Cody Banks je typický teenager. Miluje skateboard, nesnáší matematiku a moc neví, jak se bavit s dívkami. Má ale velké tajemství. Je součástí výcvikového programu CIA a před sebou má misi, která může zachránit celý svět! Frankie Muniz a Hilary Duff ve "vtipném akčním dobrodružství" o mladém agentovi CIA, který na své misi zachraňuje svět, likviduje zloduchy a získává krásnou dívku! "Moderní vynálezy, vzrušující speciální efekty" a nejlepší filmová honička na skateboardech, jakou jste ještě neviděli - Agent Cody Banks zaručeně "napínavou akcí pobaví celou rodinu"! (oficiálny text distribútora)

herech

Zase tak trapné jak sem čekal to nebylo. Celkem dobře zde byly přejaty prvky z bondovek. Chlapec naštěstí nepředváděl žádné fantastické věci, ale jen to co bylo v rámci jeho možností a schopností. Nějak citelně jsem se taky nenudil. Ale jinak bych se na to podruhé asi nedíval. Spíše bych tento film prezentoval jako jednorázovou oddychovou, chvílemi akční záležitost. Menší děti to ale určitě zaujme více. ()

Ainy

Byla jsem překvapená, že mi tato akční pohádka nepřišla vůbec stupidní. U mě se totiž většinou při náhodném vztřebání takovýchto pořadů objevují alergické projevy kopřivky spojené s nauzeou. Pokud se ve filmu objeví dítě, které je chytřejší než vědecké konsorcium a je předurčeno spasit svět, tak to většinou opravdu nedávám. Agenta Codyho jsem ale nechala běžet (příjemně a rychle mi u toho uběhla doba, kdy jsem vytvořila narozeninový dort) a celkem jsem se bavila. Nic nebylo přeplácené, předojemné, násilně přechytračelé nebo hustovtipné. No ale ten, kdo psal nahoře popis žánru, tak ho musel zjevně napsat pod vlivem, jelikož si nedokážu vysvětlit co přesně myslel tím kriminálním thrillerem. Každopádně je to rodinná, akčně dobrodružná komedie, která vyloženě nijak zvlášť neoslní, ale opravdu ani neurazí, pouze příjemně překvapí. ()

Smileface

Neuvěřitelně naivní záležitost. Cody Banks rádoby mladý James Bond se po celou dobu tváří jako dement z pomocné školy. Hilary Duff sice hraje i vypadá hezky ovšem na Codyho je příliž stará a dělá z něj rozpolcenou osobnost na rozhranní kluk/muž. Ze začáku film ubíhal svižně, ovšem konec byl tak stupidní, že nesnese srovnání nejen s Jamesem Bondem ale asi se Spy Kids. ()

Han22

Dobrá zábava. Cody Banks je sice superagent, ale pořád je mu 15 a daleko nejtěžší úkol je pro něj sbalit krásnou (no ehm... ) holku. Musí však zvládnout nejen to, ale také zachránit jejího otce a "vyřešit" jednoho klasického bondovského záporáka a jeho ďábelský plán. Stejně jako Stormbreaker to odkazuje porůznu na Bondovky (nechybí tu různé vynálezy, hitech vybavení, superzáporák a jeho drsný poskok, krásně stylová základna zloduchů v nitru hory, honička na lyžích). Akce je míň ale finále vše napravuje, humor je fajn (komando dělající úklid prostě nemá chybu, něco takovýho bych potřeboval :-D ), hrdina je sympaťák. Hilary Duff bych sice z fleku vyměnil, opravdu nechápu co na ni kdo vidí, ale to je jen subjektivní výtka. Jinak v pohodě zábava. ()

Dever

Soundtrack John Powell: 1. Fortune and Fame - The K.G.B. [3:26] ,2. My Way - Butch Walker [3:21] ,3. Uptown Girl - New World Idols [2:41] ,4. I Spy - Papa Dee [3:21] ,5. Seven Days in the Sun - Askil Holm [2:51] ,6. I'm a Player - The K.G.B. [4:02] ,7. Teaching Myself to Dream - Katy Rose [3:13] ,8. Sucka MC's - Grand Skeem [2:26] ,9. Ain't No Fakin' the Funk - The K.G.B. [3:33] ,10. What's Real - Janyelle [3:37] ,11. Super Bad Ghetto Spy - Infinite Mass [3:52] ,12. Life is Good - Junk [3:19] ,13. Chasing Cody/The CIA - John Powell [3:02] ,14. Cody the Spy/Girl School - John Powell [2:51], ()

• Agenti z dodávky používají sluchátka Sennheiser. (mauro)