Treadstone

• Veľká Británia Treadstone
USA, 2019, 7 h 21 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jeremy Irvine, Brian J. Smith, Omar Metwally, Tracy Ifeachor, Emilia Schüle, Michelle Forbes, Patrick Fugit, Michael Gaston, Tess Haubrich, Tzi Ma (viac)

iXtr3m3

Nakoľko to uťali príliš skoro a v závere zostalo totálne všetko totálne otvorené, tak s vedomím, že druhá séria nevznikla a nevznikne, dávam o niečo vyššie hodnotenie. Seriózne by to bolo za tri hviezdy, ale musím priznať, že tento typ konšpiračných a špionážnych trilerov mám podvedome veľmi rád, napriek tomu, že navonok som väčší fanúšik sci-fi a komixov. Pozrel som si teraz v rýchlom slede počas PN druhú sériu Alexa Ridera, teraz Treadstone a nemôžem si sťažovať. Treadstone vyniká jednak v spletitosti dejov a postáv, keďže tu nie je jeden hlavný hrdina, ale dej sa odohráva v dvoch časových líniach a naviac s viacerými postavami na viacerých miestach sveta, je to jednoducho výborne spracované. Súboje sú maximálne efektné, dobre sa na ne pozerá, choreograf bol človek na mieste, hercom verím to, čo dokážu a má to aj svoje dramatické momenty, keď cikády zistia, že sú cikády a čo ich čaká, či s tým súhlasia alebo nie. Veľká škoda tohoto seriálového počinu, lebo naozaj bol pútavý. Jasné, nič, čo by vyslovene dvíhalo zo stoličky, ale udržať napätie, akciu, odhalenia a zvraty počas celej série, to sa tak často u seriálov nevidí, minimálne nie z takejto relatívne malej produkcie, keďže napriek cestovaniu po celom svete a multikultúrnom obsadení sa stále jednalo o maximálne civilný a pri zemi sa držiaci seriál. Za mňa za celkové spracovanie 75-80% a koniec musím prekusnúť podobne ako pri Rennerovom Bournovi. Teraz ma čaká Hanna, Jack Ryan a potom Reacher. Už sa nemôžem dočkať. ()

DAPDO

Jako fanoušek série o Bourneovi, navíc po přečtení několika knížek od Ludluma, jsem si nemohl nechat Treadstone ujít. Absolutně jsem nevěděl, co od seriálu čekat. Po skončení posledního desátýho dílu zůstalo hodně otázek, protože nebylo vyřešeno vůbec nic a zadělalo se na druhou sérii, jestli bude někdy natočená, se prý teprve uvidí. Kdo nepochytí první dva díly, dál ani koukat nemusí, protože těch dějových linek, jmen a postav je tady tolik, že musíte být pořád koncentrovaní, co se děje a kde se to děje. Já s tím problém naštěstí neměl. V ději je Treadstone hodně podobný Bourneovi, tzn. ztráty pamětí, cestování, dost akčních scén. Jediný rozdíl je v tom, že těch agentů je tady jaksi víc a co mě osobně vadilo, skoro každý, kdo se do seriálu přidal, byl nakonec taky probuzený agent, takže po nějáké době už nebyl moment překvapení takový, jaký by měl být. Druhá vada na kráse byla ta, že dost vycvičených agentů jsou čtyřicetikilový ženský, který na počkání zametaj se stokilovýma vazbama, to mi přišlo celkem nepravděpodobný. V hodnocení jsem na vážkách, váhám mezi třema a čtyřma hvězdama, přikloním se a dám za pravdu celkovýmu hodnocení tady a to je těsně pod červený čísla - 65%. ()

celticek

První díl je velmi dobrý, pak už to bohužel jde strmě z kopce. Líbily se mi bojové choreografie, dá se jim uvěřit. Když ženská dokope chlapa, tak to obstojí, žádný John Wick revival. Vrcholem je totální herecký výbuch Vašuta v jeho minutovém štěku snad ve dvou epizodách. S přehledem sobě vlastním podává suverénně nejhorší výkon ze všech zúčastněných. ()

Sunny.69

Seriál, kde je mi opravdu sakra líto, že další díly nebudou. Nejen díky tomu cliffhangeru na konci posledního dílu, ale hlavně proto, že to byl opravdu skvěle natočený seriál. Obě časové roviny dávaly smysl, hezky se k sobě přibližovaly a začaly propojovat, celou dobu je udrženo veliké napětí, a při každé bitce tuhne krev v žilách (jak brutální a realistický jsou). Opravdu doporučuju, ale připravte se na chybějící konec a neuzavření příběhu... ()

Enšpígl

I když se to odehrávalo ve dvou časových pásmech, postav tam bylo poměrně dost a hlavní postavy rovněž byly ve dvou časových pásmech a aby toho nebylo málo, destinací tam bylo víc jak má v nabídce Čedok, bylo to kupodivu přehledné, akční, nápadité a vůbec mě ta ochutnávka ze světa pana Bourneho dost bavila, jen s poledním dílem se dost neztotožnuji. ()

• Označení rakety jako Stiletto figuruje pouze v kódovém označení NATO. Je dost nepravděpodobné, že by ji tak znali a pojmenovali sami Severokorejci (jak bylo napsáno na deskách tajného projektu). Raketa je původem sovětská ze 70. let a nese označení UR-100N. (FiVe)