Supergirl

USA, (2015–2021), 89 h (Minutáž: 38–47 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks (viac)

Aby Kara Danvers odvrátila katastrofu, odhalí své schopnosti a pravou identitu: je sestřenicí Supermana, známou jako Supergirl a ochránkyní National City. (Netflix)

dr.horrible

Tak tvorcovia Supergirl sú v tomto vesmíre asi jediní, kto ešte nepostrehol, že od roku 93 a televíznej série Superman, sa veci pohli dopredu. Presne jak píše kareen; "seriál pro třináctileté holky." A perfektný. Správne lacný, naivný, plný akcie. Po pilote 80%. Edit: Je to furt lepšie a lepšie. Moje malé pravidlo nehodnotiť seriál pred koncom série som už tento rok musel porušiť kvôli Evil Deadovi, a tiež sa mi to akurát hodilo na výročné hodnotenie číslo 6 tisíc, takže, prečo nie? Na každú časť sa teším ako puberta. Supergirl rulez :) https://media1.tenor.com/images/14d518bd3bd0b852e5adb33b6682c4b9/tenor.gif?itemid=15190021 ()

T2

tých superhrdinských seriálov je už asi aj moc až príliš rovnako ako kino filmov, nie? toto zatiaľ ušlo, som zvedavý ako sa to bude vyvíjať ďalej, lebo triková stránka zatiaľ ako z dosť lacného TV seriálu, obsadenie újde, akcia ešte v norme /60%/ ()

Tom Riddle

Role Supergirl ve světě komiksů je jasná - být slabší verzí Supermana. Díky tomu u mě vítězí v podstatě po všech stránkách. Jednak totiž musí o svůj titul superhrdinky skutečně bojovat, jednak z toho vyplývá celá řada komických i napínavých (respektive napínavějších) situací, a konečně kdo by neměl rád underdoga. Supergirl je plná kýče, patosu a cukrkandlu, ale hrdě to přiznává, nosí to na hrudi hned vedle onoho pověstného S. Nejedná se o nic složitého, je to upřímná oddychovka, která získává plusové body především za neuvěřitelnou sympatičnost Melissy Benoist, za zábavnou postavu Cat Grant a za (většinou) nenucenou Girl/Sister Power. O nic světoborného se nejedná, ale to ani není potřeba. První série si po nejistém začátku vysloužila 70%, druhá ovšem odchodem některých a příchodem mnohých zbytečných postav děj nepříjemně rozmělnila a výsledné hodnocení výrazně sráží. ()

dO_od

// Popsat pilot Supergirl je zhruba stejně obtížné, jako udržet oční kontakt s Alice Eve během jejích rozhovorů u Craiga Fergusona. Volím proto srovnávací taktiku. Vedle všelijakých nových seriálů či starších restů teď pravidelně doháním pomocí binge-watchingu Dobrou manželku a samozřejmě musím říct, že je to seriál neskutečně chytrý, vtipný a především na úrovni. Je to zkrátka jako intimní večer při svíčkách s vaší přítelkyní, u dobré večeře, vína a kvalitní konverzace. Supergirl je naopak takovou pizzou s kámoši, plechovkami coly a deskovou hrou, u které se desetkrát za večer pohádáte, než jeden z vás konečně vyhraje, po čemž přichází na řadu jedna rychlá dota, abyste ty vztahy zase trochu utužili a mohli jít v klidu spát. Vtip je v tom, že jedno není nutně horší, jak to druhé. Občas zkrátka chcete to první, jindy byste zase game night s kamarády za nic nevyměnili. A to je prostě v pořádku. 7/10* PS. asi jsem se platonicky zamiloval do Melissy Benoist. To je taky v pořádku, že jo? ()

Spiker01

Melissa Benoist je celkem fajn, to je celý. Tolik trapných dialogů a situací!!!...Celkově poměrně slabota, má to i dobré momenty, ale za poslední čtyři díly jsem si nejvíc utápěl v trapných dialozích právě u (ne)velkolepého finále. A těch proslovů a monologů, chjo. A ten děsnej cliffhanger! takhle se to nedělá! Dobrej cliffhanger by byl, kdyby ukázali, kdo v tý lodi je a pak se s tim fanoušci popasujou. No nedělam si naděje, že CW nějak seriálu přilepší, spíše naopak, protože se sníží sledovanost a tím i rozpočet a tvůrci zůstávají, takže nic extra. A Superman mě naštval, nic proti herci (zatím) a Smallvile jsem sice nesledoval, ale mám rád toto propojování a doufal jsem v angažmá ex Clarka Kenta. Po dvou sériích přestávám sledovat. Melissa Benoist je stále skvělá, ale ačkoliv nejsem žádný sexista ani nic podobného, tak ta viditelná ženská emancipace a angažmá LGBT komunity na mě je prostě nepřekonatelné sousto. V kombinaci s kvalitou jednotlivých epizod, přičemž mě pouze několik vyloženě bavilo, téměř úplné nebo úplné vynechání oblíbených postav (Cat Grant, kde je sakra Maxwell Lord???) a taky velice naplněným rozpisem mnohem kvalitnějších a kratších seriálů prostě musím se Supergirl po dvou sériích skončit. Už takže jsem to dokoukal o 5 měsíců později a bylo to utrpení. Ty tři tomu nechám, ale fakt jen kvůli Melisse. ()

NinadeL

126/126 Pilot byl tak padesát na padesát. Ale dala jsem tomu druhou šanci a roztomilost Melissy Benoist je fakt neprůstřelná. Ona byla ostatně skvělá i v nesmyslné éře Glee, kdy už to vůbec nedávalo smysl. V 1. řadě je herecky naprosto výborná Calista Flockhart, na kterou jsem se těšila od dob Ally McBeal, bohužel jí ale nevyhovovalo stěhování seriálu z CBS na CW a v pozdějších řadách už ji nevídáme. Takže nebýt těch velkolepých eventů přes celou Arrowversi v pozdějších letech, nemělo by celkově smysl se Supergirl pokračovat. Ale pro lidi, kteří rádi vzpomínají na první zážitky s Lois & Clark: The New Adventures of Superman nebo se Supergirl (1984) to nemusí být taková ztráta času. Po letech konečně nabídku holčičích DC/CW seriálů doplňuje Batwoman, Stargirl a nově se taky o jeden seriál dělí Superman & Lois. Takže už je z čeho vybírat. ()

Spooner

Pilot: Na mě to nefungovalo. Tvůrci evidentně chtěli obšlehnout recept, jenž šlapat u Flashe. Jenže zde zatím ten přiznaný naivní a cheese styl příliš nefunguje. Na to jsou postavy málo sympatický, chovají se až příliš debilně a nemají žádný hlášky. A vlastně se zde nestane vůbec nic zajímavýho, co by alespoň lákalo na sledování dalších dílů. Epizodky s chytáním emzáckých vězňů to fakt neutáhnou. Naštěstí je tu aspoň ta cute Melissy Benoist, která příjemně překvapila, a Lexie z Chirurgů taky vždycky rád vidím. A úplná srajda, kterou sliboval trailer, se naštěstí nekoná. Víc jak pilot ale asi nepřipadá v úvahu. 50% ()

Davies182

PILOT: Máucta. Tady si totiž nikdo na nic nehraje a servíruje sice značně teen a ujetou, jenže taky šíleně zábavnou televizní pop-cornovku. Hvězda navíc za hudbu. ()

liskam

HAHAHAHAHAHA haha haha chischichiiiii ohoooooo ha ha. No ty vole, to mě poser holý záda. Ha ha. Suspensorghúll.. Jednu hvězdu za to, že mě tahle tupost párkrát rozesmála. ()

kingik

Stop všem Supermanům! Stop všem příčetným divákům! Stop všem comicsovým divákům a jejich dobré vůli tuhle slátaninu sledovat. Tohle je zcela nekoukatelná záležitost. Ale jo, já kolikrát koukám na pičovinu, ale najednou zjišťuji, že i když se film či seriál nikomu nelíbí, mně ano. Ale tohle se nedalo. Pominu spešl efekty ještě před založením černého divadla Járy Vidlaře a snahu jít proti zaběhanému schématu mužských comicsových hrdinů, ale jaksi mně uniká, co chtěl malíř zmatlaninou bez výrazné scenáristické a režijní signatury jaksi divákům sdělit. To si má divák z minuty na minutu přetransformovat myšlení z módu kretén na pičifousek, aby vůbec fungovala jediná scéna a dialog nepřipomínal vymaštěnou blondýnu před studiem kuřby na pět semestrů?! Při tomhle seriálu vůbec musí divák dosáhnout vyšších odborných znalostí, aby alespoň částečně pochopil, proč se tvůrci bez invence a talentu pouští do šílených seriálových projektů, ve kterých kráva bez krámů hraje prim. Mě by zajímalo, jestli comicsové hrdinky menstruují. Nedočkavý odpovědi nebudu, neb další přísun stupidity v podobě další epizody rychle zastavuji v zárodku. Supergirl mně utvrdila, že nadpozemské blbosti jsou okna vesmíru dokořán a Grygar o tom může vést fundovanou přednášku. Ale mě tenhle seriál nezajímá. Hvězdička je za Melissu Benoist, která chudák kývla na něco, co jí moc fanoušků nezíská. Po tomhle se od ní odvrátí i každý slušný režisér. 10% ()

Kothy

Divím se tak negativnímu přijetí. Mně to přijde docela dobré. Už jenom začátek je jiný než ve filmu. Ale co už, je to prostě politika DC to nepropojovat. Takže 12-ti letá Kara Zor-El je vyslána svými rodiči z umírajícího Kryptonu, aby na Zemi hlídala svého bratrance Kala Ela. Po cestě ale uvízne ve Phantom Zone. Tam stráví dalších 24 let. Poté, co se dostane na Zem už je Kal dospělý a zachraňuje Zemi jako Superman. Ona teda ještě musí vyrůst. O 13 let později pracuje ve novinářské firmě Tribune v National City. Snaží se své schopnosti skrývat. Nenadálý slet událostí ji ale donutí je použít a odhalit se na veřejnosti. Poté zjišťuje, že její nevlastní sestra Alex pracuje v tajné vládní organizaci DAO. Ta se snaží bojovat proti hrozbě z vesmíru. Spolu s Karou totiž na Zemi spadlo i celé kryptonské vězení Fort Rozz. Má tedy o zábavu postaráno. Jinak představitelka Supergirl je docela roztomilá. :) Postupně bojuje proti různým záporákům i své rodině. Potěšila mě přítomnost Martian Manhuntera. 1. série je u konce a končí trochu otevřeně. Ve 2. sérii do děje vstupují Superma a Mon-El. Přibývají komplikace a záporáci. Přidá se řada dalších postav. Pro Karu to ale opět není žádný problém. 3. série je o něco temnější. Objevuje se v ní záporačka Reign, která chce ze Země udělat nový Krypton. Kaře přijde na pomoc i Liga superhrdinů z budoucnosti. "Právě jsem odpálila homerun, nebo jak se říká tomu, když se ti něco povede v hokeji." :D ()

Larrysbride

Pilot překvapivě o dost lepší, než trailer naznačoval. Přesto Supergirl nesahá ani po kotníky svým seriálovým bratrům. Zatímco Arrow udělá z jedněch z hlavních postav lesbičky, nikdo ani nemrkne. Arrow i Flash mají po svém boku ženské partnerky a superhrdinky, o Agents of SHIELD ani nemluvě, a nedělají z toho velké "haló", avšak jakmile se v National City objeví ženská hrdinka, tvůrci o tom musí mluvit alespoň třikrát během deseti minut... Supergirl je hodně daleko od super, jak se dalo očekávat, ale druhou šanci si zřejmě zaslouží... Update po shlédnutí všech epizod: Druhá šance se vyplatila. Závěr těžko uvěřitelný, ale přesto mi bude seriál chybět. ()

FTP

Hodnocení po třech dílech: jak už bylo řečeno, seriál postrádá originalitu, což sice u tisícého audiovizuálního zpracování hrdinksého komiksu není nic překvapivého, ale hlavní hrdinka bohužel nemá k utáhnutí celého seriálu potřebné charisma. Uvidíme dál, možná se vyhraje a akční scény, kde na zeleném pozadí zachraňuje lidstvo, ji budeme časem i věřit. Snaha o zapojení dívek ke sledování superhrdinů dobrá, mojí mámu taky zajímá tenis, jen když hrajou ženský:) ()

Jenda

Pilot je televizně šablonovité (ala power rangers) promo feminismu (na tom zase není až tak moc špatného, všechno se nemusí točit jen okolo chlapů) ... Já vím, že je, stejně jako u Supermana, obtížné vymyslet nepřitroublý scénář, ale tohle bylo vážně zklamání. Dám šanci ještě druhému dílu a pak se uvidí. ()

Borrtex

Hodnotit seriál podle pilotního dílu je samozřejmě nesmysl. Ale krátkého vyjádření názoru na první lehkou ochutnávku se nemohu zdržet. Díky Bohu je první díl mnohem lepší než oficiální trailer, který nám stanice CBS v posledních dnech nabídla, což jsem si poměrně dost (a určitě nejen já) oddechl. Jediné co tomu zatím chybí je jakási originalita. V průběhu sledování jsem si připoměl docela valnou skupinu jiných seriálových, ale i filmových titulů (především poslední tři série seriálu Smallville), nutno podotknout, že se dal zpozorovat určitě i lehounký nádech filmu Man Of Steel, především počínající scény na začátku. Jinak je škoda těch lehce béčkových grafických efektů, které mi v některých chvílích připomínaly až sedmdesátá léta a posunující se plátno v pozadí. Uvidíme, jako pilotní díl, to ale není vůbec špatné, Melissa Benoist to hraje perfektně, veškerých nejistých předsudků ohledně její role jsem se zbavil. :-) Zatím 60 - 70% ()

jh666

Pilot byl lepší než jsem očekával. Melissa Benoist je sympatická. Akce taky ušla, člověk se párkrát zasmál. Akorát Olsenova osobnost mi nějak nesedí. Za pilot 66 % Edit Po celé sérii jsem spokojený. Supergirl určitě předčila má očekávání. Rozhodně není perfektní a má co zlepšovat. Ale především zhruba od třetiny série jsem se bavil. Některé epizody nebo jejich části byly trochu slabší (očekávaný crossover s Flashem byl strašně křečovitý) a finále úplně nevyužilo svůj potenciál, ale i tak jsem spokojený. 72 % ()

MoiJe

Do s01e02: Nie-uplne-sypaticka hlavna hrdinka, skutocne superGIRL. Rozpocet zjavne maju slusny, i ked tu jednu dvojrolu nechapem, ale samotny dej je... pre mna nezazivny, prilis naivny i v ramci zanru. Na e03 sa chut nedostavila. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Dlouhou dobu mi chyběl takový ten typ seriálů, co jsem žral jako malý kluk. Rozmanitý a nenáročný děj, sympatické postavy uznávající klasické hodnoty jako je rodina, čest a hrdinství a opravdu zlovolně zlí záporáci. S úspěchem Marvel komiksovek se to změnilo a začaly se vracet i podobně laděné seriály. Supergirl v prvních epizodách působí sice trochu kýčovitě a uměle (skoro jak od stanice CW), ale zhruba v polovině řady se z této škatulky vymaňuje. Herci si na své role zvyknou, emoce opravdu začínají fungovat a vynikne jak samotná Melissa Benoist v roli Supergirl (castingová trefa do černého), tak i vedlejší postavy s malou výjimkou v podobě prkenného Mehcada Brookse aka černého Jimmyho Olsena, který mi tam vůbec nesedí. V další sérii bych přidal na tempu, ale i tak převládá spokojenost. Supergirl je hlavně akční komiksová oddychovka, která tu od dob Smallville nebyla. Hodnocení série: 4/5 ()

Hwaelos

Supergirl neměla nakročeno špatně. Když zacházíte s postavou, která je jen vývarem z jiného superhrdiny, musíte být buď zatraceně kreativní, anebo vyměnit kontext, aby z výsledku něco kloudného bylo. Dojem, který ve mně zanechal první díl, by takový, že trvůrci zvolili variantu č. 2 a namísto patosu přidali humor a nadsázku. Po pár dílech bylo ale jasno, že jsem se fatálně zmýlil. Zápletky jsou tuctové, zpracování levné a bez atmosféry, příběh generický, patosu vrchovatě. Škoda. Melissa Benoist byla celkem sympatická žába. ()

Cage málem znovu hrál Supermana

Cage málem znovu hrál Supermana

08.12.2019

Chystaný speciál Crisis on Infinite Earths nabídne crossover mezi doposud největším počtem televizních superhrdinů od DC. Kromě stálých herců, co mají na stanici CW vlastní seriál, se pak dočkáme i… (viac)

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)