Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Frajer42

Nějak se nám přemnožily filmy se záporáky, kteří jsou vlastně v jádru hodní kluci a myslí to se světem dobře. Jen si poněkud neumějí vybrat vhodnou dobu na přednesení nové ideje, jako to kdysi dovedl například Dolfík. Velký problém mám v soudobých filmech s nesmyslnou hrou na děsně cool postavy, aby se tvůrci zavděčili dětem se zprzněným vkusem, který jim przní ti šulini na youtube. Takže mám trošku strach, že už člověk za chvíli nezavadí o kvalitní fantasy, neboť budou vždy okořeněné o přidanou hodnotu retardace klíčových postav. Někdo by měl píčusům tvůrcům vysvětlit, že existují filmy, kam se to prostě nehodí. Harry Potter se ještě této deformaci dobou vyhl. Zvířata ovšem schytala plnou dávku, a proto naprosto zbytečně strádají a nejsou tak dobrá, jak by být mohla. Moje tři hvězdičky jsou zapříčiněné spíše nostalgickými vzpomínkami na krásná místa s kouzelnou atmosférou, která mě v dětství naprosto očarovala. Bohužel se na tato místa vrací postavy, které nemají divákům co nabídnout, a tak diváci sledují jak po sobě 2 hodiny postavy štěkají kouzla a mávají klacíky. O milionu vedlejších postav a komplikovanosti rodinných vztahů, kolem kterých se točí hlavní dějový zvrat a které by nerozmotal ani ten plešatý buzerant na Barrandově v tom svém pořadu pro důchodce a nezaměstnané, asi není třeba vůbec hovořit. Děti jsou bez šance s v takovém zmatku zorientovat. Nedává mi to moc smysl. Na jedné straně jsou scénky se zvířátky vhodné pro nejmenší diváctvo a na straně druhé je komplikovaný děj s milionem postav, na který je třeba minimálně vysokoškolský titul ze sociologie. Pro koho má být tento film vlastně určen? ()

Kothy

Tak tu máme po dvou letech zase Zvířata. Ve filmu se konečně něco děje, takže jsem s výsledkem celkem spokojen. Děj se přesouvá do dalšího desetiletí a probíhá v převážně v Evropě. Grindewald ohrožuje svět, a proto po něm ministerstvo jde. Do děje se samozřejmě zamíchá i naše parta. Většina děje se odehrává v Paříži. Opět uvidíme spoustu zajímavých zvířat i menší souboje. Postavy se taky začínají rozvíjet. Do děje lehce zasáhne i mladý Brumbál. Válka je zase o krok blíž a my se víc dozvíme až v dalším díle. Pro orientaci v ději je lepší znát ostatní filmy. "Nemohu s ním bojovat." Recenze ()

Filmmaniak

Další z vody uvařená nastavovaná kaše, v níž se pomaličku schyluje k souboji mladého Brumbála s Grindelwaldem, ale skutečně jen schyluje - a ještě to zřejmě několik filmů potrvá. Řídký a uměle natahovaný příběh, stojící víceméně pouze na nahánění jednoho čaroděje po Paříži (kupodivu ne Grindelwalda), se Rowlingová a spol. neúspěšně snaží zaplnit vedlejšími podzápletkami s veskrze banálními nesnázemi nemalého množství postav, z nichž některé jsou představeny jen proto, aby ve filmu byly, ale za celou dobu neřeknou ani neudělají nic zásadního (a zřejmě se toho od nich dočkáme až v dalších pokračováních). Na pozadí je za tím cítit jakýsi náběh na epochální příběhový oblouk o osudovém střetu dvou největších čarodějů své doby, film jako takový ale žádný velký příběh nevypráví a jen se veze na okrajových vlažných romantických liniích svých hrdinů, potterovské nostalgii a digitálních zvířátkách, sloužících čistě pro okrasu. Vizuálně je to krásné a plné nápaditých a zábavně realizovaných podnětů, to z toho ale dělá jen lunapark barevných atrakcí a nenaplněných příslibů. ()

Spinosaurus

Tahle sága už čtvrtým filmem leží v šedém průměru a viníkem není nikdo jiný než režisér David Yates. K čemu je, že dokáže jednou za film vykouzlit stoicky depresivní, nebo srdceryvnou scénu, když selhává v akčních scénách, vizuální stránce, zajímavosti vedlejších postav, tempu stopáže, tvorbě uvěřitelného světa atd. Trefa do černého byl naopak Jude Law v roli Brumbála i tradičně skvělý Johnny Depp. Na pokračování už půjdu jen z povinnosti. ()

Geralt z Rivie

Nic jsem nečekal a taky jsem nic nedostal. Kromě absolutně nezajímavých postav jsou tu ještě daleko nesympatičtí herci, snad jen kromě dvou JD a JL, které uvidíme jen pár minut. Po tomto druhém experimentu si ještě více říkám, sakra Harry a Hermiono vraťte se! :'( ()

Eawy

Fantastické zvery patria určite medzi tie horšie z HP filmov. Zdá sa, akoby sa zabudlo, že nedisponujeme knižnou predlohou a tým pádom odpustíme silné "loopholes" v príbehu. Veď v knihách sme si ich vždy mohli doplniť. Z celého filmu ma najviac baví vzťah medzi bratmi Newt a Theseus. Najhoršie na tom je Quenee, ktorej počínanie nechápem, napriek tomu, že sa to v príbeu snažia nejako vysvetliť. Vizuálne pekné, snaha o nostalgiu, herecké výkony priemerné. Asi 65% ()

Zodd

Ach jo, kudy se ta značka vydá? Proč nemohli více odkrýt Brumbálovu homosexualitu? Jasně, je to celkem tajemná a ne zrovna přímočaře kladná postava, to už víme. Ale... O čem to vlastně bylo? O výraznějším propojení s Harryho sérií. Ale proč se to jmenuje Fantastic Beasts? :/ Yates už mě svou rutinní režií dost unavuje, jak moc je Rowlingová vinna, nevím, četl jsem jenom první čtyři Pottery. Nějakou osudovost cítíte až ke konci filmu. Ovšem mě to rozhodně nestrhlo, jak chtělo. Nakonec mně osobně to dalo asi tolik, jako se dívat na spořič obrazovky dvě hodiny a bojím, že lepší už to nebude. ()

silentname

Toto ma bude bolieť. Hovorím to úprimne od srdca. Bolí už len to, že to idem písať. Ale musí to vyjsť von. "Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald" je pre mňa obrovské sklamanie. Som obrovským fanúšikom sveta, ktorý J.K.Rowling vytvorila a hoci nemôžem za seba povedať, že by všetky filmy o Harrym Potterovi boli super, tak toto bude asi pre mňa najväčší pád dole. Tento film sa pokúsil do jadra natlačiť toho nejako moc a výsledne je to pre mňa neskutočný chaos a bordel. Nemôžem si pomôcť, no miestami som mal problém toto sledovať. V prvom rade poviem, že by som chcel asi vo filme viac fantastických tvorov. Asi by som chcel vo filme nejaké Grindelvaldove zločiny. To je konkrétne názov filmu. A realita je taká, že tu toho máme skutočne málo. Vlastne som mal pocit, že najprv sa toho moc nedeje, je to neskutočne komplikované a jediné čo to zachraňovalo bola naša hlavná dvojka Eddie Redmayne a Dan Folger. Tak ako naposledy im to spolu ide veľmi dobre a bavím sa. Johnny Depp ma neskutočne v tomto filme nebavil. Nedokázal tomu nejako moc pridať, dokopy za celý film neurobí nič, len dáva jeden monológ za druhým a reční a reční a reční. A vyzerá pri tom drsne a nekompromisne. Jude Law ako Albus Dumbledore je vynikajúci, no rozhodne by si tu zaslúžil viac priestoru, lebo jeho postava je vynikajúca. A úprimne ma baví. Len toho priestoru nedostal moc. Vizuálne super, je super vrátiť sa na Rokfort a vidieť hrad vo svojej kráse, no čo viac mám k tomu dodať? Ja som sa viac nudil, než bavil a mal som chuť zaspať. Film nepotreboval toľko dejových línií. Potom vieme o niektorých postavách málo. Jediná postava, ktorá ešte stojí za spomenutie je Zoe Kravitz. Jej príbeh je skutočne silný a funguje. Viac už mi ale skutočne nenapadne nič. Ak ste si film užili, super. Ja to ale za seba povedať nemôžem. A sklamanie nemôžem zakryť. Hodnotenie: C ()

Ratemus

Fantastická zvířata bez fantastických zvířat, Grindewaldovi zločiny bez Grindewaldových zločinů a Mlok stále čumí a čumí jak kdyby měl vytlačit týdenní tuhou stolici..tohle bylo ještě nudnější než první díl, ale kvitují pomrknutí na Bradavice a Brumbála, ale to nestačí....no a Depp jako Grindewald docela dobrej, ale absolutně nevyužitej a promarněnej.. ()

Crocuta

Překombinovaná příbuzenská zápletka z temné minulosti, vyžadující sáhodlouhé vysvětlování a působící spíš jako nepodařená parodie ubírá snímku na tempu, stejně jako Mlokova do nemožnosti přehnaná "nesmělost" (než se vymáčkl o těch očích salamandrů, začal jsem v kině usínat). Návrat do Bradavic a Law coby Brumbál ovšem potěší, stejně jako ta titulní zvířátka, i když je jich zde podstatně méně než v jedničce. Buď jak buď, na další pokračování se docela těším. ()

korbitch22

Upřímně docela chápu tu všeobecnou kritiku. Každý asi čekal podstatně víc. Zvířátek je málo. po celkem solidním začátku se film zastaví a snad půl hodiny se filmu nic moc zajímavýho neděje. Chybí tomu epičnost, chybí tomu dobrodružství. Je to takové politické plahočení, odkrývání postav, seznamování několika charakterů a to nejdůležitější, tedy kouzla, akce a zvířata prakticky nevidíme. Johnny Depp je ve filmu strašně, ale strašně málo. Čtvrtou hvězdu zachránil až konec, kde se opravdu hodně povedl Grindelwaldův finální proslov a hlavně ukázka budoucnosti, v tu chvíli měl film ty emoce, které měl mít sakra po celou dobu. Jednička je určitě mnohem lepší a já doufám, že další díly už budou mnohem promakanější, protože po druhý už nadhodnocovat nebudu. A nechte toho Deppa konečně taky něco předvést, šulini.65%. ()

Marze

Nudné. A co se stalo s těmi fantastickými zvířaty? Asi to má návaznost na H.Pottera. Pár drobných radostí film má. Dámy splývají v jeden typ. Tvůrci sledují banality jako milostné trable.¨ˇCekal jsem dětské dobrodružství, ale škola magie mě nevzala. Telenovela těžkého dětství. Hravost a poezii film rozhodně nemá. ()

Chrustyn

S pokračováním Fantastických zvířat jsem měl podobné problémy jako se všemi díly Harryho Pottera od Davida Yatese. Film je přeplněný postavami, u kterých je neustále nějaký vývoj, ale pořád jsem měl pocit, že se ve filmu nic neděje a jen se mění interiéry, případně exteriéry, bez jakékoliv gradace příběhu, jen aby přišla nevýrazná, ale na oko epická akční scéna a mohlo se vše připravit pro další díl. ()

Scalpelexis

Dokonalý vzor filmu bez jakékoliv vlastní identity. Baví mě, jak snímek natahuje před sebou ruku a tahá diváka za chlopeň kabátu s nadšeným a pyšným zvoláním: "Koukej, tu mám postavy z Harryho Pottera! A hele, tady zase zvířátka z prvního dílu!" Mezitím se ale mocně, za to neúspěšně rve mezi víry a mlýnskými kameny, aby prodal svůj příběh, který je bláhově mělký a vytahaný jak 30tileté tričko na spaní. Scénář je katastrofální a svým způsobem nešťastně geniální zároveň, protože vymyslet, jak narvat do tak drahné doby tolik vaty, chce taky pořádný kumšt. Ta romantická linka mezi těmi dvěma páry dobráků je umělá a unylá, akce málo, vtipu poměrně trapného a ona i ta fantastická zvířata mají roli větší bokovky co Moneypenny u Bonda a jsou tam, aby ten název filmu nebyl úplně nesmyslný. Nezávidětihodný úděl má chudák Redmayne, který hraje hlavní roli, která ani zdaleka hlavní není, spíš až skoro zbytečná, s rozhodnutími až na hranici náhody. Pozornost si totiž až přespříliš snadno krade extravagantní Depp a šarmantní Law, protože nebýt jich, neměl bych vůbec chuť dál s touto ságou pokračovat. Na jakýs takýs průměr tomu vypomáhá i velmi zdařilá hudba a hlavně nekompromisně dramatický konec slibujíc mnohé. Recept je jednoduchý: Víc Grindelwalda a Brumbála a neceknu. Zbytek ať si hraje v Bradavicích. ()

marhoul

Já se bavila královsky! Z mé strany bez připomínek, protože mám ráda pohádky, sny, kouzla, Bradavice, Brumbála a fantastická zvířata. :) ()

Stanislaus

Každé další pokračování mezi prvním a potenciálně posledním dílem (nejen) Fantastických zvířat má onu nevděčnou funkci spojovníka mezi jednotlivými dobrodružstvími - tuto skutečnost je nutné vzít v potaz při sledování filmu. Divák se po dvou letech vrací do kouzelného světa, který se pomalu začíná rozdělovat do dvou táborů, což se týká i blízkých přátel. Ve filmu se vrací řada starých známých postav i zvířat (Niffler je Scratem hraného filmu) a přibývají i další, se kterými jsme se už mnohdy setkali v HP sáze (Brumbál, Flamel, Nagini), takže si člověk přijde o trochu blíže k filmům, na kterých v podstatě vyrůstal. Osobně bych ubral na vztahových peripetiích tam, kde to nebylo zcela nutné (Newt + Tina, Leta + Theseus, Queenie + Jacob) a přidal tam, kde to má větší potenciál (Brumbál + Grindelwald), čehož se snad dočkáme v dalších dílech. Líbilo se mi rozkrývání příběhu okolo Lety a Credence, byť v druhém případě to bylo v závěru už poněkud překombinované, ale necháme se překvapit, jak se to bude vyvíjet dál. Nutno však podotknout, že se tvůrcům nepodařilo značně vyčerpat potenciál, kterým tato série oplývá, což je v tomto případě škoda. Ve výsledku se jedná o pokračování, u kterého jsem se sice v kině vesměs bavil a dočkal jsem se nejedné působivě natočené scény, avšak celou dobu jsem měl na mysli fakt, že se to dalo udělat jinak než jako sled pár dějových zvratů a nových otázek, které sice připravily živnou půdu pro pokračování, avšak ve výsledku to celé působilo poněkud útržkovitě - holt ona nevděčná funkce u prostředních filmů v sériích, které se ale dá vyvarovat. P.S. Zajímalo by mě, jak je možné, že na IMDb je mezi postavami McGonagallová, které by v té době mělo být -8 let? ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)