Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

Morholt

Pecka. V zásadě nemám nic proti craigovskému Bondovi a ta změna mě vlastně docela i baví, ale Vaughnův návrat ke klasice je přeci jenom jiná liga. Je tu vlastně všechno, co dělalo dřívějšího Bonda Bondem od elegantních smrtonošů ve službách Jejího Veličenstva přes všemožné technické vychytávky až po superpadoucha, který je samotným ztělesněním zla. A je tu ještě spousta věcí navíc. Třeba scéna z kostela brala dech a hudební doprovod podbarvující spuštění zločineckého plánu neměl chybu. Totéž se dá říct o castingu. Těžko někoho vypíchnout, ale pokud bych si měl zvolit, byli by to pochopitelně Colin Firth v roli agenta, kterému jakýkoliv Bond nesahá ani po kotníky a Samuel L. Jackson jako jeho šišlavý protihráč. Ale něco do sebe měl i neokoukaný Taron Egerton či Sofia Boutella, Jacksonova beznohá spolupracovnice i ochranka. Tohle byla prostě paráda a doufám, že nezůstane u jednoho dílu. 100% ()

Sawy

Moc nechápu ty oslavné řeči o dravosti a podvratnosti, Kingsman na mě působil spíš jako přespříliš vyhlazený odvar z Kick-Ass, ve kterém se Vaughn a jeho osobitost, smysl pro načasování a mistrné pracování s hutnými tématy překvapivě ztrácí. A dost často vykrádá sám sebe. Protože jakkoliv jsou jednotlivé scény opět luxusně zpracované, nějak mi v té výcvikové sekvenci chyběla naléhavost First Class a Firthovým výchovným lekcím lehkost Cageova řádění v Kick-Ass. Tady jsem Vaughna na okamžik vycítil jen během fantastické řezanice v kostele a její dohře, která jako jediná skutečně funguje jako (nejspíš) zamýšlená demýtizace bondovek, kterou jsem očekával od celého filmu. Jinak celé zesměšňování špionážního žánru probíhá na úrovni nekorektního humoru a šišlajícího záporáka, místo aby se ohýbaly žánrové konvence a s celým vesmírem se zajímavým způsobem pracovalo, což je strašlivá škoda. Film tedy sice plyne velmi hladce, po většinu stopáže baví (i když zdaleka ne tak sofistikovaně, jak bych čekal), ale s výjimkou zmiňovaného kostela za celou dobu nepřijde s ničím překvapivým, inovativním... a vlastně ani skutečně zajímavým. Takže ve výsledku vlastně docela rychlokvaška. 70 % ()

Lucasion

"I'm a Catholic whore, currently enjoying congress out of wedlock with my black Jewish boyfriend who works at a military abortion clinic. So, hail Satan, and have a lovely afternoon, madam." Ne vždy se mi podaří prostě se radovat z filmu. Kingsman ale takový případ je. Matthew Vaughn je profík a točí jenom dobré filmy. Tady stačilo obsadit herce, napsat šílený a vtipný scénář, vymyslet legendární hlášky, najmout někoho ať mu napíše parádní soundtrack, natočit skvěle akci a vlastně má vyhráno. Ovšem, že má vyhráno. Kingsman totiž posunul akční komedie o kus dopředu. Břitký britský humor podpořený neustálým fuckováním situace a skvělou bandou herců. Colin Firth hraje dost možná nejlíp ve svojí kariéře, Jack Davenport je druhý James Bond, Taron Egerton dokazuje, že je další mladý herec, který na to má. Samuel L. Jackson je se svým šišláním neodolatelný, Marka Hamilla bych nepoznal a samozřejmě každý dobrý film potřebuje trošku toho Michaela Cainea. Od začátku do konce jsem se bavil. Stačilo přistoupit na pravidla hry, které vytvořil Matthew už v Kick-ass (2010). Prostě sedět a užít si (krvavou!) šílenou akční podívanou, která je vtipná. Nadsázka samozřejmě nechybí, ani drsné momenty nebo neodolatelné hlášky typu: "Jestli zachráníš svět, můžeš mi to udělat do zadku." Navíc má film skvělý soundtrack a akci, která je parádně zvládnutá. Přehledná a skvěle sestříhaná. No, prostě jsem se stal gentlemanem a Kingsmanem na první pohled. Už se těším na dvojku, kde mě Vaughn jistě nezklame. [UNCUT] (95 %) ()

Handle

Po zhlédnutí jsem chtěl mít v hlavě onen čip a potkat tvůrce filmu... Jeden z těch "děsně cool" filmů, za který mi vlastně bylo až trapně. Jestli je tenhle rádoby strašně hustej nářez, kde chcípaj lidi v kostele, servíruje se večeře z mekáče a princezna to chce dělat do zadku, hodnej 87 %, tak to je teda smutný dost. Neskutečná blbost, která nemá co dělat v červené barvě, natož být v TOP 300. ()

jerry12

95%. Matthew Vaughn je génius a Kingsman je synonymem pro naprostou režijní genialitu. Ryze britský film, který si ze zaoceánského prostředí vypůjčil jen pár špičkových hereckých kapacit v čele se Samuelem Jacksonem, ale ti se velmi snadno dokázali přizpůsobit tomu zcela odlišnému konceptu filmové tvorby. Britský styl je tu cítit z každé scény, ať už je to tím specifickým sarkastickým humorem, kterým se Britové vymykají úplně všemu a jsou dle něj velmi snadno identifikovatelní, nebo tím všeobjímajícím gentlemanstvím, které dýchá nejen z drahých obleků, všudypřítomné šlechetnosti a pozitivního snobismu postav, ale také z hrdého londýnského prostředí. Samozřejmě, ta překombinovanost a absurdnost některých scén a především velmi dlouhého závěrečného rozuzlení přesně odpovídala struktuře podobných špionážních filmů, kde se všechno vždycky stíhá přesně na poslední chvíli; v tomto případě se to ale dá, stejně jako třeba u Johnyho Englishe, odpustit, protože absurdní humor byl svým způsobem evidentním záměrem a i tato chirurgická (a krajně nerealistická) přesnost, kterou jindy obvykle nevítám, tady působí úsměvně a v kontextu parodického žánru i přirozeně. Kingsman je výjimečně precizní a akčně efektivní parodie na Bonda, na Matrix, na Tarantina a další řadu kultovních záležitostí, které tu slouží jako velmi důstojná a plně funkční satira, režijně je navíc velmi progresivně a aktivně pojatý, vybízí k neustálé pozornosti a ani na chvíli nenudí; o hereckých výkonech netřeba mluvit, Colin Firth byl tradičně skvělý a Taron Egerton je britská naděje, jehož přeměnu z podprůměrného puberťáka ve "firthovského" Kingsmana byla radost sledovat. A pokud jde o akční scény, ty jsou tady choreograficky vypiplané k absolutní dokonalosti a ačkoli na akční žánr moc nejsem, vedle scénáře a hereckých výkonů je to v Kingsmanovi ten vůbec nejlepší a nejobdivuhodnější prvek; zatím jsem neviděl film, kde by režisér dokázal udělat z brutální krvavé scény zároveň i perfektní humorný gag, u kterého bych se tak nahlas smál tomu, že lidem třeba vybuchují hlavy různě barevně laděnými výbuchy (taková scéna tu opravdu je a v kombinaci se skvěle zvolenou ironickou hudbou na pozadí je naprosto strhující). A to Američané prostě a jednoduše neumí. Kingsman je nejlepší akční komedií od Man in Black a čistě režijně v mých očích asi i nejlepší film tohoto žánru vůbec. Ještě jednou - Vaughn je génius. EDIT: Po čtvrté projekci mi přijde Kingsman ještě geniálnější, než dřív, a stále víc a víc si všímám toho, že - a říkám to potřetí - Vaughn je opravdu geniální režisér. ()

Kamca_

Colin Firth je jeden z mých oblíbených herců. Radši ho mám ale v romantických rolích než v akčních. Líbila se mi hodně ta klasická britská angličtina. proto všem doporučuju na tento snímek koukat v originále a ne v dabingu. A ještě musím vychválit kvalitní filmovou hudbu. 60% ()

ScarPoul

Dokým budeme mať Matthewa Vaughna tak sa o komiksový film nebojím. On a Miller namiešali ďalšiu streštenosť ako v prípade Kick-ass. Komiks som čítal, páčil sa mi a film ma nesklamal. Neviem čím to je, ale Millerové komiksy sú častokrát lepšie spracované filmovo ako knižne. Tým ich vôbec nepodceňujem. Stále je to kus osobitej literatúry z množstvom odkazov a narážok, ale na tých filmoch, ako keby fungovalo väčšie čaro, než by som si za iných okolností bol ochotný pripustiť. Skvelé vtipy - skvelé scény( zatopená miestnosť, finále, alebo boj v kostole), a sympatický ansábel hercov podávajúcich veľmi elegantné výkony. Firth samozrejme kraľuje, ale taký Strong a Jackson tiež nezaostávajú. Najväčšie prekvapenie je ale Taron Egerton. Väčšinou ma nováčikovia neberú. V takom Spielbergovom filme zapadnú hneď po premiére prachom, ale tento nielenže konkuroval britskej hereckej špičke, zároveň si dal anál so švédskou princeznou. Veľmi príjemné. Či už hudobne, alebo herecky. Vec, ktorá vzdáva hold špionážnym filmom, pritom im sebaparodickou líniou nie je nič dlžný a pritom si ide svojou vlastnou vyšliapanou cestou. Pre mňa skvelý začiatok komiksového roka a film, ktorý rozhodne chcem mať doma. ()

Lacike

Matthew Vaughn je najlepsi reziser sucasnosti a natocil jednu z najlepsich Bondoviek. Znova si dal zalezat na dokonale vysperkovanom scenári, ktory chirurgicky presne zreziroval. Od dokonaleho vedenia hercov k famoznym akcnym scenam, ktore su prehladne, stylove a znova su perfektne zladene s famoznou hudbou. Z hercov spomeniem hlavne Colina Firtha, ktory je neskutocny akcny hrdina. Co by ma nikdy v zivote nenapadlo. Uz sa necudujem, ze Arnie a spol. su za zenitom, ked sa dnes uveritelnym akcnym hrdinom môze stat aj takyto klasicky distingvovany britsky suchar. Dalsim kto prekvapil je Samuel L. Jackson, ktory si zase po dlhsej dobe mohol zahrat nieco odlisne a zaroven strasne vtipne. A nakoniec musim pochvalit Tarona Egertona, ktory ako jediny vo mne vzbudzoval pochybnosti, ale nakoniec to bol sympaticky chalan, ktoremu som nadsene fandil. Len ten zaverecny Kingsmanovsky test ma kusok nasral. Holt zo mna by sa Kingsman nikdy nestal. Takze preco davam len zaprdene 4*? Lebo ma to narozdiel od dokonaleho Kick-Ass alebo takmer dokonaleho X-Men: Prvá trieda tak emocionalne nedostalo. Jednoducho to je bezchybna zanrovka, ale na to, aby to bolo nieco fakt extra alebo nejakym spôsobom novatorske, tomu predsalen nieco chyba. Ale to nevadi. Aj bezchybna zanrovka sa dnes cenni a s vysledkom som velmi spokojny. 8/10. ()

GeusX

James Bond říznutý s Kick Ass. Velmi dobrá špionážně akční parodie s několika skvělými scénami a nápady. Ale nebyl jsem z toho tak odvařenej, že bych to postavil na piedestál jako to nejlepší z filmové zábavy. Asi jsem nebyl na to nejlíp naladěn (většina spoludiváků byla nadšena) a určitě se na to podívám znovu. (kino) edit: Podruhé (dvd cz) se mi to líbilo snad i o trochu víc...a do třetice jsem se znovu bavil a byl spokojen. Čtyři hvězdy si to zaslouží minimálně! 85% (viděl jsem: 3x) ()

maseer2

špičková zábava, v níž Vaughn mistrně kombinuje oldschoolový bondovský námět s originálními akčními scénami, pořádnou porcí humoru a hromadou stylových hlášek.. a já z kina odcházel maximálně spokojen s úsměvem od ucha k ucha.. víc takových čistokrevných nářezů! ()

BoPo

Samuel L. Jackson točí ako na bežiacom páse. Za 5 rokov dá kľudne 30 filmov. Z toho 15 kusov československý divák vôbec nezaregistruje, 8 odignoruje, nabaží sa na tarantinovke, zkonzumuje bez nutričného efektu 5 vedľajších rolí, aby sa dočkal jednej dobre pasujúcej postavy záporáka. Inak tu ide o vážnejšie myslenú paródiu na Bonda s určitým nádychom Austina Powersa, ktorá boduje predovšetkým kvalitným vizuálom a dobrou akciou. Za vypichnutie stojí skvelá scéna v kostole a odôvodnenie pre opätovného zavedenia odvodov na vojnu v ČR (prísľub švédskeho análu). Vysoké hodnotenie mi príde dosť prepálené. Nevážna akčná oddychovka na jedno použitie bez možnosti recyklovania. ()

Tommassi3

"Jestli zachráníš svět, můžeš mi to udělat do zadku.." ;) Zase tomu něco chybělo, viď, Mattie ?! Škoda, že Matthew Vaugn vzdává hold bondovkám tak hlasitě a tentokrát logicky i dost nevkusně, čímž sám sobě strká hlavu do řiti, protože kdyby znal míru, mohla se z Kingsman stát neskutečná pecka.. Tak když už nic jiného, alespoň se znovu skvostný Colin Firth hodně rázně a naprosto seriózně přihlásil o roli pána s povolením zabíjet a dvěma nulami a sedmičkou na konci..;) ()

Gwaihir

Není nad pořádného krejčího, od něhož se prostě nelze dočkat ničeho jiného než skvěle padnoucího obleku, jenž vzdává hold klasickému střihu, který ozvláštňuje neotřelými doplňky, jež zdobeny nadhledem a protkány vtipem tvoří v kombinaci s nápaditou akční složkou skutečně vynikající zábavu. 100 % (Viděno během špiónské noci Filmového víkendu ČSFD 2015) ()

Caszidy

Oxfords, not Brogues! Kingsmani si zaslouží vaši pozornost už jen kvůli naprosto epochální akční sekvenci, v níž největší bijec světové kinematografie Colin Firth (sic!) vymlátí kostel narvaný tradiční americkou kongregací. Tahle scéna by vystačila i kdyby zbytek filmu byl naprostý propadák, jenže on není, právě naopak. Matthew Vaughn zde definitivně potvrdil svou příslušnost k režisérské elitě současnosti. ()

Ouwen

Grandiózní, fantastické, originální, napínavé, nápadité, krvavé, drsné, vtipné... prostý STROP. Pár klišé moc rád odpustím, protože zbytek šlape a nese se celej film v zábavném, uvolněném duchu s mixem pořádně nervy drásajícími akcemi. Jinak té je zde dost, je špičková. Občas mohla být líp natočena, vinu má moc velký zoom u těl, ale jinak je naprosto krvavá, drsná a nekompromisní, podepřena kvalitním odzbrojováním a vtipnými likvidacemi. Tři akční scény: fight ze začátku v baru, scéna na tři střihy v kostele, trvající asi pět minut a závěrečný průchod Egssyho skrz mnoho žoldáků - z těchto nasekaných konin, my byly vypáčeny slzy štěstí! Tréning logický a působí zajímavě, o vtipy není nouze a je zde spousta odkazů, Colin Firth je skvělej, charisma a v akci na svůj věk, působí nadlidsky, Egerton v roli Egssyho, sice benjamínek, ale v obleku byl hustej, má spoustu skvělých hlášek a působí sympaticky. L. Jackson prvotřídní záporák, uhrává to s nadhledem a je aj vychcaný, jeho společnice kočanda a break dance ke konci se povedl - zbytek ovšem prostě super, nikdo mi nevadil. Nemám moc co kritizovat, byla to naprostá jízda s famózní hudbou a nejzábavnějším finálem. :) ()

jh666

Naprosto špičkový akčňák s nepřekonatelně vtipnými scénami, který je skvělou parodií a zároveň poctou starým Bondovkám. Opravdu nevím, co bych filmu vytkl. Bravurně zvládnuté souboje, dokonalá hudba, skvělé herecké obsazení (nigga Jackson) a scény, které mají na to stát se kultovní (kostel a hlavy). Naprosto čistých 100 % ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu