Jason Bourne už poskladal skoro všetky črepiny svojej rozbitej životnej mozaiky. Potrestal väčšinu tvorcov zvláštneho programu, ktorý z neho stvorili stroj na zabíjanie. Chce hodiť minulosť za hlavu a žiť ďalej v jednoduchej prítomnosti, ktorou sú ilegálne boxerské zápasy. Z tohto komfortu ho vytrhne bývalá kolegyňa, skúsená agentka Nicky (Julia Stiles), ktorá mu pripomenie, že odpovede na tie najdôležitejšie otázky ešte nedostal. Keď sa Jason vzápätí takmer stane obeťou nájomného vraha, znovu sa pustí do boja s Agentúrou, ktorú teraz reprezentuje tvrdý riaditeľ Robert Dewey (Tommy Lee Jones) a nebezpečne bystrá analytička (Alicia Vikander). Bourne sa znovu ocitá na dobre známej horúcej pôde, v prostredí, kde nemôže veriť nikomu a ničomu. V prostredí, v ktorom si prežitie vyžaduje, aby si spomenul na to, čo sa naučil v programe, vďaka ktorému ako agent skončil. (Cinemart SK)

Pugo

Zoberte to najlepšie z predošlých filmov - Bourne, prenasledovanie v rušnej časti so sniperom, nejaká ta bitka, to čo fungovalo v predošlých filmoch - hudbný motív, riaditeľ a.k.a hlavný nemesis, rozstrasená kamera (tá ma už fakt s*ala), upgradujte automobilovú naháňačku - rozumej predĺžte ju a vyhoďte do vzduchu viac áut.... a voalá, máte štvrtého (piateho?) Bourna a.k.a. reboot povodnej trilógie. ()

Rocky88

Přijít s touhle story o alespoň pět let dříve, mohlo to zanechat lepší dojem. Teď se však stalo zneužívání dat ze sociálních sítí takovou samozřejmostí, že už je to každýmu putna. Proto nezbývá než se soustředit na špiónské kroky a od zhruba poloviny filmu jednu dlouhou akční scénu, která však postrádá koule Bournova ultimáta. Nicméně i když zde Zelenýtrávník nepřevedl svůj um na plný pecky, pořád se na to dá koukat a je těžké od toho odtrhnout oči a nebýt zvědavý na vývoj v další scéně. ()

bourec

Bavilo mě to,stejně jako ostatní agenti,napínavý vyprávění,zápletka sice nic nivýho nepřinesla,ale když místo jednoho trapáckýho komiksu(zdravim Suicide squad )natočej x-tou variaci na tohle,budu spokojenej.80%. ()

Abes

Tohodle Bourna jsem si včera pustil na Netflixu, a dnes mi Spotify jako první song v záložce discover pustil Mobyho Extreme ways. Hello world>>>Hack the world ()

laik_60

Ale áno. Kto nevidel prve dva diely s Mattom, ten si možno zgustne na tom filme viacej. Ja som bol zvedavý ako to po čase zase Matt zvládne. V celku ušlo, tých technických naháňačiek tam toľko veľa nemuselo byť , ale zase čím by vyplnili producenti, režiséri a herci obsah filmu ??? Takže klasika, tento krát nebol Jason (Matt Damon) až taký "vyonačený" riešil všetko po svojom a akože ináč vždy mu to vyšlo. Tá "srdcovka" (reminiscencie na mladosť a otca .... a svoj pôvod) boli odohraté dosť ležérne, a divákovi podsúvané akosi "na okraj". Dôraz vo filme sa kládol na akčnosť, naháňačky (na môj vkus trocha priveľa) a intrigy v tajných službách. Starý pán (Lee Jones) bol naozaj "starý", mladá Vikanderka mi tam veľmi nesedela, vizážou a "nevinným pohľadom" mi veľmi nepasovala do intrigárskeho prostredia CIA. Ale milovníci takýchto žánrov si prídu asi na svoje. :) ()

Crawler-D

Cizincem ve vlastním filmu, o to je nepochopitelnější, že název nese celé jeho jméno. Navíc je tady kvůli ztrátě důvtipu víc Webbem než Bournem. Scénář pak přehání s technologickými vymoženostmi, které ani důsledně nepoužívá, takže ztrácí kredit. ()

C0r0ner

Spojení Greengrasse a Bourna musí zákonitě znamenat pro každého filmového fanouška zvýšení tepové frekvence. Ale smůla. Jason Bourne je bohužel "jen" dobrý špionážní film, který ale postrádá všechno to, co z prvních tří filmů udělalo legendy. Určitě to nebylo špatné, ale nebudeme si nalhávat, že jsme čekali mnohem, mnohem víc. 70% ()

Cheeter

Nebylo na takové úrovni, jako některé předchozí díly, ale já jsem se bavil. Stárnoucí Tommy Lee Jones by jsi pomalu mohl dopřát důchod. Matt Damon taky stárne, mohl by změnit žánr. Alicia Vikander hrála skvěle, je vidět přerod ze švédské herečky ve mezinárodně známou filmovou hvězdu. Uvidíme co přinese další pokračování, pokud bude. Tolik moje postřehy k tomuto pokračování série. ()

necisty

Paul se trochu nechal unést moderními trendy, že čím víc toho rozbijeme a nejlépe v předraženém Las Vegas, tak tím líp. Což bohužel ubíralo na věrohodnosti. A i když to není tak dobré jako předešlé díly s Mattem, pořád to shledávám jako profesionálně odvedenou práci, u které se divák skvěle baví. ... GA Cinema ()

Martrix

Tak je to tady zase. Velmi realistické akční scény, střídání lokací, Agentura se svými tajnými operacemi a až děsivými sledovacími možnostmi, bezskrupulózní hlavouni... a na straně druhé jedinci, kteří by je chtěli odhalit a především...Jason Bourne. Porouchaný agent, který je neovladatelný, nezastavitelný a tak nějak ztracený a bez poslání. A protože jsou hlavouni nepoučitelní, Jasonovi opět nezbývá, než je v "sebeobraně" zlikvidovat. Opět. Všechno už tady bylo, přesto Greengrass nevaří jen z vody. Resp. je to velmi kvalitní vývar, který si s předchozími díly nezadá a závěrečná automobilová honička v Las Vegas...mazec. Pro někoho už možná za čarou, ale pokud si budu něco z tohoto filmu pamatovat, tak to bude právě těchto 10 min. Těch zbývajících 107 vcelku bez problému zařadím mezi nadprůměrné špionážní filmy, kterým sice moc neholduju, ale občas na ně mrknu rád. Při sledování Bourna mě nemohlo nenapadnout, jestli už se v nějaké producentské hlavičce nelíhne nápad na týmovku, kde by si zaskotačil Jason Bourne, Ethan Hunt, James Bond a třeba Evelyn Salt. Asi by to do kina natáhlo spoustu nadšenců...jen si neumím představit záporáka, který by takovému týmu mohl vzdorovat aspoň 90 minut. Jason Bourne sice nuda není, ale víc jsem se bavil třeba u Mission Impossible – Národ grázlů (2015). To realistické pojetí, kterým se filmy o Bournovi vyznačují je fajn, ale mám raději trochu vtipu a šarmu...nějak mi to ke špionážním filmům ladí. Hodnocení 70%, podle mě hezky sedí. ()

Wormboy

Greengrass vie natocit fantasticke nahanacky, prestrelky a ine akcne sceny, ano, to vieme uz par rokov. V novom Bournovi vsak neponuka nic, co by prekonavalo napr. take Bourne Ultimatum. Ano, pozera sa na to skvele, obsahovo je vsak novy Bourne tak jednoduchy a prazdny, az som v priebehu celeho snimku ocakaval "ten" posun, od ktoreho zacne naozajstny film, nestalo sa. Jason Bourne je jedna nabliskana akcna scena prerusovana obcasnymi dialogmi. 3,5/5* ()

Flynn

Nerad to říkám, ale Bourneův Odkaz (kde vlastně Bourne ani nebyl) se mi asi líbil více než tohle. Těšil jsem se na staronové spojení Greengrass/Damon, ale nějak to úplně nefungovalo. Bylo to takové nemastné neslané. Tommy Lee mě vysloveně štval a nečišila z něho žádná "moc". Bez pořádného záporáka nevynikne ani klaďas a tak Tommy Lee a kudrnatý Vincent nějak netahali dostatečně, aby film vytáhli k větším obrátkám. Vše bylo takové přitažené za vlasy a prostě to mělo díry ve scénáři... škoda... těšil jsem se. ()

Gaaron

Původní trilogie měla silný příběh a přesah. Tady bohužel děj slouží jen jako chatrná berlička, pohánějící postavy z bodu A do bodu B. Akce ale pořád na jedničku. ()

pakobylka

Jason Bourne je z těch, kteří neumírají ... alespoň ne tak snadno jako my - obyčejní smrtelníci. Takže je pořád tady ... agent S MINULOSTÍ - jako noční můra rodné "agentury" a jejích kýblů špíny (a mrtvol), které přičinlivě vyrobila ... a dál bez mrknutí oka vyrábí. Největším mínusem snímku je trochu nepřehledná, zblízka nasnímaná akce - podezírám filmaře, že si tak při natáčení některých scén naschvál ulehčují práci, nicméně: Ty za to nemůžeš, Jasone Bourne ... ty jsi O.K. ... ostatně tak jako vždycky. Takže ... s přimhouřenýma očima slabších 5* ()

Juto

Toto výbušné stretnutie medzi Mattom Damonom a režisérom Paulom Greengrassom ďalej odhaľuje kľúčové tajomstvá o Bournovom pôvode. Úžasne pokračovanie. 7/10 ()

forsythia

Jason Bourne je zpátky v plné parádě, s motorkou ze schodů a modřinou po pádu z pátého patra. Ale je to Bourne, jak má být. No a co, že je to občas přitažené za vlasy. Po Odkazu je to zase strarý dobrý Bourne, stará známá fascinace a brutální nářez od začátku do konce. Jsem ráda, že do kina pustili i mou třináctiletou dceru, ačkoli je to od patnácti. Bavily jsme se obě výtečně. ()

mortak

Vědět (skoro) všechno, neznamená vyrovnat se s tím. Filmarsky jde Bourne stejnou cestou -fanousci, nostalgie, a příslib do budoucna - jako nové Starwars. A podobně rozehrává budoucí vztahy (dvě nové nejednoznacne postavy se společnou univerzitní minulosti). Jako Starwars dávám čtyři hvězdy a doufám, že po nostalgickem úvodu nabere série nový dech. ()

BoXBe

Jason Bourne je super :) Poslání není tak silné, poselství víc, všechny scény jsou skvělé, nemá to chybu, dlouho jsem si kino tak neužil. Skvělá Athénská scéna. Jeden z nejslabších hereckých výkonů Tommy Lee Jonese, příjemný objev v Alicii Vikander, Cassel na jistotu. ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (viac)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Jason Bourne míří do televize

Jason Bourne míří do televize

17.08.2018

Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel… (viac)