Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

Sattiens odpad!

Buzerantova tajemství aneb sračky tečou dál. V tomto díle řidší než kdy dřív a sem skutečně znechucenej tím, kam celej Wizarding world směřuje. ()

blondboss

Na tento čarodejnícky svet si asi fakt nikdy nezvyknem. Dávam tomu šancu neustále, ale aj táto séria o mukloch ma jednoducho nepresvedčila. Vizuálne je to všetko ok (aj keď tu sa mi to zdalo dosť zbytočne tmavé celé) a aj herecky tomu nie je veľmi čo vytknúť, avšak dejovo a atmosfericky ma to vôbec nebavilo. Jediná zapamätateľná scéna so škorpiónmi to celé nezachráni. Takže za mňa len strohý priemer. 55 % ()

Vasyl

Konverzačka, u které jsem usnul asi šestkrát. Vlastně ani nevím jak to dopadlo a doufám, že těch Brumbálových tajemství bylo víc než homoláska na čaroškole. ()

Fin_429

Stejné, Hloupé a nudné jako 2. Díl. Začátek stál úplně za nic a nejradši bych ho úplně překopal. Stať si jede celkem v pohodě, ale jsou tady věci, kterým stále nerozumím. No a na konci už jsem se modlil, aby to skončilo. Tragédie co stvořila Rowlingová. Jediné dobré věci byly nové teorie o kouzelnickém světě. 6/10 ()

TR4XY_CZ

Já mám filmy a svět Harry Pottera celkem rád. Nejsem nějaký velký fanoušek, ale vždycky si rád pustím úžasného Vězně z Azkabanu. I když ten svět má své problémy, ať už jde o logičnost nebo fungování světa, tak pořád má své kouzlo v postavách a vyprávění. Fantastická zvířata nám ale ukazují pouze tu špatnou stránku. Minimálně teda druhý a třetí díl. Tady už je to všechno hrozně prázdné a bez nápadů, málo se tu pracuje s postavami a příběh je strašně předvídatelný. Ono je vidět, že se tvůrci snaží, ale ten genericky klíšovitý scénář jim v tom opravdu nepomáhá. I přes tyhle všechny problémy to ale mohlo dopadnout mnohem hůř a já jsem přece jenom na konci cítil aspoň nějakou tu satisfakci. 4/10 ()

ESNYR

NoTyVoleJako .... Už vůbec nevím kdo je to ten Grindelwald a proč ho hraje už třetí herec (nulová snaha to vysvětlit třeba tím že vypadá jinak aby unikl soudu) nebo proč se to jmenuje "Fantastická zvířata" když je tu zvíře jen jedno a i to je tu asi 9 a půl vteřiny. Svět Harryho Pottra mám svým způsobem rád ale tohle je asi jako ten dodatek prokleté dítě, kdy se drtivá většina lidí snaží tvářit že to neexistuje. Pokud první a druhý díl měly prázdný děj a stalo se tam houby, tak tohle může alespoň představit kouzelníky jako vymatlané fašisty kdy místo té báby co kandidovala na řiditelku světa kouzel, v pohodě lidi akceptují že vítězem se může stát "Hitler" jen proto, že se mu pokloní nějakej zakrslej jelen, nebo co to bylo. NoTyVoleJako ... Ono už v těch 7 knihách (a 8 filmech) bylo naznačeno že kouzelníci moc IQ nemají ale tohle snad je už i na tyhle "lidi" trochu moc. ()

Kushina

Další díl ze série fantastických zvířat a opět mě to nezklamalo. Škoda, že se změnil herec Grindewalda, Johny Depp se na to hodil o mnoho víc, ale tento herec to nezahrál o nic hůř. Opět se hrálo na city a z té stvůry v kobce jsem měl vyloženě bobky.. :D 70% ()

Kvajet

Eddie Redmayne vypadá klasicky na umření, z pohlednu na Ezru Millera je mi mdlo a Amber Heard se zasloužila o to, že se poslední naděje na úspěch filmu rozplyne jako pára nad hrncem. Stupidní dialogy, věčně rosostřená kamera (jako co to kur*a je?) a CGI stojí za starou bačkoru (což je docela blbý, když vám tam mají běhat neexistující monstra). Fanservis, který vám každou minutu rve do hlavy scény z universa HP jsou dost otravné, na ale tolik jako rádoby vtipné scénky s fantasickými zvířaty. Fakt ne, už nemůžu. Ještě jednou uvidím Eddieho tančit crab rave s červenými bůhvíčímsi a nezvládnu to. Snad je to poslední díl a Rowlingová půjde s celým WB do háje. Lidstvo víc nepotřebuje. VÁŽNĚ. ()

Predator77

Bohužel ale po druhých fantastických zvířatech se nejedná o nic převratného a dokonalého a pokud se na to chystáte do kina tak rozhodně uděláte líp když na ten film nepůjdete, teda pokud se zajímáte o svět harryho pettera tak potom možná ok ale z mého pohledu je to zbytečný film který jen z diváku bude tahat peníze, za mě pozitiva na tom filmu byla, rozhodně vizuál,pár dobrých kouzelnických soubojů a herecký výkon nového Grindelwalda který mě celkem překvapil a v té role my nevadil, ale to je tak všechno jinak co se týče děje tak úplně o ničem a pochopíte ho snad až uplně ke konci filmu tak že ze začátku jste vlastně zmatený jako naše hlavní postavy, a hlavně je to ve výsledku hrozná nuda a já se jenom modlil aby už do skončilo. ()

Hlavonozec

Je to lepší než ten předchozí omyl, u pár scén jsem se tu i zasmál. Většinu času je to ale pořád strašná nuda. Yates už je podle mě ohraný a celé HP sérii by sedla zase nějaká atmosferická změna (konec s tou stereotypní šedivostí, už jsme si ji užili dost, slušela by tomu opravdu velká změna), jakou přinesl třeba Cuarón ve Vězni z Azkabanu (možná bych uvítal i návrat Chrise Columba, který taky dokázal s Potterovskou tématikou pracovat temně a zajímavě, jako tomu bylo v Tajemné komnatě). Je tu rozehráno strašně moc zbytečných postav, které nám scénárista předkládá jako důležité, nicméně jsou skoro všechny pro příběh absolutně irelevantní (počínaje Scamanderem, konče Creedencem). Pro tah tohoto filmu byli absolutně k ničemu a jejich příběhové linky tam byly tak nějak navíc. Chápu Yatesovu snahu o to vyvolat v několika scénách pocit nostalgie a návrat k Potterovi. Tyto scény měli ale úplně opačný efekt. Spíše mi ukázaly, jak bych teď daleko radši viděl kterýkoliv díl Harryho Pottera, než toto. Faktem zůstává, že Fantastická zvířata měl zůstat jako jeden film, kde se nemělo hrát na velké problémy kouzelnického světa, protože do tohoto konceptu postava Scamandera vůbec nezapadá (není to zkrátka vůbec postava, co by se hodila do nějaké epické války kouzelníků). Yates se z něj snaží udělat hrdinu typu hobitů z Pána prstenů (takoví malí hrdinové na pozadí epických událostí), ale vůbec mu to nejde. Mads Mikkelsen i přes to, že je to skvělý herec nedostal vůbec dostatek prostoru (a tím myslím herecky, protože na plátně je dostatečně dlouho) dokázat nám, že je adekvátní náhrada za Johnnyho Deppa (ba dokonce i za Colina Farrella). Byl bych rád (což se mi asi nesplní), aby byl tohle poslední pokus o tuto sérii a aby se ze světa Harryho Pottera začalo čerpat odjinud a hlavně, jinak. ()

Scaevola

Tam, kde mne předchozí díl navnadil, ztrácí se nyní dějová linka pod neúnosným vysvětlováním, upovídaným opakováním a zbytečnými dějovými odbočkami. Hlavního hrdinu snímek vlastně nemá, protože sledujeme pouze skupinku bojující proti Grindelwaldovi, nelogickou politiku páně Brumbála a minimum akce, kterou navíc v závěru tvůrci utnuli, aniž by řekli proč (dvojí dotek na srdce neberu moc vážně). Natahovaná nuda nevyužívá potenciál postav a slibuje, jako by doufala v další díl, pročež soudím, že J. K. Rowlingová je sice skvělá spisovatelka, ale scénáře by po ní měl někdo předělat. ()

marekspanel

Když se budu snažit to brát jako samostatné filmy, nesrovnávajíc s HP sérii, nebo na druhou stranu právě jako součást celého kouzelnického světa a skládat si střípky mozaiky...tak či onak si bohužel nepomohu k lepšímu hodnocení. Motivy postav jsou věčně nedořešené a situace jsou okatě nasázené jedna na druhou, často bez logiky. Chybí pocit vyvrcholení, napětí či respektu. Stejně jako v druhém díle jsem měl pocit četného prostříhání řady scén. Silnou stránkou je vizuál a dobré herecké výkony i některé dialogy. Je tam opět vidět velký potenciál, ale opět prakticky nevyužitý, bohužel. ()

BLEEDER

Aj keď viacerí ľudia vravia, že je tretí diel Fantastických zverov lepší než ten druhý, tak musím nesúhlasiť. Ide o pekný film plný zaujímavých postáv so zaujímavým dejom. Hlavný problém filmu bol pre mňa ten, že som z filmu nepocítil (na pár výnimiek) žiadne emócie. Film má veľmi pomalé tempo, ale to by sa ešte stále dalo prepáčiť. Herecké výkony boli naozaj dobré, ale pokiaľ vo filme neuspeje scenár a réžia, herecké výkony nepomôžu. Film má veľmi veľa nelogických dejových línií. Mads Mikkelsen je ako nový Grindelwald skvelý, ale bohužiaľ sa nemôžem zbaviť pocitu, že mi Johnny Depp chýba. Tina Goldstein sa vo filme ukáže asi len na 2 minúty z úplne absurdných dôvodov a Nagini sa ako keby vyparila. Pre mňa jedna z najzaujímavejších postáv predchádzajúceho dielu, ktorá mohla svojou zaujímavosťou priviesť tento film k lepšiemu úplne chýba a neprehodí sa o nej ani len jedno slovo. ČO JE S NAGINI? ČO SA S ŇOU STALO? Krédus v tomto filme žiari o niečo menej ako v predchádzajúcich dvoch filmoch, ale popravde mi to až tak neprekáža. Veľký problém pre mňa je aj ten, že ma hlavný protagonista Mlok Scamander začína nudiť. Bohužiaľ vývojári z jeho postavy vyčerpali úplné maximum a už nám nemá čo ponúknuť. Páčil sa mi rozvíjajúci sa vzťah medzi Jacobom a Queenie. Vzťah medzi Dumbledorom a Grindelwaldom bol miestami tak silný, že mi prešli po rukách zimomriavky a bol podľa mňa zvládnutý veľmi dobre. Film nám predstavil aj zaujímavé nové postavy, ktoré sa mi páčili ale myslím si, že by sa mali vývojári viac venovať starším postavám, ktoré sú pre mňa ešte stále nedokončené, a nedávať nám pred nos ďalšie a ďalšie. Efekty boli ako vždy úžasné a celý film zachraňujú spolu so svetom Harryho Pottera, ktorý môžeme stále viac a viac preskúmavať. Zatiaľ najhorší diel zo série Fantastických zverov, ktorý mi emóciou pripomína film Harry Potter a Polovičný Princ, ktorý je najhorší zo všetkých filmov tejto ságy. Hádam to nabudúce dopadne lepšie... 5/10 ()

Kvalik

Za mě o hodně povedenější než díl předchozí – alespoň dávalo více logiku proč se to jmenuje Fantastická zvířata. Má to skvělé efekty, soundtrack, hodně nostalgických momentů (u kterých by se dalo říct že je to jen baiting na značku Harry Potter), děj byl místama slabší, ale jinak jsem spokojená. ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)