Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

chytri

3D bylo velice tmavé, ale to nic nemění na bezva komiksovce. Nikdo nehlědí do prava ani do leva a hurá do sebe. 2,5 hodiny a z toho většina bojových scén, kde si všichni navzájem nakládaj. Ano toto jsem čekal a to jsem dostal. Plná spokojenost. ()

sparrow1

Asi jsem od toho cekal moc a nakonec jsem dost zklamany.Prislo me to jako desna slatanina.A tech 400 utracenych milionu jsem tam tedy nevidel.Ale tri hvezdy si to zaslouzi Batman je tradicne hustej typek a Benovi to docela jde.A zaporak se povedl krasne mu cukalo ve tvari kdyz se zlobil 😃 ()

luziferr

Na film jsem se moc těšil, přestože již z trailerů bylo vědět vše podstatné. Souhlasím, Affleckův batman se mi moc líbil, zejména ve scéně s 20 vojáky kdy zachraňoval Martu, kde to byla akce nápad a celkový dojem za 1. Takových scén bych uvítal i víc. trochu chyběl nějaký původ Alfreda a věcí, když už film začal, jak byl malý ... Wonder woman absolutně zbytečná postava, kdyby se objevila jen na konci, vůbec by se nic nestalo, stejně tak sekvence s aquamanem. Ještě před filmem a v kině jsem dlouho chtěl vzít kelímek s postavičkou Batmana, leč jsem se pak rozhodl pro Supermana (u placení) a udělal jsem dobře. Takový konec jsem nečekal, ale nikde není dáno, že se nedá opět nějak otevřít ... Lex, zahrál výborně, připadal mi jako Joker a zároveň hádankář ... fakt klobouček, Affleck překvapil a Cavill standart. Celkově se dal film o 20 minut zkrátit, nebo o to samé natáhnout. ()

Copysan

Jeden z nejhorších batmanů se utká s jedním z nejhorších supermanů v jednom z nejhorších DC filmů, který je bolestně, ale především naprosto zbytečně dlouhý. Batman se nechová jako batman, nudný děj je protkán absolutně zbytečnými scénami, které děj nikam neposouvají, diváka o ničem neinformují, akční scény jsou nepřehledné a je jich jako šafránu. Namísto toho děj skáče nejen z Batmana na Supermana, ale odskakuje si do afriky (resp. Mexika), redakce Daily planet je něco jako hlavní dějiště, do toho se nám tam motá Wonder woman, Flash, Aquaman a kdo ví kdo všechno ještě, asi je zbytečné se dál rozepisovat, prostě pro DC fanouška povinnost a velké zklamání v jednom, pro normálního diváka naprostá ztráta času. 1 hvězda za Lexe Luthora a 1, slovy JEDNU vydařenou akční scénu, na kterou sem musel čekat otravné 2 hodiny ()

Pritok

No ako by som to zhodnotil. ben affleck sa mi ako batman hodne lubil. bolo tam zopar mind fuckov. SPOJLER: superman letel s kryptonitovym ostepom, ked predtym v blizkosti toho ani nevedel vstat? wtf? a co tie netopiere na zaciatku co maleho waynea vyniesli zo studne? ten sen so supermanovskymi nacistami bol tiez riadny wtf. v strede bolo trochu vaty aby sa to dostalo k finale. inac fight batman vs superman bol pre mna hodne uspokojivy. lex luthor bol povahovo tiez skor joker ako lex luthor. ale tak v zaklade aj napriek tymto nedostatkom ma to celkom bavilo. pre mna tesnych 7.5/10, tj hranicne 4 hviezdicky uvidime ci pri dakom dalsom pozreti to pre mna stupne alebo klesne. ()

Hobzik

No takže, jako první...,Beník NeBeník...,mě se tam prostě nehodil. To stejný Gal Gadot jako WonderWoman..., pro komiksovýho nadšence a člověka co ocení každýho novýho pajduláka dobrý, pro mě jako normálního bělocha nic moc a prostě na mě působila jako kýč. Mimo to se tam první hodinu mluví stylem ,,jak káže náš Pán a spasitel", dokonce mě to už začalo i nudit a asi 4x jsem si zívnul protože to nijak negradovalo a jen pořád hudlalo do jednoho velkého klubka ničeho. Jo a škoda, že se skoro dvě hodiny člověk snaží pochopit, proč se ti dva panáci tak nenávidí, aby se po několika vteřinách začali milovat, protože ani jeden si nejsou jistí zdali ten druhý náhodou neotočí kolty proti papeži. Eisenberg zahrál Lexe Luthora parádně si myslím, magor až s císařskou noblesou,výpravami z dějin a svatého písma a nudlí u nosu byl v pohodě prostě. Dějová linie nebyla strohá a úplně prostá jak jsme u těchto filmů zvyklí a celkem příjemně mě to překvapilo, bohužel se skoro všechny dynamické posuny dějí kecáním a snovými sekvencemi.To se snažil Snyder zachránit výbornou režií kontaktní akcí, to se mu celkem povedlo...,ale občas když jen burácí hromy a nespadne ani jedna kroupa tak je to nuda. A nesmím zapomenou, Hááááááns. Zase mě kolíbal jeho talent vystihnout daný moment filmu. Jeho muzika ve filmech nemá konkurenci! Za mě prostě v pohodě, celkově dobrý, ani nezklamalo,ani nenatchlo. Ale jestli bude dvojku koučovat zase Snyder, a bude si myslet že stačí když budou stačit nakopávaný balóny a trefovat zařízení tak to jdu radši na kebab. ()

bigmatko

pokial to budeme brať ako začiatok DC univerza, ktoré chystá do budúcna veľa daľších filmov, tak potom je batmann vs supermann celkom obstojný predslov. ako samostatný film má však nedostatky, ktoré z neho robia nejakú pseudo drámu so psychologickými výletmi do batmannovej mysle a supermanovej dilemy. pôvod sporu batmanna a supermanna je tiež postavený na veľmi tenkom ľade a tak ako sa rýchlo ten životný konflikt začal tak sa rýchlo aj skončil a stali sa z nich priatelia. ak sa tvorcoviac budu pridrziavať predlohy tak batmann nikdy nebude supermanovi doverovať. škoda že z toho filmu nespravili pekné akčné a temno zábavné predstavenie tak ako si to správny batmann vyžaduje. nabuduúce trocha menej dramatickosti a viac zábavy a akcie. liga spravodlivých má veľký potenciál. 3D bolo rušivé neoplatí sa v bežnom kine. možno ešte v IMAXE ale inak stačí klasika 2D k tomu aby sa fanúšikovia tento film užili aspon už len kvoli tomu že je to Batman a superman. A dokonca sa aj Afleckovi dá veriť že je batmann. ()

Harroc

Ben Affleck jako nejlepší Batman. Celý film je ale spíše trailer pro Justice League a příchod Darkseid. Doufám že v Justice League zapracují na bojových scénách, které byly značně chaotické a nepřehledné. Ale pokud máte rádi komiksy, tak budete spokojeni, i když BvS není žádný masterpiece. ()

zlishaack

Jsem fanda všech DC a MARVEL suprhírou postav, zatím jsem byl zklamán jen párkrát. Ale tohle.. Začátek, první třetina - OK, celkem zajímavý vysvětlování pohnutek, start byl vyloženě skvělý, protože nás háže rovnou do akce. Ale potom... Další dvě třetiny až do konce jsem byl jeden facepalm za druhým. Batman v transformerovým vobleku bez vysvětlení, sen, ve kterém Batman vymlátí dvacet lidí působí dost komicky (lidi padaj ještě před úderem), zbytečný cameo Flashe, Luise je (zřejmě záměrně) ne úplně atraktivní, Wonder Woman když upadne a roztáhne nohy tak jí vykukuje šváb, Batmanovy pohnutky k tomu aby mlátil Supermana hlava nehlava jsou naprosto tupé (jakoby Batman byl totální tupec a prostě ho chtěl jen bít) a může mi někdo říct, proč když na kamion nastřelím štěnici, PROČ JSEM JI VYROBIL S BLIKAJÍCÍ ČERVENOU DIODOU aby si jí každý všiml? Boha jeho. Bum bum třísk, jeb Tě do hlavy "néééé bééé, naše maminky se jmenujou stejně? Kámoši forever!" Zklamání roku, to je jisté už teď. Paskvil. ()

vladi3

Mozny SPOILER: prekvapivo to neboli herci, co sklamali... reziserovi by som nedala uz natocit ani pivo a nie dalsi film.. vsetko to pada na nom... bolo to bezduche a uz pri Man of steel mal dakovat trailer firme, lebo ten bol o tri triedy lepsi ako samotny film... vsetci vieme, aky "dobry" herec je afleck a film bol taky zly, ze mi aflecka bolo luto, ze sa na taku p*covinu nechal ukecat... ale asi scenar este nebol, ked ho ukecavali... a podpisat zmluvu pred scenarom si clovek moze dovolit, ked to toci nolan, ci spielberg ale nie pri snyderovi... a xena?? Wtf??? esteze mali mamky rovnake mena, inak by sme prisli o dalsi zbytocny film... P.S. nemusite cakat do konca titulkov... nic tam nie je... ()

Gluminator

To jako vážně? Takhle zkazit Batmana, jedinej batman dobrej byl od Nolana. Takhle ho zmrvit to jsem ještě neviděl. Naprostá slátanina, kde už nevěděli co a kam přidat, tak dají podobnou zrůdu Hulkovi. Batman co má sílu jak hovado až skoro nadpřirozeně bojuje se supermanem. Laciný a okatý triky. Poseidon v titanicu? To jako fakt? Asi nefetuju stejnej matroš co tvůrci téhle slátaniny. Lépe by vystihl název Badman v Superman: Dawnův Syndrom. Zachvilku to nebude úsvit spravedlnosti, ale rozbřesk a nový měsíc. Aflred Bruce hrozně nenápadně vypadá jako Downey jr. z Ironmana, snaha DC comics o podobu stejně hroznýho Marvelu je vidět na každým rohu, kde Batman trousí z nohavice hovna, protože na konci z toho vznikne naprostá hromada sračka ne Gotham ale Gothoven. Jediný kdo se mi líbil, ne jako role, ale jak hrál byl Jesse Eisenberg, ale celá jeho role byla naprosto katastrofální, tím myslím celou dějovou linii. Hanse Zimmera zde opravdu nepoznávám, nezanechal ve mě ani špetku jeho krásné předchozí tvorby, asi když viděl ten prosranej kus papíru co se nazývá scénář, tak si řekl, že na tu velkou kupu hoven nasere i on. A to jsem si ještě koupil menu s postavičkou Batmana, teď se asi dám na Voodoo a zítra najdou Afflecka s fleckem na xichtě. 10% ()

commit odpad!

Po zdařilém traileru jistě většina ráda shlédne nový přírůstek z komiksového světa. Pokud byste nějakým nedopatřením nestihli prvních 100 minut, nepodléhejte panice, o nic nepřijdete. Ve zbylých 51 minutách uvidíte Batmana těsně před procedurou odsávání tuku. Grafici jistě měli plné ruce práce, aby z vyžraného E - Fleka udělali něco, co se vejde do záběru. Výrazně jim v tomto směru pomáhá formát 16:9. Ale to není ještě to "nejlepší", na to si musíte počkat do obligátních posledních 15 minut, to se pak dějou věci...... Tvůrci neprojevili příliš kreativity a největšího záporáka obšlehli z Hobbita - skřeta z Kundabádu.A když už nevíš kudy kam, použij ženskou, ať to má šťávu ..... příjemnou podívanou! ()

ANATHREIUS

Mě se tohle pojetí prostě líbí. Chtěli jsme batman vs. superman a dostali jsme batman vs. superman. Nemá smysl tady říkat temný rytíř byl lepší apod. Temný rytíř byl čistě o batmanovi a jeho světu, dostal prostor na trilogii, která se velmi vydařila a tím bych to uzavřel. Nyní se nám otevírá jiná scéna, ve které se nemotá jen svět batmana, ale otevírá se svět ligy spravedlivých, respektive svět ve kterém se postaví proti sobě dva titáni. Batman a superman a to se povedlo. Úvod filmu coby konec muže z oceli potěšil a závěr byl celkem (pro toho kdo má rád digi-bordel) pompézní. Cavill uspěl jako superman už v mužovi z oceli (velmi dobrý film) a Affleck nezklamal a celkem mě jako batman potěšil. Třešničkou je pro mě Gadot, která film skvěle doplňuje. Uznávám, že Zimmer měl slabší chvilku, ale je to tím, že jsme u něj zvyklí na práci na 130% a nyní jí odvedl "pouze" na 100%. ()

jansamek

Celkově se mi film (stejně jako všechny filmy o superhrdinech) líbil. Jedna z věcí, která mě dokáže nehorázně na**at je to, že tvůrci dají už do traileru, že se spojí B a S dohromady. Mě osobně tím úplně zkazili konec filmu. Taky mi vadí přehnané scény stylu "honění náklaďáku s kryptoniem", ale tyhle scény jsou i v marvelovkách a hold je musím nějak překousnout. Ale ve finále řeknu, že jsem peníze neutratil zbytečně. ()

TOPmoovie

uplne stupidny scenar, namet... to uz ani 15 rocni nezozeru asi. kamera , efekty klasika ok. asi 4 akcne epizody filmu sa daju pozriet a inak vypnut a nemrhat cas. bozzee tie stupido dialogy, a emocionale prazdne a z prazdnoty nafuknute americke bubliny... ()

raru

Videl som to v kine so synom 3D a nemôžem povedať,že to je zlé.Technicky zvládnuté dobre,ale pôsobí to nejak prekombinovane a zároveň roztrieštene a ako celok to vyvolalo u mňa rozpaky.Chýbal tomu,ako zvyknú hovoriť muzikanti,ten správny smrad.A zostalo to visieť niekde na pol ceste. ()

AmunRa

Po delší době komiksová adaptace, která se bere smrtelně vážně. Snyder se snaží usilovně řešit a sdělovat názory na aktuální problémy. Řeší se xenofobie Batmana proti cizáckému Supermanovi, odpovědnost superhrdinů za vedlejší škody svých akcí i za použití svých sil, terorismus, politika a v neposlední řadě vliv médií na názory lidí. Přes to všechno filozofování nějak nezbývá čas na slušný příběh. Postavy se chovají nelogicky a děj působí vyloženě odfláknutě, jakoby stál na druhé koleji a nikdo si nedal práci mu dát ani základní logiku nebo spád. Závěrečná bitva je šílená změť výbuchů a poletujících trosek s digitálním monstrem, které jako by z oka vypadlo skalnímu obrovi z Morie. Zajímavá postava Wonder Women dostala spíš štěk než roli a představení dalších členů Justice League je dílem dvou minut. Přitom herci se snaží jak mohou: Affleckův stárnoucí Batman je temný a pochmurný, Superman osciluje mezi lidskostí a kryptonskými supersilami a Wonder Women se při boji ohromně baví. A jako perlička je několik vteřin s Jeremy Ironsem. Bohužel jako celek film vůbec nefunguje, protože veškerý děj je pojat jako kulisa pro filozofování. Škoda, ve Watchmen se to Snyderovi povedlo, ale tohle je krok vedle. Doplněk: Tříhodinová Ultimate Edition je úplně jiný film - děj je sice pomalý, ale logický, propracovaný a má atmosféru. Minimálně o jednu hvězdu nahoru. ()

tortuga13

Tenhle film v první řadě trpí nepříliš dokonalým scénařem. První půlka filmu je čistý popis postav tak jak jsme je viděli už mnohokrát a nebylo třeba tento popis znovu ukazovat, v tom to aspoň pochopil film Marťan. Co se týče linie Batmana, ta byla nejvíc nedotažená a i když se Affleck snažil tak z toho vyšel paskvil. Pokud mělo jít o reset serie Batmana, tak se jim to vůbec nepovedlo. Herecké obsazení až na Afflecka bylo totálně mimo. Superman, tam už si scénaristi trochu víc pohráli, i když sami tvrdili, že tohle mělo být regulérní pokračování Muže z oceli, ale příběh byl o proti prvnímu filmu naprostý nedodělek. Celkově film působí jako směs několika různých filmů poskládaných nepříliš dobře do sebe. Co mě nejvíc iritovalo, bylo to, že celý film byl už v traileru ukázan, ve filmu nebylo takřka nic nového. Herecké obsazení, kromě Afflecka u mě totálně propadlo. Jediné plus na tomto filmu jsou maximálně efekty. Takže za mě 2 hvězdy, jedna za hlavní roli Batmana a jedna za CGI. Jinak to byl podle mě hodně nedotažený film. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce