Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

AD P

Z akciou by problém nebol iba to "klišé" mi už akosi lezie cez hlavu. Už som akosi prehltol že "zabili" Wolverine-a, ale prečo zase Ironman-a a skoro aj Kapitána..to už je asi moc. Neviem či to je dáky nový trend v Marveli či čo, ale očividne sa na to diváci "lepia". Takto je to zbytočne natiahnuté na skoro 3hodiny z čoho je vyše hodina smútenie nad stratou a smrťou....a to už je fakt moc... ()

Juto

Musím priznať, že v celej svojej neskutočnej grandióznosti, v celej svojej bláznivej absurdite je v tomto silnom finále obrovský nával vzrušenia, ktorý sa nakoniec strieda s euforickými emóciami. 9/10 ()

Bane_Boss

„This is gonna work, Steve!“„I know it is…cause I don’t know what I’m gonna do if it doesn’t.“ Kurva to byla Amerika! To jsem cítil. Od roku 2012 jsem si myslel, že můj real taťka je Thanos. Ale včera jsem zjistil, že je to Stevie Rogers. Jednou za čas se objeví filmová scéna, která ve mně vzbudí pocity, jež si budu pamatovat do konce svých dnů. Když moj nový otecko povstal se zlomeným štítem a z druhé strany bitevního pole se na něj začly valit davy zmutovanejch hovad, věděl jsem, že tohle je ono. Tohle je můj život a všechny ty sračky, co se na mě denně valí. Ale nemůžu si prostě sednout a čekat. Musím hrdě povstat a jít tomu naproti, lebo tam…tam na druhý straně čeká to, co hledám celý život. Musí to tam být. Jinak nevím, co budu kurva dělat. Tak já jdu. Přes ty staré tváře, co vidím v dešti. Přes ty kusy rozbitého srdce, co leží na špinavé zemi. Přes ty děsivý hlasy, který jednou stejně taky uslyšíš. Vidíme se na druhé straně, baby. WHATEVER IT FUCKIN TAKES. ()

Šimpy

Avengers: Endgame? Zakončení příběhů postav, které jsme sledovali přes 10 let. Celkem to funguje...chvíle napětí, chvíle humoru, chvíle předvídatelnosti. Čekal jsem to epičtější, ale jako rozlučka s postavami to funguje a závěr je slušnej. Občas něco nedovysvětleno, občas chyby v souslednostech a ořád mi tam chybí "posaďměnaprdel" scéna. A jedna feministická scéna málem celej film poslal do kopru. Dále SPOILERY. Pokud Kapitán v závěru vrací kameny na svá místa v čase, a kámen Duše funguje jako výměna "duši za duši", tak by při jeho návratu na Vormir mohl požadovat jednu duš zpátky, ne? A čím víc o tom přemýšlím, tím víc mě štvou nedořešený časový paradox. Funguje ten Strangův...dobrovolně odevzdá kámen času, aby tím v minulosti psychicky rozhodil Tildu Swinton a ona tak dala šutr Bannerovi. Cap vrací kameny a Thorov kladivo, ale Gamora z minulosti zůstane v současnosti, Nebula z minulosti je mrtvá a v jedničce Avengers jim kvůli jrátkám s časem utek Loki. To se nemůže napravit jen navrácením kamenů zpět. ()

BoXBe

Jako epilog dostačující. Jako pomník celé dosavadní série, bez debat, více než slušně odvedená práce. Relativně smysluplné spojení všeho. Taky dlouhé. Rozvleklé. Pomalé. Bez lepší akce. Jako samostatný film fakt nevím, pěkný comics, horší filmový zážitek, scénář se snaží, ale je šitý na míru těch 21 předchozích natolik, že se z něj vytrácí jakákoliv autenticita a důvěra, že to takhle mělo být vždy, naopak, klíčové postavy mohly skončit jakkoliv, je v tom - můj pocit - minimum osudovosti - navíc - pořád jsou to comicsové postavy a ty jak známo přicházejí a odcházejí... Jako pocta, která připomene všechny filmy předtím, funguje bezchybně a je i dost vtipná. Divákovi dojde, že ta série je vlastně už teď legendou, kterou si budou předávat a obohacovat a navazovat a vymezovat se vůči ní generace. Byli jsme při tom. ()

animaxis

Obdivuji fakt, že marketing k Avengers Endgame nám ukázal tak málo. A je to zatraceně dobře, protože jít do takového filmu "naslepo" je pořádný zážitek. Endgame funguje dobře i jako pokračování Infinity War i jako pokračování úplně všech předchozích filmů. První třetina je pomalá (pokud tedy nepočítám prvních 10 minut), což je vlastně skvělé, protože všechny postavy se nám tu během ní ukazují ve stavu, ve kterém jsme je ještě neviděli. Ve druhé třetině se rozvíjí zápletka směrem, který možná tolik nepřekvapí (i když to ani nevylučuji), ale rozhodně překvapí a i potěší její provedení. No a třetí třetina už je prostě jedno obrovské epické vyvrcholení této jedenáctileté ságy. Scénář se zaměřuje především na původní šestici Avengers, což ale neznamená, že se tu opět neobjeví obrovské množství dalších známých tváří. A že je tady rozhodně připomínáno, že v předešlém snímku zdaleka všechny důležité postavy nebyly! Drama i akce tu fungují skvěle, problém jsem ale občas viděl v humoru. Ne že by byl špatný, ale minimálně do té relativně depresivní první třetiny se mi nehodil a to až do takové míry, že mi to ten zážitek trochu kazilo. Při každé vážné scéně už jsem prostě sklesle čekal na to, že ji hned zlehčí nějaký vtípek a to se taky asi v 80 % případů stalo. Nicméně ve zbytku stopáži i mně připadalo, že humor už je využit správně. Nakonec bych řekl, že Endgame je podobně jako Infinity War naprostá nálož, jejíž výhoda tkví v tom, že je jiná. Vlastně se ani nepodobá žádným jiným filmům z MCU. A upřímně si myslím, že kdyby se MCU právě v tento okamžik rozhodlo skončit (což se zaručeně nestane), byl by to možná ta nejlepší možná doba na to to udělat. Těch jedenáct let se sice neobešlo bez slabších chvilek, ale i tak to byla jízda, která v dějinách kinematografie nezná obdoby. ()

SHI-SHA

Dobrý film a velký zážitek to byl, ale film desetiletí? Ani náhodou. V první polovině jsem usínal pak zajímavá část a předvídatelný závěr. ()

LasT_Olt

Já tomu prostě nemůžu dát 5*. Je to dobrý film a dobré zakončení, o tom žádná, ale já prostě nejsem takový fanboy Marvelu abych se u toho rozbrečel. Když jsem se na to díval tak jsem viděl prostě další marvelovku, které jsou všechny dělané jako přes kopírák. Jasně děj se vždycky nějak mění, u Endgamu to jde vidět nejlíp, ale konec je vždy stejný. Právě proto mi Infinity War vyrazil v kině dech víc než Endgame. Jak půjde Marvel dál, to je mi velkou záhadou, ale on Faige už něco vymyslí, sype to tolik peněz, že tohle není ukončení ani zdaleka. Jo a po shlédnutí jsem si opět potvrdil moji nejoblíbenější postavu - Thora. Ten je od Ragnaroku prostě skvělý....Očekávám jeho účast v nových Strážcích. btw co mě štve na Marvelu fakt nejvíc, jsou ty dramatické smrti postav. V jednom díle je totálně smutná scéna ve které umírá hlavní postava, jen pro to aby byla v dalším díle oživena i za cenu, že tím tvůrci totálně ojebou jasně dané pravidla. Však mi řekněte, proč Lokiho nezachránili stejným způsobem jakým zachránili Gamoru? Nevim no. ()

mortak

Komiks jako heroická opera ve stylu Richarda Wagnera. Devatenácté století mělo Nibelungy, my máme Marvel. A třeba za sto let se lidé svátečně oblečou a půjdou do kina na Endgame stejně tak, jako dnes chodí milovníci umění do kina na přenosy z Metropolitní opery. Marvelu se opravdu podařil Gesamkunstwerk, kterému by i Wagner zatleskal. A s komiksy je to jako s náboženstvím. Když přijmete určitá pravidla, pak už nic neřešíte. Úspěch Endgame ukazuje, že lidé mají rádi příběhy o tom, jak bozi sestoupí na zem, pochybují a chybují (čti stávají se části své podstaty lidmi), aby pak znovu povstali ve své božské podobě a spasili pro nás tu kulatou planetu. Nám smrtelníkům zůstává pak řešit, zda je lepší chodit po vodě či rovnou létat. Endgame je výborně vyprávěné zakončení a pro ty, kdo přijali pravidla, to musí být životní zážitek. U mě jsou to solidní čtyři hvězdy. Mimochodem, nejdůležitějším poselstvím filmu je pro mě zjištění, že Thanos porazil Trumpova cla na auta a elektromobily od určité části německého koncernu dobudou Ameriku. ()

TomPrusik1

Pro milovníky komiksů určitě bomba. Já ale s Avengers mám několik problémů. Postav tu je jako v romámu od Tolstého a na to abych se v postavách vyznal, musel bych mít zhlédnutu a načteno mraky komiksových záležitostí. Beru, že to je můj problém, ale ten asi jen tak nenapravím (není na to čas a nebavilo by mě to). Každopádně tak do 2/3 filmu jsem se bavil a chvílemi jsem uvažovál, že dám plnou palbu. Příběh nebyl vysloveně takový ve stylu, objevil se tady zlý pán, který chce ovládnout svěr, tak mu musíme dát po čuňi. Líbil se mi nápad s cestováním v čase a změna superhrdinů po 5 letech (hlavně u Thora) Ovšem jaký doják z toho udělali na konci a aby se zachovala americkou koreknost. Film se musí líbit hlavně americkému teenagerovi a musí s toho být tak smutný, že si půjde po filmu koupit hamburger (obvlášť, když se o tom na konci baví). A celkově nechápu tu světovou poblázněnost ze Superhrdinů. Ale to nemůžu vytknout filmu, protože ten poměrně slušně šlape, po stránce efektů taky neni co vytknout. Jen mi vadí ten zmrvený konec a jsem zvědavý kdy se tohle všechno zastaví. Možná až na to lidi přestanou chodit. ()

sir-dave

Ve zkratce: Infinity War byl lepší. Jinak teda IW nasadil laťku poměrně vysoko. Zapojení spousty postav, žádné hluché místa, Thanos ve vší parádě. V Endgame si s Thanosem "poradí" po 5 minutách. Délka neumožňovala mít neustálou akci, občas jsem si připadal, jak v muzeu civím 10 minut na jeden obraz, možná jsem měl i mikrospánek. Dlouho probíhal takový reunion, životy po životě bez poloviny lidstva. Spíše to vypadalo, že vymřelo 95% lidstva, podle bordelu okolo. Závěrečná bitva se snažila přinést i tu velkolepou akci, kdy se to očekávaně vymlátilo. Komplexně to působí rozlučkově, objevili se všechny známé tváře, byl dostatek času na rozloučení. Víc než akčními scénami je to pojaté dramatičtějším duchem, a je na každém, jak to pobere. Endgame není špatný film, je propracovaný, občas vtipný, záporák to nezabalil, jen bych řekl, že tam nebylo to, co mě donutilo odejít s WOW. ()

bk81

Takto by mel vypadat popcornovy a zabavny velkofilm (blockubuster) pro kina. Ne jak vetsina tech slabych kousku, ktere maximalne pekne vypadaji, ale uvnitr to jsou kraviny. Perfektni zakonceni jedne velke ery. ()

Deyw

Byla to petelice, ale asi u IW sem se bavil vic..tezko rict..az uvidim doma tak to mozna zmenim.. ps: meli chcipnout vsichni ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Konec? Rozhodně jo! A jsem za to kurva rád, protože už mě to fakt začínalo srát, každopádně těmto filmů není stále end, ale na druhou stranu jedná fáze už skončila. Doufám tedy, že to zase neobnoví, což je rozhodně passibl, protože jsou z toho prachy rajt? Abych mluvil přímo k filmu.. Začátek nás hodně seznamuje se světěm a hrdiny po 5 letech nějaký šilená doby, což nebyl špatnej tah, potěšilo mě to, konečně hrdinové trpěli. Pak přišla chvíle, kdy Mravenec, přišel ze svý malý prdelky a začal mlít o stroji času, což samozřejmě přišlo ostatním jako skvělej ajdyja a přemluvili Tonyho. Odtud to má jizdenku do prdele.. Film obsahuje i nějakou tu ftipnou sféru, ale časem začíná bejt tlustej Tór fakt otravnej.. Když už se podaří sestavil stroj času, tak jdou na věc a sbíraj šutry nekonečna, každý po dvojičce jako ve školce, aby neměli bobky u prdele, když tuhle část přeskočíme, dostanem se k jedný scéně, kdy musí Hawky, stejně jako Tános opustit Vdovu, aby ziskal další šutřík.. Film se snaží možná až moc hrát na city, avšak to filmu pomáhá, jelikož celá druhá půle, kdy se bojuje s Tánosem, který vysal svý dcerce mozek, je pěkně napíču! Tolik efektů přes sebe, zkurvených hrdinu na sobě - chaos. Začíná ti z toho jebat! Pak už se tam jen dokončí nějaká storka, vítězství. Což museli samozřejmě říct snad ejt tajms, scénarista měl asi alzhajmra, nebo jsme tak tupí a nepochopíme to. Nakonec Ajron Men po lusknutí tedy chcípne a už jen zbývá udělat zavěrečnej pohřeb. Toť celá tři hodinovka. Jinak.. dal bych klidně do dvou části, jelikož ta bitva je pěkný mínus pro film. Co takhle: část první: City, část druhá: Vyhráli jsme - sice část Vyhráli jsme by dostal nejspíš odpad, ale wotevr. P.S. Díky za vzpomínku na Stena. :) ()

Radiq

Ach jo, cestování v čase, toho jsem se bál. Bohužel i zde se přistoupilo k tomuhle - podle mě idiotskému - kroku. Sami tam říkají, jakej to je nesmysl ve všech těch Terminátorech, Návratech do budoucnosti atd. a nakonec to nějak okecaj a jdou do toho taky. Jinak to byla strašná megalomanská slátanina, kam nacpali co nejvíc postav z předchozích filmů. Některé postavy tam byly tak málo, že to bylo spíš cameo. Prostě jak bylo z ohlasů a tržeb očekávané, že to bude bomba, nebyla to bomba. Byl to jen další MCU film, kterej se těma časovejma skokama strašně posral. Logika děje mi často utekla kamsi za roh (jak se vlastně Thanos dostal do současnosti/jeho budoucnosti? Jakto, že Kapitán Amerika mohl používat Thorovy zbraně? A tak dále a tak dále.). Pak tam bylo taky docela dost scén, které tam ani být nemusely a zbytešně prodlužovaly děj. Aspoň, že se konečně podařilo někoho ze známejch postav zabít nebo se jinak zbavit. Podle toho, co jsem čekal, to je pro mě spíš zklamání, ale obecně to nebyl špatnej film - ale předchozí Avengers: Infinity War se mi líbilo víc. ()

alchac

V podstatě úplně stejně imbecilní kravina jako předchozí díl, oproti kterému se perunžel dovolilo nevygumovaným gejrojům nesmírně podrobně a zejména neúměrně zdlouhavě rozebírat veškerá svá traumata a dementální bolístky a po závěrečné vskutku velmi septikulární Blitvě pěti (nebo kolika) armád a definitivním vyřešení Šourkobradové otázky ještě půl hodinky se poplácávat po ramenech nad hroby známých chujínů. Že já vůl ty tři hodiny radši nečuměl na ten fakt inteligentně napsanej, vkusnej, výborně zrežírovanej a excelentně hrající škrábanec, co mám na zdi vedle postele. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

dnes

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý