Astronaut Mark Watney (Matt Damon) počas misie na Mars takmer zahynie v prašnej búrke. Zvyšok posádky jeho lode opustí planétu vo viere, že zomrel. Watney však prežije a zostane na nepriateľskej planéte celkom osamotený. Má k dispozícii len skromné zásoby, a tak musí využiť všetok dôvtip, invenciu a technické znalosti, aby prežil a zároveň našiel spôsob, ako vyslať signál, že je nažive. V okamihu, keď sa mu to podarí, vo vesmíre nastane poplach. Milióny kilometrov vzdialená NASA a medzinárodný tím vedcov začnú neúnavne pracovať na tom, aby Marťana dostali späť na Zem. Súbežne s nimi sa posádka lode na ceste z Marsu pripravuje na odvážnu, vysoko riskantnú, ak nie nemožnú záchrannú misiu. Pri jej sledovaní v priamom prenose sa celý svet spojí a drží Watneymu palce, aby sa bezpečne vrátil domov. (TV JOJ)

Madlene

...tak děvčátka a chlapci, pojďme si říct něco o tom, jak se vaří takový pravý vesmírny sci-fi dort (páč ten od pejska a kočičky už všichni znáte). Celkově vzato je dojem slušný. Scény s Mattem na Marsu hodně fajn (hraje solidně). Ale celkově je to takový eintopf - kousek Moon (zoufale opuštěný kluk sám v pustině), kousek Gravitace (šmodrchanice s lanem a tryskami) a možná někde v dálce kousek Ridleyho Scotta. Jo, a aby se udělalo dobře americko-čínskému hvězdnému přátelství, pojďme je taky vzpomenout, kluky jedny ušatý. Přiště s námi musíe určitě letět do vesmíru, co? ()

shabazza

Jak už ví dokonce i Láďa Hruška, z hovna pomazánku neuděláš. A stejně tak neudělal ani Ridley Scott z několika izolovaných vtípků a efektních záběrů dobrý film. A nepomohla ani pikantní kořenicí směs ... tedy vlastně přisypání koncentrovaného amerického patosu a spontánních globálních oslav na všech lidstvu známých náměstí. Sorry Ridley, snad příště. ()

venca163

Další Armageddon. A já jsem se těšil na aspoň slabej odvar Interstellaru, jenže tyhle 2 filmy mají společnýho jen to, že je tam opuštěnej Matt Damon na nějaký planetě (a Jessica Chastain, která to celý vyhraje). Taky jsem čekal nějaký zajímavý/ohromující vizuály...škoda, potenciál by tu byl. Místo nějakýho rozjímaní tam akorát Matt pronáší věty typu I'm going to have to science the shit out of this!, takže asi tak =). Na druhou stranu to bylo tak bizarní, že jsme se v kině hrozně nasmáli. Nejen u scén typu "Ironman" nebo "letim do vesmíru ve stanu" - největší devizou filmu zůstává product placement v podobě číňanskejch ksichtů =). (70%) ()

Jello Biafra

Vesmírna expedícia zabudne Matta Damona na Marse a ten sa stáva robinsonom na tejto nehostinnej planéte. Režisér Ridley Scott patrí už dlhé roky medzi mojich top režisérov a po niektorých slabších filmoch sa mu znovu podarila trefa do čierneho. Film totiž miestami pripomína sci-fi komédiu, pretože toľko som sa tento rok nenasmial ani na Jurassic World. Hlavný hrdina tu hneď neprepadá panike a pri svojom súboji o prežitie pripomína MacGyvera, ktorý vymýšla rôzne zlepšováky. Vedľa pestrého hereckého obsadenia (potešil mňa môj obľúbenec Aksel Hennie) sa tu dočkáme aj množstva pop-kultúrnych odkazov aj dojemného záveru. Za seba môžem povedať, že Marťan je jedným z najväčších prekvapení tohto roku. ()

Georgex

Nuda na Marsu, která začne slibně a chvílemi to vypadá jako kdyby Robinson měl svého zdařilého nástupce na Marsu, ale po hodině se to změní ve frašku plnou nelogičností a na co film kromě lezení do zádele čínským divákům doplácí, je bohužel jeho přílišná stopáž, kde poslední půlhodinu jsem již pouze protrpěl s představou, kterou klišovitou blbost si RIdley Scott přichystal na závěr tentokrát. Nicméně za vizuální stránku si opět zaslouží pochvalu, což bohužel neutáhne celý film a to ani v případě, že tomu Matt Damon slušně napomáhá. Moje hodnocení 60% ()

manonfire

Tady něco nehrálo, minimálně nikoliv mně do noty. Celou dobu jsem se nudil, o potenciálně zajímavý osud vesmírného trosečníka jsem se neobával ani v nejmenším, a přidaná hodnota avizující se povětšinou s projektem tohoto režiséra žádná. K tomu hovadiny ala...komunikace přes vykopaného robota, po xté vykradený zlepšovák využití kolotoče gravitace hvězdy, vymyšlený notabene geniálním a půvabně žoviálním geeknegrem...ach jo. Velká slabota. 40% ()

Hollohlaway

Kvalit knihy to samozřejmě nedosahuje, filmové zpracování nedává tolik prostoru myšlenkovým pochodům hlavního hrdiny. Taktéž pomalé přežívání a pěstování nejde vyjádřit jinak než urychleným střihem. Ovšem Matt hraje velice slušně, je to napínavé, Scott ví, jak diváka napnout. Je to obrazově a technicky skvělé a vesmírný příběh, co by byl takto dramatický, tu dlouho nebyl. Jediná výtka na někdy ne zcela přesné obsazení. Jessica Chastain opravdu není typ velitelky vesmírné mise, skutečně ne. ()

Trapper33

Velká škoda, že se v tom filmu nestane nic špatnýho. Ano, borec zůstane sám na Marsu, ale to pro něj vůbec není problém, sám si na Marsu vysází brambory a lepící páska za něj vyřeší všechno. Spousta věcí je dle mého názoru dost přehnaná. Faktem ale je, že film má dobré tempo a pěkně se na ty záběry vesmíru/krajiny kouká. ()

Wbcko

Matt uvízne sám na Marsu bez spojení, sprchy a pouze s bramborami hnojenými vlatní stolicí... A užívá si každou vteřinu. Horší než kniha, asi až příliš optimistické a takové feel good (hlavně naprosto zbytečná poslední 15ti minutovka). Napínavé, místy vtipné, celkově dost zábavné a příjemné. Ps: Nominace na Oscara za nejlepší film? Vážně? ()

tommmy89

Tohto roku obrovské prekvapenie, ktoré som zase raz dlhšie odkladal, ale pozeranie niečoho tak úchvatného fakt stojí za to. Naposledy som videl niečo podobné so S. Bullock / Gravitácia. Ja niesom ten typ na sci-fi filmy, ale mám ten pocit, že asi začnem byť, lebo je sa fakt na čo pozerať. V tomto prípade dva krát tak viac :) ()

jenik71

Po technické a vizuální stránce není absolutně co vytýkat, tady jde o poctivou práci Ridleyho Scotta. Samotný příběh mě ale moc nezaujal a celkově to není to, co jsem tak nějak očekával. Možná svoje hodnocení ještě časem přehodnotím na vyšší procenta (Damon by si to asi zasloužil), zatím nechám tři hvězdičky. ()

P1tr

Ridley Scott dokazuje, že i v pokročilejším věku dokáže diváky zaujmout a zkusit si nové věci. Marťan je povedené izolační drama, které prezentuje závažné téma příjemně odlehčenou formou, která pobaví, ale ve vybraných a vhodných momentech dokáže zvážnět a přitlačit na pilu pro dramatický efekt. Matt Damon je excelentní a svojí one-man show si velmi užívá a dává do své role všechno. Snímek by jistě mohl být kratší, čímž by se docílilo vyrovnanějšího tempa, ale i přes větší počet minut se nebudete nudit a Mark Watney vám bude příjemným společníkem, jehož odvahu, výdrž a kreativní vynálezy nutné k přežití budete hltat. ()

Babous

Snad už lidstvo brzo vydá na Mars nejen v knihách a filmech, ale taky ve skutečnosti! Tenhle film mě pro to dokonale nadchl. Bylo krásný vidět, jak spolu chytří lidi z celýho světa spolupracují (místo toho, aby se snažili navzájem zabít) a ti míň chytří jim fandí. Rád bych věřil, že to tak bude i doopravdy. Četl jsem samozřejmě parádní knihu a film jí dělá dobrou reklamu. Hodně lidí tady chválí Ridleyho Scotta, ale podle mě se trochu zapomíná na to, že to je celé příběh Andyho Weira, který musel provádět všechny výpočty, přemýšlet o řešení zdánlivě neřešitelných situací a přitom hlavnímu hrdinovi zachovat smysl pro humor. Ve filmu to všechno funguje - ani jsem si nevšiml, že by chyběla nějaká důležitá část - kromě legendárního: "Koukněte! Kozy! ( .Y. )" ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Lord a Miller poletí do vesmíru

Lord a Miller poletí do vesmíru

18.05.2020

Režiséři Chris Miller a Phil Lord si konečně vybrali svůj příští režijní projekt. Bude jím sci-fi od autora Marťana Andyho Weira. Hlavní roli v dosud nepojmenovaném snímku pak ztvární herec Ryan… (viac)

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

18.11.2019

Originální. To je slovo, kterým se v Hollywoodu příliš neplýtvá, o to zajímavější jsou ale případy jeho užití. Proto nám dělá radost, že vás můžeme informovat o novém originálním projektu autora… (viac)