Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (Cinemart SK)

P.J.2 odpad!

Tvl!! Co to bylo? Co jsem to videl? Doufam ze jen fanoskovsky projekt od kluka ktery se jmenuje shodou okolnosti stejne jako slavny reziser, jinak si tu s*acku nedokazu vysvetlit, vzdyt to postrada JAKOUKOLIV logiku at uz v predatorim univerzu (od kdy se da zneviditelnit bez masky jen s pomoci kovoveho varlete vytazeneho z prdele?) tak v logice filmove (predator nam sem priveze iron man oblecek na zabijeni predatoru, lidi do nej strileji ostosest a nic a pak mu staci par ran do ksichtu? To nepocitam predatori psy po hrebikove lobotomii, Hmmmm...sure, nekdo sjel lajnu pres cely stul ne?) a za ten strih a ty debilni vydlacky postavy jak z texasu bych nekomu urizl koule....diky panove ze jste nam zkurvili znacku... ()

Qeo

Nečekané míle, ale hlavně až neuvěřitelně vtipné překvapení. Tenhle film se nebere úplně vážně a tak to má být. ()

BOURQUE

Shane Black sa rozhodol „vložiť“ do príbehu Predátora „nové“ myšlienky, oživiť oheň a záujem o tento (dnes už kultový) snímok. Po videní filmu môžem povedať, že jeho ambície síce boli trošku prehnané, ale nedopadlo to tak, že za výsledok sa musí hanbiť. Film síce obsahuje klasické kúsky akčných filmov (z hľadiska tých Predátorských), ale za to je tu celkom zaujímavá banda s menom „skupina číslo 2“. „Profíci“ s rôznymi poruchami osobností síce dávajú dostatočné pestré farby pre film, ale daný príbeh už nedokážu dostať na väčší level. („Klasicky“) otvorený záver so zaujímavou zbraňou, ktorá mi trošku pripomína „the Guyver unit“. Uvidíme čo prinesie budúcnosť... Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

MickeyStuma

Od posledního filmového zpracování o druhém nejnebezpečnějším mimozemšťanovi všech dob uběhlo osm let a jakoby si na něj už nikdo z tvůrců nevzpomněl. Opakuje se z něj totiž nemálo motivů, byť krapet pozměněných, což výsledné divácké nadšení spíše více snižuje. A to i ucelený dojem, že je v příběhu vidět snad i inspirace snímku ´Vetřelci´. Proboha, proč? V určitých ohledech a mezích sice byl do něčeho takového vnesen svěží vítr, ale když tomu viditelně chybí osobnost a nátura, všechna námaha zůstává zcela marná. John McTieman v roce 1987 prvním Predátorem nastavil laťku skutečně hodně vysoko, čímž všechny snahy se oné výšky alespoň přiblížit vždy vešla vniveč. Že se dějový vývoj opět ubírá kupředu má své opodstatnění, ale naznačovat možný vznik filmové série určitě nebyl dobrý nápad. Jak je psáno výše, chybí tomu výrazná osobnost a také nějaké přesvědčení, jako tomu bylo u prvního snímku a bez toho to prostě nikdy dál nepůjde. A už vůbec ne, když se do toho bude míchat v současné době tolik vyzdvihovaná politická korektnost a rovnoprávnost. Původně drsný námět je v současné době zpracováván naprosto dětinsky. U komiksů to fungovat může, ale u filmů, jako je tento, rozhodně ne. Snímek je tedy pro novou generaci neznající klasiku snad uspokojující, ale až ji uvidí, rychle změní názor. Původně akční horor se zoufale změnil v téměř dětskou akční estrádu, která svým monstrózním patosem a nepřesvědčivostí bourá vše kolem. To si Predátor nezasloužil. ()

mala_kea

I když je predátor stále stejný badass, jako z dob předchozích, celkově film ztrácí sílu a postrádá nějakou hlubší souvislost. Játrama se tu neštří, akční sekvence jsou koukatelné, jen to obsazení ! Holbrook se blýskl v Narcos, tady jsem však doufal, že mu někdo propálí kulku hlavou. Predátor působí jako variace na starého (dobrého) predátora, seriál the touch a hvězdné války, Nesmslných scén je tu požehnaně, hlášky jsou dobré, ovšem celkově do kontextu nezapadají. Zkrátka, evoluce se neshoduje s mým pohledem na klasiku z let 80. Díky za utrhané končetiny, jinak shit. ()

kkarx

Komedie sice není uvedena v žánru, přesto je to asi jediná věc, která na téhle břečce trochu funguje. Scénář je hrozná spatlanina a akční výplach ve stylu Vémola Genisys. Jestli nesnášíte jako já nekonečná akční klišé, když na jednu osobu míří hned několik lidí a onen člověk všechny vyřídí, pak vězte, že Predátor obsahuje takových scén hned kolem tuctu. Pak samozřejmě nesmí chybět hromada střelby, výbuchů, krve, atd, jenže to je to jen akce bez napětí. To už tam rovnou mohl poskakovat třeba králíček Azurit a vyšlo by to úplně na stejno. Nic ve filmu nedává sebemenší smysl, což člověku dojde už v prvních minutách, když si elitní sniper začne pohrávat s výbavou predátora. Predátorův kanón od teď střílí sám od sebe a jeho výbavu může užívat i malé dítě jiného druhu. Skutečně brilantní. Shane Black si s Predátorem prostě vytřel zadnici a ještě na tom vydělal prachy. ()

Ombak▼Penari

Kdyby to nebyl Predátor, tak by to byla taková průměrná akční scifi. Takhle je to ale bohužel zásadní nepochopení predátoří přitažlivosti. Vzkříšení machistické jiskry prvního dílu se bohužel nekoná a adekvátní náhražka pro nové tisíciletí se také nedostavila. Bohužel i Predátoři byli zajímavější. ()

Vodny

Prdelnátor. Tak by se to mělo jmenovat. Na začátku jsem byl hodně rozčarovaný, na co to vlastně koukám. Čím déle jsem se díval, tím více jsem tomu přicházel na chuť a nakonec musím říct, že to není vůbec špatný. Hlášky s kadencí ta ta ta ta ta a možná ještě rychlejší. Nejsou to takový ty vymazlený hlody nebo snad něco chytrého od Svěráka, ale když tomu přijdete na chuť, tak se přesně do daných situací hodí. Nic vážného, naopak. Efekty se příliš na řadu nedostanou, ale akce je taková přírodňácká a konec docela vyeskaloval. Kluk Einstein byl k sežrání, přesně takhle divnýho chytrolína bych chtěl mít. Překvápko v podobě Key známého z Central Comedy show Key & Peel potěšilo, ráznej, vtipnej magor, tak jak ho znám z těch scének. Tenhle film se určitě setkal se dvěma názory - je to sračka, protože to není vážný jako starej dobrej Predátor a nebo je to docela fajn. Když máte mini rozpočet, tak nic jinýho než prdelku natočit ani nemůžete. Když to kousnete a dostanete se na jejich vlnu, tak je to koukatelný. Jít na to do kina, tak asi budu trošku naštvanej, ale po roce a půl v TV je to příjemný osvěžení. Docela bych chtěl vidět podobný úlety i u jiných zaběhnutých sérií jako např. Vetřelec či Terminátor. ()

helloween93

Je to zvláštní, jako velký fanda světa Vetřelců a Predátorů, který přečetl všechny komiksové omnibusy v cz s těmito postavami, jsem chtěl jít jak na Covenanta, tak i na Predátora. Po přečtení velmi bídných recenzí, jsem nakonec nešel ani na jeden a udělal jsem dobře. V případě Covenantu se nejednalo moc o vetřelce, ale o filozofické sci-fi, kde se v závěru vetřelec přeci jen objevil, ale v případě Predátora šlo o úplný rape celého looku téhle drsné série. Z Predátora se stala Rková komedie plná motherfuckování, která je chvíli predátorským filmem (skvělý úvod) a většinu času parodií na předešlé filmy i na celé universum. Příběh nuda, akce nuda, Shane Black film hodně dosral a úplně přepálil (Predatorkiller wtf?, zneviditelňovací koule, rošáda na predátorské lodi, skok černocha do jedné z turbín vedoucí do motoru predátorské lodi). Hodně otázek nakousnuto a nedořešeno - křížení ras Predátory? Obávám se, že tento film znova neuvidím. 2* ()

GOREGASM

Možná jsme od Shanea Blacka čekali vážnější látku, která více naváže na kultovní první dva filmy. Holt vydal se modernější , ale taky zatraceně zábavnou cestou a myslím, že se mu podařilo neurazit fanoušky jeho původní klasiky a zároveň získal nové, mladší publikum. Blbý je , že pár týdnů po projekci, už si z filmu nic nepamatuju, krom pěkného digitálního goreu a zbytečné přefuckovanosti :-).75% ()

animario

Black zřejmě ani po x letech nerozchodil, že ho v jedničce sundal hned v úvodu a rozhodl se tímhle kouskem Predátorovi revanšovat. Závěr mělo bejt asi jedno velký wow, ale zůstalo spíš u jednoho velkýho WTF. Jediný plus je nápad s novým negroidním überpredátorem, jinak nic. ()

ortoncz

No celkem zklamání, na jednu stranu tady máme v pořádku gore, ale potom spousta nelogických záběrů. Scénář se moc nepovedl. Herci jakž takž zvládají svoje role a ani ten kluk mi tolik nevadil. Bohužel je v tom tolik zbytečných nesmyslů, jako například celá dějové linie s predatoro-psem (WTF). Aspoň původní hudba zůstala. Konec naznačuje pokračování, ale v nejbližších letech spíš ne. 6/10 ()

Eduardo

Je dosť divné keď si práve pri pozeraní nového Predátora človek povie, že to je vlastne najlepšia komédia čo zatiaľ Shane Black natočil. Výborná zábava s uletenými postavami, pasáže s predátorom (aj) vďaka krvavosti fakt stáli za to a nuda nehrozila ani na chvíľu. Dostal som síce úplne niečo iné, ako by som od správneho Predátor filmu očakával, no aj cez tú komediálnosť sme tu vlastne dostali viac predátorského masakrovania ako v prvých dvoch filmoch dokopy, takže koniec koncov spokojnosť. ()

misbos odpad!

Kdyby to bylo něco, co mě moc nezajímá, třeba smrtikulečník, nechám to bejt a nebudu si třepit hubu - ale tohle je osobní. Kde mají tihle dva rádobyPredátoři nějaký nový technický udělátka? Zatím každej, každej film, ve kterým se vyskytovali, včetně obou AVP, dokázal s něčím přijít. Kde je nějaká lovecká taktika? Když ta velká svině doslovně ohlásí lov, probíhá to potom tak, že skočí doprostřed lidí, řve, a střílí harpuny. To je teda nápaditá akce jak cep! Kde jsou nějaký slušný charaktery, který by diváky zajímaly? To má bejt ta banda jakožeděsněvtipnejch DEBILŮ? No dík! Kde je nějakej smysluplnej (aspoň trochu) příběh? Tahle Snydertajpkolážkůlmomentů zaujme tak leda lobotomy se schopností soustředit se nejvejš 10 vteřin. Tenhle patvar je HUMUS, FILCKY, A TETOVANÝ MYŠI!!! Prosím Vás, příště (jó, jestli nějaký příště vůbec bude) míň kokainu. ()

Dogfish

Ano, je to jiný Predátor, ale ne horší. Akce střídá akci a sem tam nechybí ani trocha humoru. Kombinace hodný a zlý Predátor je dobrá v tom, že je prozrazena až na konec. No a v 3D to byla bomba ... ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)