Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

Shakers

Seth MacFarlane ma už po druhý raz dostal. Síce úvod je trochu nemastný neslaný a miestami sa tu ťaží zo zbytočného trápneho humoru, ale pokiaľ vydržíte príde jedna hviezdička, ktorá pridá hviezdičku navrch. Hej, hej hádate správne, Charlize Theron dostala film na zábavnejšiu koľaj a okrem toho, že sa to hneď lepšie pozeralo som sa aj zasmial, čo sa mi pri dnešných komédiách stáva malo krát. Seth MacFarlane a jeho vtip mi skratka sedia rovnako ako menšie odkazy na niektoré filmy. 85% - 4* ()

lamps

Ale jsou to opravdu hodně silné 3*. Podle recenzí jsem čekal směs nechutných a vulgárních vtipů, což jsem také dostal, ovšem v natolik neotřelém a originálním podání, že jsem se chtě nechtě nahlas a často smál. Ono mi přijde vtipné už jen to, že všechny ty oplzlé MacFarlaneho hříchy vypouštělo z úst tolik hereckých es, nemluvě pak o tom, jak smrtelně vážně nebo naopak roztomile dementně se při tom dokázali tvářit. Ale abych scénáři moc neškodil, některé džouky jsou skutečně znamenité a celková "propagace" divokého západu, kde všechno hrozně zapáchá a i návštěva jarmarku představuje smrtelně nebezpečnou záležitost, si také získala mé vřelé sympatie. Ke konci už sice MacFarlane pomalu ztrácí dech, ale pořád má v zádech jak přenádhernou Charlize Theron, která je usměvavá a energická jako ještě nikdy, a také Liama Neesona, který si záporáka střihl očividně s velkou chutí. Ale jestli si tenhle film kvůli něčemu vážně zaslouží diváckou pozornost, tak jsou to naprosto dokonalá camea - například scéna po titulcích (konkrétně po "THE END") mě zatím nikdy takhle moc nepobavila.. 4* visí ve vzduchu, uvidíme příště.. 70% ()

Pepinec

Já to věděl. ČSFD je příliš n-óbl, než aby se na ní tleskalo klobouku, ve kterém je něco jiného než Bob s Bobkem. Holt není Bobek jako bobek, ale přiznat si, že mě pobavil humor řekněme té méně sofistikované kategorie (to je pro odborníky na srandu) ještě neznamená ztrátu bodů, víme? Mě baví sledovat kohokoli, kdo se sám baví tím, co dělá, no a tady se nenašel jediný kakabus, co by to kazil. Možná, že kdybych měl zrovna měsíčky, ve skříni našel souseda, vyprodali mi růžové tílko s krtečkem nebo kdybych měl na zahradě ovci, která taky ráda leze po střeše - možná bych se ani já tolik nesmál. Je ale tutový, že u kritiky zdejší svrchovanosti by se mně smích honem rychle vrátil. (Invercargill, NZ) ()

Big Bear

,,Neměl by jsi řídit koně, když jsi takhle opilý ! '' ----- Poslední dobou je o pořádné komedie nouze. Tahle sice nepatří k těm novějším, přesto zase není tak stará abych od doby jejího vzniku viděl přehršel komediálních snímků u kterých bych se celou dobu minimálně spokojeně tlemil. MacFarlanemu se to skvěle podařilo. U tohohle filmu zapomeňte na všechno co jste doposud o Divokém západu slyšeli nebo četli. Tady uvidíte jeho pravou tvář v celé své jednoduché pravdě a tou je skutečnost, že tam můžete kdykoliv a kdekoliv zhynout jakoukoliv smrtí. A umírá se i na poutích! Všichni herci mi moc sedli a samozřejmě největší radost jsem měl z bohyně Charlize. Ačkoliv jí bídák čas sem tam nadělil už nějakou tu vrásku, přesto je to pořád ta kočka z Listopadové romance nebo Pravidel moštárny. Od těch časů je to moje nejmilejší a nejkrásnější herečka. Proto mně její účast na téhle hodně netradiční záležitosti dost potěšila. Co bych za to dal kdyby se mnou v prérii týden cvičila střelbu ! :-). Je fajn vidět , že i Amanda Seyfried si umí ze sebe dělat srandu a to samé platí o Neesonovi ! Trochu mrzí ta nevyváženost velmi vtipných a inteligentních dialogů a ta fekální stránka. Ještě bych uznal to duelové použití stetsonů, ale ty penisy ovcí... No.. I tak si celkové hodnocení nenechám tímto zkazit a já osobně dávám za 5 kvítků kopretin. Kam, to jistě víte! :-) * * * * * ()

Boogeyman

Zoufale nevyužitý potenciál - mnoho scén vyloženě volá po nějaké pointě, ale nedočkáme se jí, scénář je prostě trestuhodně odfláknutý. Tak třeba scéna s Christopherem Lloydem - úžasný cameo, ale k dokonalosti mu chyběla nějaká tečka. Pár povedený vtipů se naštěstí najde, super je brutální running joke s neustálými smrtelnými nehodami a funguje i ta romantika. Celkově špičkově natočený western, krásná kamera, výprava, hudba...vystříhat těch několik trapnětrapných fekálních scén a byla by to fakt příjemná komedie. ()

Pilda17

Fanoušek westernů nejsem, ale tohle fakt pobavilo. Několik povedených hlášek, přesně tento typ humoru mi sedí. Já se bavil a párkrát pořádně zasmál, jako praštěná komedie sedí výborně. Hledat v něčem větší smysl, logiku a nějaký příběh nemá smysl. Vypnout a užít si hlášky je to nejlepší, co může divák udělat .. 7/10 = 73% ()

Foox

Hodně nevyvážený MacFarlane. Úžasné jouky, jeden i geniální, střídají fóry horší než z pátého Scary movie. Nesympatický hlavní hrdina tomu také moc nepomáhá. ()

S.Quentin QUALE

Pro mě rozhodně pozitivní překvápko v podobě nejednoho over the top gagu, camea a špicovou dávkou parodování. Možná kdyby se Seth MacFarlane nehrnul do hraní hlavní role a zapracoval ještě na pár vtípcích, šel bych bez prblémů na plnou palbu. Dá se doporučit uživatelům se stejnou krevní. 80% ()

Allien.9

Nevím, jak zbytek účastníků čsfd-projekce, ale já se docela bavila. Trocha fekálního méďovského humoru se samozřejmě našla, ale oproti úctyhodné náloži zdařilých vtípků (které si berou na paškál jak nástrahy každodenního života ve 2. polovině 19. století, tak národnostní menšiny, tak některé současné osobnosti, a které obsahují několik opravdu živých (!!!) odkazů na jiné populární filmy odehrávající se na Divokém západě) se jedná vážně o minimum. Trailer sliboval "nejzábavnější a nejdrsnější komedii roku" a já minimálně s tou "nejdrsnější" souhlasím. Navíc, jak trefně poznamenal POMO, k současnému horkému počasí se "A Million Ways to Die in the West" hodí jako prdka na... klobouk.;-) 3,5*. ()

misterz

Pre mňa jedno veľké prekvapenie. Nie je veľa westernových komédií a tie čo sú, tak zvyčajne za moc nestoja. To však nie je tento prípad, tu vám totiž táto ujetá a bláznivá vecička od začiatku až do konca nedovolí zavrieť smiechom skrivené ústa. Humor a vtipné scénky sa na vás zosypú ako krúpy počas letnej búrky a nedajú vám ani na chvíľku vydýchnuť. Či už sú to absurdné dialógy, nezmyselné situácie alebo neobvyklé chovanie sa postáv, všetko sa vždy preklopí do zábavnej roviny. Dejovo to síce možno je málinko schématické a ošumelé, to vám však počas snímku vôbec nedôjde. Na nejaké úvahy nad príbehom proste nie je čas, pretože humorná vložka tak či tak všetko zatieni a prevalcuje. O nič iné tu nejde, len o zábavu a tej je tu teda požehnane :). Kto hľadá niečo na spríjemnenie večera a zlepšenie nálady tak hor sa do toho. 85/100 ()

Vančura

Setha MacFarlana jsem poprvé poznal loni v roli moderátora udílení Oscarů, kdy na mě udělal ohromný dojem (mj. i díky skličujícímu kontrastu jeho skvělého výkonu s nevtipnou ubohostí naprosté většiny moderátorů v Česku). Jako herec se mi zde představil poprvé, a ačkoli na mě jeho herectví rozhodně neudělalo takový dojem jako jeho moderování, musím přesto uznat, že ten chlapík je velmi schopný (uvážím-li, že se podílel na scénáři, celý film téměř nesleze z plátna a ještě to celé odrežíroval). Tento film mi byl zpočátku hodně protivný, především vinou lascivního humoru a protivné vulgárnosti, ale postupně mě téměř beze zbytku dostal - řada fórů nemá chybu a film se ve svých nejlepších momentech blíží komediální razanci snímků Sachy Barona Cohena, mého velkého oblíbence. Naprostým vrcholem snímku je pak asi halucinogenní sekvence - a potom úplně poslední fórek v úplném závěru, ale to bych již spoileroval (úplně stačí, že samotný trailer je spoileroidní více než dost, a člověk kvůli němu zná předem pointu celé řady filmových vtipů). Velmi dobří jsou i všichni herci, především pak Charlize Theron, která je zde naprosto famózní a snad v žádné jiné roli se mi dosud tak nelíbila. Ne vše mi tam sice sedlo, ale jako celek to hodnotím jako zdařilou komedii, u které jsem se skvěle pobavil. UPDATE 26.1.2019 - Při novém zhlédnutí v telce po 5 letech mě ten film nebavil a přišel mi spíše přiblblý a nevtipný, byť některé fóry jsou dobré (nejlepší je asi ten s ovcí zaběhlou do bordelu, kde vydělala 20 dolarů). Celkově se nemohu ubránit názoru, že žánr western, včetně jeho parodie, byl v roce 2014 už dávno passé, což se u mě v kombinaci s mizerným českým dabingem asi podepsalo na nevalném druhém dojmu. ()

liskam

Chtěl bych, opravdu bych chtěl dát téhle roztomilé věcičce 4 sluncata, ale ať dělám, co dělám, vždy mi vyjdou jen 3 kusy. Protože tenhle film, je i přes některé sprostší ftípky prostě "jen" roztomilý. A to mě prostě nestačí. Za mě 67% ()

pornogrind

Vím, že tuhle komedii už jsem měl kdysi rozkoukanou(minimálně po scénu s ledem jsem ji viděl) ale cosi nebo kdosi mě tenkrát vyrušilo a já musel film přerušit a už jsem ho nedokoukal. Po nějakým tom roce se k němu vracím a tentokrát jsem to už úspěšně dokoukal. Seth MacFarlane je pro mě samozřejmě známej především jako scénárista a režisér povedený komedie Ted(2012) a pokračování Ted 2(2015). I zde pod tímto filmem je podepsán jak pod scénářem tak pod režií a mimo to si zde střihl i hlavní roli.  A já se přiznávám, že jako herec mi Seth MacFarlane moc nesedí. Chápu, že si film režíroval tak proč by se neobsadil do hlavní role. Já bych zde ale raději uvítal nějakou jinou tvář. Samotnej film je pak samozřejmě neskutečná chujovinka. Určitě se zde najde pár fakt vtipnejch a vydařenejch hlášek a scén ale je tu i humor na hranici trapnosti. To už je ale na každým divákovi jakou laťku humoru je schopen akceptovat a co mu ještě přijde vtipný a co už trapný. Za mě zlatej střed. Tudíž 3hvězdy. ()

kingik

Po tomhle filmu už nebude Divoký západ jako dřív. Seth MacFarlane se rozhodl ho do poslední nitky rozebrat, obrátit naruby a vzít divákům veškeré iluze spjaté s pistolnickými hrdiny, mýty a legendami o nich a do popředí postavil jednoho docela obyčejného chovatele ovcí. Všechny cesty spíše vedou do Old Stump. Je to vlastně pořádně nudná a ospalá díra, ve které umírají bez zjevné příčiny šerifové, zodpovědně se tu vede bordel s jednou štětkou, co se sexem nedělá "ciráty", jednou z oblíbených činností místních obyvatel je prdění, což může i jednoho zabít, a abych nezapomněl, mají tady místního doktora praktikujícího neortodoxní léčebné metody. Jak moc účinné jsou, to se mně nepodařilo zjistit. Jinak se tady vesměs nic extra neděje. A tahle díra by zůstala jen nudnou dírou, kdyby zde nepobýval hláškující chovatel ovcí Albert, co se právě rozešel se svojí životní láskou, což nemůže přenést přes své zamilované srdce. Kolovrátkový a celkem poklidný koloběh života zde naruší až zbloudilý nájezd bandy desperátů vedený proslulým pistolníkem a brutálním vrahem Clinchem. Osud tomu chtěl, že se Albert ve vší počestnosti zapletl s jeho sličnou a hodnou ženou, což nesmlouvavý vrahoun velmi nelibě nese. Než dojde k jejich střetu, tak si lze měrou vrchovatou užít nejrůznější situace s asistencí fekálního humoru, nechybí ani drastické scény prosycené krví a do toho zní hudba, která si nezadá s velkými a hlavně seriozně pojatými westernovými opusy. Film postrádá silnější zápletku a zahustěnější děj. Ani na jedno necílí a ani o jedno neusiluje. Vše nahrazuje téměř poslepovaným sledem kvalitně natočených scének, ve kterých má své místo situační humor (Seth MacFarlane mu zůstal v určitých fázích filmu věrný), kdy v první polovině je to citelně znát, druhá polovina přináší menší redukci, ale nikterak výraznou. Především v první polovině docházelo k jevu, kdy některé ne až tak vtipné scény trpěly neúměrným natahováním s rozpačitým gagem na jejich závěr. Když už to náhle začalo nabírat stereotypní ráz, rozhodl sám autor od druhé poloviny film i trochu akčně a sympaticky rozpohybovat pokukováním po westernových vzorech. Důležitou složku tvoří herecké obsazení. Seth MacFarlane prakticky nesleze ze scény, občas se ztrapní, a ve větší míře dobře s výsledným gagem spolupracuje i koexistuje. Jeho postava i herecký výkon může a nemusí být každému po chuti. Je třeba si na něj, i jeho styl humoru, který tvoří, nějakým způsobem zvyknout. Liam Neeson se oprostil od svých spravedlivých a osamělých ctnostných hrdinů a střihnul si nechutného záporáka, který je ve filmu přítomen krátce na začátku, a pak až v závěrečné třetině filmu. Střet s Albertem jsem čekal nápaditější a v konečném výsledku to bylo to slabší, co film nabídl. A pak je tady celá řada figur, které nějakým způsobem do filmu více či méně zasáhnou. Někdy je jejich přítomnost zbytečná a někdy pobaví. Scénář má v sobě nejednu slabinu, kterou režie napravuje. Přesto jsem třeba nepochopil, proč je ve filmu několikrát zmínka o fotografiích, na kterých se dotyčný nesměje, a proč tomu tak je. Pár scén také mělo potíž s návazností s předchozí scénou, a některé scény byly až bizarní. Patří k nim ta, kdy se Albert u indiánského kmene "sjede" a v rauši se mu promítne celý život. Probíhalo to dost originální a nápaditou formou. Režie celkem eliminovala poněkud ledabyle nahozený scénář, který sváděl hlavního představitele k improvizacím. Flexibilní a fekální MacFarlane se ani po kontroverzním "médíkovi" nevzdal humoru, který je pro něj vlastní. Podpořen týmem výborných herců, řadě z nich připadly cameo roličky, zve do své fekální Dvorany slávy. Netradiční spojení westernu s fekálním humorem nemusí pro každého představovat ideál. Divoký západ dost možná neuvítal "fekálníka" Setha MacFarlane s otevřenou náručí, ale stejně mu to nebylo nic platné, a ti dva si docela dobře potykali. Mé hodnocení: 70% () (menej) (viac)

Aknah

Fakt jsem se po dlouhý době pobavila u něčeho tohodle stylu, promakanýho do posledního detailu. Režisér představuje svěží vánek do těch trapných komedií. Tohle mělo vtip, švih, charisma Charlize Theron ale i bad ass výraz Neesona. Prostě to mělo všechno, i tu ovci na střeše. ()

Šakal

Jak vidno, Charlize Theron, narozdíl od zdejší pubescentní většiny, co slintá nad jejími fotkami popř. si ho honí u jejích videí, smysl pro humor a sebeironii nepostrádá. Mohlo to být sice ještě o poznání nekorektnější, ale za ten nadhled, humor všeho druhu, ANO i inteligentní, si S. MacFarlane body právem zaslouží. Tenhle netradiční pohled na zkurvenej divokej západ, kdy chlap spořádaně čeká dole v bordelu na svou šukající děvku (pardon dívku) a naopak ženská chlapovi vystřílí na pouti růži resp. kachničku, (na)učí ho střílet, sežene chlast a výživný koláček- nepostradatelné to ingredience při západu slunce, nepostrádá nápad, (ne)vkusně baví a to se počítá! Pokud (romantickou) komedii, tak takovouto, kdykoliv a kdekoliv. Ne nutně na divokém západě. A (děti) nezapomeňte...na pouti se umírá! Palec nahoru za SPOILER návrat do budoucnosti resp. Ch. Lloyda a nespoutaného Djanga resp. J. Foxxe. 80%[Btw, konečně jsem pochopil, proč měl Krakonoš stále po ruce, nejlepší přítelkyni sojku]. ()

IQ Tiqe

4* za ty nekorektní sexistický hlášky, kterýma mi MacFarlene připomněl jeho Oscary. Tohle je parádně ujetá parodie. Navíc Charlize je kost a má tu správňáckou roli, a ty camea – Cesta do budoucnosti a Django – taky stály za to. # [monitor, 5.1] # příběh *** | hudba **** | humor *** | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu **** ()

HoneyBunny

Příznávám, že párkrát jsem se zasmála, ale to nezachrání ten blbý pocit, když musíte sledovat jeden děsivě trapný vtip za druhým. Respektive, to, jestli považujete MacFarlanovy vtipy za trapné, záleží na vašem smyslu pro humor. Mně připadají tak na úrovni středoškoláka (ano, mužského rodu, protože spousta vtipů je sexistická a prostinká). Mně nepřijde vtipné, když má někdo sr*čku a musí si ulevit do klobouku. Největší problém mám ale s hlavním hrdinou. MacFarlane není sympatický, ani nijak dobrý herec. Což je problém, když proti němu stojí takový herecký kalibr jako Liam Neeson (vážně, i když se tu Neeson vůbec nesnaží, vždycky, když se objevil na plátně, se mi chtělo zatleskat). Hlavní hrdina Albert je hned na začátku nazván srabem - a on přesně takový je. Většinu filmu si jen stěžuje a má ze všeho nahnáno (a Divoký západ komentuje jako by ho někdo strojem časem přenesl z 21. století, což působí divně). Někomu takovému přece nemůžete fandit. 20% PS: Dodávám, že seriál Family Guy se mi líbí, takže problém nemám s MacFarlanem jako takovým, ale konkrétně s tímto filmem. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)