Supergirl - Season 5

(séria)
USA, (2019–2020), 13 h 17 min (Minutáž: 41–42 min)

Melissa Benoist, Azie Tesfai, Staz Nair, Phil LaMarr, Nitin Prasad, Chyler Leigh, David Harewood, Mehcad Brooks, Andrea Brooks, Katie McGrath, Jesse Rath (viac)

Andrea Rojas koupila CatCo. Její vize s touto společností se Kaře vůbec nelíbí. Podobný pocit má Kara i z nového novináře, Williama Deye. Lena se cítí zrazena, protože jí všichni lhali o Kařině pravé identitě. Díky této zradě si Lena uvědomí, že si lidé stále jen ubližují, což ji přiměje k zahájení projektu Non Nocere. Monitor osvobodil Malefica, aby zjistil, zda je J'onn opravdu připraven na Krizi. V pozadí se však skrývá skutečná hrozba v podobě tajemné organizace zvané Leviathan, kterou vede mocný vládce Země Rama Khan a bohyně technologií Gamemnae. (Dave12345678)

SNCIS

Obsahuje spoilery: Melissa Benoist jako Supergirl změnila účes i podobu. Odhodila sukni a navlékla kalhoty, což absolutně nechápu ku*va proč!? Byl bych hned pro návrat sukně. Supergirl zde bojuje proti organizaci Leviathan a ukazuje nám, jak moc jsme závislí na dnešní technologii. O té organizaci se neustále mluvilo, ale za 19 dílů prakticky nic nepředvedla. Na druhou stranu se vrátil Jon Cryer coby Lex Luthor, který povznesl seriál na vyšší úroveň. Bez jeho přítomnosti by to bylo za 3*. - 70%. ()

NinadeL

Letošní 5. sérii pokrátil covid. Uvidíme, jestli dopady budou shodné v době stávky scénáristů v sezóně 2007/2008. Protože tehdy padaly hlavy. Sice se pomalu může celá Supergirl přejmenovat na seriál Lex Luthor, ale z toho nejhoršího z minulé řady je už show naštěstí venku. Hlavní téma bylo zápolení se závislostí na virtuální realitě, změnil se styl některých postav, objevila se celá řada nových kostýmů. Někteří se od první epizody změnili k nepoznání. Kara je najednou zralejší, má nový účes, dospělejší módu. Dívčí roli převzala Dreamer, ale hlavní ženský konflikt probíhá mezi Lenou a Andreou. Jimmyho nahradila jeho sestra Kelly. Ale mezi Kelly a Alex není dostatek chemie a já už od druhé série čekám na návrat pořádného L dramatu :D Jeden díl byl inspirován Tomb Raiderem, poznali jsme další Brainyho osobnosti, ale stejně ze všeho nejlepší je sledovat, jak se do Supergirl stěhují ti nejlepší herci z nového Dallasu - Brenda Strong, Julie Gonzalo, Mitch Pileggi. Kvalitní soap, ať už jakéhokoli žánru, potřebuje pořádné emoce. ()

Dave12345678

Pátá série měla potenciál překonat tu minulou, líbílo se mi, že tématem této série byly technologie. První polovina série je skvělá. Je zde několik pětihvězdičkových epizod a představila se nám organizace Leviathan. Navíc se Kara musela postavit Leně, která neunesla to, že jí Kara celou dobu lhala. Mi se linka s Lenou velmi líbila, i když by vše Leně mohlo dojít dřív než v předposlední epizodě této série. Kromě toho dostal prvních několik epizod prostor i Jonn, který se musel postavit svému bratrovi. Crossover byl úžasný, opravdu výborný děj a skvělý záporák. V druhé části této série ale nastává obrovský problém. Leviathanovi není totiž věnováno dostatek času, ke střetu dochází až v předposlední epizodě, což je pro mě naprosto nepřijatelné. Tato organizace byla představena jako jedna z nejnebezpečnějších organizací, ale přitom nic zas tak šíleného v této sérii neudělali. Na druhou stranu se vrátil Lex Luthor, který seriál rozhodně zachraňuje. Musím se ještě vyjádřit k týmu Supergirl. Ten je dle mého názoru až moc velký, Nia mi přijde úplně zbytečná postava, epizoda, která se jí věnovala, je vyloženě vycpávací. Alex už dlouhou dobu nic neudělala a její kostým mi až tak cool nepřipadá. Aspoň že Jonn dostal prostor na začátku série. Musím ještě zmínit úžasnou stou epizodu, ve které se objevuje Reign. Finále série je pořádně našláplá epizoda, která skóre této série trošku vylepšila. CGI a bojové scény jsou na úrovni Supergirl, takže nic moc. Nejlepší epizody: Crisis on Infinite Earths (1), It's a Super Life, Immortal Kombat. Nejhorší epizody: The Bodyguard; Back from the Future, part one; Reality Bytes. 80% ()

• Jedná se 100. epizodu seriálu. (JG9)