Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

ArsenalEagle

Are u f*cking kidding me? Naprosto dokonalá komedie, nechápu proč jsem se k ní dostal až o víc jak rok později. Famózní jízda dosahující kvalit Deadpoola a Kick-ass ()

JJ.Gibson

Kingsmani jsou skvělou oddychovou akční jízdou, která už tu nějaký ten čas chyběla! Jedná se vlastně o parodii na agenta 007 a jde jí to vítečně! Colin Firth a jeho Killing scéna je absolutně jedinečná, když už máte pocit, že to končí, naopak to přidá ještě plyn. Prostě bomba! A vlastně celý příběh je docela fajn, né nijak zvlášť originální, ale vzatý se spoustou zajímavých nápadů. Hipityhopiťák Samuel L. Jackson je dokonalý šílený záporák. A proč tomuto snímku dávám plný počet hvězdiček, protože po dlouhé době je to film, který mě bavil od začátku do konce! ()

golfoxovox1

Předně => čas vyrazit do kin :-) Troufnu si snímek označit jako jeden z nejnápaditějších v poslední době. Nechci příliš spoilerovat, takže to shrnu stručně a jasně... Režie => Matthew Vaughn má svůj černohumorný a drsný styl, ovšem s patřičnou dávkou nadsázky, je to prostě originální přístup, který by asi u většiny režisérů nefungoval, ale Matthew to má pod kontrolou. Chválím rovněž výběr herců, všichni do svých rolí perfektně sedli, zejména záporák v podání S. L. Jacksona zůstane nezapomenutelný, stejně tak jako jeho přízvuk... Chválím hudbu, a to jak originální soundtrack Henryho Jackmana, tak kompletní hudební dramaturgii filmu, pan režisér má pro hudbu cit a když zní hudba propůjčená, vždycky se do dané scény hodí, obzvláště neuvěřitelná je pak scéna s ohňostrojem... Jediné, co by některým jedincům mohlo vadit, je explicitně podané násilí, film těží spíše z jedné z myšlenek Kódu enigmy, že násilí člověka (diváka) uspokojuje, a tak se ho ve filmu vyskytuje opravdu hodně a je třeba k němu přistupovat s patřičnou dávkou nadsázky. Vtipné, drsné, plné nápadů, doporučuji a jasných 5, film chci určitě vidět znovu :-) ()

erased

Seru na to. Už mám dost toho povinného britského pravítka v zadnici. Tečou mi nervy z ultimátně nesympatického generického ukřivděného hošíka z ulice, co na něj musím furt dohlížet. Nemluvě o tom nudným zachraňování světa. Nebýt kámoše Merlina (i když ho za to jméno tak trochu nenávidím), tak jsem při něm obklopenej samýma jednorozměrnýma hňupama, kteří se svou nezajímavost a plytkost svých k smrti vážně míněných replik a plánů snaží maskovat za zřídkakdy povedené pokusy o parodii a odkazy. Seru na to. Potřebuju se z toho trochu vymlátit, k čemu jinýmu bych ty vražedný hračky měl. Hergot, vražednej trénink! Všechny ty paka můžu zabít na stovky různých způsobů, výborně se u toho bavit a mám odsud jen tak odkráčet?! Pche, vždyť to skoro ani nejsou lidi, jen nějací tupí náboženští fanatici. Seru na to. Free Bird a tak. Konečně. Když jsem zhruba prvních pět vteřin závěrečné pasáže jedné jižanské rokenrolové klasiky uvádějící další proklatě zábavnou akční scénu v jinak otravně nudném filmu věřil tomu, že Colinovi v hlavě opravdu probíhá takový kolotoč, byl jsem chviličku ochotný odpustit Vaughnovi jeho nedomrlé středoproudové pokusy o kontroverzi. Toto klidně mohl být jeden z nejlepších filmových mindfucků, ne jen povedená akce zasazená do hloupoučkého děje - a to platí jak pro danou scénu, tak i pro celý film. ()

numi

Pokud vám craigovské bondovky přijdou moc vážné a dospělé, Kingsman vám polechtá ego dokonale megalomanským padouchem, stylovým agentem i totálně za vlasy přitaženým příběhem. K tomu si připočtěte Vaugnův brutální humor a tarantinovské odkazy a máte za rovnítkem sakra zábavnou dvouhodinovku! Jen škoda, že v závěru došly nápady a dech. ()

kaylin

Hodně jsem se na tenhle film těšil a možná jsem byl trošinku zklamaný, ale to jen proto, že očekávání byla příliš vysoká. Colin Firth na druhou stranu moje očekávání naprosto předčil, protože jeho scéna v kostele je naprosto geniální, ale tak ona vyniká v celém filmu. Příběh má šmrnc, má pořádný drive, je místy pěkně drsný a prostě cool. Jestli takhle má vypadat moderní špionážní film, jsem velmi spokojený. ()

R.A.D.A.R.

To, co se podařilo Vaughnovi před pár lety v oblasti comicsových filmů, to provedl teď s Bondovkami. Jedná se o svéráznou poctu tomuto tradičnímu anglickému žánru. Dojde na humor i trochu toho adrenalinového násilí podpořeného kvalitním naspeedovaným soundtrackem. Další společný znak s K-A je povedený výběr neznámých mladých herců do hlavních rolí, o kterých určitě ještě uslyšíme. Tito sympaťáci jsou ze zadních řad neomylně jištěni elitní britskou hereckou školou. Firthovi tahle role sedí dokonale a Jackson má po Djangovi další pořádný záporácký zářez. Nejlepší moment filmu je nepochybně masakr v kostele, na ten se hned tak nezapomene. Bohužel k absolutnímu hodnocení mi něco podobně jako u K-A chybí. Uvítal bych více prostoru věnovaného tréninku a organizaci samotné než řešení rodinných trablů hrdiny. Také na závěrečné akci by se dalo ještě trochu zapracovat. Nejlepší Vaughnův film tak pro mě stále zůstává Hvězdný prach. Poučení: odměna od královny pro agenta tajné služby za záchranu světa může být motivující :-) ()

Makky

Rozporuplná zbesilá jazda plná nadhľadu a noblesnej vznešenosti. Trefný anglický humor je v kontraste s pubertálnymi hláškami hlavného hrdinu, zvláštne dobre to však drží pokope herecké obsadenie z ríše snov a bombastická akcia. S všadepritomnou brutálnou nekorektnosťou som mal problém, pretože vyzabíjať celý kostol pohoda, ale zabiť psa už je moc. Ťažko sa mi hodnotí, pretože v konečnom dôsledku je to neskutočná sprostosť, no zabavil som sa viac než dobre (niektoré hlášky top). 3/4* ()

gogos

Přímočarý film s tak jednoduchou zápletkou jasně ví co chce. A ví to hlavně Vaughn. Nápadité akční scény, sympatické charaktery, spousta zajímavých vtípků a brutální nekorektnost jsou hlavními body, proč film tak zatraceně dobře funguje. Akční scény jsou skvěle choreograficky provedené, parádně doprovázené hudbou a hlavně slušně brutální. Vtípkama se nešetří. Kingsman je rozhodně zábavný film u kterého jsem měl však po celou dobu pocit, že tomu něco chybí... Ale sám nedokážu říct co... 4* ()

slunicko2

Příjemný odvaz. 1) "James Bond pro teenagery v komediálním podání" (gudaulin) se mi líbí, je přehledný, vtipný, napínavý. Tento "dokonale pubertální film" (opět gudaulin) mě zaujal právě proto, že si na nic nehraje. Jako kluk bych to žral. Dnes dám holt jen tři nedospělé hvězdičky. 2) Výstižný koment: gudaulin**, Marigold****. ()

Rakosnicek77

Jednoznačně nejlepší letošní filmový zážitek! Takový přesně namíchaný mix zábavy, britského humoru a napětí s akcí dohromady, jsem dlouho v žádném podobném filmu neviděl. Myslím, že podobně vyvážený poměr všech těchhle ingrediencí, alespoň pro mne označuje dobře zvládnuté filmařské řemeslo :-) Bavil jsem se a věřím že bude každý, kdo tuhle lahůdku shlédne :-) ()

Kaluž

Nevím jak vy, ale já se bavil. A to přímo královsky. Kdysi jsem k tomu četl Millarovu obrázkovou předlohu, která mi ale nepřišla kdovíjak spektakulární. Byl to spíš takový úsměvný průměr s křečovitým vinutím děje, popkulturními kopanci a pár světlými momenty, kvůli kterým se vám to "veledílo" nevykouřilo z hlavy hned po zaklapnutí závěrečného sešitu. A něco podobného platilo i u Millarova předchozího počinu s názvem Kick-Ass. Matthew Vaughn u obou zmíněných komiksů asistoval při porodu dějové zápletky a v obou případech pak zcela převzal otěže nad filmovým zpracováním. Z filmové adaptace Prdelkopa jsem se tenkrát vyloženě posral v kině a něco podobného jsem letos zažíval znovu během promítání Kingsmana. Tam, kde Millar jen lehce naťukává základní premisy a výplň dějových kontur víceméně nechává na čtenářově fantazii, přičemž ve větší míře sází spíše na parodii, Vaughn přebírá štafetu a rozehrává naprosto grandiózní a zárověň velmi kompaktní podívanou se vším všudy. Nebudu tady vypisovat seznam kulervoucích scén, těch je tam vážně vpysk a nejeden fanda nespoutaných akčních vylomenin při nich bude chrochtat blahem. S lehkou nadsázkou zde však funguje i ta "vážná" část lemující příběhové pozadí co se tajné agentury a jejího poslání týče. Colin Firth je elegán a ultimátní bijec, který by Daniela Craiga zmastil pouhým mrknutím oka, to je bez debat. Mark Strong v roli "Q" aka Merlina je vyloženě rozkošný a i ten klučina v ústřední roli má něco do sebe. Taron Egerton má zkrátka to floutkovské hajzlovství v krvi. Superkarikatura záporáka s vadou řeči v podání Samuela L. Jacksona je pak kapitolou sama pro sebe a vsadím ruku do ohně, že pokud si někdo na place před kamerou své scény užíval nejvíce, tak je to právě on. Scénář si nebere servítky s ničím a to se cení především. Dočkáte se napětí, humoru i řádné porce WTF hovadin. Kingsman je vyvážený mix čistokrevné zábavy, v němž nechybí koňská dávka neokoukané akce, špetka explicitního násilí a sem tam i lehký závan serióznějšího tónu, který se ale naštěstí nikdy nebere úplně vážně. A proto se celé tohle divadlo posouvá o stupínek výše nad všechny ty ultrarealistické špionážní spektákly současnosti. Takže nezapomeňte, že manners maketh man. A valte do kina! ()

Mikita

Ještě teď jsem v šoku, jak kříženec Jamese Bonda a moderní krvavé akce může fungovat jako celek, a přitom neztratit brilantní humor. Vůbec jsem nečekala podobný film. Drsné a přitom britsky vtipné. ()

Maq

Parodie parodie? Či snad parodie parodie parodie? --- Můj oblíbený gudaulin si povzdechl, že tohle je zřejmě budoucnost filmového průmyslu. Souhlasím, je to totiž film pro mládež. A přestože máme stále méně dětí, jejich kupní síla roste, a nadto stále vyšší procento dospělých celoživotně setrvává na mentální úrovni patnáctiletých. --- Paralelu jasně vidíme v konzumaci hudby: většina populace celoživotně vystačí s pop-music, tedy hudební kulturou na úrovni doby kamenné. Skutečná hudba je záležitostí excentrické menšiny. --- Povzdechnu si slovy hrdiny filmu God Bless America: "Nač máme civilizaci, když nechceme být civilizovaní?" ()

Céčko

Nějak nechápu tu zábavnost, co tu všichni zmiňují. Vtip jsem tam nezaznamenal snad žádný. Když to porovnám se Špiónem, je to o třídu horší ve všech ohledech, kromě akčních scén. 50% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu