Supergirl od začátku nepatřila mezi ty top seriály, ale stále si držela koukatelný průměr až lehce nadprůměr. Jenže v posledních dvou sériích se to zvrtlo (5. a 6.) a pomalu mě to přestalo bavit. Samotné finále bylo otřesné, kdy záporáka, se kterým bojují celou sezónu porazí do 10 minut a ještě tak debilně... Jsem rád, že už je konec a snad nám CW přinese zase něco nového. 55% ()

Sweety_Leon odpad!

Nejnudnější seriál co jsem zatím viděl, a to nekecám. Superhrdinský fajty už jsou tak strašně otřepaný že to ani není zábava. 10 dílů mi bohatě stačilo. ()

Cage málem znovu hrál Supermana

Cage málem znovu hrál Supermana

08.12.2019

Chystaný speciál Crisis on Infinite Earths nabídne crossover mezi doposud největším počtem televizních superhrdinů od DC. Kromě stálých herců, co mají na stanici CW vlastní seriál, se pak dočkáme i… (viac)

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)