Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

KukulienkaHO

Sérii došiel dych. Ale nie týmto filmom, už hneď tým prvým. Fantastické zvery ma nebavia od začiatku, napriek tomu som dal pokračovaniam šancu (trojke hlavne skrz zlé ohlasy). Problém celej série tkvie v tom, že filmom chýba poriadny príbeh (jednotka je ešte ako-tak v tomto ohľade ok) a prílišne poukazujú, do akého filmového univerza patria, než aby sa starali sami o seba. Je to jednoducho o ničom. Navyše stopáž je naproti tomu extrémne dlhá. Vizuálne to pôsobí veľmi šedo, nezáživne. Od diváka je to strašne odtiahnuté (toto bol však problém už pri Yatesových Potterovkách). To ani nehovorím o tom skutočne zlom CGI (ehm, inak z dielne Warner Bros....). Postavy taktiež (až na pár výnimiek) nezaujmú. Jednotka sa mi skrátka vôbec nepáčila ako film. Dvojka nudila. Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora sa mi zatiaľ "páčili" najviac. V niečom ma to dokázalo baviť. Avšak nedokázalo sa to vymaniť z problémov celej série. Reálne si neviem predstaviť, že by vznikla štvorka pod týmto tvorcovským tímom. Pokiaľ má J. K. Rowling záujem, aby sa Fantastické zvery riadne uzavreli, mala by sa sama stiahnuť a taktovku prenechať niekomu zdatnejšiemu. No a pokiaľ šéfkovia z Warner Bros. budú ochotný odklepnúť štvrtý diel, mali by vyčistiť komplet tvorcovský tím a dosadiť tam čerstvých ľudí s bujarými nápadmi, keďže evidentne David Yates je po tých dlhých rokoch už hodnú dobu totálne unavený... ()

Pan.Antonin

Všechna tři Fantastická zvířata mají společný problém a tím je scénář, respektive samotný příběh, který postrádá veškeré atributy dobrého příběhu, chybí mu zejména lehkost a divák jej vlastně velmi brzy zapomene. Žádná zajímavá zápletka, žádná postupná gradace zakončená napínavým vyvrcholením. Místo toho už potřetí sledujeme sled historek s kouzelnými tvory, do toho zapletený souboj Brumbála s Grindelwaldem a do toho nějaký pokus o dějovou linku. Proč je hlavní postavou Mlok a ne Brumbál ví akorát Rowlingová, násilně do příběhu vecpaný Kowalski už ztratil veškeré své kouzlo z jedničky, Tina úplně chybí, Credence je úplně zbytečný a Grindelwald je kapitola sama o sobě. Nejenže ho bez nějakého vysvětlení ve filmu hraje úplně jiný herec, ale on se hlavně chová úplně jinak. Co to jako je? Buď měli Deppa podržet, nebo ho vůbec neobsazovat (ta kauza byla koneckonců už před druhým filmem) a nebo tam sakra měli dosadit někoho, kdo ho bude hrát stejným stylem. Takhle mi tam Mikkelsen seděl ještě míň než Johny (a to je co říct) a ve výsledku nejlepší záporák byl Farrel z jedničky. A jako třešnička na dortu se tam (ona už je vlastně ve dvojce) objeví profesorka McGonnagalová, čímž si ten svět Rowlingová rozbila úplně. Budu hodně překvapen, pokud se ještě pojede v sérii dál a ještě víc, pokud se stejným tvůrčím týmem. ()

Fuksinka

Redmine je strašně nesympatický mimoň. Nevím, jestli to hraje, nebo jím opravdu je. Jinak film je neskutečná nuda. Vůbec se mu nepovedlo mě vtáhnout do děje. Bylo mi naprosto jedno, jak to dopadne. Nikomu jsem vlastně nefandila. Fakt špatný. ()

Heywood

Lehce překombinovaný děj, jinak výborný vizuál, prostě řemeslo odvedené. Ano navazující díl trpí kauzou Depp.  To naštěstí nic nemění na boji dobra a zla a metodách zla, které nemá jen pohádkový svět. Protože trpím tím, že hlavní hrdina nemá mé sympatie, jsem podjatý k výsledku a skončím na 60%. Ale v dnešní době plné filmů, které vyvolávají dávivý pocit je tohle to lepší, co lze vidět. ()

Tomas_PO

Až príliš Harry-Potterovské, akokeby až v prílišnej snahe o napodobenie, no bez logickej náväznosti a súvislostí. Zároveň málo 'zvieratok-beštií' a s nimi spojených úsmevných momentov, ktoré tak zdobili jednotku. ()

Mangano

Film o magických zvířatech, který zas až tak o magických zvířatech není. Jediné, co bylo celkem zajímavé sledovat byl vztah Brumbála s Grindelwaldem, nic víc nám tu J. K. R. nepředala. Jedno je jisté. S touhle ságou by díru do světa rozhodně neudělala. A o té šaškárně s Johnnym Deppem nehodlám vůbec mluvit - absurdní. ()

david141474

Musím říct, že tohle jsem nečekal. Začátek takovej ne moc zajímavej, ale jak film běžel, bylo to lepší a lepší a finále byla nejlepší část celýho filmu. Týna tady moc nebyla, což je škoda, protože v předchozích 2 dílech to byla jedna z hlavních postav. Mads Mikkelsen je dobrej v roli Grindelwalda, ale bez Deppa to není ono. A taky je vyřešen Credence. Nechápu proč se to těm lidem nelíbilo, za mě je to rozhodně lepší než 2 díl. Za mě 9/10 Určitě je to lepší jak Doctor Strange 2! (Olympia - 11.5.2022) ()

Davidaxik

Tak tohle bylo hodně, hodně moc špatný.  Absolutně nenavazující na předchozí díly, absolutní pohádka, absolutně nesmyslé. Tohle je totální zklamání...  Triky dobré. Někdy až moc. Harry Potter je starší, tak má být lepší a více vyspělí. Tady podle toho to spíš vypadá naopak.... Smutný konec. ()

Tai_K_B

Oproti druhému dílu rozhodně krok správným směrem. Zajímavá (ač ne zcela nečekaná) odhalení, děj dával konečně většinou smysl a 90 % toho, co se na plátně dělo, se dalo stíhat vnímat. A obsazení Mikkelsena rozhodně přidalo Grindelwaldovi na charismatu. (Mimochodem docela by mě zajímalo, při všech těch Cruciatech a Imperiusích a Avada Kedavrách, co jich v téhle trilogii bylo vypuštěno, od kdy vlastně začaly být tyto kletby neprominutelné a tudíž postihovány doživotím v Azkabanu.) Kdyby to nemělo tak šíleně utahaný a venkoncem nic moc vygradovaný závěr, dala bych čtyři hvězdičky. Hmm, ale když o tom tak přemýšlím, já jim je nakonec asi přece jen dám. Ani ne tak za celkový dojem, jako spíš za takové ty malé životní radosti. Kdyby už za nic jiného, tak za toho něžňoučkého qilina (čchi‑lin [či‑lin]) – tím křehkým stvořením mě tvůrci potěšili, ani netušili jak. (Čistě osobní věc.) Další veliké plus bylo poodhalení dokonalé symbiózy obyvatel Mlokova kufru včetně vlastního způsobu přepravy v případě fyzické indispozice pana domácího. No a absolutně odzbrojující byl štíří taneček – tak královsky, jako u této performance limbických mimikry, jsem se už opravdu hodně dlouho nebavila! ()

Skylwalker42

Tak tohle má s Potterem společného jen několik původních hudebních témat, které zde zazní. Toť vše. A celý "kouzelný" film zabil hned cca v prvních třech minutách dialog mezi Brumbálem a Grindelwaldem. To jsem okamžitě měl převelikou chuť tento 'biják' vypnout a zkusit navždy zapomenout! Prázdný a dutý děj. Ještě, že Deppa vyrazili. Vskutku měl štěstí v neštěstí. ()

liebgott

V půlce jsem sledovaní ukončil protože jsem se přišel dívat na film kouzelnících co se snaží překazit plány mizernému Grideblbovy a né na film o Gay vztazích mezi dvěma nabubřelímy Magiči ()

mia.com

Ja porad nevim, jako je to hezke, ma to úžasné efekty, bezva herci, ALE...to ale mi tam porad sviti...nechyta me to za srdce, nemam potrebu si tu serii pravidelne poustet...v tomto dile byl hrozny zacatek, to nemam rada...a preobsazeni Grindelwalda mohli taky nejak zakomponovat do deje a ne ze se jako nic nestalo...taky bych ubrala cas, protoze mi porad prijde,ze pul filmu se nic nedeje, pak vyskoci bomba scéna a zase se nic nedeje...tak ja nevim proste, takze prumer :D ()

vaclav.g.kar

Definitivně nejlepší díl, jedné z nejnudnějších sérií historie kinematografie. Dokonce i mnou nenáviděný Mlok tu dostává drobky sympatií. Hlavní problém je ale asi v dírách ve scénáři a ve zbytečných scénách. Vše ostatní ale funguje na jedničku. Několik hereckých es opravdu předvádí perfektní práci. ( Mads je mnohem lepší a vhodnější do role Grindenwalda než Johnny ). Efekty jsou super a hlavně se konečně ukazují i trochu zajímavější kouzla než jen barevné paprsky. Po strašné dvojce která slibovala že trojka bude pecka, pokračujeme sice lépe, ale i tak víceméně ve stejných kolejích a nájezd na 4. díl je bravurní. V ideálním případě odvolají Yatese a J.K. bude psát už jen na soc. sítě. Za mě 70% a opravdu cítím zlepšení. ()

Colomba666

SPOILER ALERT!! Na tento film jsem šla dvakrát, jelikož mi přišlo divné, že se mi tak moc líbil napoprvé. No a víte co? Napodruhé se mi snad líbil ještě více, takže proto uděluji plný počet, protože když to srovnám se všemi díly, tak nemohu jinak. Třetí část, jako prozatím jediná, má alespoň záživný děj a jakýs takýs spád. Mně, asi jako jedné z mála, ani nevadilo, že jsme neviděli Týnu, jelikož se její postava do právě probíhajícího příběhu ani moc nehodila, řekněme si to narovinu. Popravdě jsem se, po přečtení všelijakých recenzí, úplně děsila toho, co přijde, ale Mads a Jude? To bylo jako co, hoši? Bromance jako víno, taková úroveň chemie nebyla k vidění ani na hodinách lektvarů profesora Snapea. Silně pochybuji, že by něčeho podobného bylo možno dosáhnout s původním představitelem Grindelwalda; sorry, Johnny, ale bez tebe to bylo prostě mnohem uvěřitelnější. Gellert je v Madsově podání značně přitažlivější a tajemnější, takže bych se ani nedivila, že jej následovaly davy, protože, nalijme si čistého vína, narozdíl od Deppa, je to fešák, a k Lawovi se perfektně hodil. Někteří hodnotitelé se asi za ta léta různých lockdownů a restrikcí krapítek rozežrali, a nevědí, co by roupama. S přehledem se jedná o nejlepší díl z cyklu Fantastických zvířat, a jelikož jsem jedničku ocejchovala 4 hvězdami, pak tento díl musel logicky schytat plný počet, a klidně si rvěte vlasy. P.S.: Největší p*del je, jak většina absolutně nepochopila význam názvu “Brumbálova tajemství, v originále “Secrets of Dumbledore” který bychom mohli ještě doplnit o “family” a bylo by to jasné snad každému hňupovi. Film nepojednává pouze o Albusových tajemstvích, nýbrž o tajemstvích rodiny Brumbálů, Albus - vztah s Gellertem + pocit viny za smrt své sestry, Ariana - obskuriál, Aberforth - otec Credence. Kdyby přidali více scén s Madsem & Judem, udělali by lépe, ale chápu, točilo se za “covidu” tak osobní kontakt nebyl zrovna ideální volba. ()

Starby

Jako velký fanoušek Potterovské série a o něco menší fanoušek série Fantastických Zvířat musím říct, že jsem si tento film opravdu užil od začátku do konce. Konečně jsme se po dvou předchozích epizodách dostali do nějakých dějových vysvětlení. Atmosféra filmu byla úžasná, temnější stránka oproti předešlým filmům ještě úžasnější. Závěrem řeknu, že to nebyl film ze kterého bych se vysloveně posadil na prdel, ale oproti druhému dílu si ho s chutí za čas pustím znovu. ()

Honzich

Tak tu máme již třetí díl z plánovaných pěti dílů a achjo... Pořád nechápu jak z tak zajímavého filmu jako je jednička se stalo tohle. Už dvojka byla utrpení sledovat a ne jednou jsem měl chuť ze sálu odejít jak byla nudná. Tady se tvůrci opět nepoučili. Od začátku jako bych sledoval prázdné plátno až teda na finále které je naprosto skvěle a napínavé zato palec nahoru. I přesto všechno ale film má epické souboje s hůlkami digitální efekty jsou taky fajn a název fantastická zvířata aspoň zase dává smysl tak snad se toho tvůrci budou držet i v dalších dílech ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)