Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

Rocky88

Po zhlédnutí mi na patře zůstala nepříjemná pachuť. Akce je sice slušná, krvavá a často i vynalézavá a tou je film celý prošpikovaný, ale scénář je tak dementní, že jsem byl po konci filmu spíš naštvanej, což by přece jenom neměla být vizitka kvalitního filmu. Jako kdyby nikdo z tvůrců neviděl prvního a druhého Predátora, jak jinak by je mohla napadnout takováhle chujovina? Tým vojáků připomíná oddíl z Jedličkova ústavu, nikoliv zkušené bojovníky. Olivia Munn sice připomíná doktorku, ale ovládání zbraní jí taky nevěřím. Aspoň Holbrook to zachraňuje, i když si na konci s ním užijeme taky pár WTF momentů. Zkrátka jsem si musel furt ťukat na čelo. Alespoň jsem se mohl zasmát odkazům na "You're one ugly motherfucker" a "Get tu da choppa!". Podruhé už to vidět nemusím. PS: ten psí mazlíček a zázračné dítě jsou jak z nějaký marvelovky. ()

joker.george

Na nového Predátora jsem se těšil dost, ale s přibývajícími materiály a ohlasy mé nadšení upadalo, ale pořád jsem věřil Blackovi. Nakonec to však dopadlo hůř, než jsem si chtěl představit. Režisérův rukopis totiž není vůbec poznat. Postavy jsou zaměnitelné a snaha o jejich rozlišení pomocí výstředností se míjí účinkem. Tím pádem selhávají i pokusy vložit do pusy hlášky, takže se o sympatiích k nim nedá bavit. Akce je taktéž mizerná, nestrhla mě v jediném momentě, naopak mě dost zabolela například při střelbě na hřišti. Té situaci se podařilo vytrhnout mě ze sledování. Samotní predátoři měli sice k dispozici vyšší rating, ale respekt si u mě za celou dobu nevydobyli, většinou jim ani nepomohlo rozšíření jejich mytologie. Zbytek příběhu je natolik generický, že mě nepřekvapila ani zlá vládní organizace. A závěr zabil můj zájem o sérii natolik, že přestanu vyhlížet snímek z minulosti, který naznačila dvojka. Přitom pár nápadů tu problesklo (využití predátoří technologie, predátoři/vědci). (Brno, Velký Špalíček) ()

cariada

Tohle pokračování Predátora mě dost bavilo, spousta akce pěkný triky. Bál jsem se když jsem, viděl malého kluka , že to bude sentimentální blábol a doják jak ho zachránit, ale opak byl pravdou. Nic takového se nekoná táta i máma jsou naprosto v pohodě, stejně tak i ten kluk. Je to jedna velká road movie aneb jak zabít návštěvníka z jiný planety. Já se skvěle bavil. ()

Nach

Film, který mi nedával smysl i když jsem u něj nepřemýšlel. K čemu jsou vtipy, akce, kvalitní počítačové efekty, když ve výsledku naprosto nechápete proč postavy jednají jak jednají a proč se rozhodli k tomuto či onomu řešení, když mohli jednat tak či onak a dopadli by daleko lépe. Prostě podprůměr, který velice zamrzí. A to mám Shane Blacka rád. 55% ()

bourec

Kydat hnůj na to nebudu.Kdo zná tvorbu Shane Blacka,musel tušit,že hláškování,a prdel sama ze sebe bude na dennim pořádku i tohodle filmu,ač je to tak slavná značka,jako je Predátor.Jestli si někdo myslel,že tenhle rejža to natočí jinak,tak se hodně spletl.Když už někdo udělal chybu,tak ne Black,ale ten,kdo mu tuhle práci svěřil.Jinak ale na profi úrovni,znovu se spoustou mrtvol.Tenhle díl je hlavně sci-fi,občas by člověk až měl pocit,že je to nějakej Star-trek.O hororovou atmosféru tady zcela jistě nejde.Nebudu tvrdit,že bych nebyl rád,kdyby to natočil někdo jinej,ale přiznám se,že se mi i tohle celkem líbilo.80%. ()

Adaamos21 odpad!

Fuj Blacku, že se nestydíš. Hanba ti...Humorem trapná, akcí naprosto v ničem zapamatovatelná slátanina, připomínající ke konci svým stylem spíš jakousi špatnou "márvelovku". Jednu hvězdu by to sneslo, ale vzhledem k tomu, že šlo o Blacka a s tím spojené jisté nadějné očekávání, tak ani omylem. ()

Lenka.Vilka

Z kina jsem odcházela nadšená a ten pocit zůstat i dnes ráno, kdy jsem se střízlivě rozhodla napsat komentář. Skvělý film, který bych nazvala béčkem, ale ani tak by to nebyla urážka, kdyby v tom nebylo tolik peněz. Akce od začátku do konce, vlastně všude koukatelné prostředí, jak šel děj dál. Jenom mě překvapilo, že film obsahuje věty, kde tři slova z pěti jsou sprostý. Bacha, je tady dítě! Takže jsem se vážně rozesmála, když se předvedl i mladej. Jsem ráda, že to bylo zase trochu jiný a prostě celý epic. Ale jestli čekáte vážnou klasiku, tak ani do kina nechoďte. Nebála jsem, trochu škoda. Ale bylo to akční a vtipné. Jenom jsem nepochopila "komický prvek" v podání Thomase Jana. Toho mohli nechat doma. ()

TomikZlesa odpad!

Neskutečná sračka. Doted ted jsem měl AvP a poslední predátory za špatné filmy, al edobrou zábavu. Po dokoukání tohodle hnusu bych jim dal oskara. Postavy tupé, predátoři tupý, psi tupý, scénář tupý...nulová atmosféra....humus..koukám že Enšpígl asi jako jedinej film vnímal. ()

C0r0ner

Sračka to byla, nic takového popírat nehodlám. Přesto tu je několik 'ale'. Pěkně to uteklo. Krve, usekaných hlav, nohou, rukou a vůbec všeho tam bylo jako v pěti jiných filmech dohromady, k tomu halda sprostých slov a parádní hlášky, takže tomu člověk tu hloupost i odpustí. Z původní atmosféry však nezůstalo vůbec nic (viz Terminátor 3). 70% ()

Martrix

Pro fanoušky Predátora, bude tento výtvor další bratříček k výplachům, jako byli Vetřelci vs. Predátor 2 (2007), nebo neslavní Predátoři (2010). Takže se Predátor odebírá do stejně temného a vlhkého místa, kam poslal Scott další filmy o Vetřelci. Predátor: Evoluce spíš potěší fanoušky Shane Blacka, který spacehuntera použil jen jako divácky atraktivní výzvu pro bandu hláškujících žoldáků. Směs komedie a hororu Predátorovi nesluší a společně s pokusem udělat kolem Predátora nějakou mytologii(honosný název pro vysvětlování blbých nápadů Freda Dekkera a Shane Blacka), jsou hlavní důvody, proč celý film nakonec balancuje na hraně parodie a béčka. Mizerné CGI i střih v kombinaci s nezajímavou akcí, rovná se nuda, nuda, nuda, kterou naštěstí občas rozhání hláškující parta pomatenců. Co ale zamrzí nejvíc, je nulová atmosféra, která zdobila právě třicet let starý originál. Stejně jako u snahy vysvětlovat původ Vetřelce, i tady mi nezbývá než konstatovat, že je to velká chyba. Člověk se zpravidla obává neznámého, tedy asi s výjimkou scénáristů, kteří mají pocit, že diváky mnohem víc vyděsí ještě vetší potvora, než v minulém díle... . Největší výzva pro ty, kteří chtějí na slavné originály navázat naopak spočívá v tom, jak "starého známého" opět zahalit do atmosféry strachu. Shane Black v mých očích propadl na celé čáře a stvořil film, který je jen o chlup lepší než AVP 2 a to už je co říct. Pokud jste Predátora neviděli, hvězdu si přidejte, protože Predátor: Evoluce hodnotím jakožto avizované vzkříšení a pokračování kultovního filmu. SPOILER: PRO PŘEDSTAVU, JAK MOC PITOMÝ TEN SCÉNÁŘ JE. SPOILER!! : Ztroskotá vesmírná loď, predy vyleze a vykuchá vojáka, který se ochomýtal kolem...tak jak to doteď predyové dělali. O x minut později se ale dozvíme, že predy přiletěl na Zemi s dárkem pro lidstvo, který lidstvu pomůže ubránit se dalším predyům a ten dárek sám sebe nazve zabijákem predátorů... . Takových sraček je plný celý film. ()

MovieKings

Bohužel si letos nevybavím žádný film, který byl natočen velkým studiem a který dosahuje kvalit filmů, jež vyprodukovala nezávislá studia, případně ne přímo hollywoodská. V novém Predátorovi mi nevadní komediálně-akční ráz filmu, ale jak píší ostatní, tak "scénaristické" případně "střihačské" řemeslo bylo svěřeno lidem s Aspergerem, případně Tourettem. O problémech snímku už psali povolanější, ale skutečně mě zajímá, jestli při představení finálního produktu všem těm CEO kdesi za velkou louží připadá film jako je nový Predátor OK. Zda jim nevadí, že je to celý blbost a zda jim dochází, že průměrná akce a přijatelný sympaťák v hlavní roli to nezachrání. Jestli ano, tak se v dohledné době opravdu nemáme na co těšit. ()

fugazi odpad!

Hollywood poslední dobou pohřbil už spoustu ikon filmovýho plátna, ale nic z toho nebyl takovej průser, jako novej Predátor. Otřesný herci, strašně špatná akce a celej děj je jeden velkej extrémně trapnej vtip ... 2/10 ()

Juto

Film je úplne dementní. Hlavný postavy sú otravné a je to celé smutné. Moc mi vadili tie strašne vtipy , ktoré nie sú vtipné.Film nemá tu hustú atmosféru ako prvý diel. A ten divoký strih a roztrasená kamera no hrôza. Dávam tomu dve hviezdy len preto, že som fanúšik Predátora. 4/10 ()

PROCESOR

Tak tohle s Predátorem nemá už nic společného. Jenom se to snaží vytřískat prachy na slavném jméně. Osobně si myslím, že těmhle filmům více sluší džungle a nehostinná planeta, jako tomu bylo v Predátoři-2010. Tam máte to napětí a zábavu hned. Jakmile se to přemístí do města, potažmo na super tajnou vládní laboratoř a zamíchá se do toho uvědomělej voják, chytrý dítě, sexy bioložka co hravě střílí a skáče, jako by měla výcvik u vojáků, a parta „hustejch týpků“ s rádoby vtipnými kecy, tak je zaděláno na průser. Ne jinak tomu bylo i v tomto případě. ()

PavelVanekArt odpad!

Fascinuje mě, jak v sedmdesátých/osmdesátých/devadesátých letech dokázali režiséři stvořit perfektně fungující kult a lidi se mohli zbláznit. A teď, ti samí režiséři, svoje kultovní filmy bez mrknutí oka pálí za živa a ani trochu, byť jen malinko, se nestydí. Jak Cameron, tak Scott, tak Black. S respektem, ať jdou všichni doprdele i s jejich kultovníma značkama. Do hoven šel Terminátor, Vetřelec a teď i Predátor. A jestli Vás to baví, tak gratuluju, jste o něco víc retardovanější, než celá ta rádoby vtipná sebranka blbečků s autistickým bastardem v čele. Konec už je vyloženě třešnička na kupě lejna. ODPAD a.k.a 1% za jeden dobrej gag. ()

NiWi

Shane Blacku, co si to udělal. Nejkrvavější Predátor, který se ve druhé polovině rozpadne jako domeček z karet. Akce dobrá, humor jakž takž ale scénář... zlatá dvojka. I přesto že je to Predátor, což pro mě jako pro velkého fandu znamená že to nemůžu pohanit jak by se zasloužilo, je tohle zatraceně nevyužitá příležitost a největší zklamání posledních let. ()

animaxis

Do kinosálu jsem pro jistotu vstupoval s očekáváním toho nejhoršího. Predátoří sérii jsem nikdy nepovažoval za dokonalou, nicméně kdyby tento díl dopadl opravdu špatně asi by mě to mrzelo. A nakonec můžu říct, že jsem to čekal horší. Těšil jsem se na rozšíření loru okolo predátorů a to jsem taky dostal. Film v tomto ohledu dokáže být zajímavý, přestože se mu to v některých případech daří a v jiných zase ne. Akce je tu dost, vlastně tu panuje téměř neustále. Jen tu až na minimum výjimek (vlastně možná jen jednu) není moc dobře budováno napětí, které fungovalo v předchozích dílech. Nové postavy nemají žádnou hloubku, ale na druhou stranu, to není žádné překvapení. Místy dokážou být zábavné, místy jsou jejich hlášky poněkud mimo (a že humoru je tu hodně, možná až příliš a navíc se často nevyvede). Film ve většině scén vypadá vizuálně dobře a jsou tu dokonce velkolepější scény, než na jaké jsme v této sérii zvyklí. CGI tu občas nevypadá nejlépe, ale rozhodně ne až tak špatně a ne tak často, aby vám to zkazilo prožitek z filmu. Celkově se jedná o průměrný predátoří film a o lehce nadprůměrný béčkový sci-fi akčňák. Jen si ještě nemůžu odpustit nedat najevo své rozhorčení z posledních dvou minut. To tam tvůrci nemohli dát třeba... no, vlastně cokoliv jiného? ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)