Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Radda

Grandiózní finále se vším všudy. Poslední půlhodina mě neskutečně emocionálně zasáhla. Neskutečný zážitek. Za jediné mínus bych zmínil až na mě moc humoru. ()

Mikarda

Úctyhodné propojení tolika filmů, to se rozhodně musí nechat! Ale máme tu ta "ale", "proč", "jak" a "to přece není možné" a místy jsme se snažili být zábavní, no opak byl pravdou. Svoji kritiku bych shrnula tak, že první hodinu a posledních 20 minut bych zkrátila na desetinu, to by dostatečně pokrylo veškeré vyjádření šrámů na duši z předchozích dílů, té omáčky bylo zkrátka přehršel. Pozitiva ale samozřejmě vítězí a i v tomto případě si celkově člověk film užije. Přestože všichni známe, jak to asi dopadne, dostalo se nám pár překvapení a prostřední část byla nejpříjemnější z celé podívané. Moment, kdy se proti sobě ženou dvě armády za zvuků epické hudby, či když hledíme na zoufalé tváře uválených hrdinů, byl pro fanoušky jak stvořený. A na poslední slovo - Ne, Thor takto opravdu ne. A Hulk naopak velký palec nahoru! ()

BoredSeal

Dost často jsem se během tříhodinové stopáže nudil. První třetina úplně pitomá (pět let se brečí nad mrtvejma, nehraje se baseball, velkoměsta zejou prázdnotou, Scarlett se cpe sendvičema, prostě "konec světa"). Pak přijde svěží způsob, jak dosáhnout očekávané negace konce předešlého filmu, ale je bohužel zrealizován velmi nudně a málo dramaticky. Poslední třetinu přichází klasický digibordel - bitka, kde si každý hrdina ukradne pár minut pro sebe. Vizuálně dost nuda, málo humoru, záplava banálních rozhovorů majících způsobovat sentiment a patos. Tuhle šablonu už dávno známe. Skalní fanoušci, co mají nadrcenou každou marvelovskou filmovou adaptaci, budou asi skákat do stropu, ale mě to nestačilo teda ani náhodou. A ještě bolí hrozně zadek. ()

tufr

Tak sem probulel asi hodinu a pulk filmu, a ještě 10 hodin po shlédnutí mam depku a přemýšlím nad vším co se tam stane. Filmu dávám plný knedlík, ale zaroveň vím, že už ho nechci vidět..... 100% zakončeno se vši ctí. ()

Jigy odpad!

Stejná ptákovina jako vše před tím. Bez herců a scénáře, jen doplněné o trapnou Captian Marvel a tunu patosu a slaďáku. Ten závěr mi fakt trhal žíly. Takže hvězda za snahu a druhá za smrt Black Widow, na to jsem čekal deset filmů. Nic dalšího z této produkce vidět nepotřebuji a nechci, děkuji. ()

honajz2

Pamatuji si, jak ten film šel do kin a spolu s tím vzniklo hodně článků a "epických" videí (ve kterém účinkovali sami tvůrci) o tom, jak nemáme Endgame nikomu spoilerovat, abychom si všichni ten film užili včetně všech překvapení... A následovalo mnoho nadšených reakcí a komentářů, píšících o filmu století, tisíciletí, ba i v dějinách kinematografie. Tady už to zavánělo obrovským průserem, protože jakmile skoro všichni uživatelé píšou tyhle věty, většinou se mi daný film vůbec nelíbí, ale zase nemůžu odsuzovat něco, co jsem neviděl, že jo... Tak jsem se na to i přes můj silný odpor k Marvelu celkově podíval, a to ze dvou důvodů - 1. Údajný film tisíciletí by mi asi neměl uniknout., 2. Chci vidět všechny filmy z žebříčku TOP 300 nejoblíbenějších na ČSFD. No a výsledek? Vlastně jsem dostal to, co jsem čekal. Endgame dokáže jakž takž působit velkolepě, ale jeho velkolepost vzniká jen návraty do předešlých Marvel filmů. Jinak to je klasický superhrdinský film, který je vlastně poměrně zbytečný. Thanose se tu přeživší superhrdinové zbaví po zhruba 20 minutách, jednoduše jako lusknutím prstu, ale i když se za pouhých 5 let vrátil svět (a vesmír asi taky) do normálu a vše funguje jako dřív, půlka vesmíru zaklepala bačkorama a to zbylí superhrdinové přece nemohou dopustit, takže se vrátí v čase, aby Thanose na té meganudné bitvě z Infinity War zastavili. První třetinu je Endgame strašné drama, kde superhrdinové brečí a litují se, jak všechno podělali. Ale aby to nebylo zas tak vážné, máme tady i tuny trapných komiksových hlášek, jak řekl Darwin (ne Charles, jinej). A ty trapné hlášky jsou prostě... trapné. I kvůli nim mě zde většina přeživších postav iritovala, hlavně strašně nesympatický Hulk. Každopádně druhá třetina pokračuje ve stejném stylu jako ta první, jen se tu superhrdinové rozhodli začít něco dělat. Ale litují se pořád a vztahy mezi sebou řeší taky, bůhvíproč, asi aby vyšli vstříc i "náročným divákům". A v poslední třetině už se ani nehláškuje, nikdo se nelituje, zato se ale opakuje bitva z konce Infinity War, takže tu zas máme ten stejný digitální bordel s hromadou fantasy postaviček, tudíž jsem měl pocit, že sleduju pohádku pro děti (co ale jiného Marvel je, že?). Na konci nás čekají dva obří zvraty, ale protože už je stejně všichni ví, ani to nebudu označovat jako spoiler - Iron Man strašně emotivně a ještě víc kýčovitě umře, aby mu pak všichni superhrdinové vzdali hold na kýčovitém pohřbu (sorry, ale fakt u toho brečel někdo jiný, než skalní fanoušci? ale prosím vás...) a pak úplně na konci odejde Kapitán Amerika do superhrdinského důchodu a předá svůj pověstný štít nějakému černochovi, ale protože neznám všechny superhrdiny, ani si nejsem jistý, kdo to byl - asi Black Panther? Ehm, však jo, BLM bude USA chránit a reprezentovat skvěle... Pardon, pardon, omlouvám se za svůj zaostalý a rasistický názor, přece jenom jsem odporný heterosexuální bílý muž. Dost těch trapných vtipů - původně jsem chtěl Endgame chválit za to, že akční scény jsou zde v rozumné míře, ale to bohužel platí jen pro druhou třetinu, protože v první akce není žádná a v té třetí jí je zase moc. Je to trošku lepší než Infinity War, ale žádná sláva ani nic převratného to není. Ty tři hodiny mě strašně nudily, byly plné vaty a v pohodě by se to dalo sestříhat do 90 minut, ale to by se z toho fanoušci asi neudělali... Můj názor naprosto přesně vystihuje tenhle komentář , který to moje úmorné rozebírání sepsal do tří vět. Mě ani Endgame o údajné úžasnosti, velkoleposti a krásy superhrdinských filmů nepřesvědčilo. Pro mě to pořád jsou pohádky pro děcka a nešťastné dospělé trpící pocitem méněcennosti, kteří kvůli tomu unikají do fikčních superhrdinských světů, kde i ta největší nula může být celým světem milovaná kvůli svým schopnostem... Neberte to jako urážku, i já mám svoje "úniky z reality", ale tomuhle celosvětovému kultu jsem prostě nikdy nepropadl... 2* () (menej) (viac)

Giggo

Ještě furt to vstřebávám. Střípků v hlavě mám spoustu, ale napsat je do jednoho hodnocení nedokážu. Oni dokázali nacpat vše do jednoho filmu a to je úžasné a jiné. Není to klasickej komiksáckej film jako doposud je to jiné a je to boží. ()

M.i.k.e

jestli jsem si říkal,že v Infinity War toho bylo hodně,tak Endgame všechno překonává minimálně 2x.Tady je toho tolik na tak velké ploše,že to snad ani nejde pobrat na první dobrou a abych dokázal všechno řádně docenit a vstřebat,budu to muset vidět ještě minimálně jednou.První dojmy jsou tak díky tomu smíšené a roztříštěné.Na jednu stranu je to naprosto masivní a v mnoha momentech epické zakončení jedné ohromné epizody,které pomrkává na fanoušky skoro v každém druhém záběru a kdo neviděl všechny předchozí filmy,bude mnohdy mimo.Po filmařské stránce je Endgame s přehledem nejvyzrálejší.Pak jsou tu ale chvíle,které mě extrémně iritovali a to natolik,že jsem ještě víc než v jedničce fandil Thanosovi.Russovci se snaží jít hodně i po emoční stránce,ale vzhledem k tomu,že jsem podobné zakončení čekal mě to ani zdaleka nedostalo tak jak by po víc jak dvaceti filmech mělo...zatím tedy poctivé 4,ale jak jsem psal na začátku je to hodnocení dost vágní protože tohle prostě nejde vidět jen jednou...80% ()

kombajn

Moje očekávání bylo vysoké a rozhodně jsem neodcházel zklamán. A to i přes to, že jsem si četl různé články a spekulace o ději (a že jich po Infinity War vyšlo požehnaně). Tříhodinový film hlavně rekapituluje a doříkává spoustu věcí, které se za těch 21 předchozích filmů staly. Byla to jízda a byla opět nabitá emocema i humorem. ()

Lischai

Poprvé od Logana jsem u komiksového superhrdinského filmu něco cítil. Závěrečná bitva byla téměr, téměř taková jako když jsem jako kluk viděl Návrat krále. Takže tenhle film je nepochybně kus krásného řemesla -- ale pořád je to jen komiksová řežba, no. Když u finále lítá holka na pegasovi a střílí lejzry, každý hrdina srší jinak barevné blesky, tak se dá těžko nějak mluvit o filmu, co člověku změní život. Ale na druhou stranu mi i tak zvlhly oči, no, nebudu lhát. ()

joeybarbaro2

Vyvrcholení jedné velké Infinity ságy o 22 filmech. Konec jedné éry. Rozlučka pro původní sestavu Avengers. Konec třetí fáze MCU. Tohle všechno a spoustu dalších věcí je ENDGAME. Snad nejočekávánější film posledních let nakonec dorazil do našich kin a já musím říct, že je to prostě pecka. Bomba. Vysoká očekávání, která jsem měl, byla vesměs naplněna a bratři Russoovi nám naservírovali nadupanou rozlučku se vším všudy. Nebudu spoilerovat a ani nechci, ale Robert Downey jr. měl pravdu když řekl, že posledních 8 minut Endgame bude zřejmě to nejlepší, co jsme mohli v MCU vidět...Kapesníky jsou nutné!!!! 10/10 ()

Vyhy

Celých deset let (vlastně už jedenáct) ujíždím na každém filmu, které toto studio vyprodukuje. Pochopitelně se každičký film liší svou kvalitou a také zaměřením. Některé jsou skvělé akční blockbustery, jiné jsou fajn rodinnými komiksovými filmy. Jako celek je to ale neuvěřitelný kolos a sledovat přes 10 let hrdiny v různých situacích, které máte rádi, to se SKUTEČNĚ Marvelu podařilo. Po všech skvělých větších a menších filmech přišla Infinity War. Oproti ostatním filmům to bylo něco nevídaného. Thanos byl skvělým záporákem, kterého jsme i dokázali pochopit. Navíc se na plátně setkalo obrovské množství hrdinů, kteří se nikdy ani neviděli. To vytvářelo spoustu legračních momentů, ale také vytříbené akce. IW měla vše, co fanda komiksů může chtít. A nyní přišla Endgame... Tak natěšený jsem byl, až to nebylo ani možné. K tomu také napomohla marketingová kampaň - skutečně trailery neprozradily nic, maximálně prvních 20 minut. To se mi hodně líbilo. Endgame jako film je fajn. Je sice ohromně dlouhý, ale není nudný, je vtipný, má krásný vizuál a nechybí dobře natočené akční sekvence. Jenže, takto skvělý je každý druhý film od Marvelu. Já jsem chtěl něco jiného, já chtěl lepší Infinity War. První dvě hodiny jsou pomalé, je zde hodně vzpomínek na minulé filmy a postavy. To mě potěšilo. Pak najednou přijde ohromná akce, pak pár slz a konec... To je sice moc fajn, ale kde je ten pocit, že můžete přijít o všechny hrdiny najednou? Kde je ta atmosféra konce? Proč jsem se skoro o nikoho nebál? Proč je to plné vtípků i v samotném finále? Proč v rámci smrti a konce hrdinů to dopadlo přes tak, jak si chytrý divák domyslí? Žádné překvapení, žádné srdceryvné momenty. Nic, co by mě zarazilo do sedačky. Všechno to sice bylo moc fajn, ale chtěl jsem víc. Nevadilo mi pomalé tempo. Chtěl jsem ale víc smutku, víc napětí a možná i víc úmrtí. Ano, pár nečekaných zvratů se našlo, ale jak byly provedeny, to se mi už nelíbilo. Navíc, to co udělali s dvěma hlavními postavami (myslím teď jejich rozvoj), to mi hlava nebere. To byla parodie? Na chvilku zabaví, ale po celou dobu filmu? Jako vážně? Endgame je kvalitní superhdinský film. To ano. Ale jako závěr 22 filmů a 10 let jsem čekal MNOHEM víc! Chtěl jsem konečně syrové drama plné utrpení a těžkého boje vše zvrátit. Že to bude tak jednoduché, jsem nečekal. I tak jsem si promítání užil. ()

Havaj8

Tak jsme zakončili další sérii a trošku to na mě po konci dolehlo, sice ne tolik jako HP, ale přece jenom jsme u toho pár let strávili. Trochu jsem se i těch 3 hodin bál, ale nejsem úplně typ kterej by kontroloval hodinky, kolik ještě do konce. Ona taková várka hrdinů si přece jenom zaslouží pořádnou porci scén. Skoro to vypadalo, že po půl hodině máme hotovo, ale ten primární úkol nebyl zničit Thanose. Takže se cestovalo trochu do minulosti, což nabídlo samo o sobě dost zábavy a to se nebavím ani o Hulkovi a Thorovi, protože co s nima udělali, extrém. Bavil jsem se náramně. Když přejdem k tý akci, k tý hlavní bitvě, tak toho bylo možná až moc hektický, vlastně jsem se ani nestíhal orientovat, kdo zrovna kde bojuje a jestli ten hrdina trochu přispěl nebo ne. V samotný bitvě překvapil Amerika, menší náznaky byly, ale hustý. Naopak Captain Marvel, na to že měla vlastní solovku, tak nevím kde celou dobu byla. Navíc ten účes, hrozná škoda. Oběti? Očekávaný, spíš bych čekal i víc vzhledem ke konci smluv. Ačkoli nedám 5* tak jsem s finále spokojenej, užito na maximum až na drobnosti. ()

Wiikii

Co nám dal Endgame? Dal nám samozřejmě závěr celého příběhu o kamenech nekonečna. Také vtipné scény s Thorem, která byly chytlavé byť pubertální, ale těchto teen jokes bylove filmu více a některé se hodně nepovedly. Také jsme mohli vidět nádherné využití časových drah ke vstupu do starších filmů Marvel universa s Avengers, ale i naopak příšerné pojetí cestování v čase/dimenzích,(SPOILER: Thanos nemůže cestovat z minulosti do budoucnosti a v ní zemřít, protože pak by se neodehrál ten průs*r s lusknutím, nebo je zde ještě varianta, kterou tak trochu řekl Hulk, že čsa je neměný, leč existuje nespočet dimenzí kde můžete najít vesmír, který je o 5let pozadu, ale to by totálně znemožnilo z té dimenze ukrást kámen, protože by jste jej nemohli vrátit o vteřinu později. ), takžeEndgame brutálně pohořel a zdaleka nedosahuje kvality snímků jako je Donnie Darko nebo komediálnější Návrat do budoucnosti. Leč nám také dal opětovnou mega bitvu dvou armád ve stylu IW, slzu ronící závěr o smrti Avengerů a jedno zestárnutí + jsem ještě nezmínil ty podivně nepřirozené pohyby počitačem vytvořených postav. .. Takže já Vám nevím, tento díl Avengers je jako krásný dortík vytvořený z kostky cukru, většině lidí ta sladká chuť bude stačit, ale jsou tu i tací, kteří budou toužit po propracovanější receptůře. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Martin741

Takze predsa, jaxom napisal u Avengers -Infinity War, Marvel zacina byt fenomen, a tymto to potvrdil ze na tom bude hodne. Mne sa praveze videl temny uvod, hodne sa kecalo a v strede bolo len minimum akcie, to ma udrzovalov napati, ze pride cosi velke - asi jak u Star Wars, Lord of the Rings alebo Avatara - tam sa tiez hodne kecalo, ale divak vedel ze sa "cosi" chysta. Ocenujem aj istu krutost tvorcov - nutia hercov ist do konfrontacie, eby divak vypustil aj nejake tie slzy. Podarilo sa, gratulujem. Rezisersky Russo - ovia dospeli. fakt namakana kazda scena, na urovni, vyborne tempo, masakrozne velka spokojnost. Rozmyslam, ze toto asi bude bitka, ktora moze kludne konkurovat aj Lord of the Rings 3 -ke. Na to, ze marvel uz stihol 20 filmov a kazdy mal nieco zo seba, je to uchvatna podivana. Sice ciry mainstream, ale trzbovo su miliardy pokorene, a o to ide- film na seba zarobil velmi dobre : 92 % ()

Figu

Tak jsme v kabině Avengers krapet zvýšili hlasivky a jdeme do toho naplno! Druhej poločas právě začíná. Přichází smršť vymýšlení strategie, spousta otázek, moc otazníků, i přes to se nevzdáváme a snažíme se tvořit! Sem tam tvrdej náraz, hrubej faul i pěkná dalekonosná, ovšem všichni vidíme, že tohle nebude žádná prdel! Přichází první červená - bože! Black Widow! To je šílená ztráta a emoce se těžko zastavují! Nicméně to tvůrci týmu musí vzít na sebe, semknout se, aby oslovili i zbytek mančaftu, kterej je samozřejmě potřeba proti velké přesile a vrátili ho zpátky do hry! Kapitán protihráčů je hrozný prase! Stejně jako v prvním poločase nehraje podle pravidel! I přes to si dává naše tři největší persony s přehledem a dělá si s nima prakticky co chce! !I když nám dochází dech, naštěstí naděje umírá poslední!.... Zbytek týmu ožívá a vrací nás zpátky do hry! Už není žádná defenziva, teď jde jen o tlak na soupeřovu svatyni! Důležitý je udržet poklad ve hřa a dopravit ho tam, kam patří! To co se děje na konci zápasu, to je masakr!!! Je to na ostří nože, sekyry a kladiva, je to na krev, je to dechberoucí boj, kde pot teče proudem po každým z nás, je to bitva, JE TO VÁLKA! Něco, co jsme snad ještě nikdy nezažili! Blíží se poslední minutky této strhující podívané a chybí opravdu jen kousek!!! Dej to! Dokážeš to!!! Ozývá se z davu lidí na našeho železnýho tvůrce hry! On už je na dně sil, nemůže, padá, opravdu sotva stojí na nohách... Ovšem tam někde v hlouby dušičky ožívá! Jakoby se mu svět zastavil před očima! Tak pojď! Dáš to!!! Oooolééééééé! Je rozhodnuto!!! Konec! EndGame! Cesta celým pavoukem byla strastiplná, mnohdy bolela, ale hlavně to byla jedna obrovská mega zábava!!! I přes to, že to stálo některý naše nejvyvolenější život, že se přišlo o tvůrce hry, tak závěrečná rozlučka s naším kapitánem byla nevšední, plná dojmů, jedinečná a hlavně k nezaplacení!!! Jsem plnej všeho!!! Jsem naprosto uchvácenej!!! Jsem hrdej, že jsem byl součást týmu a že jsem s tou partou mohl prožít něco tak velkolepýho!!! Nádhera! Děkuji týme Avengers!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 95% ()

rakovnik

Velice pěkná podívaná, několik zvratů, velkolepá bitva, prostě klasika. Děj byl trochu zamotaný, nejen já jsem se ztrácel v cestování. Na druhou stranu mě pobavily některé postavy, hlavně "Big Lebowski" a jako vždy vtipný Iron(ie)man. ()

Nach

Tak nám vyprávění po deseti letech končí. Dvaadvacet převážně na jedno brdo filmů zde dochází ke svému konci a kupodivu musím i jako nefanoušek uznat, že skutečně kvalitně. Tam, kde Infinity War byl epický a nekompromisní ve svém závěru ke všem postavám (doufal jsem, že takový badend by byl pro tuto sérii originálním a excelentním zakončením) je Enggame kupodivu komorní podívanou, která v první polovině přešlapuje v depresi z prohraného boje, aby ve druhé půli se postupně začala překlápět na epičtější rovinu vedoucí k finální bitce. Postavy uplynulých deseti let tu dostávají svůj menší či větší prostor, za což budou šťastni hlavně fanoušci. Já, který každý film viděl jen jednou jsem se tu a tam občas ztrácel. Humor mi přišel excelentně zvolený, neb vtip scény nepřehlušují, jen je okořeňují. Vyváženost zde je tedy přímo výborná a fanoušci zde dostávají přesně co chtěli. Záporák je naprosto skvělý, jeho konání chápu a svým způsobem jsem mu i fandil. Verdikt: Avangers: Endgame na pět hvězd zakončuje řadu pro mě průměrných filmů, které (hlavně postavami) vytěžuje na maximum a uzavírá tak jednu dlouhou comicsovou ságu, která si takový kvalitní konec určitě zasloužila. Ač nejsem fanda Marvelu, byl jsem rád u toho přímo v kině. 85% ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý