Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (CinemArt SK)

Shakers

Shrekovia nikdy nepatrili medzi moje obľúbené animáky, no napriek tomu som ich videl všetkých a dokonca aj Kocúra v čižmách. Na dvojku som sa preto ani moc netešil a vlastne som ani nevedel, čo mám od nej očakávať, možno to čo od posledných Shrekov a to priemernú rozprávočku. No a musím povedať, že som sa mýlil, pretože dvojka je príjemne prekvápko. Povedal by som, že s tejto franšízy asi najlepší diel. Príbeh, v ktorom legendárnemu hrdinovi dochádzajú životy je naozaj prijemne osvieženie. Okrem dobrej ale aj napínavej zábavy, dobrého vtipu, štýlovej kamere a akciách, dokáže zaraziť do sedačky zubatá v podobe hrozivého vlka s kosákom, ktorý si prišla po posledný život. Veľká spokojnosť, snáď sa dočkáme aj trojky, ktorá bude kvalitou rovnako dobrá. 80% - 4* ()

HAL

Stylizace animace podobná jako ve Spider-Manovi, ale tady vypadá lacině a postavy vyčnívají z prostředí, lacině vypadá i přejímání prvků snímání akce z anime - Spidey s tím pracoval o několik tříd lépe. Ale aspoň přejali i tu výraznější práci s kamerou, a to vypadá dobře. Jinak docela fajn akční animák, nic ze série jsem neviděl od Shreka 2, to už je skoro dvacet let, tak mě docela fascinuje že pořád ještě přežívá... a to parafrázování a převracení pohádek mi docela sedlo, pořád je to osvěžující (medvědí rodinka byla nejlepší). 7/10 ()

Tsuki

Kdysi ve Shrekovi mě postava Kocoura v botách popravdě až tak nezaujala a pozdější film z roku 2011, který byl věnován přímo této postavě, mě vzhledem k průměrnějšímu hodnocení ani nepřiměl, abych se na něj podívala. Je tedy skoro s podivem, že po dalších více než 10 letech jsem se s chutí podívala na tuto novinku a opravdu se mi líbila. Má to dost z kouzla původního Shreka, je to zábavné a především to má nosný příběh, což je pro dobrý film zkrátka zásadní (spoustě pohádek bohužel nosný příběh chybí). Navíc provedení některých postav stojí za to – smrtka ve formě vlka je mimořádně děsivá, záporák Jack Horner je pro změnu velmi vtipný, a „terapeutický“ psík svou bezelstnou jednoduchostí zase dobře doplňuje hlavní duo Kocoura a Čiči Tlapičky. Zkrátka jde o směsku velmi různorodých a zajímavých postaviček, mnohé z nich navíc opět vycházejí z některých původních pohádek. Film jsem viděla v japonském dabingu a musím uznat, že ten se Japoncům dost povedl (v hraných věcech možná ne vždycky, ale v dabingu animovaných filmů celkově dost vynikají). Psík Perrito v japonském podání hodně pobavil. A ostatně všechny postavy měly velmi padnoucí hlasy. Celkově jde rozhodně o nadprůměrný animák, který dělá čest původním dvěma filmům se Shrekem. (Viděno 20.3.2023 v kině Aeon Cinema, Okayama, Japonsko.) ~(4,0)~ ()

Frajer42

Nejsem fanouškem komixové animace, doposud mi to v animácích přišlo spíše otravné. Na zvracení mi z ní bylo nejvíce asi v případě druhého Spidermana. V tomto případě si na ni však šlo zvyknout. Velmi se mi zde líbila hlavní zápletka, která udělala z kdysi nebojácného a neporazitelného kocoura velmi ustrašenou kočičku s posledním životem, které je na stopě vlk v podobě smrti, který se vždy objevil na scéně doprovázený extrémně chytlavou melodií. Znovu skvěle fungoval humor a objevily se nové úžasně napsané postavy, zejména dobrácký psík. Znovu skvělá podívaná. Klidně bych v této společnosti rád strávil i třetí díl. [80 %] ()

Dzeyna

Nevím, pro jakou věkovou kategorii je toto určené. V kině byli malé děti i puberťáci a dokonce i samotní dospělí. Je to sice poměrně povedené, ale že by to byl nějaký odvaz se říct nedá. ()

Kothy

Po velmi pozitivních ohlasech jsem čekal nářez a ten bohužel nějak nedorazil. Je to sice lehce lepší než minulý díl, ale pořád mi to přijde zaměřené spíše na dětské publikum. Krom narážek na dva známé filmy tam vlastně ani moc zajímavých popkulturních odkazů není. Začátek je trochu slabší a vše se rozjede až, když se dostanou do říše představ. Akce je na animák docela poutavá a umírá se tam. "Rozžhavili jsme to moc." ()

Zodd

Shrek 2 jednou představil Kocoura v botách jako co-protagonistu, nikoli jen cvičenou opičku pro pár popkulturních gagů. A proto se zdálo, že kořeny v až příliš známé pohádce brání tvůrcům se utrhnou ze řetězu a vytřískat z chlupáče potenciál jako z jiných populárních postaviček, protože lidi by nadávali. Tento filmík dokázal, že to tak být nemusí. Škoda, že to trvalo skoro 20 let. ()

silentname

Mám taký pocit, že Dreamworks po rokoch trošku zrevolučnili svoje animácie. Už to začalo s ich minulým filmom "The Bad Guys" no v prípade "Puss in Boots: The Last Wish" to posunuli na ešte vyšší level. Dali svojim filmom vďaka tomu neuveriteľný šarm, kde farby doslova dostávajú priestor na to, aby sa mohli rozžiariť a vyplniť celý obraz. No to nie je jediné čo je na filme podľa mňa vynikajúce. Je super počúvať doťahovačky medzi Antoniom Banderasom a Salmou Hayek. Vedia si perfektne nahrávať a v tomto filme sú excelentný tím. Uznávam. Komédia je podľa mňa tiež silnou stránkou filmu. Má vtipné postavy, zaujímavé momentky, dostatok energie a zábavy pre celú rodinu. No potom sú tu aj dramatické momentky, ktoré sú ale zvládnuté skvele. Vlk smrti je podľa mňa úplne perfektná postava, ktorú by som si prial v budúcnosti vidieť niekedy znovu. Úžasný dizajn, jeho prítomnosť vždy stojí za to a hlavne je vidno, že to myslí vážne. Je nebezpečný a ohromne fascinujúci. Záver indikuje veľmi skvelú správu, ktorá ma potešila, no dúfam, že to dopadne rovnako super ako v tomto filme. A tiež kocúrové dôvody prečo chce získať želanie a čo sa vlastne stalo medzi ním a Salmou Hayek dáva filmu to potrebné srdce, a dáva to celému filmu trošku iný nádych. Oproti prvému filmu je to určite krok vpred a Dreamworks musím zatlieskať za to, čo sa im podarilo spraviť s ich animáciami. Toto je cesta. Hodnotenie: A ()

jarous

Moc hezký film pro děti i dospěláky. Přátelství, rodina a jedna hvězda přání. A taky nezbytný padouch, který je, ale opravdu padouch s velkým P. A navíc výborná hudba, španělské rytmy. Žij si dobře kocoure. ()

Chrustyn

Až nečekaně povedený kousek s jednoduchým ale dostačujícím příběhem, sympatickými postavami a vynikající animací, kombinující klasickou americkou s japonskou mangou, která je funkční a zvláště v akčních scénách vypadá úžasně. Svěží kousek a po nemastném prvním díle ohromné překvapení. ()

Stanislaus

První kocouří celovečerák na mě zapůsobil spíše průměrným dojmem, zatímco Poslední přání mě v kině zcela uhranulo. Díky netradiční animaci alá letošní Zlouni či dřívější paralelní Spider-Mani získal snímek jakoby na dalším, nevídaném rozměru, který chvílemi silně evokoval komiksovou tvorbu a dodával Kocourovi na akční šťávě. Pak je tu samozřejmě příběh, který je sice ve své podstatě jednoduchý a v závěru diváka nepřekvapí, nicméně zanechá hluboký dojem. Když to maličko přeženu, měl jsem při sledování téměř dojem, jako bych se díval na Logana v rámci shrekovského univerza: Kocour si poprvé uvědomuje svou smrtelnost a možná by měl prásknout do svých legendárních bot. Filmu rozhodně nechybí jistý přesah a s tím spojené cílení na starší diváky, kteří vedle přenádherného vizuálu ocení právě i existenciální otázky, jimiž se snímek zabývá. Třešničkou na dortu byla postava "Vlka", jehož hvízdání opravdu nahánělo husí kůži. ()

rollman1

Musím uznat, že jsem ani netušil, jak moc se tohle povede. V první řadě je třeba vyzdvihnout animaci, která prošla razantní změnou a je víc cepována do komiksového stylu (Nedávné Into The Spider-Verse vypadá hodně podobně). Vše je nádherně barevné, stylové, pestré a každá lokace ve filmu, ať už Temné lesy nebo Řeka odpočinku, mají své neodolatelné kouzlo. Další bod letí za natočenou akci, která překypuje nápady, vtipy a lecjaké akční filmy, by se tady mohly něco naučit. K tomu dopomáhá dobrý hudební doprovod z něhož srší Španělsko až k Vám do obýváku.  Snímek také krom akce a vizuálu, hodně stojí na postavách. Ať už zmíním samotného Kocoura, kterého dabuje opět Antonio Banderas nebo nově příchozí, kde každý má svůj příběh k odvýprávění. Kupříkladu postava Vlka je ve filmu ultimátní zlo a kdykoliv se objeví na scéně, naskakuje husí kůže, dětí utíkají z kina a z pohádky jedeme do regulérního hororu. Za mě nejlepší ‘’záporák’’ v animácích.  Suma sumárum jsem nadšen. Dlouho jsem neviděl tak skvělý animák, který je více mířen na starší publikum. Nechybí dynamická a nápaditá akce, výborný soundtrack a příběh, jenž uvede do hry plno zajímavých postav. I když to spěje k očividnému konci, pořád budete překvapeni, co se před Vámi děje a budete se usmívat po celou dobu stopáže. Trojka snad do 5ti let. Ps. Hned chci Spin-off s Vlkem, po němž děti budou mít z kina těžkou depresi ()

Flego

Dospelácky príbeh má určite silnejšie ambície ako predchádzajúce snímky. Postavy sa hemžia, analyzujú svoje životy a do toho akcia s prvkami anime. ()

BMW12

Po 11 letech jsme se dočkali pokračování Kocoura v botách. Scenáristicky se jedná o kvalitní počin, příběh o Kocourovi, kterému zbývá poslední život, jde do důchodu a následně se snaží vrátit byl zajímavý, poutavý, navíc do toho seděla romantická linka. Záporák v podobě vlka byl výborný. Jediné, co se mi moc nelíbilo, byla animace akčních scén, jelikož u akce se styl animace měnil a to mi nevyhovovalo. ()

rikitiki

O dost temnější než Shreckova dobrodružství. Přízračný lovec s rudýma očima a srpovitými dýkami umí vyvolat strach. Kocourův příběh je kompaktní a předkládá i dobře zpracované vedlejší figury a jejich mikropříběhy.  SHRNUTÍ: Tenhle pohádkový les sice může zářit duhou, ale pod ní se skrývá tak temný prales, že by se libil i Erbenovi. ()

TheEvilTwin

Na dnešní dobu nadstandartně fajn animák, který dospělého diváka výrazně nesere, nenudí, není plný okoukaného cringe a klišoidních scének a ve výsledku vlastně úplně dostatečně zabavil. Má to humor, je to místy akční, jindy roztomilé a jestliže je to i pro starší publikum takhle solidní, pak pro děti je to jasná trefa do černého. Příjemně strávená dvouhodinka. ()

Othello

Friendly reminder, že tyhle postmoderní přístupy v amerických pohádkách byly cool před více než dvaceti lety a animáky jako preventivní terapie tak cca před deseti. Od té doby už odteklo dost vody k tomu, aby se z těchto přístupů stalo otravné klišé. Ano, vidím, že jste si vědomi žánrových pravidel a že se je nebojíte porušovat. Gratulki. Psa utratit. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD