Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Rocky88

O chlup lepší než jednička, ale i tak nepřináší nic, z čeho bych se posadil na zadek. Cestování v čase, ač založené na neskutečné hovadině, je zajímavé a nástup před závěrečnou vřavou je vygradován bezchybně. Russovci tentokrát ukočírovali i velké množství linek jednotlivých postav, a tak film nepůsobí roztříštěně jako starší bratříček. Pro mě je to bohužel z výčtu pozitiv vše. Linky jednotlivých gerojů jsou moc natahované, ty postavy nikdy neměli hloubku, aby se divák zajímal o jeho vnitřní pocity a další dramata, nebo aby na nich divákovi záleželo, takže jejich vypořádání s minulostí je děsně nudný. Humor už klesl na úroveň vtipů pro batolata (největší vtip je Superman, totiž Captain Marvel, která je tu ve třech scénách a neudělá nic, co by nezvládl někdo jiný) a závěrečné čtvrthodinové loučení s mrtvolami opět nefunguje (viz důvod výše). Akce je dost, ale pořádné choreo v soubojích není. Nějak se střílí a kope, nebo je čas se objímat a brečet. Film velkolepý pouze svou délkou a triky. I tak ale tleskám víceméně ukočírovanému 11letému plánu, který ve filmu nemá obdoby. PS: Tleskám filmovým švadlenám Avengerů. To jsou pravé hrdinky. Kdyby nebyly schopné během pár minut ušít jakýkoliv oblek, navíc i takový, který se bude zmenšovat do subatomárních velikostí, nikdy by Thanos nebyl poražen. ()

Streeper

Důstojné, velkolepé a emotivní zakončení jedné velké éry. Endgame by se dal popsat jako tří hodinový zážitek a výbuchů emocí, o kterých ani nevíte, že je máte. Na filmu ale vidím jednu malou chybičku a to první polovinu filmu, která je zbytečně utahaná a upovídaná. Chápu, že tvůrci museli nějak vysvětlit, co se za tu dobu stalo se všemi členy, aby to do sebe zapadalo, ale určitě by se to dalo nějak urychlit. Druhá polovina je ale bombastická, jedna skvělejší scéna za druhou. Závěrečná bitva mi vyrazila dech v tom dobrém slova smyslu, byla jsem nadšená a později hodně uplakaná. Povedené zakončení jedné elity. P.S.: Žádná potitulková scéna se nekoná. ()

MrPierc

Nejsem fanoušek a přesto jsem byl zvědavý, proč je tento film tak vysoce hodnocený. Celý film se brečí a dosti na krev se stále vytahují a vymýšlí slzopudné scény. Mýdlová opera v superhrdinském univerzu, která je rozdělena na několik fází. Nejdříve se smutní, poté se otevře videoalbum a znovu si projdeme památné scény z předešlých dílů a podíváme se na události z trochu jiného úhlu. Pořád se jede v dojemném módu. Poté přijde bitva všech bitev, kde se ukáže extra silné ženské křídlo. Po velké bitvě přijde půlhodinová rozlučka! Oceňuji, že za 3 hodiny tvůrci dokázali vytvořit epický rozuzlení a rozlučku v jednom balení. Jinak je to jen nuda. Nudné je skákání ve vesmíru i celkově příběh. Herecky nezajímavé, ale jen Robert Downey Jr. je slušný herec. ()

C0r0ner

Minimálně dvě hodiny to byla naprostá špička co se týče efektů, příběhu, emocí, humoru (Thor, kurva!) a všeho dalšího, ale pak přišlo bombardování sídla Avengerů a začalo to jít do prdele. Bitva sice kurevská a tak, ale bohužel se potvrdilo to, čeho jsem se bál v komentáři Infinity War. Chápu, že to není GoT a že to chce nějaký happy end, ale opravdu museli přežít všichni, i ti, kteří nikoho nezajímají? (Scarlet Witch, Machine, Black Panther, Wasp...), prostě tak 10 nýmandů, přičemž ti nosní (Thor, Spider-man, Strážci) by to dali. Ne, prostě se musejí všichni oživit, i když to, co bez škrábance přežil třeba Winter Soldier, by zabilo dohromady tak 1000 lidí. Takže film kurevský, ale oproti Infinity War slaboučké. Thanos pořád zůstává jedním z nejlepších záporáků ever, na Marvel nedám dopustit, ale prostě nepřenesu přes srdce, když se po takovém šíleném masakru nikomu nic nestane. Neřeknu Hulk nebo tak, ale pár lidí, co jsou prostě jenom o trochu lepší lidi... To ne. Infinity War tím pádem zůstává nejlepším komiksovým filmem od Marvelu a Endgame je i přes všechny klady zklamáním. 90% ()

Kwaichi

Zakončenie ako sa patrí. Marvel vsadil na istotu a vyšlo mu to na výbornú. Film splnil všetky moje očakávania. Finále v IMAXe bola pastve pre oči aj uši. ()

Crawler-D

Dvě hodiny strašlivá nuda, což je trochu děsivé, když si vezmu, jaký potenciál skýtá druhá třetina, ale ty scény nemají žádné, ale žádné napětí. Film postrádá energičnost, strhující vývoj i funkční členění Infinity War a potácí se k rozuzlení, které chabě dává smysl. ()

Cheeter

Proč neporazit toho samého nepřítele rovnou dvakrát. Vážně, tahle série jde mimo mě. Asi se přestanu mučit a už se na to dívat nebudu. Teda možná se ještě podívám na nového Spider-mana, ale spíš kvůli Praze než čemukoliv jinému. Ale to bude muset ještě počkat, do té doby bych si rád spravil chuť. Jinak jako akční podívaná dobré. A i když většina lidí bude oceňovat tu bitvu, tak za mě být nemusela. Moc příběhových linií najednou. A nebyla ani sci-fi, ani fantasy, takový zvláštní mišung. ()

dubinak

Kde můj východ z kina po Infinity War doprovázelo uznalé Hmm, Endgame si ode mě odnáší neutrální trojhvězdí bez větší špetky nadšeného zájmu. Být to na mě, Infinity War by bylo důstojnějším rozloučením s touto ságou a nemusela bych se tady teď myšlenkově ždímat nad tímto komentářem. Čtvrtý díl už zkrátka postrádá tak nějak ten štiplavý humor, větší akci, zaujaté sympatie k hrdinům a vůbec posloupnost děje a návaznost scén. Je to celé dost nesoudržné a utahané a ve finále jen další vymáhání peněz z "věrných" fanoušků. Nezapomeňte teď natočit dalších třista solo filmů, dík. ()

bourec

Některý postavy a příběhy jsou zajímavý,některý ne.Podle mě ve spoustě příběhů studia Marvel je tolik vaty,že by to vydrželo dvě matějský .Ale dá se z toho kvanta filmů vypípnou několik fakt dobrejch.A Avengers jsou asi na tý lepší půlce.Je to sice neuvěřitelně dlouhý,ale má to celkem koule.80%. ()

PodPantlofak

Nevím zda mě Marvel sleduje po nocích nebo odposlouchává mé monology při koupeli. Ale já tě žadoním, přestaňte mi zabíjet moje komiksové ideály! Hodnotím jako 5*, ale serete mě. ()

epicek

Konec jedné éry, jak se sluší a patří se vším všudy. Bylo to nevyhnutelné, ale o to víc to v člověku pak rezonuje. Naprosto perfektně servírovaná nálož s mírně pomalejším rozjezdem, který je nakonci dokonale vyvážen dávkou všech emocí a finální brzdou ve finiši. Tvrdé jádro fanoušků Marvelu si totiž tento epos užíje podstatně třikrát více, než jen obyčejný divák a to už jen proto, že to veškeré 11leté budování univerza se tady perfektně sklízí ve vytoužené ovoce. Těch pomrknutí, narážek či jen náznaků, je tu opravdu dost a jedním zkouknutím opravdu nejde pochytit všechny. Celkem mě dost překvapilo, že ačkoliv je atmosféra relativně depresivní a zoufalá, tak humorná stránka filmu na tom neutrpěla a dost z toho těží ve svůj prospěch. Posledních 40 minut filmu byl čistý orgasmus a takovou husí kuži jsem ještě snad u žádného filmu neměl. Mám jen obavy, že něčeho tak velkolepého a skvěle ukočírovaného se tady jen tak znovu nedočkáme a o to víc je tento film jedinečný. Nezbýva tedy vyjádřit velký dík všem (hlavně vám pane Feigi a bratři Russoové), co se na tomhle podíleli a dokázali z takového kolosu, udělat jednu velkou éru, která konstatně vydržela až do konce, donutila nás si zamilovat spoustu tváří a hrdinů k nim spjatých a vyvrcholila v tom nejlepším. Závěrečné titulky s podpisama jsou naprosto skvělá tečka za tím vším a nezbývá než doufat, že MCU bude i nadále vzkvétat a udržovat se jako jeden velký a pevný celek. It's not about how much we lost. It's about how much we have left. We're the Avengers. We gotta finish this. ()

Gaaron

Má to víc plotholes než průměrná syslí kolonie a neméně logických lapsů? Ano. Je to absolutní, totální, nádherný fan service? Ano! Jsem fanoušek? Hell yes. 10/10 ()

Pajky3

Portsmouth, 26.4.2019 Jistě to není dokonalý film, ale jako uzavření téhle obrovské ságy je to rozhodně povedený kousek. Prostě ten film, u kterého tak podvědomě očekáváte nejvyšší hodnocení. Bavil jsem se, chvilku jsem byl dojatý, ale hlavně jsem si to užil. Vlastně přesně něco, co jsem od Endgame očekával, i když mě to rozhodně nenechalo odejít bez pár doplňujících otázek. ()

carly

Cim viac o tom filme premyslam, tym viac som sklamana. Lebo niektore veci sa im fakt podarili. A ine pokaslali sposobom neuveritelnym. Rovnako ako druhy Avangers, je tento film ako cukrova vata. Krasne sa na to pozera, ale obsah takmer ziadny. Lebo vsetko sa hralo na formu. Aby to pekne vyzeralo. Aby vam to vyrazilo dych. Aby to bolo fakt velke prekvapenie. A zatial co v kine som z vacsej casti podlahla atmosfere, ked sa mi to rozlezalo v hlave, mala som uz iba bolesti brucha z prilis vela cukru. Niektore veci vydrzali aj prisnejsiu prehliadku - Thor na Asgarde, Scottov navrat, niektore sa dali zvladnut s prizmurenym okom - Thorova depresia, Hulk 2 in 1, Hawkeye, ine sa zlozili ako domcek z kariet pri najmensom vanku - time travel, Natashina smrt. No nic nebolo tak vyraznym zdvihnutym prostrednikom ako cela Stevova storyline. V priebehu jedneho filmu sa im podarilo znicit osem rokov vyvoja troch roznych postav a naplut do tvare ich fanusikom. Mozno som mala vysoke ocakavania. Ale tento film sa s nimi nenachadaza ani v rovnakej galaxii. ()

Martrix

Žádné žuchnutí na prdel, doprovázené obdivným WOW se nekonalo. Ale jen kvůli pár výhradám. Už jen zamíchání Dr Strange s jeho téměř neomezenými schopnostmi mezi Avengery, se mi nelíbilo. K němu se teď přidala Marvelajda, vedle které jsou "schopnosti" nejen Hawkeye, nebo Natashy, ale i ostatních Avengerů skoro směšné. Ale co už. Druhá výtka se týká dost laciného způsobu, jak "vše napravit" a ta třetí, ta souvisí s faktem, že týmovky jsou skvělou volbou pro všechny, kteří mají rádi špičkování mezi postavami, budování vztahů, sledování třecích ploch mezi egy superhrdinů...ale nemohou fungovat, pokud se to s počtem postav přežene. Ano, uvidíme je tam skoro všechny, ale spousta z nich bude jen pouhým cameem, u kterého si odškrtnete...ano, zúčastnil se slavné bitvy o Zemi. Jinak to ale nešlo. A teď vysvětlím, proč i tak dám 4*. Avengers: Endgame je víc než důstojný závěr skvělé éry. Vše dopadlo jak dopadnout mělo, resp. jak bylo před mnoha lety naplánováno. S úsměvem pokývnete hlavou, když si vzpomenete na zprávy, že se oba filmy natáčeli najednou, nebo že herci často nevěděli, která scéna se v kterém díle objeví... . Ten záměr a precizní provedení je obdivuhodné a ve filmu nemá obdoby. A tím precizním provedením myslím hlavně to, že zatímco některé postavy dostaly opravdu pidiprostor a možná tam byly opravdu jen aby udělaly radost fanouškům, tak jiné dostaly příležitost zprostředkovat nám jaké by to bylo, kdyby najednou polovina lidstva...nebo jinak.. polovina těch, které znáte, nebo máte rádi najednou zmizela. Nebo že hrdinu nedělá zbroj, ani superschopnosti, ale vůle chránit a odvaha udělat nezbytné. Díky Avengers: Endgame to nemusí být pro spoustu lidí klišé. Taky se mi líbí ta symbolika...končíme tam, kde se začalo. Po tragickém zážitku s Alitou a Hellboyem, jsem tedy nakonec dostal pořádný blockbuster, který moje očekávání nepřekonal; ve skutečnosti je plný logických děr, ale přesto mě ani nezklamal. PS: jakékoliv další shlédnutí odkrývá jak moc hloupý svénář Endgame má, což je veliký rozdíl právě oproti chválenější Infinity. Ty 4* nechám, ale neměly by tam být. ()

campix

Obrovskou poklonu si tvůrci zaslouží už jenom za to, jak celý Marvel vesmír udrželi pohromadě a i po těch všech filmech dokázali natočit ''zakončení', které má hlavu a patu. Dle blockbusterových měřítek je všechno naprosto v pořádku. Je to barevné, velké. Stále se něco děje. Je to napínavé, vtipné, osudové a epické. Dostanete všechno, na co si vzpomenete, a ty tři hodiny Vám utečou, ani nevíte jak. Pro znalce předchozím filmů bonus v podobně pomrknutí z minulosti každých několik minut. Tak proč být vlastně trošku mrzutý z toho všeho? Je to stále ta stejná perfektně řemeslně zvládnutá zábava, ale strašlivě poplatná své době. Momentálně je in girl power a celá přítomnost Captain Marvel je tak trochu wtf. Místy je to hodně prvoplánové a člověk by taky čekal nějaký ten větší wow efekt, ve smyslu toho, že spousta zvratů je často dlouho dobředu avizovaných. Nebo je aslepoǹ divák schopen očekávat. Závěrem snad ještě jednou smeknout klobou, jelikož dostat všechny tyhle herce dohromady a udržet látku smysluplnou se povedlo parádně. Každopádně, kdo si chce něco špatného najít, tak ten si to najde. Je to parádní akční blocbuster, který by mohlo například DC závidět, ale člověk se začíná přejídat. Uvidíme, co přinese další fáze. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý