Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

maseer2

sem tam dobrá hláška a k tomu relativně fungující romantická linka, ale stopáž je zbytečně přestřelená (90 minut by bohatě stačilo), a tak film ubíjí především velká spousta hluchých míst.. všechny opravdu povedené gagy či scény byly navíc k vidění už v traileru a snímek tím pádem nemá de facto moc čím překvapit.. MacFarlane mě tentokrát, byť jsem jeho velkým fanouškem, příliš nepotěšil, a tak jsou to ode mě ne zrovna jisté 3 hvězdy.. ()

BoPo

Western nemám rád a jeho parodovanie ma teda logicky lákalo, a kor v podaní odborníka na nekorektný humor. Charlize Theron bude zrejme fanúšička Family Guy a práve mala týždeň voľna, tak ju Seth MacFarlane ukecal na rýchlotočku. Scenár síce v tom čase ešte vôbec nemal, ale napriek tomu bola z jeho pohľadu misia úspešná. Mohol sa s ňou zopár sekúnd oblizovať a na slintavý honorár nalákal dokonca aj Liama Neesona. No a Neil Patrick Harris kupodivu opäť hral Barneyho. Sklamanie. ()

Tommassi3

"Hele, Edwarde, chci se tě na něco zeptat.. Tobě nevadí, že tvoje holka šoustá s tak patnácti dalšíma chlapama vodsaď za prachy ??" - "Taky mám blbou práci.." ;) Krátce po projekci musím uznale zatleskat, spočítat uplakané prudérní pseudoodborníky, nicméně i konstatovat, že kdyby Seth MacFarlane zůstal pouze za kamerou, nehledě na fakt, že herecky vedle většiny ostatních snad vyjma Amandy Seyfried s jejíma volskýma očima - Ta holka musí mít ale smysl pro humor !! - působí až tragicky, a obsadil toho svýho baču někým jiným, rozhodně bych se nezlobil, to by totiž by pak snad i měl z pozice režiséra a scénáristy více času na samotný film a polovina, byť vůbec ne špatných, scének by tak hlasitě nevolala po nějaké pointě, zvlášť s přihlédnutím k tomu, že premisa příběhu vypadá opravdu skvostně, protože podobný pohled na divoký západ tu snad ještě nebyl !! Navíc ve mně jako ta léčivá sojka hlodá myšlenka, jak geniální film bychom dostali, kdyby si tvůrci vedle všech těch cameí a typických žánrových znaků, i zažitých rysů doby, pohráli také se všemi těmi klišé a žánrovými vzorci samotného westernu, zvlášť když MacFarlane sype z rukávu jeden nápad za druhým, to bych si pak opravdu chrochtal blahem.. Nicméně nestalo se tak, MacFarlane nechává svůj snímek podobně jako předchozího Méďu v tomto ohledu naprosto potenciálně nevyužitý a raději sere do buřinky, prdí a oblažuje diváka pohledy na ovčí vocasy, ehm, vlastně spíš beraní, které bych snad i oželel, protože jinak si rozhodně nemyslím, že by šlo o nějak ukázkově nevkusný humor mířící přes čáru vkusu !! Tak jako tak stále A Million Ways to Die in the West, k překladu se se zatnutými zuby a vztyčeným prostředníkem vyjadřovat skutečně nehodlám, platí za hodně vtipnou jízdu s parádním hereckým obsazením - Neil Patrick Harris rulez !! Promiň Liame !! ;) - výbornou kamerou rutinéra Michaela Barretta a svižným vhodným soundtrackem Joela McNeelyho, která by však zasloužila, aby si s ní tvůrci dali trošku víc práce, při srovnání s logicky se nabízejícím masakrálním Cohenovým Diktárorem totiž dostává pořádně na prdel.. ()

GeusX

Milion způsobů jak zemřít na Divokém Západě. Z této komedie jsem byl často rozpolcen. Hodně vtípků, kterým jsem se hlasitě zasmál. Porce vtipného přihroublého neortodoxního humoru pro dospělé je však prokládána občas zbytečnou dávkou kanálových či ujetých scének a konverzací, kdy jsem si říkal, že to už přestřelilo "A tohle má být pořád ještě vtipný?!". Velmi, velmi slabé čtyři hvězdy. ()

bouncer

Ono to není moc vtipné... což je u čistokrevné, MacFarlanovské, komedie zásadní problém. Protože kromě fekálního humoru, tam nic jiného není. Trocha romantiky, ale to nestojí ani jedno malé "bééééé". Sethe, buď tak hodný a neukazuj na plátně ten svůj ksicht... v Méďovi tě bylo tak akorát. ()

CiTrus007

Tento film nemá skoro nic společného s divokým západem, western je zde pouze kulisou pro jinak dobou nedotčený scénář. Vtípky jsou bohužel jen lehce nad úrovní Kameňáku a ani v této holywoodské komedii se nevyhneme nechutnostem, jako je například průjem, koňské exkrementy, více průjmu, et cetera. Když odhlédnu od všech těchto rušivých elementů, má film vcelku dobrý příběh a překvapivě kvalitní herecké obsazení. Mluvím zejména o Charlize Theron, která v mém pohledu odvedla na plátně nejvíce práce. Velkou radost mi také udělaly velmi dobře zapojené narážky na symboly filmové popkultury, zejména pak cameo Jamieho Foxxe a Christophera Lloyda. 7/10 ()

Johny_fork

Hrubozrný humor, povedené gagy a luxusní camea. Přestože si snímek vystřílí většinu munice v traileru a v úvodní půlhodině, je to i tak docela hlína. ()

Terva

CITÁT - Miss Amerika 1880. Ty krávo!!!......... Nechutný humor, kterému jsem se moc nesmál. Čekal jsem ho inteligentnější a černější, ne fekální. Liam Neeson tomu dal ránu a na kowboje se vůbec nehodí. Kamera je dobrá, hudební doprovod hodně vázne, ale když už je, tak je to to nejveselejší na příběhu. CITÁT - Teď jdu na latrínu....... ()

Pink.Panther

Moderní westernová komedie, dost šílená a dost fekální, aby se to nedalo považovat za parodii na western, ale spíše za výzvu co ještě vydržím. Ale tak není nutné každý den přemýšlet co bylo dříve jestli vejce nebo slepice a je možno se trochu odvázat. ()

Dale

Niektoré hlášky boli brilantné, hlavne všetky tie narážky na tú dobu a priemerný vek dožitia, ako aj na fotografie. Aj bordel bol výborný. No bolo tam aj pár trápnych momentov (hnačka a pod.). Každopádne, keby sa to trochu prestrihalo a skrátilo, hlavne z MacFarlanových dialógov, ktorý chcel každou vetou bodovať a akosi zabudol, že niekedy je menej viac a zameral sa viac na kvantitu ako na kvalitu, tak by to bola super komédia. Navyše, aj keď je síce výborný komik, ako herec je dosť strašný, po celý čas rovnaký výraz, s iným hercom by to bolo určite lepšie. 70% ()

Lyli

Hnusný film. MacFarlane je herec asi tak, jako jsem já ruská baletka (což by nikdo vidět nechtěl). Nejde mi do hlavy, čím přitáhnul Charlize a spol., aby mi přizvukovali v jeho neherecké show. Navíc, ve chvíli, kdy se u komedie se sprostými hláškami a fekálním humorem uchechtnu jen dvakrát, je fakt někde chyba. Prostě hnusný film. ()

JohnCZ

Má to blbé vtipy, má to dobré vtipy, občas i nějaký ten výborný a především jeden parádní odkaz na jednu kultovní trilogii. Divoký západ to paroduje velice slušně, občas se film trefí do černého a ani ta šablonovitá dějová linka mi nijak zvlášť nevadila. Škoda těch několika nechutností, které mi přijdou vzhledem k celkovému vyznění filmu dost zbytečné. ()

Zeebonk

Tuctová romaňtická cajdákovina v uhovněném objetí politicky nekorektních podvlékaček, které makabrózně zastiňují onu tfujkovou příběhovou kostru, jejíž obdoby mi intenzivně rozmrdávají kaďák od roku 2008. Decentní ztopoření koutku střídal hurónský chechot a ve výsledku jsem zřejmě ten správný druh infantilního hovnaře na strávení skopičin tohoto zrna. ()

corpsy

Westernová komédia, alebo westernová dráma? Možno ani samotný Seth McFarlane netušil, čo z tohto vôbec vznikne. Jasné je to, že to nedopadá dobre ani v jednom, ani v druhom prípade. Zopár dobrých hlášok a cameo úlohy však vylepšujú situáciu a robia film lepším, než v skutočnosti je. ()

Torision

Nemám důvod nedat tomu pět hvězd, protože to splnilo dokonce nad rámec svůj účel a bavil jsem se u toho minimálně stejně jako u Médi a považuju to za jednu z nejlepších bláznivejch komedií poslední doby. Hlavně "romantická" linie kolem Giovanni Ribisiho a jeho přítelkyně byla geniální, ale skvělý fórky tenhle film sype každou minutu. ()

liquido26

Kdyby si autoři odpustili ty vložky pro milovníky zoofilního fekálu a pissu a trošku zapracovali na tom, aby tam bylo víc vtipných věcí, tak by to byl v pohodě film. Herecky obsazený je to dobře, příběh o loserovi je klišovitá klasika, která tak nějak nemůže chybět v žádné průměrné komedii no a Charlize Theron je kus, který tento kus pozvedává o třídu vejš. Občas je tu nějakej povedenej vtípek (třeba to s tou ovcí v bordelu), ale bohužel to příliš balancuje a padá za hranici snesitelnosti. ()

Lama.Lama

Že já se nikdy nepoučím. Sethův humor mi prostě v hrané podobě nesedí. Jó, bylo tam pár vtipných scén, ale i tak radši zůstanu u Family guye. ()

PauloZ

Překvapibě mnohem méně nápadité, než jsem čekal. Až na pár povedených fórků a zkrytých odkazů, (jména hereček v indiánštině a "návrat do budoucnosti" mě opravdu dostal), které ale všeho všudy spočítáte na prstech ruky, je to velmi jednoduché, přímočaré, zbytečné přisprostlé a tím také velmi řadové. Obsazení je skvělé do poslední miniroličky Ryana, o tom žádná, ale potencionálně je to nevyužité a jednoduché. Nechci tím říct, že to nestojí za podívání, ale zkrátka, čekal jsem lepší a zábavnější věc, která bude trošku inovativnější. ()

ConanVJ

Tak takhle jsem se u komedie dlouho nenasmál. Po celý filmek padají luxusní hlody a je to sámá vtipná scéna. Dokonce jsou zde narážky na slavné filmy tohoto žánru a jeden díl slavné trilogie zde má i jednu scénku (ta mě hodně dostala). Obsazení filmu je taky skvělý až Neila, kterýho osobně nesnáším a jeho podání bylo víc než trapný. Příběh je jednoduchý, ale chytnul mě. Hudba je stylová a k filmu se hodí. Za mě prostě komedie roku. 100% :) ()

hous.enka

Cesty všech patnácti mrtvol vedou přímo do hrobu a ještě o kus dál, do fekálního nebe... Fakt je ten fekální humor v amerických filmech nutný? Neumí se bavit i bez jakýchkoli exkrementů? Vytahují se tu bobky z klobouku i zpod polštáře a musím říct, že mi to prostě kdovíjak vtipné nepřijde. Hlavní linka je jednoduchá jak facka, předvídatelná a vlastně poměrně dost nezábavná.O to víc mě bavila vedlejší linka s nadrženým stydlínem a jeho holkou, co je tak trochu do větru. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)