Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

VojinRyan

Čakal som veru viac. Už z trailerov to vyzeralo ako vtipná zábava opäť of McFarlanea. ( po úspechu Teda som mal očakávania ). Lenže nestalo sa tak. Skôr mi to prišlo ako nudné, ničím tak výnimočné, že by ste si to zapamätali. Problém bol aj v tom, že on sa vtipy snažil rozprávať viacmenej len dialógmi a vtipných scén bolo málo. A tie čo boli, mi prišli až moc silené až trápne. Takto to dopadne, keď sa jeden človek snaží robiť viacero postov a potom ani jeden neurobí poriadne. ( McFarlane bol herec HU, režisér, scenárista, producent a asi aj varič kávy. ). A to nevravím, že koľko známych hercov sa mu podarilo do toho obsadiť. Keď čítali scenár prvý krát, asi mali pocit, že to bude lepšie, inak si tam neviem predstaviť ich obsadenie. Mohlo to byť oveľa lepšie, ako to nakoniec aj bolo. Priemerný "zábavný" film, kde sa jedno konkrétne slovo opakuje 375x. A to už začalo aj otravovať počas filmu. 55% - 3*. ()

maddy

Milion Ways to Die during this Movie aneb Cesta do pekla je dláždená zlými vtipmi. Regulárne sklamanie na plnej čiare. Od MacFarlana som po výbornom Tedovi čakal rovnako uletenú, vulgárnu komédiu a ... no ono to poriadne uletené a vulgárne aj skutočne je, bohužiaľ tento krát po väčšinu času nie tým správnym spôsobom. Výsledkom je tak neuveriteľne rozporuplná komédia, kde na jeden vynikajúci vtip pripadá štyridsať trápnych. MacFarlane tu na mňa vyslovene pôsobí ako začiatočník, ktorý nevie čo chce vlastne točiť. Občas je Millions Ways to Die in the West totiž celkom trefnou paródiou na westerny a triezvou komédiu, v ktorej všetko funguje ako má, aby v doslovne sekunde mohla padnúť do spleti neúnosnej trápnosti za hranicou vkusu (napr. scény s ovčími penismi alebo záverečný vidlácky fantasy trip). Skutočne si neviem vysvetliť ten neustály príval fekálneho humoru (napr. sranie do klobúkov) alebo neustále opakovaného sexistického humoru (scény s miestnou štetkou a sexom až po svadbe, ktoré sa opakujú minimálne pätnásťkrát až strácajú akýkoľvek humor a už len otravujú). A to podotýkam, že skutočne nemám vôbec nič proti vulgárnemu humoru, ale tu to je priveľmi cez čiaru. Síce je to nekorektné, drzé a celkom odvážne, ale nie tým správnym smerom. MacFarlanovi tu chýba čokoľvek čo by ho brzdilo a tak nahádzal na filmu doslovne všetko čo ho v danom momente napadlo a množstvo scén tak vyznieva akoby sa točili bez akejkoľvek prípravy a hodili skôr do bonusov na DVD ako finálneho zostrihu. S tým súvisí aj prehnaná dvojhodinová stopáž, kde poslednú polhodinu už film neskutočne otravuje. Občas to je síce nápadité, často aj nahláškované, ale režijne tak nezvládnuté, že nech sa snažím ako snažím, smerom hore zaokrúhliť nemôžem. Na rozdiel od Teda ma toto bavilo len vo veľmi málo momentoch. V tomto prípade skutočne stačí vidieť trailer, kde sú doslovne všetky tie vtipnejšie scény (vo filme je asi len jeden navyše), zvyšok je občas až zúfalý pokus o humor za každých okolností. Škoda, pretože vynikajúce obsadenie to celé hravo utiahne – či už uvoľnená Charlize Theron, trefne zvolený Liam Neeson v úlohe záporaka alebo neuveriteľné množstvo cameo rolí. Avšak málo z nich sa do podobne zameranej komédie hodí. Nabudúce by bolo lepšie zvážiť čo chcem vlastne točiť a dať tomu jasný koncept, nie len bez ľadu a skladu nahádzať do filmu všetko čo ma napadne. Ale vlastne som to chcel napísať po "indiánsky": mila kunis, mila kunis! CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

wikked

Pár slušných fórů, pár ucházejících a až příliš ohraná romantická záplatka bez nápadu s tradičně nevtipným humorem založeným na prdech/hovnech/ptácích/koulích a tak podobně. Příjemné herecké obsazení to trochu zachraňuje, ale dvouhodinová stopáž je úplně zbytečná a výsledek pro mě někde mezi 2* a 3*. ()

pools

Nevím co jsem to viděl, ale určitě ne dobrý film. Jediné s čím se to da srovnat je asi Scary Movie... Tohle bylo tedy více Scary než Movie. ()

MartinezZ odpad!

Zbožňuju a doslova uchcávám z amerických komedií, jž jsou namísto humoru a vtipu prosáklé a přes okraj naplněné sexismem a fekáliemi. Jaktože do toho všechna ta známá jména šla? Fakt jen pro prachy? I ty, Charlize? Grc! ()

Rosana

Film by měl asi desetinásobnou hodnotu, kdyby si hlavní roli nechtěl zahrát egoistický a naprosto nesympatický pan režisér. Každopádně fórky byly originální (až na fekální humor) a docela sranda. Bohaté obsazení různými herci, které známe ze seriálů a jiných filmů si přenesly svůj charakter. Možná film vykradl mnoho dalších, ale fungovalo to. ()

javak810i

Prvně jsem se s novým počinem Setha MacFarlaneho seznámil skrze trailer, který se mi líbil a vzbudil ve mě zájem tenhle film vidět. O to větší má radost byla, když jsem zjistil, že na něj budu moci podívat v rámci další čsfd projekce. Jenže po otevření profilu na mě vykouklo průměrných 65 modrých procent. "Tak to vypadá, že to bude další trapná přízemní americká komedie", pomyslel jsem si. Ale pravdu jsem měl jen částečně. Ano, je to americká komedie a ano, některý použitý humor je skutečně přízemní a hodný žáka prvního stupně základní školy. Hovna, prdy, průjem, chcanky to vše v trošku over the top podání a s řádně přibarvenými zvukovými efekty. Ovšem najdou se zde i vtipné gagy, narážky na různá (nejen) filmová klišé a hlavně spoustu ironie a sarkazmu. V mnohém mi "A Million Ways to Die in the West" připomíná dílka Jerryho Zuckera a bratrů Abrahamsových, i když kvalitu takových Žhavých výstřelů tento film nemá. Dost tomu pomáhá i skvělé herecké obsazení, kde můžete kromě samotného režiséra v hlavní roli vidět i mistra vedlejšáků Giovanniho Ribisi, stále krásnou Charlize Theron, pana s legend- wait for it- árním knírkem N. P. Harrise, vybulvovanou Amandu Seyfried a nebo za všech okolností (až kromě kytičky v zadku) drsného Liama Neesona. Pomyslnou třešničkou na dortu budiž skvělá camea Christophera Lloyda z Back to the Future a Jamieho Foxxe z Nespoutaného Djanga. Celkově musím říct, že já jsem se bavil, a to je u komedie důležité. Proto se nenechte zmást hodnocením prudérních čsfd geeků, protože tenhle film rozhodně není špatný. Za mě 4* ()

Feek92

Souhlasím s Enšpíglem. Připadá mi, že lidi dávají 2* jen kvůli tomu, že jim chybělo něco extra originálního, pořádná zápletka a inteligentní humor. Co na to říci.... Seth MacFarlane patří mezi mé nejoblíbenější autory. Jeho humor je trefný. Přišlo mi, jako bych koukal na Family Guy předělaný na hraný western. You know what else can kill you? Doctors! ()

Praxis

Dost nekorektní, a ještě ke všemu pekelně ujetá a úchylná komedie, která si nebere servítky rozhodně z ničeho a z nikoho. Titul největší WTF ale dostává absolutně geniální cameo Christophera Lloyda. A co vlastně k filmu? Tisíckrát omletý a viděný příběh ňoumy, co se stane gerojem díky své inteligenci. Neeson skvělý záporák, a Harris jako geniální mišuge. 60% ()

ArsenalEagle

Sakrááá, vždyť to mohlo bejt lepší. Našlapaný hvězdami, ale celkově takové makové, slabší. Theron opět nádherná, tím ale veškerá chvála končí. Pár vtipných scén, jinak průměrná buranská komedie ()

Mr. Filuta

Seth MacFarlane rozhodně není můj kůň, ale je to celkem inteligentní a bystrý člověk. Proč je teda v dnešní době stále na trůnu komediálních prvků sáhodlouhé tekuté sraní...? ()

MikO_NR_1909

Nie zlý, ale moc moc umelý a suchý film, ktorý je niekoľkokrát menej vtipnejší než nadupaný trailer. Štúdiové mestečko je ešte štúdiovejšie než Costnerova Krajina strelcov a koncept je kostrbatejší než hocičo navôkol. Ale inak celkom v poho, fekálie mi nevadia a satira či odkaz ku legendárnym westernom minulého storočia je OK. MacFarlane to zas až tak nepohnojil, ale rozhodne ma neupútal. ()

filmsim

Slabota.. MacFarlane se dal po skvělém Méďovi na vyčpělý fekální humor a prostoduchý příběh, který opravdu žádnou poctu westernům nedělá. Film nezachraňuje ani výborné obsazení či občasné drsné scény. Jedinými světlými momenty jsou nečekaná camea, která jsou jediným důvodem proč tento film vidět. 4/10 ()

UncleG

MacFarlane si to zaplatil, MacFarlane si to napsal, MacFarlane si to zrežíroval a MacFarlane si v tom zahrál. MacFarlane má buď větší než velké množství přebytečných peněz nebo spousty dobrejch kamarádů na správnejch místech. Protože si nedokážu představit jedinej důvod, proč by taková plejáda Áčkovejch herců jenom pohledem zavadila o další krutofekální komedii. O komedii, která možná občas zaperlí překvapivě sofistikovaným vtipem, ale většinou je stejně ubohá jako Xté "Big Movie" (vulgár, prdy, sračky, prdy se sračkama a vůbec vyměšování všeho druhu všemi otvory). Navíc: Z jakýho jinýho důvodu než pro balík peněz by se herci jako Neeson zahazovali ve filmu, jehož hlavní roli obsadilo takový nanicovatý necharismatický poleno? Jedna hvězda za to, že několik povedených vtipů a naprosto nehorázně neadekvátní obsazení drží celou tuhle srágoru o stupínek výš nad úrovní AArona Seltzera. Závěrem: Samozřejmě, že všechny MacFarlaneovy líbačky s Charlize Theron byly ve filmu jenom tak čirou náhodou a "pan režižér" při nich určitě děsně trpěl, jak se točily pořád dokola. Stejným způsobem to takhle ve filmové historii skoukel Jon Favreau se Scarlett Johansson nebo Warren Beaty s Halle Berry. Čili: když nemáš na to zbalit pořádnou roštěnku, staň se režisérem... ()

zipper111

Tak jako jo... Nejlepší na tom byly, jak tu mnozí píší, ty camea, ale všechny nejlepší scény byly v traileru, dokonce tam snad i některý scházely. No, Ted byl asi lepší.3* ()

erased odpad!

Ani již skálopevný názor na autora filmu mě neodradil od jeho nejnovějšího počinu. Na to si až moc rád dobírám slabší retardované jedince na úkor těch lepších, které v tomto případě reprezentuje nesmrtelný a nenapodobitelný Limonádový Joe. Jaké bylo moje překvapení, že se v té hromadě záchodového komediálního hnoje několikrát zableskl klenot, který sice kvůli přiotrávenosti pachem nevkusu nedokázal rozesmát, ale alespoň dokázal vykouzlit úsměv. Ano, je řeč o oblíbené poutní soutěži Runaway Slave a všech těch výkladech, jak lze vlastně na divokém západě umřít. Ani to nic však nemění na tom, že jde o jednu z nejhorších komedií, které jsem v životě protrpěl, tedy i horší než MacFarleneův předchozí Ted. ()

kaylin

Nevím, kdo co čekal, ale tohle je prostě dobrá komedie. Ano, je zbytečně natahaná, ale pokud vám seděl Sethův humor v jiných jeho dílech, tak vám nejspíš sedne i tady. Navíc mám prostě slabost pro westernové prostředí, které miluji. A některé vtipy, hlavně ty moderní, které se do doby nehodí, jsou výborné. Skvělé kontrasty. Seth je hovado, ale hovado, které mi sedí. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)