Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (viac)
USA, 2019, 182 min

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch (viac)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovunastolili poriadok vo vesmíre. (Saturn)

Revanx

Bohuzial, celkom sklamanie. Ano,bitka na konci je velkolepa a dobre zvladnuta, vtipky sa sem tam podaria, ale inak je to zbytocne utahane a bez emocii. Vsetko je predvidatelne a reci o nezabudnutelnom zazitku su bohuzial na smiech. P.S.: Marvel filmy mam vo vseobecnosti rad. ()

prsvl

Kdyby to bylo alespoň o 30% míň ubulený, dal bych hvězdu navíc. Snaha dostat do filmu tohoto typu nějakou hlubokou psychologii postav na mě teda nezafungovala. ()

berny2468

Chvílemi to bralo dech, chvílemi to dojímalo a chvílemi to bavilo jako málo co, ovšem to taky chvílemi nudilo. Ano délka nebude vyhovovat všem, přesto podobně jako třeba v Návratu krále (čímž to samozřejmě nechci nijak porovnávat, to nejde) je nezbytná, byť značně sentimentální. Zápletka vcelku překombinovaná, ale přesto to jako celek je velmi dobré. Postavy si za ta léta vydobyli jakýsi vztah a díky tomu to ty správné emoce vzbuzuje. Pro pravé fanoušky si troufám říct, že to bylo blaho sledovat. Neustálé narážky na to co se událo v předešlých filmech, jisté dovysvětlivky a samozřejmě jakési ukončení působení některých postav. Prostě nádherně vystavěné Universum a jeho výborné ,,zakončení”. Ovšem nemohu tento Epos plnohodnotně ohodnotit, neboť to mé nároky úplně nesplnilo a pro mne lepším dílem zatím zůstane Infinity war. Ale třeba to bude na podruhé, díky mé lehké slabosti pro sentiment, bude lepší, ale zatím jen takto PS. po třetím shlédnutí v kině (z toho jednou v Imaxu), musím hodnocení zvednout. Každém shlédnutím se totiž ukazuje, jak je super, když se nic neuspěchá a zakončí tak, jak si zasluhuje (Hra o trůny by se mohlo v tomto učit). Závěrečná bitva se povedla (zejména v Imaxu, kde obraz neskutečně vynikne je slast) a vlastně celé to bylo super a hlavně zážitek a to i po několikanásobném shlédnutí....90%. ()

ConanVJ

Důstojné završení jedné filmové série, která sice pokračuje, ale už nikdy nebude taková jako do teď. Pomalejší rozjezd, ale velkolepá a emotivní koncovka. Potitulkovka není. V IMAXu 3D hodně povedené. 100% :) ()

DEXTER099

Tak jsem konečně viděl ten vychvalovaný film :-) No za prvé musím říct (pro ty co nikdy ode mě nikdy nečetli názory na marvel filmy) ,že já opravdu marvel fanoušek nejsem.Vadí mi na těch filmech ten na sílu cpaný humor i do míst kde by to odle mě být nemělo a proto když už si mam vybrat tak mam radši DC.Celkově mi tímhle a takovým tím přebarveným toném přijde marvel hodně pro děti a to nemyslím jako urážka,to jen pro rejpaly.No ,ale zpět k tomuto filmu.Viděl jsem zatím skoro všechny marvel filmy a i přesto co jsem psal výše dokážu uznat dobrý film z tohoto vesmíru,například Kapitán Amerika,Civilná válka atd.No a třeba i Infintiy war,který se mi líbil jen měl takovou tu pachuť něčeho ne úplně dobrýho a to hlavně z důvodu toho konce,kde každý věděl ,že to tak nakonec nebudu a proto tomu chyběli ty kýžené emoce,alepoň pro mě.Jelikož na vás dnes marvel leze i pomalu z lednici když si jdete pro pití tak se nešlo ubránit tomu ,že endgame má být něco ohromujícího ,dechberoucího atd.No asi takhle,první půlka filmu,možná i víc,na mě působile jak nějaká parodie a určitě ne film o následcích vyhubení půlky živých tvorů.Od toho na sílu cpaného humor,přes tlustého Thora ,polidštěného Hulka až zamotaný děj v cestovaní časem ,.Druhá polovina kde se to trochu rozjíždí až po závěrečnou bitvu už byla lepší a celkově to mělo nějakou atmosféru.Musím pochválit efekty,ale to u takhle velkého filmu by tak mělo být a herecké výkony zde málokdy hají nějak prim,ale i přesto zde byly dobré.Například Scarlett Johansson zde byla uvěřitelná a to její zakončení role bylo dobré,i když zde mam pocit jako v předchozím marvel filmu,že to tak nějak asi bude jinak.... :-) a i když nemusím Roberta Downeya tak zde upozadil tu svojí arogantnost a naopak film táhnul.Některé postavy se objeví opravdu jen na chviličku a hlavně je to lákadlo filmu,ale reálně tu jsou krátce.Když to celé shrnu ,tak předchozí film byl lepší a nebyl jako tento z velké částí jako parodie,nicméně zde byla větší akce a celkově vyvrcholení některých dejových linek určitých postav bylo dobré.Už by to chtělo od celého marvelu klid,ale to se nestane a jsem moc rád ,že jsem vyrůstal na jiných filmech,ale to nemyslím znovu zle,jen mě sedí něco jiného.Za mě tedy celkově 70% a slabší čtyři hvězdy. ()

Tryskomyš

Já tedy nadšení moc nesdílím. Musím dát jen 3 hvězdičky. Začátek absolutně nezáživný. Pak se to tedy trochu rozjelo. I přes spoustu efektů a různých bitek mě to moc nebavilo. A bylo to hrozně, až nekonečně dlouhé. Minulý díl se mi líbil o hodně víc. ()

kleopetra

Jakože hustokrutý, totální marvelovsko-komiksový orgasmus, ale co ty paradoxy? Na hodnocení nemohu ubrat. Kochala jsem se každou vteřinu. Ale co bude teď a jak to tedy bylo v minulosti? Ať žije Loki 😍 První třetina je příliš pomalá, druhé by neškodilo, kdyby tam bylo víc zádrhelů a třetí je plná akce! Je to hodně o rozhřešení a ukončení mnoha dějových linek. Za mě je Infinity war nejlepší z celé série, ale rozhodně nejsem Endgame zklamaná. Je to hodně o rekapitulaci a návratech k minulým filmům, plné narážek! Je to bomba. ()

ledzepfan

Jakože oceňuju, že tam je pár svěžích momentů (především těch hláškoidních), tentokrát byly i ty digibordeloidní bitky poměrně přehledně nasnímané a celkově mě to nějak zásadně nenasralo... Ale jinak je to prostě vo hovnu.. Příběh je úplně plytká břečka která je roztáhnutá na skoro 3 hodiny jen díky tomu, že to má asi 10 hlavních postav a každé je třeba se aspoň trochu věnovat.. Vizuál pořád působí hrozně lacině a genericky.. Emočně se mě to dotklo asi jen tak, že čím více ke konci, tím více mě to prudilo odkapávajícím pathosem... Prostě se zase a znova potvrdilo, že i tam kde občas náhodou fungují jednotlivé postavy (nebo skupinky) v rámci svých sólovek (Ant man, Cpt. Marvel, Guardians o.t.g.), tak v rámci Avengers to je vždycky nemastný, neslaný provar.. ()

Adasin

Neskutečná emocionální nálož, a jeden z mých největších zážitků v kině vůbec – jen velmi málo filmů mě dokázalo takhle emocionálně rozložit. To, co jsem viděla, jsem vstřebávala dlouhé hodiny (vlastně to vstřebávám i teď po dvou projekcích). Vypisovala jsem si všechny poznatky, projížděla diskuze, přehrávala si v hlavě různé momenty z filmu a kolikrát jsem se přitom málem rozbrečela. Prostě jsem nebyla dva dny schopna myslet na nic jiného, dokonce se mi o tom i zdálo. Bratři Russoovi mě už od Winter Soldiera (alias Návratu prvního Avengera) nepřestávají udivovat svými schopnostmi. Jejich marvelovky mají skvělý příběh, skvělou akci, skvěle pracují s postavami, mají emoce, a hlavně s tím množstvím postav, které ve svých filmech měli, se z těch filmů nikdy nestal nepřehledný guláš. Ani Endgame, vyvrcholení epické 22 filmů (+ plus část Agentů S.H.I.E.L.Du. a dalších seriálů kromě Netflixovských, kde provázanost s filmy vlastně nikdy neexistovala) dlouhé ságy, jenž začala nenápadným filmem (který je dodnes mou srdcovkou), není výjimkou. Než se zaměřím na to, co se v Endgame dělo, co mě překvapilo apod., doporučím Vám, na co byste se měli před zhlédnutím podívat nebo znát aspoň děj – úplně nejlepší je mít nakoukáno všech předchozích 21 filmů z Marvel Cinematic Universe, ale je mi jasné, že spousta lidí na to všechno třeba nemá čas a přesto chce na Endgame jít do kina. Jestli je to i Váš případ, před zhlédnutím Endgame si zjistěte aspoň děj všech dílů Avengers, prvních Strážců Galaxie, třetího Captaina Americy (Občanská Válka), Ant-Mana a Wasp a druhého Thora. Pro ještě intenzivnější emocionální prožitek přidejte i Iron Manovu trilogii a druhého Captaina Americu (Návrat prvního Avengera). Následuje mnoho SPOILERů, protože se z toho musím vypsat a bez nich to nepůjde: Začátek pokračuje v depresi z konce Infinity War. Až na Tonyho to Avengers s Nebulou a Rocketem ještě nevzdali a hledají Thanose. Tady je první překvapení – vlastně ho hned najdou. Jenže on už kameny nemá. A Thor udělá to, co měl udělat už na konci Infinity War, čímž vezme naději nejen sobě, ale i ostatním, protože už nelze nalézt řešení Thanosova lusknutí. Depka pokračuje. Pak následuje časový skok o pět let, o kterém se dlouho spekulovalo především díky změně barvy a délky vlasů Black Widow v trailerech. Po těch pěti letech to dá do pohybu krysa (předpokládám, že se z toho jednou stane meme), která přivede zpátky Scotta Langa alias Ant-Mana – tady zrovna je dobrá znalost Ant-Mana a Wasp, kde se vysvětluje, z čeho Scott vypadl a proč tam vůbec byl. Scott dá Avengers novou naději. Jednotliví členové ji přijímají různě – Steve a Natasha jsou pro, jelikož se i přes prohru s Thanosem snažili těch pět let lidem dál pomáhat (pěkné cameo jednoho z režisérů). Oproti tomu Tony, Clint a Thor jí odmítají – všichni tři toho hodně ztratili a nechtějí s tou záležitostí už nic mít. Tony navíc nechce ztratit to, co za těch pět let získal – nechce, aby se něco stalo Pepper a jejich dceři Morgan. To, že má Tony dceru, udělá radost zejména jeho fandům, kteří mu to určitě přáli, jejich scény jsou opravdu krásné a hláška „I love you 3000.“ je už teď legendární. Mimochodem „Morgan“ se v komiksech jmenoval Tonyho bratranec a co vím, za dobře s Tonym zrovna nebyli. Clintovi zmizela při lusknutí z Infinity War celá rodina (jak je to na začátku tohohle filmu) - Clint začal běsnit a vyvražďovat ty, kteří si to podle něj nezasloužili přežít. A tak se zrodil Ronin, fandům komiksů již známá Clintova identita. Největší šok ale (všechny) diváky čeká při pohledu na to, co se stalo z Thora: tlustej zarostlej ochlasta, který svým vzhledem připomíná hlavního hrdinu z filmu Big Lebowski (což vtipně poznamená i Tony). Tady naprosto chápu, že spoustu lidí vyloženě nasere, co se z jejich oblíbeného hrdiny stalo. V kontextu důsledků Infinity War se to však dá pochopit. Dalším šokem, i když ne takovým, je profesor Hulk – Bruce a Hulk se spojili a máme tu chytrého Hulka, který na novou šanci kývne hned a začne se podílet na vývoji bezpečného cestování časem. Dokud se do toho nevloží Tony (kvůli výčitkám svědomí), tak sledujeme měnící se věk Scotta Langa. Díky Tonymu je možné skutečně cestovat časem a získat tak kameny nekonečna z minulosti. Okolo tohoto cestování se jistě povedou diskuze ještě dlouho, já jsem však toho názoru, že to tvůrci ve filmu jasně vysvětlili a vůbec to dobře vymysleli. Vysvětlili to skrze postavu Ancient One - pokud by Avengers nevrátili kameny nekonečna do stejného místa, kde je vzali, vytvořili by tím alternativní časové linie. Čas v Endgame není lineární jako v jiných filmech, kde se cestuje časem, ale cyklický. Během cestování časem se opět zúročí znalost předešlých filmů (Avengers, Strážci Galaxie, druhý Captain America) – je tu jak mnoho vtipných pasáží („american ass,“ Hulk a schody, Steveovo „Hail Hydra“), tak je tu i první oběť. Souboj Natashi s Clintem je napínavý do poslední vteřiny a po jejím pádu mi bylo do breku tak jako Clintovi. Jejich výlet do minulosti není jediný, který se nepovede – problémy mají i Tony, Steve a Nebula. Tony a Steve to vyřeší stylově a třeba rozhovor Tonyho s otcem mě pobavil. Nebula se však nevrátí a kvůli ní se všechno pořádně zkomplikuje. Nebula je vůbec v Endgame důležitou postavou – nejprve se stará o Tonyho, pak dává Avengers důležité informace a pracuje s nimi, ale zároveň je příčinou mnohých problémů - kvůli Nebule se Thanos z roku 2014 dostane do „budoucnosti“ a změní své rozhodnutí o vyhlazení půlky vesmíru – teď ho chce zničit a vybudovat odznova. Bez Nebuly bychom tu vlastně neměli finální epickou bitvu, kde jsou všichni hrdinové a ti, kteří zmizeli při lusknutí v Infinity War (a nebyli definitivně mrtví). Ve finální bitvě je toho tolik, že je poměrně těžké to všechno pobrat hned napoprvé. Mezi pozornosti hodné momenty nicméně dle mého patří určitě to, že Steve zvedl Thorovo kladivo, „ženští Avengers“ (takový tým v komiksech existuje a jmenuje se A-Force), Star-Lord a „nová“ Gamora, a potvrzení teorie o tom, že Doctor Strange měl v Infinity War plán, ve kterém byl Tony klíčem k vítězství nad Thanosem. Naopak Captain Marvel tak velkou roli neměla, i když díky ní Thanos neluskl - kameny tak získal Tony. Jak řekl „I am Iron Man.“ a luskl, mi srdce bušilo jak splašené. Když umíral, brečela jsem – Iron Man je moje nejoblíbenější postava z MCU, takže mě to fakt vzalo. O jeho hologramu na konci a pohřbu ani nemluvě… (cheeseburgery, Tonyho „srdce“). Pro ostatní už to byl přece jenom šťastnější konec. Líbilo se mi, že Steve nakonec zestárnul a užil si život, tak, jak chtěl. Ti, co sledují seriály z MCU tu najdou podobnost s 5. sérií Agentů S.H.I.E.L.D. S „novým Captainem“ problém nemám (EDIT.: neměla jsem, teď mě pěkně s.... Poslední poznámka se bude týkat soundtracku – z velké části se jedná o předělané motivy z předchozích filmů (hlavně první Avengers), ale stále to funguje skvěle. Uf… tak to bude asi všechno. Díky moc všem od Marvelu za tu úžasnou jízdu a tak skvělé završení jedné éry. Hodně mi toho bude chybět, nejvíc Tony Stark alias Iron Man (R.I.P.). Jsem ráda, že jsem mohla být u toho. Asi už se nikdy nebudu takhle těšit na film z MCU. „Avengers, Assemble!“ 9/10 () (menej) (viac)

VojinRyan

Absolútny vrchol Marvel tvorby doteraz. Vďaka bohu za bratov Russoových, vďaka za Roberta Downey juniora, Vďaka za toto majstrovské dielo. 100% - 5* P.S: Jediná potitulková scéna (ak sa to dá nazvať) je v strede, kde je znázornená ústredna šestica a reálne podpisy hercov. ()

agentmiky

Ten film jsem si nechal více jak měsíc uležet v hlavě, pořád jsem vůbec nevěděl, s čím mám u tohoto komentáře začít. Tak zaprvé, jsem nesmírně vděčný, že jsem univerzum MCU zažil, těch 11 let přineslo víceméně samé kvalitní snímky a hlavně perfektní charaktery, ke kterým jsem si během této relativně dlouhé epochy vybudoval vztah. Nechci do Endgame rýpat, ale čekal jsem asi něco víc, něco, co mě totálně odrovná. Samozřejmě to nabídne slušnou dávku napětí, dále pak odkazy na předchozí filmy, jež mě neskutečně potěšily, jenže......Ze začátku se film fakticky vleče, asi bych to ostrouhnul o dobrou půlhodinku. Mám rád dialogy, ale někdy už to malinko zavánělo nudou. Ta samotná zápletka s cestováním časem překvapila, za to jednoznačně palec nahoru. Návrat Hawkeyee zahřál u srdíčka, za tak slušnou minutovou stopáž ve filmu nemůžu být naštvaný. Co mě ale mega naštvalo (a to se vyjadřuji ještě mírně), je nově pojatý Thor, jehož charakter dostal pěknou podpásovku. Z mého nejoblíbenějšího člena tohoto superhrdinského fláku se stal povaleč s nadváhou, jenž se bojí vyjádřit svůj vlastní názor ? Jako, co to má být ???.............Když ale horkotěžko přejdu tento fakt, tak mě závěr potěšil, odchod významné postavy se dal očekávat již dopředu. Thanose osobně zařazuji na piedestal záporáků z Marvelu, Josh Brolin odvedl parádní práci. Jedná se o skvělý film se vším všudy, ale předpokládal jsem, že smrti kladných hrdinů se budou kupit více, protože i ten název k tomu směřuje. Ale tak co už. Spíše převažuje spokojenost. Za mě dávám 82 % ()

SaNcHeZ_cz

Filmová událost posledních let, kulminace x let velkolepých plánů a propojených příběhů... a výsledkem je v podstatě jen humorem proložená fanouškovská služba bez většího zápalu? Ano, Avengers: Endgame mají pár geniálních momentů (výtah), pár slabších (protahování jednoho "vtipného" motivu) a jednu naprosto epickou bitku, která potěší snad každého. Jako film ale tahle závěrečná tečka za Thanosem prostě moc nefunguje možná proto, že téměř vše s čím operuje, udělal Marvel už dříve a lépe. Ale co, důležité je, že jsme se zasmáli, pochopili nějakou tu narážku a tak proč řešit to, že je film ve výsledku jen dvouhodinová epizodní záležitost, která v hromadě nenabídne příliš napětí, nápaditosti nebo nosného příběhu. Hlavně že máme všechny kolonky zaškrtnuté a kolotoč se může rozjet znovu. ()

Paxxx.cz

Roční čekání na další avengers naštěstí uteklo jako voda a dostali jsme epické pokračování, které skutečně nemělo chybu. Film je napínavý, místy vtipný, jinak docela vážný a zcela určitě jsem se během těch tří hodin nenudil. Marvel je prostě stále drží laťku kvality pekelně vysoko a DC se musí hodně otáčet, aby se dokázali kvalitou svých filmů alespoň přiblížit....9/10. ()

MartinezZ

Bacha, SPOILERY! --- Nechápu ten hype kolem posledního dílu téhle ságy, uzavírající a zase i otevírající osudy mnoha postav. V kině lidi brečeli, fakt že jo. Nevím proč, tohle je přeci komiksový svět, není problém kohokoliv jakkoliv kdykoliv oživit, byť ho bude hrát jiný herec, no Bóže. A i kdyby ne, tak... no Bóže. Skončilo několik nijak podstatných postav (Nataša) nebo postav, jejichž vlastní filmy šly postupně kvalitativně do kopru (Kapitán, jehož poslední vlastní film musel být "dalšími malými Avengery") a Iroňák (který si své splnil, Iron Man 3 se fakt nepovedl a už nevím v jakém z filmů s tím vlastně IM praštil, že už to dělat nebude). Rogers a Start tak už mají odklepáno a může se jít dál, aniž by hrozilo vymačkávání už vymačkaných pomerančů. --- Celý film byl ale zbytečně zdlouhavý a až příliš na dřeň tlačící a uplakaný a vzpomínkový a tak. Při velké bitvě se na scéně objeví všichni, aby jim bylo dáno asi tak několik vteřin na plátně a pak se nevyužijí. --- Bylo to fajn, už to máme za sebou a uvidíme, co Marvel s dalším pokračováním celého vesmíru. --- Nejlepší z celého filmu byly asi závěrečné titulky s postavami, se kterými se už (zřejmě) nesetkáme (živými či ne). ()

Wysch

Teda nechal jsem si sakra čas na rozmyšlenou. Od projekce už uplynuly týdny (mimochodem byl jsem na původním znění ofc), a po počátečním zklamání mi postupem času došlo, že Endgame je tak trochu vlastně jiný suprhrdinský komiksový výplach. Zklamanej jsem chvíli po opuštění sálu byl (chvíle = týden dva?), přišlo mi, že důležité a potenciálně dobré pasáže se zkrátily nebo rovnou vystříhly, a naopak se protáhly pasáže zbytečné či zbytečně dlouhé. Ale po dlouhém dlouhém odpočinku od projekce mi začalo docházet, jak důležitej je tenhle film i pro dějiny filmovýho byznysu, a jak bylo zapotřebí k němu přistupovat ze strany tvůrců (Feige, Russos aj.), jak by k němu měl přistupovat divák a jak důležitej je tenhle film i pro budoucnost komiksových filmů. A protože takový zamyšlení je na dlouhou esej, kterou sem psát nebudu, napíšu jen, že týdny a týdny od projekce se pořád ještě přistihnu, jak se občas zamyslím nad tím, co Endgame pro filmovej svět znamená, a jak se má na to navázat a jaká bude budoucnost tohohle filmovýho univerza, a pak si vybavím spousty klíčovejch scén, který mi z paměti nevymizely, a pak si uvědomím, jak moc mi bude Tony Stark chybět, ačkoliv jsem nikdy nebyl jeho velkej fanda, a naopak jsem byl fandou Steva Rogerse, a jak moc mi on chybět nebude. Takže asi tak. Víc časem asi v deníčku, tipuju někdy před Vánoci, až si udělám radost a celý MCU projedu na blu-ray discích. Lol. ()

Praxis

MOŽNÉ SPOILERY: Jako správný fanoušek jsem očekával mokrý sen a epickou bitvu. Tu tady taky dostanete v poslední části (při jejím začátku jsem měl sto chutí freneticky křičet, ale místo toho jsem si utíral slzy dojetí, protože jsou tady ÚPLNĚ ale úplně všichni z týmu). První část filmu je jiná ( a je z větší části v trailerech), než prostřední a nejdelší, která si hraje na Dannyho parťáky vs. Návrat do budoucnosti, ve které dostanete cameo asi úplně celého marvel universa z filmů, které tu jsou s námi už více než deset let (chyťte toho králika! Hail Hydra!). Vyvrcholení jedné éry v ultimátním kinematografickém zážitku, který se nestydím přirovnat k legendám moderního filmu jako Matrix nebo Návratu krále či Star Wars. Tohle nemůžete jen vidět, to musíte zažít celou svojí duší. 100% Dycky Hulk! ()

Vxxx

Milion hvězd pro tento film. Jedna za každý pocit a slzu při sledovní. Pořádný komentář napíšu až po druhém-třetím zhlédnutí, ale OH MY GOD! YES! 5* ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý