Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (Cinemart SK)

warrenur

Premarneny a zaroven pochovany potencial. Naivne som dufal, ze film bude ponimany vo vaznejsom duchu. Tak, ako sme vnimali atmosferu pri "Schwarzovom" originale. Zial, hlaska strieda hlasku, akcia je zbesila a clovek az neveriaco sleduje, ako filmove postavy konaju (a ze mnohokrat konaju v rozpore same zo sebou). Smiesnych postaviciek je na scene az prilis vela. A taktiez az prilis vela klise a vzorov, ktore ma uz divacky unavuju. (chlapcek s "velmi lahkou formou autizmu", zachranuje pomaly cely svet, coolovy kladas, sypuci hlasky jednu za druhou, ktory to ma nahnute u svojej sexy-ex, naspeedovana emancipovana superzienka, religiozny magor, vysinuty zaporak z blbym uskrnom ...) Aby som to zhrnul, je to premrstene, preplacane, chaoticke, s len obcas sadnucim humorom, s obcas vydarenym vizualom, ked sa predator utrhne z retaze. Ako uz mnohi predo mnou, i ja musim vyjadrit svoje znacne sklamanie nad tym, ake filmarske "vygrce" sa dostanu na platna. Slusnu filmarcinu, co by bola i divacky na urovni tu mame akosi velmi zriedka. Neodporucam, vyhodene peniaze za 3D. ()

Evlin

Žádný nový predátor se nemůže vyrovnat jedničce a Shane Black to podle mě tak nějak věděl. Vzal to svým humorným pojetím a udělal z toho čistý akční film. Naopak oceňuji že to natočil tak jak to natočil a do boje proti predátorovi šli všichni s tím že ví proti čemu stojí, jelikož už je nemožný tam dávat nějaký záhadno, když je to už tak propal téma a každej ví co predátor umí, jak vypadá atd... Není to špatný film, někomu vyhovovat bude někomu ne a jestli si chce divák ten film užít nesmí očekávat, že by se to vůbec mohlo vyrovnat jedničce z roku 87. Tenhle film je totiž docela nepochopený a zároveň mu škodí to, že ho většina srovnává s prvním predátorem a když si tohle odpustíte tak tu máte příjemný Béčkový nadprůměrný film. 7/10 ()

Israha

Očekávání naplněna jen zčásti. Nejslabší sólový Predator film, u kterého je obrovská škoda, že se kvalitě akce a drsné atmosféře nevěnovalo zdaleka tolik pozornosti, jako humoru, hláškování a nadsázce. Není to nuda, přiznaná béčková 80s stylizace s uspěchaným střihem mi osobně vůbec nevadila, v podobě Holbrooka je přítomen až nečekaně silný herecký tahoun a i zbytek obsazení svou pestrostí splňuje nároky na vedlejší postavy docela obstojně (snad kromě zoufale generického Brownova záporáka). Co mi ale vadilo, byl fakt, že o co víc důrazu je kladeno na břitkost verbálních stěrů, vulgární mluvu a všudypřítomnou odlehčenost, o to méně opravdu kulervoucích soubojů, vyhroceného napětí a drsných zabití se dočkáme. Nebýt výborné závěrečné cca dvacetiminutovky (zhruba od příchodu ke ztroskotané predátorské lodi), film by měl problémy se vymanit ze škatulky solidní, ale vlastně dosti obyčejné Rkové akční komedie, ve které je ten Predátor více či méně na vedlejší koleji. Tak na tři a půl hvězdy, ale jsem rád, že se tohle oblíbené vesmírné monstrum po letech zase vrátilo na plátna...nicméně to nadšení má nakonec dost pomíjivý charakter (update 20.10.2018). Od Blacka jsem čekal víc a především jsem taky víc CHTĚL. ()

Eragon93

Nový Predátor nekráčí ve stopách svých předchůdců a to je bohužel velká škoda.. Shane Black má svůj styl a já mu ho neberu, ale k predátorům se zkrátka a dobře nehodí. Atmosféra neohromí, k postavám jsem si nenašel cestu a když natahovaly bačkory, bylo mi to šumafuk (na rozdíl od 1). Vylepšování emzáků beru jako slepou uličku, klidně by stačil klasický predátoří lov tak, jak ho znám z jedničky. Když to prostě a jednoduše shrnu, Evoluce je vlastně krvavá, nahláškovaná komedie/thriller. 3 hvězdy dávám jen a pouze z nostalgie k monstru a některým trefným hláškám..Do kina asi nemá cenu chodit, pokud nejsi skalní fanoušek. ()

fisus

Tenhle film mě při sledování nutil měnit názor takovým stylem,jako bych koukal na Forresta Gumpa a chvílemi to přepínal na Kameňák.Prostě mě bavil a pak zase hodně štval.Pár vtípků se povedlo,čekal jsem to horší,ale žádný zázrak to není. ()

Wardan

V jedné zahraniční recenzi jsem četl, že nový Predátor je jako velkorozpočtový fan-film. Ne že bych s tím úplně nesouhlasil, ale spíš mi tak připadali Antalovi/Rodriguezovi Predátoři. Byť Shane Black na původní film mohutně odkazuje, snaží se vytvořit něco nového a nový Predátor je tak až překvapivě komplikovaný. Bohužel nakonec je i slušně zmatený a jednotlivé složky nejsou zrovna dobře sladěné. Hlavně finále (které prý bylo celé přetočené) má problémy a příliš nevychází z toho co se tam do té doby dělo (ale zas není úplně nelogické, prvky pro něj jsou připravené, leč nepříliš dobré provázané se zbytkem). Skoro všechny postavy jsou definované prakticky jen pomocí „quirks“ (Baxley má Touretteův syndrom, Coyle vtipkuje, Nettles kecá o bibli, Treager žvýká, …). Podobně tomu bylo v jedničce s Hawkinsem, ale s trochou nadsázky bych řekl, že v tohle filmu jsou všichni Hawkins - nepříliš rozvinutý comic relief připravený být odstřelen. Což mě mrzí hlavně u Sterlinga K. Browna, který je i s takovou figurkou vynikající (a ten jeho swagger mu hlavní drsňák Boyd Holbrook může jen tiše závidět). Co mě u tohoto filmu nejvíce zaráží jsou dialogy, které jsou plné těžkopádné expozice. Pro Shana Blacka jsou typické jeho vynalézavé slovní přestřelky, tady se však překvapivě často jen tupě odříkává kdo je kdo a co se děje, například v autobuse kde Williams Quinnovi několik minut předkládá seznam kdo jsou ostatní vojáci a co udělali. Vrcholem ale je, když Treager připoutá Casey k židli a vysvětlí ji úplně všechno, co se do té doby stalo a jak to celé souvisí s globálním oteplováním. Ani shaneblackovské hláškování moc nefunguje (parkrát jsem se zasmál, ale prakticky si na žádnou nevzpomínám). Přesto humor je jedna z věcí, která docela funguje a nechybí fyzický humor (Quinn nechytne Casey) a nečekané vstupy humorných WTF momentů (predátorův trik s rukou v náklaďáku). Možná že by bylo lepší, kdyby do toho tvůrci pořádně šlápli a udělali z toho úplně komedii. Hlavně proto, že napětí ani strachu si divák moc neužije a akce je nenápaditá a někdy i chaotická, především ta závěrečná je opravdu špatná a nejde tam pořádně rozřešit, co se vlastně děje. Naštěstí snímek od začátku nasadí slušné tempo a odsýpá natolik rychle, že se nikdo nemá moc šanci začít nudit. Přestože se za mě jedná o nejhorší film s predátorem, pokud nepočítáme dva AvP, tak ty dvě asi nejsou úplně zasloužené. Tak špatné to zas není a asi bych tomu dal přednost i před některými filmy, kterým jsem dal tři hvězdy. Ale je to Shane Black, tenhle chlap má laťku prostě trochu výš. A může si za to sám. P.S.: Po druhém zhlédnutí doma musím přiznat, že mě ten film začal bavit víc než si pamatuju a akce mi na menší obrazovce nepřipadala tak špatná a musím zvednout na tři. ()

Chundys

Na Predyho jsem se těšil z celého roku 2018 asi nejvíc... Navíc když jsem se dověděl, že bude v eRku, tak se rtuť teploměru zastavila na 45 stupních Celsia a já proležel týden v posteli! Potom ale přišli trailery, takže ze začátku přišly mdloby!!! Pak ale nastoupili na scénu dva necenzurované trailery i s výtečným střihem a hudbou a já se opět těšil do kina :-). Jak se nekontrolovatelně Predy blížil, tak jsem váhal se smát jako Billy Hawkinsovým vtipům o vagíně :-/! Potom přišlo malé rozlousknutí v podobě recenze (nevydržel jsem, musel jsem přečíst, ostatně Spoilery tam žádné nebyli), strach nastoupil! Přišel den D s tím, že už jsem k tomu přistupoval, že to bude blbost! Finální verdikt? První polovina filmu je celkem super a překonala by i dvojku Predátora, jenže finále a úplný závěr to úplně zmršili, ale pořád k tomu přistupuji trochu s nadhledem a dvě hvězdy jsou za portál, vychytávky Predyho, vtip, pár těch efektů a Olivka :-) ()

Gastovski

Ano vím, že se jedná o pitomé akční béčko, ale zároveň si nepamatuji, u kterého filmu z roku 2018 jsem se tak královsky bavil jako tady. Shane Black se vykašlal na nějaké pocty původnímu filmu, dal dohromady seriálové držky, pořádně je nahláškoval a natočil super odlehčenou akční scifi komedii. ()

Snake.Charmer

Je to béčko jako vyšité, ale naštěstí sebeuvědomělé. Je schopné shazovat samo sebe, nebrat se příliš vážně a odkazovat s lehkostí a humorem k předchozím dílům. Chválabohu, že Shane Black postavil film na tom, co mu jde nejlíp - snůška jeho narušených postav hláškuje o sto šest a chemie mezi nimi výborně funguje. Akce, které je také dostatek už je jenom příjemný bonus. Takhle má vypadat správné eRko - spousta krve, prostřelených, probodnutých nebo utržených hlav a 10 fucků za minutu. Možná mírně nadhodnocuji, ale co, bavil jsem se královsky! ()

Tet.Ew

Po pravdě trochu zklamání. Adrien Brody v Predátorech (2010) nasadil laťku asi moc vysoko. Takoví průser to zase není ovšem při srovnání původního predyho s Arnoldem nebo již zmíněné pokračování z roku 2010 fakt težký průměr. Světlé momenty to má a já jako velký fanda predátora jsem to hrdině dokoukal. Snaží se to být moc vtipný ale fakt zbytečně moc. Průměrný béčko. ()

Velemír

Abych řekl pravdu, během sledování jsem se nejednou načapal při myšlence, že se tenhle paskvil za film Shanea Blacka z nějakého absurdního důvodu musí jistě jen vydávat - natolik obtížně se mi totiž doopravdy věří, že by tak osvěžující, kreativní a zábavný mainstreamový tvůrce, za jakého jsem Blacka na základě letité divácké zkušenosti čím dál tím víc pokládal, uplácal něco tak bezduchého, beztvarého, trapně bezradného a nefunkčního v každém aspektu viděného, přičemž opak pro mě u něj býval zvykem... takto jen zcela nevyužitý potenciál i pro něj přece nostalgické látky, nulová atmosféra, stejně jako chemie mezi postavami, tupé, chtěné hlášky bez vtipu i smyslu, příběhové kotrmelce bez mozku, zato klišé tak vrostlá do každé stránky scénáře, že nenacházím jediný důvod k divácké potěše... chci říct, že i původní Predátor je koneckonců "jen" neuvěřitelně jednoduchoučká, přímočará, ale v té vší prostotě náramně bezelstná a gradující jednohubka, která si na mušku nebere nic víc, než jen akčně pobavit a vytěžit přitom šikovně poskládanou skvadru charakterů na atraktivním místě laškující s filmařsky vděčnou potvorou... že by ale Black na tuhle frančízu nestačil, a co hůř - že by dokonce i tu legendární potvoru dokázal za mimořádně slabých 108 minut zbavit veškeré té fantastické aury, tak tohle by mě ani nenapadlo! ()

LordBeeDoO

Jedna hvězda za okopírovanou hudbu z původního Predátora. Jinak mi to přišlo jako dost vyčpělý pokus o parodii, který ale není moc směšný. A to co je myšleno seriozně naopak vypadá úplně mimo a směšně. Tohle nesahá původnímu Predátorovi ani po kotníky. ()

Mania

Úplný obyčejný akční film, nebýt Predátora - který tam byl jen tak mimochodem - tak by tam nebylo vůbec nic navíc. Akční scény jsou trochu nuda, navíc nesympatické obsazení tomu taky nepřidá. A ten chlapec, bože, ten byl hrozný! Už jen kvůli němu jsem musela hvězdičku ubrat. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)