Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

venison

Ukamenujte mě, ale z Predátorů se mi asi nejvíc líbil zatím film „Vetřelec vs. Predátor“ (hlavně teda kvůli pohyblivé pyramidě).. Tohle bylo celkem podobně hodně nenáročné.. Bavily mě sekvence s pošahanými trestanci.. Geniální autistickej klouček byla taky fajn postava - Jacob Tremblay roste do další výrazné dětské stár.. Olivia Munn jako vědátorka s akčníma schopnostma taky celkem ušla.. Jako nic víc než relaxační tupou střílečku jsem ani nečekala a v rámci žánru to bylo velmi stravitelné.. Trošku mě zarazilo, kolik krve létalo kolem dětského herce, ale snad se z toho nebude v noci počůrávat.. Jednohubka, která se pouští spíše ze setrvačnosti než ze zájmu.. ()

MikyAff

Původní Predátor mě prostě a jednoduše nebavil. (Úplně cítím ten pohoršený pohled fanouška, který právě čte tento komentář.) Tenhle díl byl pro mě osobně lepší. Máme tu pokus o humor, který víceméně vychází. Ta parta pošuků byl skvělej nápad a mě osobně dost bavil. I malej autistickej klučina a vygumovanej pejsek. O akci a nějakou krev je zde taky postaráno. Jsem spokojená, stojím si za tím a je mi líto těch pouhých 52%. ()

mickyreed

Nehledě na to, že děj toho filmu je přepálenej, předvídatelnej a nudnej ... tak v době, kdy diváci zvyšují nároky na realismus, nám Shane Black naservíruje CGI triky jako ze seriálové Hvězdné Brány nebo mockbusterů od Asylum. Tohle si Predátor fakt nezasloužil. ()

ywo666

Neviem ako hodnotit tento film. Na jednej strane su nesplnene ocakavania, slabsi casting, a extremne hlupy dej (akoze fakt hlupy aj na pomery). Na druhej strane je to vtipne, akcne a dostatocne krvave. Ja som sa bavil solidne. Ale od Blacka a znacky predator som proste cakal nieco lepsie. A celkovo to predatora ako rasu skor przni. Rozmyslam ze by som dal 4 hviezdy uz len za tu particku sialenych vojakov ktori dost bavia. Ale asi to necham na silnych troch. Hold ked uz vychdzas z legendy musis sa viac snazit. ()

drake31

Overwhelmingly underwhelming fun mess of a movie. The Predator. To čo sa deje na plátne je čistý chaos. Spracovať všetko dobré a cool, všetko hlúpe a nezmyselné by mi trvalo poriadne dlho a minimálne ďalšiu návštevu kinu - a úprimne, neviem či sa ešte k tomuto filmu chcem niekedy vrátiť. Či je na vine Shane či štúdiou alebo mix oboch sa hádam dozvieme v nadchádzajúcich rokoch, lebo prisahám Bohu, že naprieč filmom bolo asi 100 rôznych myšlienkových prúdov. ()

Timak

Úvod alá Star Wars. Tak trochu jsem nadzvednul obočí, ale fajn. Celá dobrá polovina filmu celkem dobře šlape a místy jsem byl opravdu nadšený. Pak pár nelogických prvků v chování hlavních hrdinů, ale to se dalo ještě kousnout. Pořád slušné a solidní 3 až 4 *. Ale druhá půlka už začíná hodně pokulhávat a poslední půl hodina je vyloženě špatná. A posledních 10 minut dokonce odpad. Takže suma sumárum, slabé 2 * a zklamání z nevyužitého potencialu. ()

hroubek

Zatím největší zklamání roku. Nevěřil jsem zlým jazykům, zahraničním ohlasům a prostě celé té negativní kampani. Ale ono je to pravda. Shane Black se pokouší o jiný přístup, ale z mého pohledu to nefunguje. Chápu proč se zkusili vydat touto cestou, přesto to bylo velmi špatné rozhodnutí. V první řadě nejsem velký fanoušek Predátor, není to moje modla, nicméně, kdybych byl hardcore fanda, tak po tomhle díle bych měl chuť Blackovi rozbít hubu. Ten film drží silou vůle při sobě, ale nedává vůbec smysl. Postavy se chovají nelogicky, Predátor se chová jinak, a ke všemu je tam snad sto WTF momentů, kde jsem se radši smál na celé kino, jelikož se mi místy chtělo brečet, jak moc špatné to bylo. Neříkám, že to nemá pár dobrých momentů, ale jakmile se nad nimi začne trochu uvažovat, tak to bolí. Bohužel filmu nepomáhá ani obsazení, protože herci nejsou špatný, ale scénář je nutí hrát to co hrají a místy na to není vůbec pěkný pohled. Kdybych nebyl střízlivý, tak bych si film asi užil o trochu více, ale i tak by to nic nezměnilo, že to kapitální průšvih. Predátor: Evoluce je obrovské zklamání a já už nechci na něj myslet. ()

Pump

Shane měl vykopnout Dekkera, ale to by mu asi nedovolili a bylo by to ještě lepší. Totální smyslný výtěr z Holyúdského rektu!!! Konečně!!! Takhle nějak by to vypadalo kdyby.... Silná prohlášení a týmy specialistů končících bezradně v hluboké temné prdeli!!! Legendární hláška, která nečeká na odpověď omfg TOP moment. Hudební predátoří téma jako absolutní pocta legendě s Arniem? OMG! Moment kdy jede klasik hudba Predator 1987 a z vrtulníku vyleze slizký chcípáček s propadlým hrudníčkem a zahláškuje "lets go do this" :D :D :D jsem věděl, že jsem v kině správně !!! FML víc takových Shane Blacků. ()

VasaX

Tento Predátor se má k tomu původnímu asi jako Terminátor 2 k jedničce. Víc akce, víc humoru, prosvětlení tísnivé atmosféry. Proč ne. Bohužel se mu ale nepodařilo udělat to tak skvěle, jak v případě toho Terminátora. Když pominu facky typu odkazů na hlášky z původního Predatora (víc očividně to jít už ani snad nemohlo), není to úplně zlé. Je to akční, plné humoru, se slušnou výpravou a se zajímavou premisou. Samotný děj je klasicky plný žánrových klišé do té míry, že se nedá ani uvažovat o tom, že by to mohl být Áčkový titul. Je tam spoustu fajn věcí - Predátoři, ukázková banda "odpadlíku života", par dobrých hlášek a vtipů, několik akčních scén co potěší a jistě by se ještě nějaká drobnost našla. Celé se to samozřejmě musí brát s nadsázkou. Co mě zklamalo, byl humor. Toužil jsem po temné drsné atmosféře, návrat k jedničce, a tohle byl spíš opak. Samotný humor nechci úplně odsuzovat - občas pobaví, občas je na sílu, ale spíš tahle akčně-humorná cesta je to, po čem jsem úplně netoužil. Avengers ukazují, že tohle je cesta k širšímu publiku a všichni to slepě kopírují. Když to vztáhnu ke komiksům, tak pro Marvel snad, ale ne pro DC, a tím spíše ne pro Dark Horse. A zde je to vidět. Já z The Predator nejsem úplně zklamaný, ale to je tím, že jsem fanoušek a nějaký Predator je pořád lepší jak žádný. Ač tohle mi bohužel trošku říká, že dalšího fimového predátora se možná jen tak nedočkám. ()

lykan9

Prakticky po celou dobu jsem si přál, aby Shane Black neseděl za kamerou v režisérské židli, ale aby se opět stal první obětí (v rámci týmu), jako tomu bylo v prvním Predátorovi. Přiznávám, že se mi již několikrát jeho drsňácký a hláškující filmy líbily, ale tady to už bylo moc. Po celou dobu jsem měl pocit, že všichni, co se ve filmu objevili, trpí méněcenností a kompenzují si to hrou, kdo vycedí namachrovanější hlášku. Jo málem bych zapomněl na paní doktorku, která se zvládne do 24 hodin předělat na zkušeného zabijáka. Jak říkám, všeho bylo až příliš moc, a to tak, že se skoro vše změnilo až v trapnost. Škoda. ()

Brain-D

Přímočará s ničím neseroucí "cool" béčkárna, která krásně odsypává a baví. Rozhodně se mi to líbilo více než Predatoři z 2010. ()

Yoda sama

Vypustiť celý koncept toho, že to má byť pokračovanie Prerátora, vymyslieť si vlastnú obludku a Shane Black mohol mať slušné R-kové sci-fi béčko, v ktorom Thomas Jane fuckuje, pretože má touretta. Takto ale nie. ()

Trustme

Ve své podstatě perfektní imitace s charakteristickými rysy osmdesátkových béčkových filmů obsahující většinu ingrediencí pro označení "akční sci-fi videofilm pro sobotní rodinný večer". Strašidelný nepřítel z vesmíru přistane na planetě Zemi, jdou po něm vojáci, kteří chlapácky hláškují dokud nepřijdou o hlavu, hlavní voják (hrdina) ochraňuje svého syna, který je ovšem geniálním dítětem, asistuje jim sličná, hbitá, military vědkyně, vše se odehrává buď v městečku, vědecké základně a nebo v kulisách lesa a musí to být ve tmě. Postupné eliminace všech, obávaný vesmířan je udolán a konec filmu naznačuje další pokračování s ještě lákavější akcí. Shane Black je skvělý scénárista, standardní občasný režisér a nezajímavý zbytečný herec. Universum Predátorů bylo již natolik prorecyklované (vyždímané), že je s podivem jak se stále někdo další snaží tuto postavu začlenit do různých variací. Tato varianta je totiž i komediální a to souvisí i s tím proč přirovnávám tento film k duchu osmdesátkových filmů - tekla tam krev, střílelo se, ale úmrtí postav spíše vyvolávalo divákům úsměv. Bohužel ve filmu s natolik obávanou příšerou jakou je Predator by mělo být napětí, obava o hrdiny, atmosféra a hlavně už konečně natočit film více a kvalitně "Ze života Predatora". Shane Blackův Evoluční Predator je zbytečným dílem, ale s brilantními scénáristickými obraty a několika originálními scénami, což je mezi Predátořími filmy alespoň evoluce. ()

bizz_mjc

Hóóódně očekávaný film, navíc režírovaný Shanem Blackem, který se první kultovky účastnil. Fanoušci AvP nebo Promethea si asi pošmáknou, ale tohle se Blackovi úplně nepovedlo, byť rating byl asi mládeži nepřístupný. Příliš charakterů (návrat k 1. týmovce) odvádí pozornost a nedrží děj úplně pohromadě. Predátoři nebyli špatní, ale teprve až po shlédnutí Evolution jej fanoušci vesmírného lovce docení, protože jim narozdíl od novinky nechyběla atmosféra a nějaké to napětí, tady se víc klasicky hýří vtipem. ()

VanTom

Vzhledem ke jménu (spolu)scénáristy a režiséra selhává 4. Predátor překvapivě nejvíc v pokulhávající zápletce ("budující mytologii", jak dnes nelze jinak) a celkem nezajímavých pošucích coby hlavních hrdinech (navíc malí geniální kluci či poslušní pejsci do tohoto typu filmů prostě nepatří). Akce ve výsledku také nepřekročila práh průměru, tak nějak kolísala oběma směry. Nechci říct, že by nápadité momenty či správně drsné/vtipné hlášky absentovaly, ale doufal jsem ve víc než v nemastnou neslanou sci-fi žánrovku, jelikož původní (nedigitální) mimozemský lovec se svým vybavením či Silvestriho hudební motiv jsou stále supr. Tupý závěrečný cliffhanger se měl vyškrtnout. ()

Sany33

Predátor je kult. Na tom sa zrejme všetci zhodneme. Od prvých predátorov, kde sa blisol nasypaný Arnnie ubehla už nijaká doba a zdá sa mi že všetky filmy, ktoré sa na tento fenomén snažia nadviazať sú nanajvýš priemerným odvarom svojho predchodcu. Tento počin z roku 2018 už je maximálne ťaženie peňazí z overenej značky, ktorou Predátor určite je. Evolúcia je absolútne bez nápadu, bez zvratov a vo filme absentuje zdravé zapojenie mozgu. Na druhej strane sa filmu nedá uprieť akciu a oddiel veteránov je celkom vtipný a na ich vrub ide aspoň nijaké to pozdvihnutie inak veľmi biedneho hodnotenia. Boyn Holbrook je ako dablér Draka Malfoya a či chcete alebo nie takejto postavičke sa tie akčné parádičky jednoducho veriť nedajú aj keď som sa snažil najviac ako sa dalo. 35% ()

Castrator

Jaký je rozdíl mezi pěti řádně nadrženými, dobře rostlými černochy a skvělým akčním filmem? Skvělý akční film si uživatelé ČSFD neužijí. --- Ano, není to tak dobré jako původní film (který film tohle o sobě ale může říct, že jo) a ano, z filmu jsou desátá léta nového tisíciletí značně cítit a osmdesátkového "fýlingu" tu moc není, ale čemu to vadí, když nový Predoš baví a odsejplá o poznání lépe než Predátor dvojka a je od začátku do konce, snad až na čtvrthodinku v první třetině, nabitý zábavnou akcí a pro Blacka typickými a zábavnými dialogy? Jestli nějaký akční film z posledních deseti až patnácti let pobaví stejně jako pecky z osmdesátek a devadesátek, pak je to právě nový Predátor. ()

zigíš

..bez ladu a skladu, myšlenky a nápadu nahláškovaná, braková 80´s komedie s hostujícím monstrem (!) městem chodí Predátor ..a všichni se u toho náramně baví :) ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)