Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

• Česko Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (viac)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Réžia:

Zack Snyder

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (viac)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (viac)

V obave, že činy nadpozemského superhrdinu z Metropolisu ostanú bez kontroly, nastúpi proti nemu impozantný ochranca Gotham City, zatiaľ čo svet váha, akého hrdinu vlastne potrebuje. A kým sú Batman a Superman vo vzájomnej vojne, rýchlo vyvstáva nová hrozba, ktorá ľudstvo stavia do väčšieho nebezpečenstva, než doteraz poznalo. (Continental film)

obivan568

Moc se mi líbí, že DC adaptace nejdou stejnou cestou jako Marvel. Celý příběh působí jako ze skutečného světa, je to hlavně kvůli přítomnosti Batmana (kvůli tomu že nemá super schopnosti a kvůli Nolanovy) a taky třeba kvůli linii s Lois. Proto se mi sem ta příšera na konci vůbec nehodí. Kdo se mi sem ještě nehodí, je Wonder Woman. Gal Gadot mi přijde hrozná a kdyby ve filmu zůstali jen Batman a Superman, bylo by to mnohem lepší. Ale možná je to způsobeno tím, že o celé postavě se nic nedozvíme a tak na mě neměla šanci udělat dojem. Eisenbergův Luthor ze začátku nesnesitelnej, ale čas všechno spraví a postupně se z něj stává záporák jak má bejt. Nejhorší na celým filmu je hudba. Až tady jsem docenil hudbu z předchozího Supermana. Každá scéna, ve který hraje totiž funguje na 100%, za to nový tóny jsou opravdu, ale opravdu hrozný. Hans by měl udělat kyblíkovou výzvu. Film je to ale dobrej, vzhledem k tomu, že trvá tři hodiny působí velkolepě, herci jsou dobří a spoustu scén skvělých. ()

jefff

Film má několik pro a proti. Velké překvapení je Ben Affleck v roli Batmana, který je skvělý. Špatná není ani vizuální stránka filmu, která se vrátila oproti Nolanvým Batmanům ke komiksovější podobě. Horší už je to se scénářem, který není dobrý. Chybí lepší scény - závěrečná bitka je slabá a souboj obou superhrdinů žalostný a nepříliš logický. Eisenberg mi nesedl. Je to dobrý herec, ale tady mu něco d geniality záporáka chybělo. Režii bych z toho tak nevinil, ale šlo to udělat líp. Jo a Batman by měl vyměnit oblek, takhle působil spíš jako Robocop... ()

P1tr

Jedna z nejvíce promarněných příležitostí v historii filmu. Namísto jednoho z nejlepších komiksových snímků se nám dostává nabobtnalého, roztahaného a prázdného zážitku, který vůbec nepochopil, čím by měl být a snaží se o něco nevhodného. Chtěli jsme akční nářez zobrazující konflikt dvou nejznámějších superhrdinů, ale dostalo se nám rádoby hloubavého příběhu zkoumajícího podstatu hrdinství, lidství a reakcí na ně a ačkoliv je obdivuhodné, že se tvůrci pokusili o něco serióznějšího, pravdou je, že jim to vůbec nevyšlo a příběh vyznívá jako by ho psal života neznalý teenager, který se snaží být inteligentní a přemýšlivý na základě informací, které pochytil při sledování telenovel. Film se neskutečně vleče a nudí a bohužel ho nezachraňuje ani akce, které je ve filmu zoufale málo a navíc na ní dojde hrozně pozdě. Pravda, je tu jedna skvělá Batmanovská scéna, ale zbytek už je nevýrazný a neobjevný digitální bordel, který vypadá odpudivě a nemá čím zaujmout. Batman vs Superman je nepopsatelná katasfrofa, kterou si nedovedete představit. To je asi jediný důvod, proč se na film podívat, abyste na vlastní kůži zjistili, jak může vypadat takovýhle propadák a jak je možné, že se to tak moc pokazilo. Jinak ale nemá smysl se na film koukat, neboť se akorát dostanete do depresí. Když jsem vyšel z kina, měl jsem pocit, že zažívám nejhorší den svého dosavadního života. Je to samozřejmě přehnané, ale jen to ukazuje, jak moc mě film zklamal. ()

BMAJTZ

Za mne super, ve všech těch Marvel filmech, které už mi pomalu lezou krkem je tohle příjemná změna. Jasně je to temné až na půdu a sem tam nějaká barva by určitě neuškodila´, ale jinak jednoznačně jeden z těch lepších komiksových zážitků. Jen je trochu škoda, že fim byl jednoznačně hodně prostříhán, protože některé scény nedávají moc smysl. Jednoznačně palec nahoru, není to dokonalý film, ale většinu Marvel produkce to za mne osobně strčí do kapsy. Mimochodem ty teasery na další 3 postavy DC univerza mě docela potěšily, jen z toho Aquamana mám rozporuplné pocity. ()

ZkuKol

Na ty 4hvězdy je to jen tak-tak, ale je. Snyder ma atmosféru, akci i vizuál (i když na konci je to malování náboženských fresek granátem). Affleck je hodně velká trefa a jeho Batman je vyborny posun, Lex a Wonder jsou fajn a Dušín holt lepší nebude. Film se sklada s řady dobrych zápletek, představuje jednu postavu za druhou, chysta půdu pro spoustu filmů a to je největší slabina filmu. Vypráví velmi zkratkovitě, přeskakuje, zjednodušuje a hlavně si pomáhá berlema jak poručík Dan. Příběh osudového kopí je na facku, citace božských bájí a obrazů jsou často až otravné, důvod pro souboj netopýra s Dušínem snad vymejšlel homeless, kterého nachytali pri olizování tácků z cateringu. Takže přeju úspěch a těším se, že Batman i JL už maji napsany kompaktní scénář se kterým si Ben i Zack poradí a my si to na plno užijeme... 70% ()

j.anek odpad!

Jak je někde Kevin Costner, nemůže to dobře dopadnout. Je to hloupé, patetické, trapné, bez humoru (až na repliku "Já vím. Máte pláštík."). Chlapci mají pěkná těla, ale na dvě a půl hodiny s tím nevystačí. Už roky jsem se tak nenudil. Je to dlouhé k nepřežití. Netuším, proč je z Batmana vypatlané hovado. Všechno je to bez motivací (vůbec nemám tuchu, proč se hoši nemaj rádi), velkolepé spektakulární záběry, monumentální hudba - ale do sebe to nezapadá. A to mostrum z Pána prstenů křížené s King Kongem a Golemem? Ubohost, která vznikla jen a jen pro peníze. ()

laky158

Já už nikdy nedám na komentáře a hodnocení dokud to sám neuvidím. Mně se to líbilo nejen kvůli tomu, že jsem prostě fanda tohoto žánru. Mělo to dobrý spád a nádherné audiovizuální zpracování. Příběh vychází z komiksového universa, tak co se s tím dá pořádně udělat. Ta kostra si bude vždy podobná a bez nějakého klišé se to neobejde. Je třeba držet krok s dobou a tím jsou teď "filmové seriály". Snyder se toho zhostil dobře. Pokud se to nelíbí lidem, pro které to není ten správný druh filmu, tak ať na to nechodí. Já taky nechodím na romantické žblepty. Dávám o hvězdu navíc, protože mě to mile překvapilo. Ben mi na Batmana sedí možná víc jak Bale a Wonder Woman rulezzz. ()

Yeosol

Po dnešní projekci jsem došel ke zjištění, že musím být hloupý divák. Na plátna kin konečně dorazil snad nejočekávanější komiksový film všech dob v hrané podobě a ačkoliv nesesbíral bůh ví jak bombastické recenze, nesměl jsem u toho chybět a utvořit si vlastní pohled na věc. Je opravdu BvS tak nemastný neslaný, navíc hloupý jak se uvádí v recenzích? Z mého pohledu absolutně ne. Fanoušek komiksů stoprocentně jsem a velice rád sjedu každý, který mě nějakým způsobem zaujme. Komiksové sešity, ve kterých se objevují desítky různorodých superhrdinů nicméně v malíčku vůbec nemám. Základy však mám. Když dorazil v roce 2013 do kin epický Muž z oceli, byla to pro mě podívaná roku. Když jsem zaslechl, že BvS skutečně vznikne, natočí ho opět můj oblíbenec a velký talent na komiksárny Zack Snyder, navíc v něm doopravdy poprvé v historii kinematografie uvidíme Batmana a Supermana, má radost stoupla rychleji než rtuť na teploměru. Bena Afflecka jakožto Batmana jsem si zpočátku sice moc nedokázal představit jako netopýřího hrdinu, obzvlášť poté, co nám ho tak skvěle zahrál Michael Keaton a Christian Bale - Affleckovi jsem ale držel palce, aby mu to po zpackaném Daredevilovi (2002) vyšlo. A voilá, ono to fakt vyšlo! V jeho podání je Batman správně temný, občas nekompromisní a jde si tvrdě za svým. Poprvé se fandové mohou těšit i na několik různých batmanovský kostýmů a spoustu nových technických vychytávek, kterými si usnadňuje chytání zločinců. Pochvalu musím vystřihnout i jeho pomocníkovi a rádci Alfredovi (Jeremy Irons), který byl sympaťák a příjemně ho Jeremy vystihl. Henry Cavill si podruhé zahrál Supermana a je vlastně úplně stejný jako v Muži z oceli, což je vlastně dobře. Z mého pohledu je to zatím ten nejlepší představitel Supermana vůbec, Christopher Reeve mi promine :-) Ale k ostatním hercům a postavám. Když jsem poprvé zaslechl, že slavnou sexy Wonder Woman bude hrát něžná Gal Gadot z adrenalinové série Rychle a zběsile, nevěřícně jsem kroutil hlavou a nadával jak jen to šlo. Wonder Woman je a vždycky byla luxusní krasotinka s velkým poprsím a byla vlastně takovým splněným snem každého komiksového fanouška. A Gal Gadot? Ta byla v sérii Rychle a zběsile neskutečně vyhublá a bohužel plochá, až to nebylo hezké. Což o to, hezká ona je, ale na postavu Wonder Woman jsem si ji zkrátka vůbec nedokázal představit. Díky bohu, že s prvním charakterovým plakátem na tento komiksový velkofilm můj obrovský strach o Wonder Woman zcela opadl a zmizel. Nejenže nabrala svalovou hmotu a váhu, ale ono ji to slušelo i v kostýmu! Takže díky Gal Gadot za to, jak si ztvárnila Wonder Woman, byla to sexy paráda a po této roli jsem si ji oblíbil. Záporák Lex Luthor (Jesse Eisenberg) byl v supermanových filmech vždy zobrazen jako starší chlápek s vyholenou hlavou. V BvS je z něj mladík, s delšími a neučesanými pačesy. Navíc s roztěkaným a bláznivým chováním jako byl například Joker ( Heath Ledger z Temného rytíře). To, jak Jesse Eisenberg zahrál tohoto padoucha leží někomu v žaludku někomu ne. Jde o to, že to vypadá, jak kdyby Jesse Eisenberg aplikoval Jokerovo roztěkanost na svého Lexe Luthora a mnozí to nyní srovnávají. Můj názor? Podobnost tam chvilkami je a opravdu tu tak trochu vypadá. Je však důležité, že mi to zrovna dvakrát nevadilo a jeho dialogy mě sakra bavili. No dobře, starší mohl být, ale dá se na to nakonec v pohodě zvyknout. Za herecký výkon Jesse Eisenberga palec nahoru a možná bych se nedivil, kdyby bojoval o Oscara. Co jsem však dosud ještě nezmínil, tak akční scény. Těch je ve filmu stejně jako v Muži z oceli více než dost a ikdyž je pravda, že první půlka filmu je dost pomalá a ukecaná, kdo si počká, ten se dočká. Zack Snyder akčním scénám dodává spoustu svého, ať už jsou to unikátní zpomalovačky, nájezdy kamer nebo originalitu a dalo by se říci, že i určitou dravost a hrubost. Batman si to v pěstních soubojích opravdu užívá (Ben Affleck očividně hodně trénoval), kamery ho obletují ze všech možných úhlů a vypadá to perfektně a dospěle! Jakmile dojde na toužebně očekávaný mega souboj Batmana a Supermana, husinu musí mít snad každý komiksový fanda. Jejich bitka je správně epická a do poslední chvíle vlastně netušíte kdo nakonec vyhraje, ikdyž by to Superman měl správně vyhrát na plné čáře, nicméně má Batman jeden hodně silný trumf. Dočkal jsem se i Batmobilu a honičky s ním, který je opravdu parádně navržený, a to stejné platí u Batwingu, jeho letounu. Za design obou dvou, zvedám oba palce nahoru. Slavné supersilné monstrum Doomsday, proti kterému se nakonec naši hrdinové ve finnálním souboji spojí možná trochu vypadá jak Abomination z Neuvěřitelného Hulka (2008), já s ním byl naprosto spokojen a jeho vzhled mě nerušil. Každopádně byl velkým protivníkem pro všechny a neměli to s ním vůbec jednoduché. Trochu té kritiky sklidila i hudba Hanse Zimmera a Junkie XL, která je dle některých okopírovaná z Muže z oceli, nepřináší nic nového a když už ano, není to nic, co by v člověku zůstalo. Tady si dovolím také oponovat, protože hlavní motiv Lexe Luthora či Wonder Woman si pobrukuji ještě doteď a jsou hodně povedené a originální. Obzvlášť u Wonder Woman je tak správně divoká, což dokonale odráží její původ. Pokud dojde na staré známé motivy, je to jen ku prospěchu věci, protože v člověku navodí ony nostalgické vzpomínky na scény z Muže v oceli, což je jen a jen dobře. Vizuální styl celého filmu je přesně takový, jaký byl u jiných filmů Zacka Snydera - úmyslné filmové zrno a temný, avšak sytý barevný vizuál dělá z filmu daleko lidštější a v uvozovkách drsnější komiksovou podívanou než je většina filmů od Marvelu. Ostatně jsem za to moc rád, že DC Comics respektive Zack Snyder dodal svým komiksovým filmům dospělejší a temnější ráz a jeho filmy rozhodně nemůžou být pro každého. Jo jo, je to tak, i přes drobné vytýkání, si film zaslouží plný počet hvězd, protože jde o fantastický komiksový velkofilm se dvěma (ale i několika dalšími) legendárním a nesmírně oblíbenými komiksovými postavami. To, co vlastně studio Marvel nejdříve nastínil v několika sólovkách a pokračovalo týmovkou Avengers, to DC Comics zvládl už ve druhém bijáku a šel na to vlastně úplně obráceně. Byl to sice riskantní tah, ale vyšel a moc se těším na další filmy od DC, či dokonce Zacka Snydera, pokud se upíše nějakému dalšímu komiksovému filmu z tohoto univerza. Tak na co ještě čekáte? Běžte točit Justice League a s tím i další související sólovky jako Wonder WOman, Aquaman a další. () (menej) (viac)

Maynard.

Asi nejvíc mě na tomhle filmu děsí to, že odstartoval další sérii, která bude obsahovat minimálně další 3 filmy. Takže tenhle šmejd jen tak neskončí. Jasný, sem zaujatej Nolanovým Batmanem, kdo by taky nebyl. Ale čekal sem teda mnohem kvalitnější podívanou, páč Man of Steel se mi jako hodně líbil. Tam měl ještě Superman charisma a koule. Tady nemá charisma ani jedna z postav, asi nejvíc mladej Lex, kterej se aspoň praštěnej film snaží rozveselit. Wonder women, tak ta je uplně v pytly, když začne hrát ta její hudba, tak sem se málem začal v kině tlemit. Tenhle film je příšerně nastrojenej a je z něj cejtit obrovská nejistota. Co mi přišlo naprosto směšný, tak vztah Batmana a Supermana, který se od začátku na smrt nenáviděj, ale jakmile vyřkne Supéroman heslo : "Zachraň Martu", tak se z nich stanou bratři ve zbroji. Martoooo, to byl další moment, kdy sem se málem podělal smíchy :o). Jedno je jistý, tyhel komixy se Marvelům narovnaj ani po kotníky (byť se o to vehementně snažej). No, už se nemůžu dočkat na Cpt ameriku a nový X meny, kde si pevně věřím spravým filmovou chuť. Zacku Snydere, těd hovořím přímo k tobě, něco s tím koukej udělat, páč do teď sem si myslel, že si jeden z top rejžů! Dík :o) ()

kenkaku

Jeden z mála filmů kterému ublížily upoutávky. Nakombinovat snové sekvence a realitu (s cílem zblbnout diváka) na mě nezapůsobily. Respektive díky nim jsem si udělal na film negativní dojem už dopředu. Fakt že opět rebootujeme Batmana (navíc tak skvělého od Nolana) mě taky nijak neimponuje... No. O co větší překvapení bylo, když jsme viděl jak Zack Snyder s tématem pracuje. Kdo zná můj komentář k Muži z oceli, přesně ví, z čeho jsem si tam utahoval a jak se zdá, četl to i Zack ;). Teď co film mám za sebou mi v hlavě prakticky nejvíce zůstala paradoxně ta Batmanova "snová sekvence" se "Super-Soldiers" jako gardou vládnoucího Supermana. To by byl film :). Další věc která mě celkem natěšila byly pochvalné komentáře na tu hezkou pipku. Jo... hezká je, ale že bych prohlásil scény kdy má prakticky větší schopnosti než Superman za úchvatné (?!), tak to ani omylem. Nevím kdo to je (krom toho že je oblečená jako Xena a má vytuňnej štít - Jako Kapitán Amerika :D). No prostě nesedlo mi to. Akorát jsem byl (asi) navnaděn na půl tuctu jiných filmů o jiných superhrdinech... takže... že by tohle byla až ta správná "upoutávka" na zcela jiné filmy? ()

sedm.1

Z mé nejočekávanější pecky letošního roku mám bohužel více než rozpačité dojmy, ba dokonce se převažují spíš až k těm negativním pocitům. A moc to bolí, neboť jsem od tohoto snímku čekal opravdu strašně moc, ale výsledek mě vážně nepotěšil a hned na začátku musím konstatovat, že tímto způsobem tedy nemá DC, tedy minimálně u mě, šanci Marvelu nějak důstojně konkurovat. A přitom vše hrálo celému projektu tak do karet. Dva superhrdinové, kteří patří mezi naprosté top filmové postavy, obsazené skvělými a charismatickými herci, dirigovaní snad nejlepším možným režisérem, a přesto všechno to nějak celé nezafungovalo. Každopádně je nutné podotknout, že zfilmované světy Avengers a počínající Ligy spravedlivých budou zřejmě dost odlišné. Zatímco Avengers jsou totiž především oddychovým, velkolepým popcornem, tak DC svět je o dost temnější, dramatičtější a jak jsem již z několika ohlasů slyšel a určitě s tímto názorem souhlasím, je i mnohem „dospělejší“. To by ovšem nebylo až tak na škodu, kdyby to ale nebylo na úkor dynamičnosti, efektnosti a akčnosti filmu. Jinými slovy, Snyder a celé studio vsadilo spíš tedy na kvalitu, než kvantitu a já si vážně nejsem jistý, zda-li je zrovna tohle, v tomto typu filmů, ta nejlepší možná cesta. Nehledě na to, že pak ani navíc ta kvalita není až taková, aby mohl Úsvit spravedlnosti získávat vesměs kladné body alespoň tedy za ní. Další, co mi moc nesedlo, byla neuvěřitelná nasranost obou hrdinů na život. Já tu totiž viděl jen dvě neustále zamračený, mrzutý, nehorázně pesimistický, unavený, životem otrávený postavy, které by se na všechno nejradši hned vybodli a vlastně uvažují stylem, že smrt by pro ně byla vlastně vysvobozením. To mi fakt zrovna k těmto dvě superhrdinům vůbec neladí, té temné, psychologické zátěže na obě postavy je zde zkrátka až moc a udělat z nich až takové nasrané trosky bylo prostě špatně. Když jsem u postav, zmínit musím ještě Jesse Eisenberga v roli Lexe Luthora, neboť to je neskutečný provar, jak herecký výkon, tak samotná postava patří mezi vůbec ty nejhorší komiksové záporáky, nudný, nezajímavý, vlažný, prakticky nulově nebezpečný, to se prostě fakt silně minulo s účinkem. Jak už jsem naznačoval, velmi zklamán jsem byl i z množství akce, soubojů a efektů, kdy oproti ostatním superhrdinským filmům tu toho bylo opravdu mnohem, mnohem méně a navíc když už něco přišlo, o nějaké výraznosti či ojedinělosti asi nelze také hovořit. Ani samotná zápletka není nikterak strhující, napínavá, či jiným způsobem nějak působivě zábava, hodně se tu mluví, hodně se dramatizuje a velkou roli zde měli sehrát i emoce, které na mě jen tak mimochodem, působili ale též velice chladně, až odtažitě. A co se závěru týče, konkrétně postavy Supermana, to si jako udělali tvůrci už ale opravdu prdel, ne? Je mi jako jasný, že to s ním nebude nakonec až tak žhavý, jak to vypadá, ale tady zašli už vážně za hranici mé únosnosti. Abych to už ale tedy nějak shrnul, Úsvit spravedlivých mě zklamal, já nejsem spokojený prakticky ani v jednom ohledu, film nefunguje, nešlape, a tak krom atmosféry a stylovosti zkrátka jako celek selhal a nezapůsobil. Tady je prostě v dalším díle zatraceně co napravovat!!! () (menej) (viac)

herr_carter

A to jsem se na to tak těšil..nebudu tady sáhodlouze vyprávět rozdíly mezi komiksovou tématikou a thrillerovým pojetím, ale prostě pokud člověk náležitě ocení Nolanovu práci, pak zákonitě tohle musí odsoudit na plné čáře, neskutečná hovadina. Aflleck jako Batman dopadl přesně tak jak jsem čekal, tomuhle herci prostě člověk nemůže věřit, že se s někým pere a je nejvíc drsnej, navíc tamní maska netopýřího muže vypadá jak z levné půjčovny kostýmů, kterou štáb sehnal narychlo dva dny před natáčením. Cavill je neherec a místo něj může Supermana hrát jakýkoliv jiný bodybuilder, který je schopný říct dvě souvislé věty za sebou - nehledě na fakt, že postavu Supermana odsuzuji už od jakživa pro jeho dementí pojetí a schopnost splynout s davem, pokud si vezme brýle. Eisenberg zase pečlivě nastudoval Ledgerova Jokera, takže se jedná o věrnou kopii co se týče afektovaného projevu - s tím rozdílem, že druhý jmenovaný byl kvalitní herec. Souhlasím s Verbalem, že se jedná o nepovednou kopii Avengers a až nepříjemně okopírované skoro všechny hlavní postavy. Film který spoléhá hlavně na efekty, ale jakýkoliv pokus o nastolení příběhu, nebo jeho budování, končí prachbídně, tu hvězdu dávám pouze ze soucitu, cílovou věkovou skupinou bohužel rozhodně nejsem a komiksy v knihovně vyrovnané nemám.................moje hodnocení = 2 z 10. ()

3 AM Code

Pár parádních momentů, nicméně - nemůžu si pomoct - jako celek to prostě skřípe. Afflect je rozhodně jeden z kladů filmu, Batman mu sedí. Na Cavila v roli Supese se mi pořád špatně zvyká, možná je to i chyba scénaristů a těch proslovů co mu cpou do pusy. Jesse Eisenberg je dobrý herec, ale jeho variace na facebookového technomilionáře se na postavu Lexe Luthora totálně nehodí. V podstatě máte pocit, že Markovi Zuckerbergovi ruplo v kouli a dal se na dráhu padoucha. Gal Gadot něměla prostor abych mohl vynášet definitivní soudy, ale stejně jako u Afflecka mi na roli docela seděla - doufám, že se Wonder Woman povede, protože na jejím úspěchu bude záležet nejen DC ale kupodivu i Marvelu. Úspěch/neúspěch WW bude mít vliv na to, jestli se obě studia budou dál bát komixáren s hlavní hrdinkou - viz mnohaleté lavírování Marvelu v případě Black Widow. ()

Babous

Hrozné. Takto brutálně nevyužití všech možností, které námět tvůrcům dává... A ačkoliv to zpočátku vypadá nadějně jako politický thriller, nakonec to sklouzne k příšernému CGI béčku plnému příšer a výbuchů. Zklamání. Herecké obsazení super, hudba iritující, celkový vzhled není špatný - pokud si odmyslíme ty příšery, blesky a výbuchy. ()

marrjaana

Jako ono to nebylo až tak špatný, ale kéž by to nebylo ták dlouhýýý0( Vážně ubrat tomu téměř hodinu tak je super film). Navíc nechápu ty kraťasy s Aquamanem, Flashem a Cyborgem, to tam vážně nemusely dávat. ()

Firebug

Viděna prodloužená edice (181 min). Jak já jsem doufal, že se DC po tom průseru zvaném Man Of Steel blýskne nějakou pečlivě vysoustruženou peckou! Ze začátku jsem byl upřímně nadšen a ztvárnění vzniku nevraživosti dvou titulních hrdinů bylo dost dobré (sice přehnaně patetické, ale v rámci komiksáren OK). Postupně se to však rozpadalo před očima do špatně odvyprávěného hloupého kýče s pochybnou motivací všech postav. Vrchol trapnosti bylo představování hrdinů skrze videa (Aquaman! :-)) a vrcholem scenáristického a režisérského sadismu pak (mini-spoiler) smrt Supermana... 2x!!! A pohřeb tohoto nesmrtelného geroje, který se na 1000% objeví asi ještě v 15 podobně blbých filmech trval snad 20 minut. Fuuuuuuuuck! ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce