Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

Chicharron

Nastavovaná kaše, odmyslíme - li efekty, ničím zajímavý film a je úplně fuk, jestli tam hraje Mikkelsen nebo Depp, klidně to mohl být i Travolta, z určitých objektů se bič prostě uplést nedá. ()

Holly_Molly

Dalo by se na to nahlížet jako na něco, co bylo natočený pro děti a pro jedince, kterym je jedno zda to co sledujou má smysl nebo ne (Protože zvířátka a kouzla)..Kdyby na to už potřetí(!) nedohlížela jako scénáristka sama její stvořitelka J.K.R aka DojebuSiSama! Tenhle film je jako celek absolutně ultimátní zbytečná kokotina! Doslova jediná dějová linka nikam nevede, věci se dějou protože se prostě dějou aniž by to mělo minimální smysl pro děj a zas a znova se potvrzuje, že demenci scénáře nedokážou zvrátit ani sebelepší herci, ani krásnej vizuál! No a definitivní vykastrování Grindelwalda nedokázal zvrátit ani božskej Mikkelsen a záporáka, co mohl být ultimátní zlo, spláchli autoři definitivně do hajzlu... ()

marden odpad!

Asi začnu Madsem. Jako Grindelwald mi přišel přirozenější než Depp, ale dost pomáhá, že Grindelwaldův vzhled změnili do reálnější roviny. Co se týče zbytku filmu je to jeden velký zmatek. Postav jak na orloji aniž bychom dostali dostatek času se s nimi seznámit. Dozvídáme se o různých kouzelnických vládách, kandidátech a hlavně rituálu, díky kterému má Mlok důvod být stále v těchto filmech. Nemůžu si pomoci, ale ke konci jsem měl pocit, že scénář musela napsat úmělá inteligence, které dali seznam věcí, které se mají ve filmu vyskytnout. ()

tireneali

Co se to stalo s tím úžasným světem plným kouzel, magie a vůbec všechno dobrého? Jako velká fanynka Harryho Pottera jsem vždy tvrdila, že bych od Rowlingové četla i nákupní seznamy, kdyby je vydala. Chyba lávky. Jakmile se nám drahá Joanne pustila do scénáristiky místo psaní novel, začal nám celý magický svět jít do houroucích pekel, špatnými dialogy a dírami v ději počínaje. Odmysleme fakt, že Brumbál je o dost mladší, než by měl být. Přejděme i výměnu herce hlavního záporáka, to nemůžeme mít za zlé nikomu. Co se ale vytknout dá, je už naprosté selhání, co se týče gradování děje, nejspíše absence děje jako takového. Jako čtenář prvotní série o HP mám bohužel tu nevýhodu, že mám jistá očekávání, která se ale autoři rozhodli naprosto ignorovat. Víc než dva roky čekání na pokračování tak přišly vniveč a člověk si z kina odnášel jedině vztek a zklamání. ()

chosan

Nevím, ale Harry Potter se mi líbil víc! Fantastická zvířata mě možná bavil první díl. Tento už je takový nic moc. 40%. ()

Thalin

Víceméně úplně zbytečný film. Hezké kulisy, hezké kostýmy i kouzla, sem tam se objeví nějaké to zvířátko. Ale jako celek je to nudné a zbytečné. Ani si už nevybavím děj a to není tak dlouho, co jsem to viděla. Nezanechá to v člověku vůbec žádný dojem. ()

Pes

Zámerne ofenzívna recenzia na tento paškvil, prosím, berte to tak ako to je... Celé fantastické zvery sa mali zmestiť do 3 filmov, kde v tretej časti všetko vyvrcholí súbojom teplých frajerov. Nie. Budeme greedy (aby hej slovákov nedrblo - CHAMTIVÍ) a spravme to na 5. Ľudia im to dali zožrať a filmy nedosahujú zisky aké by štúdio čakalo... Ale pre boha živého vy nenásytné prasce, ukončite aspoň príbeh. Hon na anti lgbti čarodejnicu Rowlingovú - celkom nechápem, veď hlavná postava je predsa GAY. Film spĺňa všetky normy korektnosti, máme tu mužov, zženštilých mužov, ženy, tepľošov, černochov, azijatov, farebný párik, pribratú dôležitú postavu... V tom debilnom filme nemôže byť každý vandrák so svojou úchylkou. A teraz k samotnému filmu, lebo doteraz to boli len sračky z môjho hovnometu... Mikkelsen sa hodí na Grindelwalda viac ako Depp. Piráta Jacka chcú nazad len mokré násťročné Blanky. Celý film sa ťahá ako sopel, dva väčšie súboje skončia skôr ako začnú. Divák sa už ku koncu teší na legendárny súboj avšak hamižníci nám ponúknu len malú ochutnávku. Nápad ako donútiť diváka pozrieť si ďalší film fajn, v ideálnom svete by to fungovalo, no my sme vás prekukli. Tento film v podstate stačí pretočiť na záver (avšak nie úplný, tam sú ďalšie nepodstatné sračky) a o nič neprídete. Stále preto rozmýšľam prečo som dal 3*... Pokiaľ ďalší film nepríde odrátajte si z hodnotenia 4* a teda kľudne to dajte do odpadu. Pretože dnes len pekne natočiť film nestačí. Nedokončiť príbeh lebo som nenažraná sviňa je pre mňa väčšie zlo ako totálne posrať záver (zdravím Game of Thrones). ()

Ammit

Bradavice jsou tam zbytečně, Dánská dívka Eddie taky. Rádoby velký trik je hra na skořápky. Madsovi se daří, jen tam má takový štěk (má to být ten nejnebezpečnější kouzelník vůbec, ne?!), Ezra Miller dělá problémy na place i mimo něj (asi proto bylo třeba, aby umíral všechny tři filmy). Všechny tři hvězdy jsou za kostýmy a za Poppy Corby-Tuech, která válí, jen kvůli ní se obtěžuji na další díly koukat. ()

Bohulib

Plán na porážku Grindelwalda byl jasný - zmást nepřítele. Jen jestli nebyli víc zmatení diváci. Ale celkem to šlo, na základě hodnocení na CSFD jsem čekal něco horšího. Kratší to být mohlo. Největší díra v logice děje: Bunty nechala udělat půl tuctu kopií kufru, takže s originálem jich bylo 7, ale pak si členové týmu rozebírali jen kufrů 5. ()

babuška

tak nám skončila série, asi teda, první díl ušel, spád a humor a krásný svět fantastických zvířat, druhej stál za prd a třetí po druhým shlédnutí, taky nic moc, celkem to stojí na chabých nohou na jednom příběhu kterej je rozdělen ta tři části, dohromady tedy 3/45% ()

Dodagrad

Tak tohle byl průser po kterém doufám, že už další díl nebude. Respektivě...jak má jako vzniknout? Tady došlo k naprostému neoliberalistickému nabourání HP Universa. Aneb když do filmu zaplétáte politiku a převážně tu spojenou s neoliberalismem. Ještě nikdy to nedopadlo dobře.... ()

lucij68ee14

Celkově považuji filmovou sérii za dobrou, předchozí dva filmy mě bavily i přesto, že je za nějaký kinematografický vrchol nevnímám. Ale alespoň nějakým způsobem se nám kouzelnický svět navrátil a parta kolem Mloka není vůbec špatná. Tento díl ale trošku za těmi předchozími tápe. Ani moc nedokážu vysvětlit proč. Je takový nijaký. Je tam vše a nic. Tak jaksi divně se to táhne, až je to celý nějaký rychlý. I když většinou přeobsazování neřeším, zde si nějak nemůžu zvyknout na nového Grindelwalda v podání Madse Mikkelsena. Prostě mi to nejde. Johnny Depp mu vtloukl takovou vrstvu temna a zvláštní esence, že mě strašně mrzí, že ho přeobsadili. Myslím si, že i absence jedné z hlavních postav, Tiny v podání Katherine Waterston, filmu taky moc nepřidává. Možná tomu celému uškodila covidová situace, těžko říct. Sem zvědavá, co bude dále. Jestli je toto zakončení Mlokova putování nebo se dočkáme dalších dílů. Bylo by dobré napravit reputaci něčím pořádným a vidět závěrečný souboj mezi Albusem a Grindelwaldem. ()

Boyled

Ježíšku na křížku. Že se to Harrymu Potterovi nevyrovná mi bylo jasné, ale že to půjde takhle z kopce dolů a já hloupá na to půjdu ještě do kina… u filmu jsem neusla jen díky popcornu a pití. Ač znovu to již nepotřebuji vidět, dávám alespoň jednu hvězdu, protože nasvětě stále existuje víc hloupostí. Kdyby tam nechali alespoň Deppa, ten by možná zachránil druhou hvězdu. ()

prucky23

Za mě pěkný, odpočinkový film, kterému by prospělo jediné a to, aby byl o cca půl hodky kratší - měl by větší spád.. Law jako Brumbal mě baví a i jiné postavy jsou povedené.. Mads hraje Grindelwalda podle sebe a to je dobře, je sympatické, že se nesnaží kopírovat Deppa - v podstatě se dá říct, že každý díl má svého herce jako Grindelwalda 😅v jedničce se Depp objevil až na úplném konci a na chvilku😉 ()

adelismus

Pěkná podívaná - ovšem spíše pro fanoušky Harryho Pottera. Kdybych na HP nevyrostla a nebyl pro mě dodnes jistým kultem, možná bych FZ přešla bez povšimnutí. Vypíchla bych fajn efekty - poprvé se mi v kině stalo, že byla scéna v jednu chvíli tak propracovaná a věrohodná, že jsem se úplně odprostila od prostoru okolo mě a začala se mi motat hlava. Připadá mi nezbytné zmínit, že ačkoliv nejsem velkou fanynkou Johnyho Deppa, tady mi scházel. Jacob pobavil, film jako takový neurazil, jako Potterhead se mi samozřejmě líbily scény odehrávající se v prostředí Bradavic. Super hudba, zvířata. Zklamáním je Mads Mikkelsen. Jude Law perfektní. 70% jen kvůli mé lásce ke kouzelnickému světu J.K.Rowling ()

Kesinka

Mám opravdu ráda HP svět, jsem fanoušek. Ale při nejlepší vůli víc než 3 hvězdy tomu nedám. Nazvala bych to mistrovsky natočený brak.  Mads mi nevadil, dokonce si myslím, že se tam hodí víc než Depp. Přesto dojem je víc dvě hodiny ničeho kvůli jediné scéně na konci. Překvapivě dobrá byla hudba. ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)