Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

ScarPoul

Nuž nebaví ma to. Na to ako veľmi mám rád Harry Pottera tak mi celá táto filmová epopeja s magickými tvormi lezie dosť na nervy. Podstatných vecí sa tu stane pramálo. Postavy sú strašne ťažkopádne a málokedy sa s nimi dá stotožniť. Asi začínam mať pocit, že viem ako sa cítili tí čo videli filmy a nikdy nečítali Harry Potter knihu. Ak nie ste úplný Potterofil kopec odkazov skrátka prešumí. A pre tých čo by chceli o tomto svete vedieť viac to asi veľa nepovie. Jediné fungujúce postavy sú Jude Law ako Dumbledore a Depp ako Grindelwald. Ale bohužiaľ nie sú na plátne tak dlho aby si ho vedeli uchmatnúť pre seba. Je zvláštne pozerať sa na tvorbu ľudí, čo svojho času priniesli jednu generáciu do sveta fantázie ako rovnakú látku pŕznia a ničia. Je to dosť nudné a nezáživné. Čo je pri technických vymoženostiach roku 2018 a rozprávačskom talente autorky dosť divné. ()

Gwaihir

Čarodějnický svět pokračuje přesně tam, kde byl spatřen naposledy. Opět tu zdánlivě chybí velký příběh, tak trochu skrytý do dílků ne úplně jednoduché a poměrně tajemné skládačky, jimž rozhodně nelze upřít nápaditost a styl, i když přednost znovu dostaly spíše zábavně akční, než přímo zločinně temné, aktivity, což je docela škoda. Na druhou stranu, vyprávění jako celek již nabírá směr a také má velmi zajímavou, přestože ne novou, ústřední myšlenku z pohledu motivace páchání zla ve jménu vyššího dobra, což v kombinaci s neobyčejnými postavami a dalším krásným hudebním doprovodem, zcela jistě není málo, tedy alespoň pro mě ne. 75 % ()

Hwaelos

Hrozně rád bych to hodnotil líp. HP mám rád, první díl se mi jako dobrodružná komedie líbil, ale tohle je prostě špatný. Celý děj je sledem špatně motivovaných a neprovázaných scének, filmu citelně schází jakákoli dynamika a tempo. Množství nápadů je vlastně jen obměněnou kopií či variací na něco, co už se stalo v předchozích příbězích o HP. Vrcholem hlouposti scénáře jsou jednak "telenovelová" scéna s flashbacky ("takže já jsem tvůj bratr" - "ano" - "ne, bratra jsem vyměnila v kolébce") a závěrečná scéna ("jsi Brumbál, aha!"). Je až smutný se dívat na dobré herce typu Eddieho Redmayna, jak se v tomhle moři zoufalství lopotí (kupodivu i Johnny Depp hraje uměřeně a dobře - a jeho proslov je taky nejlepší scénou filmu). Největší zklamání ale je, že perfektní vedlejší postavy (Dan Fogler, Alison Sudol) úplně ztratili s druhým dílem svou zábavnost. ()

bouncer

Jako čumět na 2 a čtvrt hodiny na intro, kde se nedozvím ani prd... I volný čas má nějakou hodnotu a sága Krindlprdlovi ho není hodna. ()

MoiJe

Toz co si zo vcera vecera pamatam: Newt ide na nejaky urad, no hoc mu tam pracuje rodina, jeho ziadost je zamietnuta. Potom ho navstivi nejaka pomatena carodejnica s ludskym frajerom a roztrhaju mu na koberec pohladnicu od zenskej co sa mu pacila, ale ktora sa s nim teraz nebavi, lebo ziarli na snubenicu jeho brata. Medzicasom nejaky bielovlasy utecenec z vaznice zabyvava nove priestory a prejavuje zaujem o mladeho chlapca z cirkusu, v ktorom boli jedine fantastic beasts tohoto filmu. Chlapec nevie, kto je. A potom je koniec a clovek sa ma triast na dalsi film. Len nak zabudli vlozit nieco zaujimave uz do tohto, cele je to take... huh? ()

JohnCZ

V některých dílčích momentech boží, ale jako celek ne moc zvládnutý film, který v první půli zoufale nudí, jakoby tvůrci nevěděli kudy kam a jakožto fanouška tohoto kouzelnického světa mě tohle hodně mrzelo. Hlavní kladné postavy jsou bohužel děsně nezajímavé, ale potěšilo mě, že je rozjařilá "fantastic beasts" linka osekána na minimum. V druhé půli se děj již naplno točí okolo Brumbála a Grindelwalda, na což jsem čekal už od začátku jedničky. A tehdy film nabírá na síle. Jak Johnny Depp, tak Jude Law podávají super výkony a už teď se těším na závěrečné zúčtování. Leta Lestrange v podání Zoë Kravitz má zase super tragickou dějovou linku spojenou s naprosto úžasnou hudbou. Imo největším problémem je, že je dvojka hodně vysvětlovací. Celé je to dost okatě budované jako šachovnice, kde se jednotlivé postavy pohybují jako figurky tak, aby byly v závěru filmu jednoznačně rozestavěné na svých místech. A není to udělané moc dobře. Postav a prostřihů tam bylo tolik, že jsem se bohužel dost ztrácel. ()

vurhor

Rozporuplný pocity. Na jednu stranu se mi strašně líbí, že Rowlingová zase zajela do temnější atmosféry, což člověku dokáže hned počáteční sekvencí s vynikajícím Grindelwaldem. Ale zpomalila. Vo dost. Hlavně první třetina se táhne naprosto děsným tempem, ani sympatie hlavních postav to příliš nezachraňují. Plus opět tam cpe podle mého nejslabší článek předchozího filmu, což je problematický hoch Credence, zde s ním ještě rozjela linku, která je až přespříliš složitá, plus řekl bych, že i zbytečná. Musím ale říct, že Grindelwald je daleko DALEKO lepší záporák než Voldemort. Nevím jak vy, ale anarchista, který jde přes mrtvoly v domnění, že vlastně koná v zájmu většího dobra, je pro mě daleko zajímavější, než mocichtivý fašistický plešoun, který nemá rád absolutně nikoho. Plus scény z Bradavic... (ano, jsou tam). Nostalgie do mě vrazila silou jak Grond do Minas Tirithské brány. Obzvlášť se ale Rowlingové povedla postava Lety Lestrange, scéna s bubákem mi přinesla husinu. Celkově jsou Fantastická zvířata vcelku zábavným a příjemným snímkem, ovšem ten název je trošku zavádějící. Fantastická zvířata by se měla škrtnout. Na rozdíl od předchozího snímku si jich člověk zas až tolik neužije. Potěší pár pojítek s HP sérií, obzvlášť nečekaný výskyt jednoho charakteru, u kterého jsem vyvalil oči. (Ne, není to Brumbál, ten byl btw skvělej.) Celkově to působí, jako kdyby snímek byl pouze takovým mostem mezi prvním a nadcházejícím třetím dílem, kde to Brumbál Deppovi určitě natře. (No co, to víme všichni, ne?) Rád bych tomu dal 4* , protože prostě pro svět Harryho Pottera mám nesmírnou slabost. Ale nemůžu. Bavilo mě to, ale nic moc to ve mně nezanechalo. Průměrné 3* ()

corpsy

Ak som v recenzii na minulé zvieratká písal, že sa blíži ďalšia magická séria plná dobrodružstiev, zrejme som to zakríkol. Takto som sa pri fantasy spektákly už dááávno nenudil a jeho sledovanie mi prišlo skôr za trest. A čo ma desí najviac je to, že Johnny Depp zrejme nevie hrať už nikoho iného, len Jacka Sparrowa, pretože jeho akože desivý Grindelwald pôsobí strašne necharizmaticky a vlastne aj nedesivo. Johnnyho herecký talent sa akosi zmenšuje. A tom som čakal, že ma opäť prekvapí. Triky dobré, výprava ( v rámci tej nedigitálnej ) skvelá, zvyšok ansámblu multikulti...kolonky sú zafajknuté. Ako celok jedna malá tragédia. ()

Ajinka126

Mě to sedlo a bavilo mě to. Ale co chcete po někom, kdo miluje svět JKR tak moc, že mu stačí jen pohled na Bradavice a bum - 5 z 5 hodnocení. ()

salisbury

První pokračování Fantastických zvířat je vcelku důstojným dílem, který je nyní obohacen o hereckou přítomnost Jude Lawa a Johnnyho Deppa, který v předchozím díle na chvíli zamlžil divákovi brýle, aby nyní se již na plátně s hůlkou rozmáchl a pozorovatelův okulár tím řádně vyčistil. Je jasné, že mezníkem fantasmagorického filmu se to nestane a nijak extrémně fanouškovo srdce snímek neoblaží, ale jako rodinná podívaná jsou Grindelwaldovy zločiny příjemně koukatelné. Druhé pokračování tu bude co by Abrakadabra, tak snad se máme s touto kouzelnou partou na co těšit. ()

ConanVJ

Za mě opět pěkné fantasy a co se týče lokací i pestřejší. Příběh je pěkný, i když mi přijde, že končí v nejlepším. Je zde opět spousta zajímavých tvorů. Návrat do Bradavic mě hodně potěšil. Celkově mi to přijde povedenější, než předchozí film. Opět mám takový dojem, že mi tu něco chybí. Za mě 85% :) ()

nirvana91

Ako pri prvej časti aj teraz ma trailer očaril a verila som, že príde konečne to, na čo som čakala pred dvoma rokmi. Že tieto zvery budú tie, z ktorých nebudem spať! Ale nebolo tomu tak.. nedá sa povedať, že by ma film nudil - ale nič sa v ňom nestalo. A to čo sa stalo, ma len ešte viac zmiatlo.. keď už, tak to nemuseli naťahovať, na takú stopáž. Problémom, ako pri jednotke, ostáva scénár. Vtipné momenty a hefty sú fajn, ale ten zvyšok je nedomyslený. Takže keď jednotku hodnotím ako lepšie 3*, toto sú slabšie tri. ()

keddy79

Obsahuje spoilery. Nooo, dobře. Kouzelnický svět HP, mladý Brumbál, sympatický Eddie Redmayne, kouzelná zvířata a Jonny Depp jako záporák a trochu té akce a střípky informací ze světa HP. To jsou hlavní taháky, proč chcete vidět tento druhý díl fantastických zvířat. Jako by tvůrci nevěděli, na co se chtějí zaměřit, tak je ve filmu všechno a nic. Zajímavých zvířat bylo poskrovnu a jen se ve filmu mihly. Děj se odehrával chvilku v Londýně, chvilku ve státech a chvíli v Paříži. Už tam chyběla jen Barcelona a Řím :-D Vadila mi samoúčelná přítomnost Nicolase Flamela a dalších postav. Druhý den si pamatuji jen roztomilého draka, Jonny Depp mávající hůlkou, a Mlokovu eskapádu s nedoruměním. Líbila se mi postava Lety Lestrange, škoda, že jí nebyl věnovám větší prostor. Nemohu se ubránit zklamání ale znáte to, na třetí díl půjdu stejně :-) ()

Adasin

Dost možná mé největší letošní zklamání. Všechny odkazy na Harryho Pottera by mi jakožto někomu, kdo má načteného celého Harryho Pottera a nakoukány všechny filmy, měly spolu s dobrými triky (jen celý vizuál kapku zešednul) a milým obsazením (kde potěšili hlavně Jude Law, Zöe Kravitz a po dlouhé době Johny Depp) stačit ke štěstí. Jenže, co se navzdory očekáváním a jisté naději nestalo, nudila jsem se až běda. Nezašlo to tak daleko, abych se dívala na hodinky, ale tak od půlky mi to motání příběhu a postav, aniž bychom se dozvěděli něco zásadnějšího, docela lezlo krkem, dokonce jsem si přála nějaký vtip. Ani konec to nespravil, spíš vyvolal těžké WTF. Snad se Zvířata s dalším dílem vzpamatují, mají na to dva roky. Před dalším dílem si Grindelwaldovy zločiny budu muset pustit ještě jednou, abych si připomněla, kdo s kým je/byl, kdo je čí co atd. Popravdě se na další zhlédnutí moc netěším. P.S.: Tenhle film hodně podporuje jistou teorii o Brumbálovi. 6/10 ()

SaNcHeZ_cz

Kouzelnický svět Harryho Pottera se vrací ve druhém spin-offu a výsledek je spíše rozpačitý. Jistě, působivá řemeslná stránka (především výprava), slušní herci (s výjimkou trochu otravného Deppa) a ta správná kouzelnická atmosféra tu jsou, stejně jako koňská dávka nostalgie a vzpomínek, na druhou stranu ale film tak trochu postrádá nějaký nosný děj, který by diváka pohltil a držel ty dvě a čtvrt hodiny. Ve výsledku totiž film působí spíše jako soubor skvělých scén a těch, které zase tak dobré nejsou, s minimem pojícího materiálu, který by je držel pohromadě. Navíc absence trochu jasnější a výraznější narativní struktury z Grindelawldových zločinů dělá spíše takovou overturu závěrečnému dílu trilogie (a nejspíše i dalším dílům navazujícím), spíše než samostatný a plnohodnotný díl. Fanouškům to sice bude stačit, podruhé by to už ale vyjít nemuselo. ()

Vxxx

Jako fanda Harry Potter knih nemohu cítit nic jiného, než zklamání. Ve filmu se vyskytne pár roztomilých a milých momentů. Jenže jsou ztracený ve zbytečně přehnané směsicí speciálních efektů a nesmyslů. Film jen výjimečně dodržuje pravidla světa, který nám před skoro 20 lety J. K. Rowling představila. A konečný plot twist je úplně směšný. Jak na to došlo, jen jsem si ufrkla a řekla "nope". Neumím bohužel ohodnoť film nezaujatě. Má to být součástí HP světa, nicméně si to hrozně podkopává nohy. 2* ()

Alqarin

Co do množství Grindelwaldových zločinů tenhle film svému jménu rozhodně nedostává. Kéž by se franšíza vyhodila oknem a řešil se jen Depp a Law ("Life and Lies of Albus Dubledore: The Movie", někdo?). Takhle zbývá jen pár solidních momentů a úlitby fandům ve změti absolutních zbytečností. Ještě že jsem ten fanda. ()

Paxxx.cz

Nejsem skalní fanda JKR nebo série o Harry Potterovi, to musím říct na začátek, ale zmíněná série o mladém čarodějovi je mnohem lepší než oba filmy o fantastických zvířátkách. V první půlce se skoro nic neděje, pak přišla v Paříží fajn pasáž, pár zvratů na konci a než se něco stačilo pořádně dít tak byl konec. Škoda, že co se týče příběhu je to tak trochu "jízda" se zataženou ruční brzdou, byť vytvořená atmosféra čarodějnického světa je tu skvělá. Uvidíme jestli další film bude lepší, ale zatím je to pouze obyčejná a spíše jen průměrná filmová série, na kterou si časem ani nevzpomenu...5/10. ()

MartinezZ

2,5* --- Stále to vypadá hezky a má to svým způsobem hlavu i patu, prostě takové "Jak to bylo před Harrym". Problém jej jen to, že už to není zas tak moc zajímavé a jen přidává další a další efekty, aby to mělo co ukázat nového. A vlastně ještě jeden problém, a to asi ten největší: Film je to JEN pro asi dost skalní fandy Pottera, kteří jsou schopni si pamatovat všechny postavy a jejich rodinná pouta, aby se v těch horách všemožných jmen a lidiček vyznali. Moc tomu neprospívá ani to, že film jsou od sebe dva roky. To už jsem si pamatoval jen Redmayna a další spousta dalších ksichtů v tom dělala jen brajgl. --- Celkem dobře se na to koukalo, ale dějově mi to už bylo jedno. Trojka je zas až za další dva roky, má to ještě vůbec smysl? ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)