Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

DaweForeman

Tak dočkali jsme se posledního dílu, ale bohužel ne úžasné podívané. Od finále bych čekal více než tenhle počin, který se spíše nesl v duchu poklidnějšího intra. Je to celkem zklamání, kdy jsem očekával spoustu zajímavé akce a hluboké napětí, jenže dočkal jsem se pouze politikaření, řešení vztahů, sem tam nějaké menší potyčky a samozřejmě zakončení této trilogie, které tak nějak po příběhové stránce neuspokojivě skončilo/neskončilo. U téhle trilogie je vidět sestupný trend, kdy tu máme celkem zajímavý první díl a každý další díl už je horší, než ten předchozí. Máme tu nový příjemný přírustek do zvířecí rodiny, ale zase je to tu takové, že to hraje spíše vedlejší roli, která je tam jen proto, aby udělali závěrečnou pointu a nehraje úplný prim. Upřímně se mi asi nejvíc z celého filmu líbila ta zachraňovací akce v labyrintu a škorpióní tanec, kde se člověk zasmál a která byla nejnapínavější na celém filmu. ()

DoNotCross

Velkolepý fail. Ten film má super náměť, ze kterého se dal vytřískat parádní blockbusterovský zážitek. Ale bohužel v něm nefunguje vůbec nic... Postav je jak na orloji a většina je zbytečná. Třeba takový Mlok - fajn podivín, Eddie se snaží, jak může, ale v tomhle příběhu působí, jako pěst na oko. Máme tu týpka, co s oživlou větvičkou v náprsní kapse bojuje proti Adolfu Hitlerovi kouzelnického světa... Šedivý vizuál, osudové promluvy, které nemají smysl... a Brumbálův velký plán. Upřímně jsem nepochopil, proč jsem musel 90 minut koukat na to, co dělá tým čarodějů k zastavení Grindewalda a jak to souviselo se samotným finále. A Mads, ač je to úžasný herec, tady nemá moc co hrát a je chudák unylý až běda. Nejvíc fascinující věcí na Brumbálových tajemstvích je skutečnost, jak se to v téhle formě mohlo vůbec dostat do kin... ()

Rayen1

Pusťte si Careless Whisper k úvodní scéně, kdy Grindelwald a Brumbal pijou čaj... Dlouho jsem se tak nezasmal... Jinak - svět JKR je fajn, ale nějak mě to úplně nebralo, kdyby se mě někdo zeptal na dej, asi bych nebyl 7plne schopnej ho odvypravet... Ale Mlok byl zas fajn. ()

Pitryx odpad!

Stalo se přesně to, co jsem čekal. Za první půl hodinu filmu jen jednnové zvíře a slabší akce. Jinak jen plácání a plácání. Po této době jsem snímek víceméně jen posloucha a koukal sem tam do mobilu. Něco se začalo dít zhruba kolem 55. minuty, ale to už jsem byl duchem někde jinde. Zaujalo tedy až podzemí a osvobozování bratra. Pak už mnenazaujalo vůbec nic a domníval jsem se, že to závěrečný boj napraví. Ale ten byl tak slabý, že mne to ani nepřekvapilo. Za mne tedy deset procent s bídou i přes dobrou hudbu a několik scén. ()

ostravak30

David Yates a Steve Kloves spolupracovali hned na několika dílech Harryho Pottera a tak i do třetice režíroval Fantastická zvířata zatímco S. K. poprvé psal scénář k této sérii, navíc s J. K. Rowling. Zdá se mi ale, že tato série míří k neodvratnému zániku. Působí totiž stále hůře. Film se celkem pochopitelně vrací k nostalgii právě po starší a oblíbenější sérii mladého kouzelníka a řekl bych, že to funguje. Jistě, z Bradavic toho zase tolik neuvidíme, ale...je to tam. Za to uvidíme mladou Minervu McGonagall a Brumbála včetně jeho rodiny. První zmíněná čarodějka by ale teoreticky neměla být na světě, takže chyba. Další chybou navíc bylo vyobcovat Johnny Deppa z náboženství zvané Harry Potter, ke kterému se Fantastická zvířata hrdě hlásí. Soud ho totiž prohlásil za oběť pomluv. Kam se to dostala série, která má v názvu zvířata? Byť se nějaká objeví, prim rozhodně nehrajou a uvidíme jich jen málo. Souboj se prakticky koná jen na konci, žádné drama či napětí. Film prostě plyne, aby byl. Osobně jsem zvědav, jestli si tvůrci troufnou ještě na čtyřku. Pokračování osudů Harryho Pottera a jeho dětí, nebo spíše těch Weasleyovců by bylo zajímavější a možná i vtipnější. ()

Joe16210

Třetí díl ze série sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale rozhodně se jedná o lepší počin než byl druhý díl. Tentokrát se podařilo do příběhu dostat kromě stálých zvířat (kůrolez Větvík a hrabák Teddy) také nová zvířata, která se promítla i do samotného děje a dá se říci, že bez nich by se musel scénář překopat, takže zde za mě rozhodně jedno velké plus. Některé věci, které se načaly v druhém dílu se nyní podařilo vyřešit, takže i za tyto věci jsem rád (nechci být konkrétní kvůli spoilerům). Vše i nadále podporuje skvělá filmová hudba a dobré herecké obsazení. Zde je nutno změnit výměnu v roli Gellerta Grindelwalda, ale myslím si, že Mads Mikkelsen je adekvátní padoušská náhrada za Johnnyho Deppa, když už tedy nebylo možné mít zde i nadále právě jeho. Jediné, co bylo možná pro některé diváky lehce zmateční, je skákání mezi jednotlivými dějovými linkami, což je způsobeno tím, že máme vícečlenný tým, kdy každý dělá něco jiného. Dočkali jsme se ale i tradiční kouzelnické bojové akce, takže bych neřekl, že film byl jedna velká nuda. Skalní fanoušky rozhodně potěší i návrat do Bradavic a Prasinek, byť pouze na chvíli. Jsem zvědavý jak se po relativně uzavřeném třetím díle autoři poperou s posledními dvěma díly této série. ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros. || Rozpočet: $200 mil. || USA: $94 792 000 - ČR: 46 237 131 Kč - Celkem: $394 792 000 || Warnerům se v posledních letech nejlépe daří v pohřbívání kdysi populárních filmových značek. A když ne doslovné pohřbívání, tak alespoň ztráta diváckého zájmu. O trojce Fantastických zvířat (FZ) se dá ve skratce napsat, že koho nebavila dvojka, nebude se bavit ani u ní. Nejprve to, co na ní funguje jakš takš dobře. Produkční hodnoty tato série stále má - tzn. nějaké ty CGI potvůrky, kouzla, nová zákoutí kouzelnického světa vždy vypadají slušně a na nějakou dobu zabaví oči. Není to ani zdaleka úroveň HP, ale jde to. Newmanova hudba je sice jeho těžký průměr (a slabší než v posledních dílech HP), ale když se vytasí se známým motivem ve známých kulisách, vykouzlí alespoň na pár sekund pocit nostalgie. V poslední řadě se povedl recasting Grindelwalda, ačkoliv nemá Mads moc co hrát a vystačí si pouze se svým hereckým charismatem. A teď to, co na filmu, potažmo celé sérii, šíleně nefunguje. Jsou to postavy, ve kterých se divák i film úplně ztrácí. O kom vlastně série je? O Mlokovi? Brumbálovi? Grindelwaldovi? O kredenci? Ani jedno, a zároveň všechno. HP byla jasně definovaná ústřední trojicí. Ve FZ si divák nemá ke komu jak vytvořit hlubší vztah, když se od dvojky neustále přeskakuje mezi linkama, které buď nejsou zajímavé, nebo ani nedávají hlubší smysl. Je to fakt jedna velká kouzelnická telenovela, kde se řeší, kdo je čí syn a kdo s kým má pokrevní pouto. Zároveň film spoléhá, že si to divák z minula pamatuje a máloco se zpětně vysvětluje. FZ měla mít buď 1, nebo max 3 díly, kde 2. a 3. by byly jen o sporu Brumbál vs Grindelwald a jejich směřování k největšímu kouzelnickému souboji. To chtěli diváci vidět. Nyní to už vypadá, že WB na natažení FZ na 5 dílů nakonec spíš prodělá, než vydělá. Páč já, a určitě další diváci, nevím, jestli mě zbývající 2 díly budou ještě zajímat. To je mi paradox. 65%. ()

Frca

Ale jo, mně se to líbilo. A byl to 2. nejlepší díl ze ságy Fantastických zvířat. Prostě to nedokázalo překonat ten pocit fajn návratu z prvního dílu, ale lepší (o chlup) než Zločiny. Sice tam nebyli všichni, ale co se dá dělat. Podle komentářů jsem si všiml, že některým se moc nelíbila akce a že jim to až tak k tomu filmu nesedí. Já asi budu v menšině, ale já jsem proti tomu nic neměl.  Ano, někteří namítají, že "by se tato série už neměla jmenovat Fantastická zvířata, protože to o nich už skoro není a vše se zaměřuje hlavně na ten boj s Grindelwaldem" Ale za mě je to zcela v pořádku. Mads si Grindelwalda hraje podle sebe, je to jiné než od Deppa, ale v tom nevidím problém. Potěšil i chvilkový návrat do Prasinek a do Bradavic.  Těším se na další cestu zpět do kouzelnického světa, i když už to asi nebude v tomto "zvířecím světě" ()

matufran

Jsem z toho jaksi rozpačitej. I když musím uznat, že Mads Mikkelsen jako Grindelwald se mi moc líbi - je takovej reálnější než Deep. Pokud jde o místa, rád bych se podíval i jinam než na berlínské Ministerstvo kouzel a stejně jako v New Yorku nebo v Paříži odhalil další německá magická zákoutí. Ale na druhou stranu skok do Prasinek a Bradavic byl taky fajn. Co zamrzelo je absence některých postav, které se objevili v předchozích dvou filmech, za to některé nové mile překvapily. Magické souboje byly trochu suchopádné, ale že by vyloženě zklamali se říct nedá. Nad čím zaplesá srdéčko každého Potterheada jsou různě šikovně zakomponované odkazy na původní filmovou oktalogii, a že jich není málo. Dějově se nic moc nového nedozvíme, ale přece jen jsou některá tajemství odkryta - i když podtitul je dost zavádějící. Každopádně o dějové lince musím ještě popřemýšlet a v hlavě si to srovnat. ()

MrDorry

Dle mého názoru zatím nejslabší kousek z celé série. Vizuálně velmi povedené, efekty top-notch ale příběh se nám trochu ztrácí. Dozvěděli jsme se to co jsem již věděli a stalo se to co jsme čekali že se stane a po shlédnutí filmu mi přijde že jsme se příběhově moc neposunuli. A Mads Mikkelsen? Herecky nebyl zas tak špatný ale jako Grindelwald mi nesedí. Zatímco Depp byl skvělý ve svých monolozích a dával Grindelwaldovým slovům patřičnou váhu. Mikkelsen naopak působí slabě a nepřesvědčivě. Grindelwald tak poněkud ztratil svůj proslulý "silver tongue" ()

Skrivan

Nenadchne ani neurazí (na rozdíl od předchozího filmu - půlskřítku jsem doteď nerozdýchal). O fantastická zvířata už dávno nejde, i když dobře, v tomto filmu má veledůležitou roli tak významné zvíře, že jsme o něm v životě neslyšeli. Brumbálův plán je typický Brumbálův plán-neplán, zkrátka nikomu nic neříct, aby nikdo nic nevěděl. To bych u něj ještě překousl, jsme na to zvyklí. Ale co mě fakt štve, je role náhody (!) v tomhle "plánu". Jak mohl Brumbál předvídat, kdo se kdy kam dostane, proč přenášedlo přenášelo právě v tu nejpříhodnější chvíli apod... Je vidět, že se tvůrci snažili zodpovědět nebo napravit spoustu otázek z předchozího dílu, nicméně pár jich stále zůstává. Např. proč Credence, který se jakožto obskuriál dožil vyššího věku než 10 let, najednou (spoiler) umírá (konec spoileru)? Co se týká Grindelwalda, tak ten mě moc mile překvapil. Je to pravý charismatický záporácký vůdce a já mu to žeru i s navijákem. Je úplně jiný (snad i lepší) než v předchozím díle. Ale to je za mě zároveň i problém. Proč mi film nedal žádnou odpověď, proč Grindelwald najednou vypadá jinak, má jiný styl, jinak se chová? Pochválit ale musím vizuální stránku, některé záběry či scény jsou skutečně umělecké (problém ale potom je, že nevím, jestli se to odehrává skutečně, nebo jen v mysli účastníků, nebo vlastně jak), souboje mají skvělou choreografii a některé (ale stále jen některé, bohužel) konečně zase využívají potenciál kouzel a nejde jen o střelbu z hůlek. ()

1Vojta1

Zajímavý průvodce po geopolitickém světě čar a kouzel protkaný nezajímavými osudy vedlejších postav z minulého dílu Esmeraldy už ani nepřekvapuje přehnaně komplikovaným příběhem s jeho ex machinami. Grandiózně nevýznačné postavy, jejichž důležitost se náhodně objevuje a zaniká, jak si to scénáristé vyžádají už jsou jen jedním z posledních požadavků na CGI slátaninu roku, kterou stejně získá cokoli z továrny Marvelu. Přesto se ale jisté postavy stále chovají relativně věrně svým předlohám a do jisté míry se snímku i kupodivu daří si v některých místech zachovat tradičního Harry Potter ducha. ()

zatkyn

Z 0 na 90 a zase na 0. To je můj názor na Fantastická Zvířata a jeho tři díly. Po nezajímavé jedničce, byl skvělý druhý díl, který vše úžasně rozjel, aby ve třetím díle se nestalo nic. Byl to film bez děje, hlavního souboje jsme se nedočkali. Gelert si odejde jako by nic bez nějaké bitvy. Předchozí hlavní postavy jsou tam už víceméně minimální čas a nové hlavní postavy jsou tam víceméně zbytečně. Nezajímavé a nezávislé. Scéna s kufry byla super a proto dvě hvězdy. Návrat do světa HP, jak ho izerují, by si zasloužil víc si myslím. ()

VendaCiki

Čekala jsem víc tajemství, víc zvířat a méně politiky. Brumbálovo tajemství znám už od Pottra. Původní námět o zvířatech se někam vytratil a nahradila ho politika. A chybí mi tam Depp. Hodil se tam víc. ()

Elio

Úplný závěr byl sice více než dojemný, ale tím celý příběh jednoduše zachránit nejde. O to víc, když jej lze  shrnout v jediné větě. A i když jednoduché, lineární děje nevylučují to, že se stanou filmovými poklady současné i minulé kinematografie, vždy musí obsahovat alespoň jedno: zajímavý, překvapivý příběh, hluboké, silné charaktery, nebo dramatickou a doznívající myšlenku. A třetí díl Fantastických zvířat postrádá ve výsledku všechno, i když vlastně "uždibuje" od každého trochu. Příběh je jednoduchý, a i když se snaží překvapovat, dost jeho snahy znevažuje to, že vlastně víme, jak to celé ve finále dopadne. Zajímavé charaktery? Ale ano, jsou, jen jim chybí hloubka, backstory, cokoliv, co by z nich vytvořilo něco víc než šablonovité figurky. A hluboká myšlenka, ta se zde myslím také nějak ztrácí v překladu. Na druhou stranu, Fantastická zvířata jsou již od počátku nastavenou CGI pohádkou, která sice v prvním díle překvapila náznakem vážnějších myšlenek, ale brzy se svezla do polotovaru, který všichni pravověrní fanoušci drží díky věčné finanční podpoře nad vodou. Kdybych sama nebyla fanoušek HP světa, pravděpodobně bych filmu uštědřila ještě více ran. Ale protože jsem a přestože vím, že celý film je více než slabý odvar mojí milované potterovské franšízy, celý návrat do tohoto magického světa jsem si ve finále užila. Kochala jsem se CGI řáděním, ikonickými melodiemi a postavami, které mi nakonec opravdu přirostly k srdci (zvláště Jacob a Queenie, ale i nový přírůstek, profesorka Hicksová). A i když nikterak netoužím pustit si kterýkoliv díl z této prozatimní trilogie znovu (až na první díl), pořád budu po očku pokukovat, jak že se to tahle, sice trochu šedivá, ale nostalgická záležitost vyvíjí dále. ()

wowylgu313

Tak takhle ... Není to tak dlouho co jsem hodnotil první dva díly... Jednička ač s hrůzou prošla na 45% , dvojka pro mě neexistuje a neměla by existovat ani na plátnech kina, tv atd ... Na trojku jsem se původně už nechtěl ani dívat po opravdu hrůzostrašném předešlém díle. Ovšem ... byl jsem překvapený že se to zase tak moc nezhoršilo. Konečně! KONEČNĚ!!! Jsem zde pocítil atmosféru čar a kouzel, konečně jsem zde pocítil tu magii. Atmosféra na úplně jiném levelu. Záměna záporáka alá Mads Mikkelsen mi vlastně i sedla. Nic proti předešlému ale tato varianta za mě prostě lepší aspoň tedy o nějaké to procento. Až na pár scén, které jsem radši vidět nechtěl protože to prostě przní iluze ze starých dobrých Bradavic a lidí tam. To přeci jen zlepšení zažehlo. Rozhodně to není žádná sláva ale srovnání všech třech dílů je na tím tento nejlépe. 50% a ano na další díl by jsem se klidně tedy podíval pokud by se držel toho co zde bylo povedené. No, druhá varianta je že už další nebude, no co , slza kvůli tomu opravdu neukápne. ;) ()

chrustie

Strašná bída. To si raději pustím staré díly HP než tohle. Utahaná a prázdná nuda. Jediné, co za něco stojí, jsou digi efekty a to je hrozně málo. Slabé 2*. ()

matys12

Nevím, jestli mohu film nějak lépe zhodnotit. Nejsem nějak velkým fanouškem Harryho Pottera, jeho světa a Fantastická zvířata jsem také zhlédl jen ze zvědavosti. Takže tento komentář berte opravdu jen jako objektivní pohled fanouška kinematografie. Takže teď k filmu :D Nemyslím si, že tento díl je nějaká velká tragédie, jak tu někteří uživatele píší. Fantastická zvířata a Brumbálova tajemství jsem zkoukl z důvodu dokončení série a aby má duše měla tak nějak klid. Jak všichni vidí, nebo o tom aspoň slyšeli, došlo zde ke změně obsazení a na Grindelwaldovo místo "usedl" Mads Mikkelsen a musím uznat, že role záporáka mu opravdu sedla. Dlouho se mi nestalo, abych takhle rychle získal nesympatie k nějaké postavě (naposled snad u Hry o trůny). Na druhou stranu, Jude Law a jeho postava Brumbála mi přišla taková až nezajímavá na to, jak je vyobrazena v HP sérii. K ostatním postavám – celkem mi tam chyběla ztřeštěná postava Katherine Waterston aka Propentin Goldstein, Eddie Redmayne aka Mlok – docela velký tahoun filmu, já se u jeho scén nijak nenudil, Jessica Williams a její Eulalie Hicks – klidně bych ocenil samostatný film, jak mě její postava zaujala, a nakonec Dan Fogle aka Jacob Kowalski – nikdy nenudící postava. I když jsem tenhle film takhle v krátkosti vychválil, tak proč jen 3*? Jednoduše – film mi přišel tak nějak osekaný, a tak nějak narychlo skončil – navíc Credence se poprvé setkal s otcem a najednou „Vše ok... Grindelwalde, sice jsem kvůli tobě chtěl zabít Brumbála, ale už nejsme kámoši“… naaah… šlo by to i lépe. Long Story Short: K doukoukání série – OK. ()

mkee

Film, ktorý možno vystihnúť genézou - 1. Colin Farrell 2. Johnny Depp 3. Mads Mikklesen... Ohromná nekoncepčnosť... Tým, čím bol Harry Potter pre všetky vekové generácie, to sa tomuto filmu zrejme nikdy nemohlo podariť a ostáva tak filmom v podstate len pre "dospelých" (i keď odchovancov HP). Filmom, ku ktorému sa nie je dôvod vraciať či aspoň vrátiť, pretože nevytvoril to potrebné kúzlo. Vytvoril tak akurát hatlaninu všetkého možného, od imanentných narážok na nebezpečnú politickú propagandu po nevkusne zbabranú atmosféru Rokfortu (pre bratov - Bradavice), ktorá vôbec nefunguje. Po pozitívnych náznakoch prvého dielu série tak ostáva vo výsledku len potvrdená pôvodná skepsa znásobená priblblým politicky (ne)korektným rozhodnutím štúdia vymeniť Johnnyho Deppa po divadle Amber Heard. David Yates z môjho pohľadu tak akurát "pokazil" Harryho Pottera a Fantastické zvery to jasne potvrdzujú. V ostatnom súhlas s mclenin. P.S. hviezdička navyše za Madsa - teda to najlepšie, čo tento film prináša. ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)