Stormbreaker

• USA Stormbreaker (viac)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiálny text distribútora)

JohnCZ

Být mi 12, chrochtám blahem. Nenáročná, ale velice naivní akční jednohubka, která mě mile překvapila velmi silným obsazením. Je libo Bill Nighy, Evan McGregor, Damian Lewis, Robbie Coltrane nebo Andy Serkis? Příběh je velice jednoduchý, efekty docela vymakané, herecký výkon Pettyfera ucházející. Nemůžu se ale vyhnout pocitu, že tohle měl být pilot k jakémusi béčkovému seriálu. Pro cílovou skupinu takřka perfektní snímek, pro ostatní pouze průměrná, ale docela zábavná jednohubka. ()

Dever

Soundtrack Alan Parker: 1. Blame - Transluzent [4:18] ,2. Uncle Ian [1:35] ,3. On the Road - Rooster [3:41] ,4. When the Doorbell Rings [1:56] ,5. Bicycle Chase [2:50] ,6. Chinese Burn - Curve [7:25] ,7. Breakers Yard Fight [1:19] ,8. Over London [1:54] ,9. Into the Lion's Den [6:44] ,10. Alright Alright (Here's My Fist Where's the Fight) - Sahara Hotnights [2:08] ,11. Kill Him [4:34] ,12. Get Me out of Here [4:49] ,13. Science Museum [4:30] ,14. Hey Kid - Matt Willis [3:38] ,15. At Sayle Tower [3:16] ,16. You Don't Belong to My World [2:06] ,17. Good to Be Here - Rooster [3:40] ,18. Be My Savior - Colin MacIntyre [4:08], ()

Han22

Docela zábavná teenagerovská bondovka. Hlavní hrdina je obyčejný kluk, který musí zastavit zákeřného milionáře, který se z patetických důvodů chce pomstít celé Británii pomocí nejnovějších počítačů Stormbreaker. Bondovský plán tu je, nechybí skvělý záporák v podání Mickeyho Rourka, který si to užívá, stejně jako další skvělí britští herci ve vedlejší rolích. Přes teenagerovské zaměření jsou tu výborné akce, nechybí Bondovské vynálezy i jedna suprová potvora. To vše za doprovodu fajn muziky. Resumé: V pohodě koukatelný filmík, který je tak na pomezí komedie a vážně míněné akce. ()

MoiJe

Noo, poobede zhliadnut Stormbreaka a vecer v TV xXx mi vyslo skvele. Oboje su asi o tom istom, len Vin je starsi a skaredsi, a ma uveritelnejsich zaporakov a drsnejsie hlasky:-D No a trosku nabusenejsiu akciu a tak vobec. Ok, uz sa zamotavam. Chcem len povedat, ze Stormbreaker nie je nic extra, ale ujde...;-) ()

B!shop

Film jsem si pustil s tim, ze chci nejakou jednoduchou akcni zabavicku a to tenhle film splnil perfektne. Pribeh moc komplikovanej neni, postavy nic extra nehrajou, ale herecka sestava je dost dobra, Rourke, Nighy a McGregor jsou proste v pohode. A Pettyfer je taky docela slusnej, nemam rad film, kde je hlavni hrdina maly dite, ale tady to je trochu jinak. Jednak neni zas tak malej a navic to neni naky ufnukany premoudrely dite, takze je celkem sympatickej. Jinak hudba je spravne drsna, efekty v pohode a akce prakticky bez chyby, takze hezky 4* ()

• Jelikož Alex Rider šplhá po horách, potápí se či dělá množství jiných extrémních sportů, je to jedna z nejzatěžovanějších postav, jaké kdy ztvárnil dětský herec. (imro)
  • Školské scény sa natáčali v dievčenskej škole The Grey Coat Hospital v Londýne. (Niles)
  • Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (viac)