Supergirl - Season 1

(séria)
USA, (2015–2016), 14 h 22 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Blake Neely

Melissa Benoist, Mehcad Brooks, Chyler Leigh, David Harewood, Calista Flockhart, Dean Cain, Laura Benanti, Helen Slater, Owain Yeoman, Faran Tahir, Ben Begley (viac)

Kara Zor-El byla před destrukcí Kryptonu vyslána na Zem, aby chránila svého bratrance Kal-Ela. Skončila ale ve Phantom Zone, kde neplyne čas. Jakmile se odtud dostala, její bratranec už dospěl a stal se z něj Superman. Karu vychovávali Danversovi. Nyní Kara pracuje jako asistentka mediální magnátky Cat Grant a snaží se zapadnout. Když se ale její nevlastní sestra Alex octne ve smrtelném nebezpečí, Kara ji pomocí svých schopností zachrání. Svět tak má nového superhrdinu – Supergirl. Kara spolupracuje s agenturou DEO na dopadení mnoha mimozemských zločinců. Brzy ji však ale začne dohánět minulost, když se v jejím životě opět objeví její teta Astra a strýc Non, kteří mají se Zemí ďábelské plány. (Dave12345678)

NifKor

Upřímně čekal jsem to horší. Bylo to takové někdy dost nudné, ale dva díly nebo spíš 3 i s konečným byly nejlepší. 18. díl série se mi hlavně líbil asi kvůli tomu, že se tam objevil Flash a celý díl úplně změnil na zábavnou oddechovku s vtipama. Neříkám, že ostatní díly nebyly oddechové a bez humoru, ale nebylo tam toho tolik jak v tom díle, kde se Flash objevil. Celá série mě překvapila hodně a podle mě není vůbec nějak špatná. Musím ji dát teda 4 hvězdy. 6/10 ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když jsem byla malá, má planeta Krypton umírala. Byla jsem poslána na Zem, abych ochránila svého bratrance. Ale má loď se vychýlila z kurzu a než jsem se sem dostala, můj bratranec již vyrostl a stal se Supermanem... A tak jsem skrývala své schopnosti až donedávna, kdy mě nehoda přiměla odhalit se světu. Pro většinu lidí jsem asistentka v Catco Worldwide Media. Ale v tajnosti pracuji se svou adoptivní sestrou pro DEO, abych ochránila své město před mimozemským životem a kýmkoli jiným, kdo by mu chtěl ublížit..." Po temném Arrowovi, vtipném Flashovi a sci-fi Legendách je tu přeslazená Supergirl! Superman tu je, ale i není - hodně se o něm mluví a dokonce i svou sestřenku párkrát zachrání, ale je to natočený tak, že mu nikdy neuvidíte do tváře a nikdy nepromluví. Vyjadřuje se pouze prostřednictvím e-mailů, které píše sestřenici. Hlavní postavou je sladká blondýna, kterou roztomilé ztvárňuje Melissa Benoist. Hlavní zápornou postavou je Laura Benanti a ta si střihla dvojroli: Ztvárňuje zlou tetu Astru i matku Supergirl Aluru Zor-El. Jinak se dá říct, že to tvoří pouze ženy, protože mužské postavy tu nevinikají a jsou nezajímavé, výjimkou je pouze zelený marťan J'onn J'onzz. Triky a efekty jsou někdy hodně C()()L, ale někdy jsou hrozný, až jsou k smíchu. Epizody: Nejlepší epizoda v této série je ta s Flashem (Worlds Finest). "Jsem Flash." - "Měla bych tě znát?" - "Počkej, ty nevíš, kdo jsem?" - "Měla bych?" - "Říká ti něco Green Arrow? Black Canary?" - "Promiň." Zmíním ještě tu, kde je červený kryptonit (Falling), kde se Supergirl promění v mrchu. Zklamání je finále (Myriad, Better Angels) to je spousta keců a žádná akce. Takže průměrné počátky ženy z oceli. - 50%. ()

Dave12345678

SPOILERY!!! Celá první série je plná hutného rodinného dramatu, vztahů a trapných dialogů. Akční scény jsou nepovedené. CGI je otřesné. Z postav jsem si oblíbil Cat, která celý seriál drží nad vodou díky vtipným scénám. Co se týká hlavního záporáka, je jím Astra. Ta ale ve třinácté epizodě zemře a hlavním záporákem se stává Non. Astra ani Non nejsou ničím zajímaví na rozdíl od jiných DC záporáků. Jejich plán - Myriad je pro mě celkem zklamání, čekal jsem něco lepšího. Těšil jsem se, že ukáží Supermana, bohužel se tak nestalo, pouze jsme viděli, jak si píše s Karou. Z postav mi vůbec nesedne James. Jsem ale rád za cliffhanger a jsem zvědavý, kdo v té lodi je. Další plus je Mellisa Benoist, která hraje Supergirl víc než dobře. Finále série není špatné, ale není moc akční, je spíše opět plné divných dialogů, čekal jsem od něho víc. Nejlepší epizody: World's finest, Falling, For the girl who has everything. Nejhorší epizody: Pilot, Livewire, Fight or Flight. 68% ()

Mouchal

Další do party superhrdinských telenovel typu Arrow a Flashe. S jedinou výjimkou. A tou je ženská hlavní představitelka (takže si asi dokážete představit, že vztahy se tu budou rozebírat ještě podstatně více). Nicméně Supergirl to zas vynahrazuje svým příjemným zpracováním, hezkým úsměvem a občas solidní akcí (občas je na místě, protože někdy je ta "akce" jen to, že do sebe dva Kryptoňané palí oční lasery). Herecky žádná hitparáda (krom pár výjimek), ale do seriálu s touto tématikou je to asi omluvitelné. Konec konců člověk si na ty občas toporné postavy časem zvykne a přestanou mu vadit (pokud si už člověk nezvykl z podobných seriálů). Jak to tak bývá, seriál sem tam přijde s padouchem enormního potenciálu, kterého po jedné jeho epizodě už neuvidíme, což je dost škoda, když hlavním padouchem, který nás provází celou první sérií je takový elasťákový trumbera. Největší klad je asi v tom, že i přes všechny tyto mušky na kvalitě jsem se na Supergirl vždycky díval dost rád (a to je právě oproti uvadajícímu Arrowovi velká změna). Někdy je to sice naivní, hloupý nebo dokonce dost dětský, ale tak je to seriál, který se nesmí brát moc vážně. Pokud už sledujete alespoň jeden superhrdinský telenoveloseriál (ne, Daredevil tam fakt nepatří), tak se u Supergirl budete cítit jako doma. Clarka ve finále pěkně zazdili. Hehe. 65% ()

Lachtaan

Nebýt oznámení, že se rozporuplná Supergirl dostává se svou oznámenou druhou řadou pod křídla CW a tím i do samotného Arrowverse, nic by mě k tomuto lacinému sci-fi seriálu netáhlo. Melissa je fakt pěkná, i když místy přehrává, jinak mi většina zdejšího obsazení moc nesedla. Koho jsem si ale doopravdy oblíbil, byla Calista Flockhart a její neústupná role. Nakonec právě díky ní jsem celou první sérii zhlédl ne jako superhrdinský seroš, ale jako televizní novinařinu s (ne)klasickými životními problémy všech zúčastněných. A právě pro její absenci v dalších řadách je již odmítám sledovat. Vždy dám šanci pouze dílu, který je součástí crossoveru. ()