Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

Hejkal_03

Prosím ať je pokračovaní kvalitnější! Bylo to tak nějak OK... Potterhead dost odpustí... Konec utahanej a chudáka Brumbála nikdo nepozval, tak stalkuje za oknem :D ()

UncleMorty

Fantastičtí čáryfuci a tajemství plnění genderbarevno kvót. Naprosto zbytečný, milionkrát odložený závěr Potterovského univerza uplácaný tak, aby potěšil malé procento přeretardovatělé populace díky splnění kvót na který normální člověk z vysoka kašle. Žďímání licence a zrůdné znásilňování charakterů postav jen kvůli woke kultuře je něco, co z tohoto zombie počinu prostě víc neudělá. Člověk aby se po těch 4 letech podíval znovu na všechny díly, jelikož si pak přijdete v tom všem čáryfučském bordelu ztracení a i tak se nezbavíte pachuti hnusu při představě, že tohle patří do toho skvělého světa Harryho Pottera. Totální zklamání. ()

Sam_Hawkens

Vyhozené dvě stovky za lístek, naprosto zbytečný díl , který mě nadchnul jen mini-soubojem Brumbala s Grindelwaldem, ale to je proste strašně málo. Scenáristický propadák , nelogické a úplně pitomé…pár vtipných momentů, ale celkový dojem je úplná prázdnota. ()

Rebel24

Tak do tretice najlepší film tejto série. Secrets of Dumbledore konečne pripomínaju počin, ktory ma vlastne narativy, atmosféru, ucelenú stavbu s uzavretim (?) dejových liniek. Zhruba takto som si predstavoval už druhú časť, nadviazať na ňu s tými istými tvorcami bolo náročné, ale ako typický študent na výške si svoje best nechali na pokus tretí. Či bude záverečný je otázka, s aktuálnym režisérom a scenáristami verím, že áno. Yates si odbil standard, Rowling mala výpomoc Klovesa a preto, prvá polka je za 5, druhá ledva za 3 (úplne sa rozbil dej a prišlo priveľa logických chýb). Postav bolo priveľa, niektoré keby vo filme neboli nič sa nedeje (Yusuf, Credence, Aberforth) dej by bez nich nabral spád a dal väčší priestor tým, ktory si to zaslúžia. Áno, Mikkelsen bol výborny Grindelwald, v tejto politickej, chladnej, despotickej polohe vynikla jeho charizma a interakcie s nemenej kvalitným Judom Law aka Dumbledore boli perlou filmu (neviem si teraz v tejto polohe predstaviť rovnakú kvalitu aj Johnym Deppom, ten ale dostal svoj priestor v ktorom mohol vyniknúť v dvojke), z ostatných postáv boli bratia Scamanderovci konečne viditeľni a výrazni (jedna z najlepších scén bola s krabmi). Akcia bola najkvalitnejšia taktiež zo série, highlight bol stret Credence vs Albus, kedy Dumbledore mu doslova naplul do tváre a vymietol s Credencom ulicu. Zvieratá dostali taktiež do tretice svoj part zaslúžený (teda podľa názvu), chi-lin bol absolute point filmu. Spätne je veľká škoda ze tvorcovia sa až tretim filmom poriadne začali venovať dvojici, ktorá vlastne tvorí kostru celej série a po scenaristickom Cruciate v zavere film stále vysoko zaostáva za HP, aj keď sa konečne vybral vlastnou cestou. Ďalšie pokračovanie s týmto zastupujúcim ansablom by bolo asi tak užitočné, ako Tina Goldstein v tomto filme. 75% ()

Exanys

Zde jde krásně vidět, že platí pravidlo: "Sto lidí, sto chutí". Tento film se totiž zaměřuje spíše na efekty a akci, vytvořené skvěle pomocí nejnovější technologie, než na příběh. Pro mě tedy jen plus, avšak chápu proč se tento snímek tolika lidem nelíbí. Ztrácíme tím totiž takové to očekávání o vtáhnutí do kouzelnického světa jako tomu bylo v Harry Potterovi. Příběh je nám naservírován během krátkého časového intervalu a k tomu navíc prokládán vyrušením různými zvířaty, či nemístným chováním dalších postav. I přesto, že mu jde porozumět, není mu tvůrci, nýbrž poté divákem, věnována téměř žádná pozornost. Pokud tedy chcete vědět opravdová Brumbálova tajemství, přečtěte si spíše knihu. Příběhu bych vytkl mnohem více věcí, jako například úplné odvržení Credence, kterému se v minulých dílech přikládala taková pozornost, ale to bych musel spoilovat. Co mi na tomto filmu však extrémně vadí a nemůžu to absolutně překousnout, je absence Johnnyho Deppa. Z Grindelwalda v podání Deppa jsem měl pocit šíleného maniaka, který si chce podrobit svět ne strachem, ale pomoci nadřazenosti kouzelníků. Mikkelsen se jen tváří zlostně, a tím to končí. Vyzdvihnout musím však Jude Lawa jako Albuse. Úplné pocity spokojenosti a obdivu na mě přišli po jeho hereckém výkonu. Ještě zmíním, že nečekejte více zajímavých zvířat. Na ty se zde absolutně zapomnělo i přeš samotný název filmu. Dávám tedy filmu 6,5/10 bodů a jdu si raději přečíst knihu, abych se opravdu dozvěděl, jak to s Albusem opravdu bylo. ()

Dunno

Třetí díl Fantastických zvířat je oproti předchozím dílům srozumitelnější, dospělejší a více se přiblížil světu Harryho Pottera, jak ho známe z knih. Některé motivy, situace a postavy známe už z knih a fanoušky jejich připomenutí určitě potěší. A zároveň tento díl celkem zdatnou formou přechází z minulých, možná nevyjasněných situací a motivů, do již srozumitelnějších a přímočařejších. Tentokráte dostává větší prostor Brumbál, který, jak je jeho zvykem, má, plán, o kterém toho nikdo moc neví, a jeho minulost a vztah s Grindelwaldem. Tento vztah se jen trochu více vyjasňuje a není to nic šokujícího nebo něco, co by bylo upřednostňováno. Jen to jednoduše doplňuje děj. Grindelwald je jiný, protože Mads je jiný, což je možná trochu na škodu, protože nejde tak úplně o herce, ale o postavu. Nicméně to neznamená, že je špatný. Souboje jsou epičtější a rozmanitější, na své si přijdou i milovníci různých fantastických tvorů, ale dojde zde i na humor a trochu té romantiky. A Mlok, Jacob a další postavy samozřejmě nezklamou. A finále se tentokrát opravdu povedlo. Vlastně se povedl celý film a přichází v dobrém slova smyslu i očekávání, co a jak přijde příště. ()

bigmatko

zle recenzie ma chvíľu udržali v pochybnostiach o kvalite príbehu. Ale svet čarodejníkov je výnimočný nie je len v jednotlivých filmoch ale ako celok. A tak aj beriem pokračovanie fantastických zverov ako daľší krok vo vývoji deja. vizuálne nie je čo vytknúť. s príbehom je to už o niečo horšie a keďže tvorcov nenapadlo nič iné ako sa zahrávať so sexualitou tak museli tomu prispôsobiť aj pointu. mne osobne vadila zmena v postave Grindelvalda. Depp je stvorený pre takéto šialené postavy a nech sa Mads snažil ako chcel nepodarilo sa mu dosiahnuť také mimické majstrovstvo ako má Depp. Rozplietla sa dalšia zmes tajomstiev a opät sme sa dozvedeli nové informácie o svete čarodejníkov. Pokračovanie nás posunie a snád sa ho dočkáme. ()

Miki26

4/10. Myslím si, že člověk, který tento film přeskočí, tak vlastně o nic nepřijde. Štve mě, že to je více o vztahu Grindelwalda a Brumbála, přestože se film jmenuje Fantastická zvířata. WB mohlo udělat samostatný seriál o Fantastických zvířatech a Mloka. ()

betykabrdova

Na filmy z kouzelnického světa Rowllingové se vždycky těším, ač v současnosti už pouze z důvodu nostalgie. Bohužel tady neobstálo nic. Možná tak kromě jako vždy dokonalého Madse Mikkelsena. Mikkelsen je za mě jako Grindelwald lepší volbou, ale i tak film neskutečně zastiňuje případ Johnnyho Deppa, jehož kariéru Disney nezvratitelně poskvrnila. I když Mikkelsena miluju, ač kvůli jeho talentu či charisma, tak mi tam Johnny prostě chybí. Ve filmu mi dále vadí nekonzistence s předešlými pravidly světa. Mcgonagallovou ve 30. letech ještě možná zvládnu, jelikož byla už v předešlém filmu, co ale nepřekousnu je vymyšlení rádoby nadnárodní kouzelnické organizace a jejího předsedy, jež dělá jako co? Možná to bylo způsobeno mojí nepozorností, ale až někdy ke konci filmu jsem vykoumala, jaké volby se to vlastně dějí a o co sakra jde. Anebo to prostě bylo špatným scénářem. Většina filmu tak jako tak nedává smysl. Vizuálně to je samozřejmě skvělý. Svět nevypadá nudně, magie je konzistentní s předešlými filmy a v některých scénách film nabízí originální vykreslení kouzel. Ale to je samozřejmé minimum, bez kterého by film nemohl jít do kin. Vzhledem k budgetu a neskutečné popularitě série ani nemůžeme očekávat míň. Za mě je to zklamání, po němž se ani netěším na další film, který má tak jako tak předpokládaný a vlastně i obecně známý konec. ()

PISTA226

5/10 Bohužel jde tu o velmi očekávaný projekt, který se hodně nezdařil. Svět Harryho Pottera je velká značka a diváci už od prvního dílů Fantastických zvířat očekávali něco víc, ale na to přišel druhý díl, který ukázal opravdu velkou hromadu chyb, které tento třetí díl téměř úplně převzal a možná i zintenzivnil. A zbylé věci, které se druhému dílu nepodařili nezdařit se zdařily právě tady. Abych začal být konkrétní. Jediná věc, která se to povedla a opravdu myslím, že to je snad jediná věc, je sám o sobě Brumbál, který má opravdu skvělé obsazení a jeho charakter tu zůstává jak se patří stejný. V celým filmu působí přesně jak divák žádá. Bohužel celý zbytek filmu je špatně. Film se jmenuje podle prvního dílu Fantastická zvířata a už u druhého dílu bylo jasné, že název k ději naprosto nesedí a pokud jméno nezmění, tak budou muset změnit příběh, bohužel opak je pravdou a příběh se tu naopak téměř vůbec nesoustředí na nějaká zvířata. Spostu postav z minulých dílů tu mizí, či jsou naprosto hrozně vysvětlena. A spoustu nových postav tu přibývá, ale divák opět vůbec nechápe kdo jsou a jaký tady mají význam. Třeba u postavy, která se představila jakožto dlouholetá pomocnice, která by měla být důležitější je tu poprvé. A tak je to u mnohých. Zvířata jsou tu snad jen dvě a to magický koník, co vidí do srdce a na konci sice *SPOILER* se ukloní Brumbálovi, ale přesto nechápu důvod úklony nové prezidentce, která rozhodně není čisté duše. A druhé zvíře je tu obrovský mega O.P. škorpiono chobotnice, která je tak mohutná a chaotická a přesílená a pořádně na ni člověk ani nevidí, že nějaký drak v Harrym Potterovi už není zajímavý. Když se na scéně objeví takovéto zvíře, tak by mělo budit v divákovi nějaké pocity a pocit důležitosti právě jako u toho draka. Ale tady ne, tady je to člověku jedno. Staré postavy nemají absolutně co v příběhu pohledávat a nedělají nic a člověku je vlastně celkem jedno, jestli zemřou. Kovalski dostane "falešnou" hůlku, která ale funguje stejně jak normální, což porušuje rovnou několik pravidel tohoto světa. Grindelwald není postava, která by neměla potenciál, naopak je tu obrovský potenciál, který už jen kvůli přeobsazení nepůsobý tak jak by divák chtěl a viděl od Deppa, u Mikelsona je postava taková slabší a jen dává rozkazy, u Deppa to také sice nebylo ono, ale tady je to mnohem horší. Některé narážky na věci z Pottera nejsou špatné, ale nestačí to. Creeds je postava, která za mě už od začátku byla chyba a tady je to ještě horší, *SPOILER* nic tu nedělá a jen fňuká a jeho smrt diváka ani trošičku nezasáhne. Ableford je tu jako postava, kterou si člověk téměř nedokáže oblíbit a na to, že je to vlastně její "první" hlavní představení, tak je to hodně blbý. Efekty jsou často velmi poznat. A díky hnusným kouzlům, které jsou všechny naprosto stejné, a to jako velké koule efektů, které ani nejsou zajímavé člověk skoro až zapomíná, že je ve světě kouzel a myslí, že kouká na lidi, co jen posílají koule efektů. Celá atmosféra nestojí za nic a člověk se okamžitě začne nidit, protože se v tom filmu neděje vlastně téměř vůbec nic. Jde o nudnou nepromyšlenou politiku, která se jen zbytečně natahuje a nikoho nezajímá. Doufám, že v této sérii už pokračovat nebudou a obnovi jméno světa kouzel v jiném projektu. () (menej) (viac)

Alaudae

S přehledem nejhorší film, na kterém jsem letos byl. Pojďme se podívat na věci, které ve filmu fungují. Herecké výkony - Když se přeneseme přes nešťastné okolnosti, za kterých skončilo působení Deppa v rámci této série, musíme uznat, že Mads Mikkelsen zvládl svou roli skvěle a opravdu mu sedla. Zbytek herců pokračuje v poměrně kvalitních a konzistentních výkonech.  Aaaa tím končíme. Fantastická zvířata totiž naprosto selhávají v: Scénáři - Scénář je bez naprosto bez náboje. Fakticky se jedná o několik nudných zápletek slepených dohromady (ne)umem Davida Yatese. Vyvrcholení v Bhútánu je hodně slabé a já jsem jako divák v kině nepocítil ani špetku gradace. Dále naprosto retardované chování postav. Nedávalo by daleko větší smysl, aby Jacob žebral o možnost účastnit se nějakého odboje proti Grindelwaldovi? Třeba kvůli Queenie? Ne? Vážně máme věřit tomu, že skupina čarodějů potřebuje oplácaného depresivního pekaře? Další takový wtf moment je v Berlíně, kdy šéfa bystrozorů Spojeného království nenapadne nic lepšího, než na vlastní pěst zatknout tak 8 čarodějných fašounů. Eeeh. Postavy - No tak tohle je taky kapitola sama o sobě. Na začátku filmu se nám dá dohromady náhodný slepenec postav. Jo, to by asi nevadilo - kdyby se to udělalo chytře. Ale reálně z těch šesti úderníků známe jen Mloka, jeho bratra, nebystrého bystrozora Thesea a Jacoba. Co nějak doplnit víc ty zbývající tři postavy? Bratr Lety byl takový mdlý, nemastný neslaný. Náhodná učitelka literatury sice působila jako zajímavý koncept, ale vlastně o ní nic nevíme. Neznáme její motivace, víme prd. O té asistentce ani nemluvě. Není daleko lepší nápad dát dohromady už zajeté trio Mlok, Tina a Jacob? No a ještě k Brumbálovi. Chlape, já chápu, že máš krevní pouto se svým mladickým crushem, ale byl by takový problém zvednout prdel a jet řešit nějaké problémy dřív, než se úplně všechno po*ere? Že se nemůže s někým utkat jeden na jednoho neznamená, že se nemůže jinak aktivně podílet na boji.  Atmosféra - Atmosféra kouzelnického světa se někam vytratila. Soundtrack nefunguje, i když se občas snaží vytasit s nějakými melodiemi z HP série. Celkovému dojmu ani nepomáhá fakt, že se z velké části jedná o takové lacinější politické drama. Akce - Neschopnost generických záporáků v tomto filmu dosáhla svého vrcholu. Větší jsou často jen monotónní záblesky světýlek, což je problém, která byla už v HP sérii. Ale proboha, kdo napsal ten souboj na konci? Asi všichni si pamatujeme souboj Brumbál vs Voldemort na ministerstvu kouzel. Tak se dělá souboj dvou mocných čarodějů. To, co jsme viděli v Bhútánu na konci místy připomínalo Matrix, nebylo to ale nic, co bychom čekali od světa kouzelníků. Sečteno a podtrženo, tohle se fakt nepovedlo. Dávám 1/5 a kroutím nevěřícně hlavou. Na další film určitě půjdu a budu doufat, že tvůrci chytí za rypák. ()

TondaCer

Myslel jsem si, že hůř než druhý díl to dopadnout nemůže. Pletl jsem se. Příběh byl úplně špatný, plný nelogičností a naprosto zmatený. Některé fajn postavy vynechal úplně, jiné zkazil. Režie byla prachbídná. Herci přijatelní, ale opravdu mi chyběl Depp, byť Mikkelsen nehrál úplně špatně, tak na Deppa prostě nemá. Jsem z toho smutný, jelikož Wizarding World zbožňuji. Fantastická zvířata měla potenciál, jednička byla relativně zdařilá, jenže dvojka nestála za nic a trojka už to kompletně zničila. V prvních dvou dílech se mnou alespoň cloumali emoce, fandil jsem hlavním hrdinům a z konce druhého dílu mi běhal mráz po zádech. Tady jsem už však nic k postavám necítil, bylo mi jedno, co se s nimi stane a to je problém. 15% ()

DK197

Tenhle díl není rozhodně tak špatně udělaný jako dvojka. Máte svižnější tempo a lepší příběh. Tím ale za mě jako čtenáře Harryho Pottera pozitiva končí. Protože já se během filmu nedozvěděla podstatě nic nového, a tak to pro mě bylo převážně jedno velké čekání na nějakou novinku a nuda. Já Brumbálova tajemství znám, já znova opakuji, četla jsem Harryho Pottera. Takže poslouchat věci, o kterých vím, když jsem na to nebyla připravená a čekala nějaké super zvraty, tak to nebylo úplně ono. A ani ty Bradavice jako kulisa to nezachránily. Navíc mi vadilo, že některé postavy tam mají vyloženě roli coby pouhý štěk. Až bylo směšné, proč je tam tedy vůbec dávali. Asi by se těch nedostatku našlo víc, ale ve čtyři ráno se mi o tom asi nechce úplně přemýšlet, takže tohle jsou základní body. Ve výsledku si ale nemyslím, že se jedná o špatný film. Pouze já jako čtenář Harryho Pottera ho tak úplně nemůžu docenit. ()

Sopholojong

Je tam takmer vsetko povedome - Dumbledore, Rockfort, Fenix, profesorka McGon... sa mihne, zasnezena dedinka, metlobal!, hladne knihy... Scena so skorpionskym vazenim potesi svojou az "cuaronovskou" temnotou a hravostou, zaver s poklakom tej mini-antilopy takmer privodi slzu v oku a hlavne sa to po predchadzajucej miernej sterilnosti vratilo naspat do zabavnosti a pritazlivej fantazijnosti prveho dielu. Madsovi to sedi viac ako Deppovi, i ked Yates ho mohol nechat viac sa zlodussky rozohrat. ()

thekalli

Odebrání vzpomínek pomocí kouzla, které tak dobře známe z Pottera, tady funguje skvěle... protože si po pár hodinách od shlédnutí filmu skoro nic nepamatuji, až na pár scén. Ale to vlastně vůbec nevadí, protože během koukání mě to nijak nebolelo ani netrýznilo. Podle mě je to lepší než dvojka a i kvalitnější. Nebál bych se říct, že filmu ale musíte hodně odpouštět. Co se týče logiky děje, která bourá to co se stanovilo v dřívějších dílech atd.. 6/10 ()

Polux

4/10 | Filler The Movie, aneb mizérie celé "wannabe next Harry Potter" série plynule pokračuje ve třetím filmu v řadě:-). Redmayne stále prkenný až běda, Mikkelsen nemá prakticky vůbec co hrát (castingově totálně promarněná příležitost) a když už se nějaká šance naskytne (moment ala De Niro/Pacino v Heatu), tak je Yatesem utnuta ještě dříve, než vůbec začne, Law v podstatě totéž (ale Law i Mikkelsen se snaží, co to jde, režii a scénáři navzdory) a zbytek obsazení je sbírka nudných, zaměnitelných, nezajímavých panáků, jejichž jediná charakterizace zazní přímo ve filmu (učitelka, sekretářka, mudla, bratr mrtvé postavy, atd.) a na které platí terminus technicus "stafáž" přímo ukázkově. | A pak je tady samotný příběh, alias stočtyřicetiminutová vycpávka, jehož podstata je tak triviální, že jsem tomu nevěřil ještě při závěrečných titulcích (vážně je celý film o nějakých zmanipulovaných volbách:-)?) a během kterého se nikdo a nic nikam neposune ve všech smyslech toho slova (charakterově, vztahově, dějově, kanonicky, whatever), přičemž na jeho konci se začíná hezky na zelené louce. K tomu se přidávají nenápadité lokace, průměrná akce (duel Mikkelsen vs Law, což měl být asi highlight celého filmu, je, bohužel, stejně mdlý a nevýrazný jako zbytek všeho ostatního), plus přestřelená stopáž a synonymum pro "zbytečnost" je na světě:-). | PeZet ()

pencho

Celá trilogie (či spíše série) těchto filmů je urážející. A to nanejvýš tím, že znásilňují svět Harryho Pottera, který je tak milovaný pro účely, které jsou v mnoha ohledech úplně nezávislé na fikci a kouzlech. Nicméně Fantastická zvířata se asi v tomto spletla. Myslí si, že tím, že vloží do tohoto světa, do éry, která byla “in” před 10 lety, nový hollywoodský příběh s hezkými lidmi, roztomilými a naprosto neuvěřitelnými (negativně) zvířátky a prázdnými dialogy na pozadí všudypřítomného CGI, že se znovu strefí do černého. Nicméně jen vysávají původní ideu a tím že si koupí počítačové techniky a hodí do filmu nahodilou neustálou hudbu nic nezmění, když film nedokáže zachránit ani Jude Law, tak asi nestojí za to. A navíc ani moc nedával (a částmi hodně) smysl. ()

Ufololog

Bacha, dojler jak sviň ;  No tak se hned na začátku dozvíme, že Brumbanál je rektopych, který ukrutně müloval Grün de Walda a párkrát si posteskne, jak si pěchovali bradavice v icích do análů kouzelnickýma hůlkama. To bude to Brumbanálovo tajemství, to se pak nemůžou divit, že jim celá série de do prdele, když ji tam posílaj sami...  Mlok se pořád tváří jak Hówking, kterýmu někdo vrazil okurek salátovku do prdele, akorát ztratil mluvící kufr, tak nikomu nemoh říct, jak ho to sere a jen se kroutil jak žížala pod proudem. Taky pár nezbytných afričanů, který nezbytně zachrání tupý bělochy. Taky nezbytná ukázka, jak si tupá mudlovská (?!) lůza z ulice zvolí Grün de Waldu,aby děti věděli, že volba lidí z ulice je tfuj tfuj a ee. No a taky se dozvíte, že Kredenc Voldemrt v pubertě je vlastně taky Brumbanál, kterýho snad udělal Brumbanálův seniora brácha, jemu, asi za asistence mocního bouzla nějaký čarodějky s šulinem, kterou vzali do trojky. No a tak daj hlavy doprdaly, vezmou nějakýho šupinatýho koloucha, kterýho Grýnydewalt nesmí dostat, protože už jednoho mrtvýho má a zavezou mu ho do tibetskýho kláštera, kde koušou knížky aj. digi bžundanálie. A na konci kupodivu jakoby heterosvatba, ale stejně mám od prvního dílu dojem, jestli ta nevěsta tady není celou dobu tranzistor, beztak ji (mu) tam vypad na pikosekundu čůrák z podvazku z podsukně. Načež Brumbanál venku hrál, že mu jako přimrzla prdel k lavičce, ale když zahlíd to péro, tak se na to nemoh dívat a šel do prdele... ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)