Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

Belphegor

Dilema hodnocení. Rozhodně to nejsou čtyři hvězdy, ale tři jsou též málo. Efekty a nápady byly moc fajn, vlastně mě to celkem bavilo a dokázalo mě to vrátit do čarodějnického světa, jen občas takový ty nelogičnosti. Co mé hodnocení ovšem strhává nejvíc je konec, který vlastně nic neuzavírá a ani nevytváří žádnou potřebu počkat si, co se bude dít v dalších dvou dílech. Doopravdy si ani neumím představit, jak je chtějí obsáhnout a bojím se, že to bude nastavována kaše. Trochu si říkám, ze je škoda, že postavu Mloka Scalamandra Rowlingová vic nezmiňuje už v Harryho Potterovi, prostě zmínky o něm v HP by byly moc fajn k utvoření většího celku, ač pár referencí se zde najde. ||| Po pár dnech přidávám jeden poznatek - ačkoliv se mi film celkem líbil, je to asi tím, že si skoro nic z dvojky nepamatuji, jen základní premisu, a proto jsem asi neměl potřebu přemýšlet nad tím, co vidím. Pravdou ovšem je, že děj trojky vlastně dohromady nic nevypráví a je sterilní. Ovšem Jessicu Williams si i po par dnech stále pamatuji - moc sympatická. ()

FlyingGentle

Je to nádherně zpomalené. Jako by se režisér David Yates inspiroval poslední Dunou, které nechyběly dlouhé statické obrazy. Nejdříve je třeba si zvykat, hned první scéna, kdy si mladší Brumbál v podobě zarostlého Jude Lawa míchá snad minutu čaj a pohrouží se do přemýšlení, navodí klidnou atmosféru, ve které se nese skoro celý dvou a půl hodinový biják. Je to hodně o něm, o jeho tajuplném vztahu s úhlavním záporákem, kterého kdysi jako chlapec miloval, o jejich krevním poutu, ale i o jeho rodině. Objevuje se Brumbálův tajemný bratr, na scénu vstupují Bradavice se svými artefakty, které dobře známe z Harryho Pottera, z fanfrbálových her. Akčních scén se divák taky dočká, nejdrsnější je určitě lov gigantického kraba, který hlídá vězení, ale dopřává si vězně jednoho po druhém. Jako skvělý veselý protipól se tam jeví scéna, když Mlok pochoduje s roztaženými nohami, aby zhypnotizoval krabí hejno, které by jinak vetřelce rozcupovalo na kousky. Dočkáme se opět srandovních scének s hrabounem, který jde opět po cinkajících mincích, překvapivé romantické svatby na závěr, ale i čarodějnického obřadu, který se odehrává až v dalekých horách Bhútánu. Nádherné exteriéry doplňuje temný brazilský prales a ještě tmavější, hlavně svojí atmosférou, berlínská metropole. Je to vlastně všechno na B: Brumbál, Bhútán, Bradavice, Brazílie, Berlín. Není to moc náhod najednou? Johnnyho Deppa vystřídal zvrhlík Mads Mikkelsen, u něhož jsem se nemohl prostě zbavit dojmu, že stále vidím ikonického padoucha z bondovky Casino Royale. Po druhém díle, který se proháněl po šedivé retro Paříži, je trojka více než důstojným pokračováním. Mně se to opravdu dnes líbí mnohem více, než kdysi Harry Potter! ()

mellon.a

Za mně je zvláštní, jak skoro nikdo nevidí problém filmu v tom, v čem já. Pro mně to je jednoznačně odklon od příběhu Credence, který to všechno příběhově stmeloval a dával tomu smysl i emočně. Traumatizovaný sirotek, stejně jako H.P., vyvolené dítě s velkou mocí, kterou chce kdekdo využít a zneužít, které musí najít samo sebe, aby mohlo projít katarzí. Kolem toho tuna postav, které ale slouží hlavně k podpoře základního tématu, ze kterého pak vyplývají nejsilnější emoce, které čtenář nebo divák prožívá. Když jsem se dozvěděla, jaké problémy v osobním životě má nyní Ezra Miller, napadlo mně, jestli prostě scény s ním neprostříhali a celý děj nevedou schválně k tomu, aby se ho jako postavy mohli zbavit.  Jinak je film fajn, nenudí, stačí být pozorný a vše do sebe krásně zapadá. Jen je to prostě trochu unylé a emočně nulové a ačkoliv mám ráda Mikkelsena, chyběl mi excentrický Johny, který tomu mohl dodat trochu víc života. Později: Když jsem si něco málo dodatečně zjistila, myslím si teď, že žádná další Zvířata už nebudou. A proto mi už dává smysl, proč byly všechny dějové linky tak překotně ukončené. Dál už to bude asi jen o těch dvou dávných milencích, jestli teda  vůbec něco bude. Docela bych se JKR divila, kdyby se do něčeho dalšího ve filmovém průmyslu chtěla pouštět. ()

Darthorias

Viac ludí by prialo film lepšie keby, odstránili z názvu Fantastické zvery lebo toto je podla mňa to čo film u mnohých veľmi zráža a proste sa nevedia oprostiť od faktu, že sa niekam snažia príbeh posunúť a nie, že sa 90%percent filmu budeme venovať len magickým zverom ale to asi ludia nechápu. Tak ale po porade. Herecké výkony niesu ničím špeciálne ale ani neurazia, Madz Mikkelsen je ako Grindelwald skvelý aj ked tu ani len trochu nieje vysvetlená zmena jeho vyzáže prosto nám to je vtrepané do očí bez vysvetlenia tak mne osobne to bolo naozaj jedno, Johny Depp sa my ako Grindelwald nepáčil takže zmenu len vítam (hoci dobre za to hlavne mohli scenáristi ale čo už), ale o hercoch tu nechcem rozoberať pol dňa tak idem dalej. Humor dobrý. CGI skvelé. Nostalgia, vrátením predmetov ktoré tak dobre poznáme z prvých 8 filmov. O dosť lepší scenár ako u minulého filmu a to som jeden z mála kto Grindelwaldove zločiny chválil. No ale pár mínusov tu je. Niektoré postavy veľmi rýchlo menia strany a nieje práve najlepšíe vysvetlené prečo. Hra na city je slušná ale úprimne viac vám aj tak bude lúto zvierat ako ludí. Koniec sa už zdal byť veľmi natiahnutý a tu už bolo vydieť, že to scenáristi nedomysleli a museli nejak pridať 10 minut navyše aby bol pekný koniec. Celkovo ide ale o dobrý film od ktorého ale veľa nečakajte, ak si myslíte, že sa vrátime k šablóne prvého filmu tak ste na omyle k tomu nedôjde tak sa z tým už zmierte. Tajomstvá Dumbledora stávaju na tom čo priniesli predchádzajúce filmy a posúva príbeh ďalej a robí to naozaj dobre. Hodnotím na 85% ()

Tom10000

(Viděno v Biografu Jičín 08.04.2021). 3.díl s Mlokem Scammanderem, Albusem Brumbálem, Gelertem Grinderwaldem a mnohými dalšími z kouzelnického světa J. K. Rowlingové. Viděl jsem už i předešlé dva díly, recenze ale dodám až později. Příběh (SPOILERY): Grindelwald (jehož už neztvárňuje Johny Depp, ale Mads Mikkelsen, což se mi ale zdá jako skvělý krok) se chystá převzít moc nad celým světem. V cestě už mu stojí nejen jeho zproštění viny a zvolení do role Ministra kouzel, ale i jeho dávný přítel Albus Brumbál, jenž se s ním ve zlém rozešel, a jeho spojenci. Ten pověří Mloka Scammandera, aby mu našel vzácné zvíře, a také, aby sestavil schopný tým. Do něho bude patřit i obyčejný pekař Kowalski. Ten se vlstně zapletl do celého děje pouhou náhodou. A učiní toho i mnohem více, třeba se setká s Brumbálem a provede "atentát" na Grindelwalda. Ten mezitím získává čím dál tím více moci, a po jeho boku stále stojí Queenie, Kowalskiho milenka, aschopná čarodějka, jež propadla kouzlu zla a slouží mu jako svému pánovi (...). Nic víc není třeba dodávat. Film se mi líbil, má skvělé obsazení a mnoho vtipných scén (hlavně s kouzelnickými tvory). Mohli jsme se podívat i do Bradavic, a do Berlína třicátých let (okouzlující). Možná škoda toho konce, mohli nám dát trochu více lákavý podnět k pokračování (únos Quennie ke Grindelwaldovi jako potrestání za zradu, či samotného Gelerta). 90 procent, dvakrát tak lepší než díl prvý a o třídu výš než ten druhý. Doporučuji! (PS: Do deníčku nic nezapíši, nepovažuji dílo až za tak moc významné a tuto tematiku za důležitou). ()

ferdomravec

Za mna je to podobne ako pred pár rokmi LOTR nedosahuje to kvalít HP ale určite neurazí a pobavi Zasmiali sme sa, niektorí poplakali a odchádzali sme spokojní. Chýbalo nejaké epickejšie finale ()

Sam.Sepiol

Po prvním dílu, který nám položil dle mého dobrý základ se vše tak nějak sesypalo. Třetí díl se nevrací k tomu co v jedničce fungovalo a pokračuje na stejné koleji jako druhý díl. Co musím jako první zmínit je scénář. Divák 80% filmu nechápe co postavy dělají a když už ano, tak neví proč. Díky tomu jsem necítil žádný progres postav nebo nějaký posun v příběhu. Vlastně jediná linka, která dává smysl hned od začátku je linka Kowalskeho, u kterého nám je hned jasné za čím směřuje a jde si jasně za tím. Naopak linka Yusufa Kamy je zde vlastně proč ? Pro vyplnění času ? Proto aby jsme si chvíli říkali jestli zradí Brumbála nebo ne i když všem musí být jasné jaká je odpověď ? A tím se dostávám k budování vztahů mezi postavami, který se od minulého dílu rozvinul ... vlastně nikam. O nevyužití už tak skvěle vybudovaného světa snad nemá ani cenu se zmiňovat. Samozřejmě jsou zde i světlejší momenty. Film co se týče efektů, hudby nebo kostýmů vypadá opravdu pěkně. Mads Mikkelsen jako Grindelwald na mě působí mnohem lépe než Johny Depp. Bohužel pro něj už je to 3. Grindelwald, kterého za 3 díly vidíme, což mu příliš nepomáhá, ale přesto si myslím, že se zhostil role dost dobře. Celkově herci zde odvádí dobrý výkon. Jen jejich úplný potenciál je nevyužitý díky špatnému scénáři. Co zde funguje asi nejvíce je humor, který táhne tento film z úplného průseru. Závěrem bych chtěl napsat, že pokud se Vám líbila dvojka nebo jste hardcore fanda tohoto světa a nedáte na něj dopustit, tak vás bude bavit i trojka. Pokud ne, tak nemá úplně smysl navštívit kino. ()

FonzyLojinek

Naprosté nadšení. Nechápu, kde se bere neopodstatněná kritika trollů, co zde kritizují jen pro svou vlastní bezvýznamnost. Těším se na další pokračování. A na film jistě vyrazím znovu. ()

hovnocuc

Zoufale dlouhej film o dvou homokladach a parafrazi na Hitlera. Tak tohle Brumbalovo tajemstvi jsme znat nechteli. Nadto mel ve filmu klobouk, se kterym muj deda chodil do lesa na drivi. Trapnost nad trapnost. ()

f.AJimMy

Nedivím se tady ostatním že tomu dali 2 hvězdy, ale zároveň jako fanda světa čarodějů jsem zkrátka nemohl dát 2 :) Pravda je že mi tam chyběl Johny Depp, M.Mikkelsen není špatný ale Johny se tam dle mého hodil více.. Vtípky pana Kowalskiho vždycky pobaví :D a efekty jsou jednoduše nádherné. Ale jednička FZ je pro mě zatím nejlepší :) Uvidíme zda čtvrtý díl překvapí. Mrzí mě že studio nedokáže oddělit film a soukromý život aktérů.. tohle je cesta do pekel ()

Ron_F

Brumbálova tajemství jsou pro mě nejlepším filmem série „Fantastická zvířata“. Tento film má spád, je akčnější a rozhodně jsem se nenudil. Když vidím zdejší recenze, tak se mi chce plakat a ptát se, co dokázali kdy napsat nebo natočit ti, co je píší. Jen to ukazuje, že mnoho Čechů jsou opravdu negativisté a nesnaží se hledat pozitiva, ale jen věci bez milosti pomluvit a odepsat. Ano, také bych si v ději přál určité věci jinak, ano, také mi vše nesedělo, ale každý máme nějakou vizi a není možné se zavděčit všem. Navíc kdo jsem, abych se vůbec opovážil kritizovat J.K. Rowling?! Pokud jde o scénář, tak se mi v zásadě nelíbila jediná věc – zabít kouzelného tvora tím, že jej podříznete a na záběru je vidět umírající mládě a kaluže krve – tak to mi připadá naprosto přes čáru. Stále na tyto filmy chodí mnoho dětí a i mně bylo z této scény špatně. Pak bych se ještě zamyslel nad tím, zda by nestálo za to, přeci jen sérii oživit výměnou režiséra. Nenašel by se někdo, kdo by byl kreativnější, s novými nápady a sérii by dokázal rozzářit? Asi budu v menšině, ale nový Gellert se mi líbí mnohem víc a cítil jsem v něm opravdu vnitřní neklid a rozpolcenost a naháněl mi mnohem více strach než Depp. Jsem rád, že ve filmu měla víc prostoru postava Albuse Brumbála, líbilo se mi, jak byla napsaná postava Queenie a už nyní se těším na další pokračování. Za mě se jednoznačně jedná o zdařilý počin. ()

Noeni

Teď budu za jednu z výjimek, ale mně se i třetí díl Fantastických zvířat hodně moc líbil a rozhodně ho můžu, stejně jako předchozí díly, doporučit. Tyhle filmy mi ohromně sedly.  Eddiemu Redmayneovi role Newta Scamandera neuvěřitelně pasuje a pro mě zkrátka zůstává tou nejlepší postavou z celého světa Harryho Pottera. Co musím ocenit, je dosazení do role Grindelwalda, namísto Johna Deppa, Madse Mikkelsena, protože ten se prostě do role tohoto záporáka hodí mnohem víc a fakt mě bavil. A Jude Law opět nezklamal a konečně taky dostal víc prostoru - Albuse Brumbála hraje perfektně.  Efekty a hudba jsou vynikající, souboje kouzelníků naprosto výborný, některý pasáže i vtipný (třeba scénka ve vězení, ačkoliv je zároveň děsivá), Větvík s Hrabákem opět bodují a taky tu hraje velkou roli nové zvířátko. A já se nemůžu dočkat dalšího dílu. Je škoda, že některý postavy tady nemají téměř žádný prostor, mají určitě co nabídnout a zajímalo by mě víc. Tak snad v dalším díle. Obecně to na mě celý bylo hrozně krátký, já bych klidně brala seriál. Ve výsledku jsem dost spokojená, moje očekávání byla naplněna. ()

Emmyy

Nemohu dát plný počet hvězd, ale za mě je to nejlepší díl z této série, zatím. Konečně se vracíme ke starému dobrému světu čar a kouzel. Návrat do Bradavic! Hurá! Bohužel má tento díl i své stinné stránky. Grindewald připomínal spíše hodného strejdu, který se na cestu zla dal teprve nedávno. Smutné, že Grindewalda může nahradit téměř kdokoliv a nedivila bych se, kdyby ho v další díle hrál opět někdo jiný, ono by to v podstatě ani ničemu nevadilo. Co se tomuto dílu ale rozhodně nedá upřít jsou skvělé efekty!!! Každý souboj, i když, na mě moc krátký, jsem si nesmírně užila a chtěla víc! Až na přeplácaný konec kýčem a snahu o dojetí diváka (které ale nepřišlo) je toto nejpovedenější díl ♥️. ()

Carpinus

Nemůžu si odpustit přirovnání a podobnosti s dneškem. Nástup Grindelvalda a nástup Ruska. Nenávist, pocit nadřazenosti, falešná iluze dělání dobré věci, zlo, krutost, genocida... Jako odpočinkový film super. ()

cenitel

Přijde mi, že jsem koukal spíš na nějakou zimní pohádku. Hlavně ten konec filmu mi to podtrhl, chyběly tam scény, kde by bylo více dramatičnosti. V určitých momentech se člověk pousmál, spousta zvláštních postav, zvířat. Kouzla byla zajímavá, ty se mi líbila. Ale proč Německo a Bhútan na závěr? Velmi zvláštní, moc divné. Nedávalo mi to logiku. Samotný Grindelwald nebyl vůbec drsný, jako samotný Depp v předcházejících dílech. Škoda, že ho museli vyškrtnout a nahradit Madsem. Z něj vůbec nešel strach. Nikdo ani neumřel. Dozvěděli jsme se aspoň něco o sestře Albuse a Abrforda, jak to celé bylo. Snaha o návrat do Bradavic zklamala, člověk více vzpomínal, ale nic to nenabídlo zajímavého. Minerva se tam mihla jen mezi dveřmi v Prasinkách, škoda této postavy. Zrcadlo vysvětlení, ale kde se vzalo v sídle Grindelwalda a měl ho v pokoji Criedenc? Nesmysl. Těchto nesmyslů bylo mnohem více. To samé s tím štírem v tom vězení. Člověk si říkal WTF? S těmi světluškami, co ti random zhasne v lampě a štír tě poté nabodne a zabije :D Vlastně to bylo o náhodě. Nejlepší postavy Mlok, Jacob a Brumbál.  Pokud chce si Yates nabrat ztracenou reputaci, musí s Rowlingovou dost zabrat. Koukáme tady více na pohádku pro 10leté děti i určitá vysvětlení např. v tom vlaku byla taková nudná a pochopil by to i naprostý idiot. Vysvětlovali nám to jak pro blbce a na druhé straně zase nelogicky vložené útržky. Co diváka naprosto zmate. A říká si pak: Proč??? Hudba také nudná, co bych si rád pustil na youtube jako soundtrack, má to do HP extrémně daleko. Jediná hudba, co obnovila nostalgii byla v Bradavicích. Opravdu nevím, jestli tuto sérii půjde ještě zachránit, ale pravděpodobně zůstane jen jako čistá pohádka pro malé děti, kterým se to bude líbit. A tato série skončí spíš někde pod ledem na kterou se nebude vůbec vzpomínat. A snad se někdy v budoucnu objeví spíš budoucnost HP za několik 10,20let. S úplně jiným příběhem. Pro mě bohužel zklamání, ač jako fanouška HP to velmi mrzí. ()

lex85

Třetí díl v této sérii a bohužel třetí v pořadí co do kvality a zpracovaní. I když je Mads Mikkelsen více než dobrá náhrada  za Johnyho Deppa tak stále nestačí aby se film vyrovnal druhému a podle mého nejlepšímu prvnímu filmu. Hodně postav tady je spíš na škodu a žádná nedostane tolik prostoru jak by potřebovala,  na konci filmu jste celkem rádi že už je to u konce a že alespoň podle mého vše neskončilo u druhého filmu. ()

NoodlesCZ

Kdyby šlo o průměrný fantasy pro Netflix, nebo jiný nákrm mas, tak OK.  Neurazilo by to(ani nenadchlo), ale když tu navazují s velkou pompou na HP, tak je to sakra málo, málo. Grindelwald je tu totálně stupidní, plochej záporák a to jsem Deppovi vlastně moc nevěřil, že by dal záporáka jako lusk. Ale on ho dal a v dvojce to byla jediná scéna (jeho proslov) kdy mi běhal mráz po zádech a vážně jsem si jeho Grindelwalda užíval. Jak je teda možný že Mikkelsen, kterej je na záporáka jako dělanej tu stál za starou bačkou? Asi proto, že tu zas jde vše na druhou kolej kvůli vizuálu? A ani herci co umí z tý magický bramboračky nic nemůžou vytřískat. Vizuál na úrovni, ale zase plochej. Když si vzpomenu na souboj Brumbála a Voldemorta v HP, kdy jsem obdivoval nápaditost spellů, kdy tím autoři vizuálně vyprávěli o jaké kapacity tu jde. Protože se snaží vzájemně nachytat obrovskou škálou kouzel a ten druhý ihned reaguje, taky geniálně. Tak tady šlehala jen světla v pár barvičkách, port sem tam a šlus. Vizuálně to rozhodně nevyprávělo o jaký machry v oboru čar jde, prskavkovej souboj. ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)