Nemilosrdný boh temnoty Set (Gerard Butler) obsadil egyptský trón. Kedysi mierumilovné a prosperujúce impérium sa teraz jeho vinou zmieta vo vojne a chaose. Setovej krutovláde si trúfa vzdorovať len hŕstka odvážnych povstalcov. Obyčajný zlodejíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný boh Horus (Nikolaj Coster-Waldau) uzavrú prekvapivé spojenectvo. Dych berúci boj proti Setovi a jeho krvilačným poskokom ich zavedi do podsvetia aj na nebesia. Smrteľník aj boh musia prejsť skúškami odvahy a obetavosti. Inak nebudú mať najmenší šancu nakoniec zvíťaziť. (Bontonfilm SK)

Lubyk

Zapomeňte úplně, ale úplně, na vše, co se vám vybaví, když uslyšíte "Bohové Egypta". Scifi ze světa, kde vládnou velicí lidé nad normálními by nebylo zavádějící. Ti větší jsou silnější, rozmarní a zotročují si ty normální. Jo, a umí se proměnit v holuba nebo třeba v krávu. Vizuálně silné, i když do realističnosti to má na dnešní poměry dost daleko. Tvůrci se snaží vměstnat poměrně velké množství frků. Většina vás ale nutí ukončit to, aniž byste se dozvěděli, kdo je vrahem. Když si to tak teď po sobě čtu, tak to na 3 hvězdy nevypadá. Za mě to tak ale je. Z konzumní zábavy je to to lepší, co jsem v poslední době měl tu možnost vidět. A film má takové kvality, že jsem vydržel, takže vím, kdo tím vrahem je. ()

Zacharod

Já jsem se bavil no. Samozřejmě tu nesmíte hledat nějakou přidanou hodnotu, je to tupý jako Babiš, ale pokud si chcete oddechnout u libově obsaženého B filmu tak tu jsou Bohové Egypta právě pro vás ;) ()

aneta105

Popravdě jsem čekala větší hrůzu, ale nakonec se to dalo srovnat s Souboj Titánu a Hněvem Titánů, jen s egyptskými Bohy, a musím se tedy opluvit, a tvrdit z trailleru, že se na to nepůjde dívát, ale mě to i chytlo. 70%. ()

pornohavo

Milá rozprávka pre dospelých, naozaj efektne natočená, ale niečo tomu chýba, bohužiaľ. Ale zase dá sa na to pozerať :) po druhom zhliadnutí pridávam hviezdičku za efekty. ()

zuzanaka

Krasne .farebne oblbujuce fantasy s peknymi ludmi a super lokaciami( ak to samozrejme nebolo klasicke zelene studiove). Nikolaj tradicne fesi takze nebolo to az take sklamanie:)) ()

sun.eagle

Je to velkolepé, barevné a svižné. Ale ze bych na to vzpomínal nikoliv po letech ale po několika hodinach? Už vůbec abych měl potřebu si to byť s kýblem popcornu pustit znova. ()

g_a_b_o

Rezia velmi slaba, ale zaujimave, ze humor u mna fungoval medzi Jamie-m(Horus) a chlapcom. Asi opak The Predator, kde napriek plno postavam som asi ani nezasmial. ()

r6AndrEw

Prepnul jsem z teleshopingu a po cca 8 minutach sledovani sceny s dvouma pisecnyma cervama ala Duna jsem zase prepl z5 a pro uklidneni jsem si koupil kosmodisk, ktery pouzivam jako blokator mentalnich uchylek prysticich z filmu, jako je tento. A ano, hodnotim cely film z 8 minut. Pokladam se za dostatecne erudovaneho divaka, abych odhadl, podle zpusobu stavby sceny, obsazeni, dialogu, ze se jedna o sracku. Uz cas, ktery venuji psani recenze povazuji za plytvani. Doufam, ze si ti nekdo precte a svuj cas usetri. ()

ivttw

Příjemný digiporno :) Když se jde na ten film člověk podívat bez ambic, tak si to může parádně užít :) Efektů bylo snad víc než reálných záběrů, ale v závěru mi to ani nevadilo a navíc ten film snad nemá hluchý místo. Pořád se tam něco děje, takže vlastně ani nemůžete začít nudit. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Co Re dal, zas si vzal.." Pohádku o dvou bratrech a jednom království. Bohové zde mají místo krve zlato. Plus jsou velký a žijí zde společně s lidmi, kterým vládnou. Brenton Thwaites se skoro celý film směje, jak debílek. Nikolaj Coster-Waldau a jeho herectví zde mi vůbec nesedí. Gerard Butler jako padouch mezi egyptskými bohy byl ok. On si ty sandály zase užil. On a přitažlivá Elodie Yung coby bohyně lásky. Jinak Egyptské scenérie jsou zkrášlovány CGI triky. Množství laciných digitálních triků dělá film ve výsledku víc animovaný než hraný. Bohové Egypta se rozhodně nezařadí mezi áčkové fantasy filmy. Je to přepálené, přehnané, nezjímavé a trochu dementní. - 40%. ()

Levice05

Pokud hned na začátku přijmete fakt, že koukáte na fantasy pohádku, která velmi volně zachází s egyptskou mytologií, tak si tuhle CGI barevnou (až oči přecházejí) jízdu užijete stejně, jako si Gerard Butler užíval roli charismatického záporáka. ()

P3rcy

Poměrně primitivní děj vyvažují překvapivě sympatické postavy zahrané (většinou) charismatickými herci a až překvapivě tupou hudbu (ve fantasy si osobně na hudbě velice zakládám) vyvažuje kreativita mytologického světa - jinými slovy, je to stupidní film ale dobře udělaný stupidní film. Takže jo ... proč ne ...? ()

Hayley_Kelly

Tenhle film je... zvláštní. Samozřejmě, máme zde ono "vyvíjení se" drahého Hora ze sebestředného pitomce do obětavého, laskavého vládce a tak, ale... zkrátka tomu něco chybí. Nemluvím jen o konečné znovu obživnutí většiny zabitých postav, to by se snad nějak dalo ovlivnit vší tou magiíl, ale... tahle moderní a lehce utopická verze starého Egypta mi zkrátka k té staré mytologii vůbec nesedí. Ra, který se plaví nad placatou zemí v obrovské zlaté lodičce a metá po obrovské pijavici v mracích blesky lépe než by to uměl Zeus? Král bohů tak hloupý, že se jen tak nechá zabít vlastním bratrem? Jeho syn, který se po první porážce odplazí lízat si rány do papínkovy hrobky? Nebo malý človíček, který si myslí, že změní svět, a pak všechno pokazí jen proto, že zjistí, že měl vlastně celou dobu pravdu? Epizodku se dvěma obrovskými hady a jejich divnými jezdkyněmi považuji za naprosto ztrátu času, stejně jako postavičku stavitele, která vlastně nic moc důležitého neudělá, jen postaví nedobytnou hrobku, do který se dostane i malý kluk. Po vší té kritice tady by si jeden myslel, že hodnocení nemůže být tak vysoké, ale kupodivu... mě tenhle film bavil. Není to největší dílo světové kinematografie, ale podívat se na to dá, člověk se moc nenudí, takže proč ne? Ačkoliv podruhé už se na něj nejspíš dívat nebudu. ()

metfor

Transformers VIII. Zloděj hrdinou - nejchytřejším z lidí. Boha moudrosti bych si spíš představoval jako asiata, když už krále egyptských bohů mohl hrát běloch. "Od této chvíle si .. zasloužíte ne zlatem, ale dobrem, soucitem a štědrostí." Tohle dost smrdí politickou agitkou. By mě zajímalo, kolik dobra, soucitu a štědrosti se snoubilo v onom hrdinovi vůči noname prodavači, když mu kradl super ohoz pro svou milou. ()

ronin zabak odpad!

Blyštivý omyl, který za půl roku budou vysílat na TV Nova mezi Ulicí a tím druhým výkalem někdy mezi 10:00 a 12:00. Vyplnění času mezi seriály. Bollywood by se za to styděl. Patlanina, která nemá ani hlavu ani patu. Tolik hvězd ,co tam nasázeli kolegové amatéři, tak by se měli stydět nebo si vydloubnout oči. To je jako jíst smažák v nóbl restauraci. Ztrata dvou hodin života. ()

mapar

rozkošné tupé a béčkové, pro kohokoliv s trochu lepší znalostí egyptské mytologie místy dost bolestivé, ale velice velice zábavné. Typický film, jehož jediným smyslem je vypálit divákům sítnice co nejfantastičtějšími výjevy. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (viac)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (viac)