Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

Makky

Skečovité scénky spojené do nekonzistentého celku snažiaceho sa o príbeh. Znie to blbo. Ťahákom tohto pojašeného gulášu je skvelý casting, rôzne fíčurky (ne)westernovského (moderného) sveta a podarené vtípky. Pozor všetkým intelektuálom, nejde o humor hodný noblesným kaviarňovým debatám pri čajíku. Ak však človek znesie nejaký ten výkal Barneyho Stinsona, všetko je ako má. MacFarlane je frajer, napriek tomu hlavnou hviezdou tohto počinu je Charlize, ktorá svojou charizmou vyfúkla všetkým klobúky. Ona spolu s fajn náladou na bezduchú blbinu zabezpečili moju tretiu hviezdu. Btw cameo Christophera Lloyda je jedno z najlepších, aké som videl! Howk, mi la ku-nis! ()

Compote

Tenhle film spíš málem do hrobu dostal mě. Doufám, že se Seth McFarlane už nikdy nebude pokoušet hrát, tenhle jeho pokus byl něco otřesného. Víc neoriginální námět už snad vyhrabat nemohl a myslím, že má na víc, než na pár fekálních vtipů. ()

ABLABLABLA

"I almost wish you could smile on photographs. Louis has such an amazing smile." - "That would be weird. Have you ever smile on a photograph?" - "No, you?" - "Oh god no." - "No, you would look like an insane person." Aneb totální ujetina. Jsem hrozně rozpolcena. Byly tam vážně skvělé prvotřídní džouky a hlody, dokonce snad i inteligentní, ale vzápětí je shodil nějaký trapný hovnový humor. Jenom americké komedie v sobě mají spoustu hoven, sraček, hoven, sraček, blití, uprdnutí, mrdek a debilních narážek na sex. Když by se to použilo třikrát za film, zasmála bych se.. ale když je to tam co tři minuty, už to vtipné není. Jooo minout láhev při střílení, když stojíte přímo před ní.. na to potřebujete opravdu talent. "Curtis, that was exceptional, body. I tell you, when we get out of this, i gonna get you some horse whores. Sound good?" Aneb jak se odvděčit koni, sežeňte mu koňskou děvku. Když vypil celou misku drogy, tak ty jeho představy... no totální Dalího surrealismus. Jen místo slonů na dlouhýýých nohách, tu byly ovce, vznášejísí se kusy krajiny jako z Miyazakiho Laputa a ta písnička o moustache se vám vryje do hlavy - zvláště s čůrajícími berany. "Můj lid má prastaré přísloví: Někdy je pro muže jedinou cestou ke štěstí skupinové hulení." P. S. Ryan Reynolds tu měl super roli, což? Záběr 2 sekundy a zastřelili ho. To si nemohl stihnout ani prdnout. ()

Verka13

There is an ancient proverb: Somethimes the only way for a man find to happiness...is to take a drugs in a group. Dvě hvězdy? Vážně? To jste takoví zapšklí? Vždyť je to dokonalá komedie!:) ()

blackrain

Pan režisér musí westerny milovat. Je to na jeho práci znát. Škoda, že příliš tlačil na pilu a některé věci dovedl až za hranice trapnosti. Pořádná ujetost a ulítlost. Nemůžu říct, že bych se nebavila. Ale pořád mám z tohoto filmu velmi rozporuplné pocity. ()

DH3Factor

Novodobý miláček amerického publika a v současnosti jeden z nejúspěšnějších troličů Seth MacFarlane, dostal nějaký ten dolar a také prostor k natočení dalšího ze svých celovečeráků. Kdo viděl Méďu, asi tuší jakým směrem se jeho tvorba ubírá, takže ho nepřekvapí přímočará komedie až po okraj plná směsi nápaditých a dementních vtipů. Okloboukované postavičky v čele se samotným režisérem, ozdobené plavovlasou Charlize (sakra pěkné pokoukání) si dělají prdel snad ze všeho, co jen koutkem oka zahlédnou. Bohužel tak kromě trefných rasistických gegů, slepých ovcí, geniálních flashbacků a chytlavých písní o knírcích, dostáváme taktéž porci těch vylučovacích (tělesné tekutiny stříkají odevšad a všemi směry), prdících a jinak nevtipných, kterým se možná zasměje nějaký postarší pantáta z Nebrasky, drbající se přes užmoulané trenky kdesi v hlubinách vlastního těla. Tahle komedie s názvem dlouhým tak, že se mi nechce vypisovat, určitě neurazí a leckde pobaví, ale příště bych raději nějakou o půlhodiny zkrácenou verzi, kde si to kálení autoři raději strčí za klobouk. ()

Kaluž

The west fucking sucks aneb jak je důležité míti pěstěného kníra. Je to víceméně sled volně propojených skečů, ale ty skeče mají občas takové grády, že vám lítají šušně z nosu. To je tak, když na to koukáte v zimním chřipkovém období obklopeni kapesníky a nestíháte včas vyprazdňovat nozdry. MacFarlane sype z rukávu hlášky jak ve fabrice na marshmallow, Harris si s gustem užívá roli prapředka Barneyho Stinsona, Neeson je badass i s kytkou v zadku a sem tam se vyloupne i nějaké to výživné cameo. Charlize Theronová je boží, úplně nejvíc mě ale ždímala dvojka Ribisi/Silvermanová během jejich předmanželských etud. Nechybělo moc a bylo zaděláno na komedii roku. To by ale nesmělo dorazit smrtící duo Hill & Tatum. ()

Philcze

Uff, MacFarlane hodně přestřelil. Zasloužený neúspěch, který přičítám Sethově egoismu a neschopnosti sepsat příběh dávající aspoň trochu smysl. Jeden vtip o milionů možností jak zhebnout na divokém západě natažený na dost vleklé dvě hodiny, navíc doplněný o vyloženě nevtipné fekálie. Slabší tři jen na super obsazení (Neeson, NPH), povedená camea a ty tři-čtyři vtipy, které se trefují do černého. Od údajného komediálního masterminda bych ale přeci jen čekal víc. 50% ()

Helo

A já tomu těch pět klidně napálim, protože pro MacFarlanovo tvorbu mám prostě slabost a tohle je další, z větší části ultra vtipná komedie. Od dementních ovcí, přes dialogy a hlášky, které mi strašně připomínaly American Dad, až po různé odkazy ("Challenge accepted!"). ()

MATADOR

No, nečekal jsem, že to bude komedie roku, ale něco nestandardního jsem čekal. Bohužel to skončilo někde mezi napsáním příběhu a následnou realizací. Líbí se mi rejpání do klasických westernů, postav v nich hrajících a tak podobně. Narážky na spousty klasik zase vyšumí tak rychle, jak nenápadně přijdou. Je to škoda, tohle mělo vyšší potenciál už jenom kvůli tomu obsazení. ()

salalala

Silně nevyrovnaná komedie, která doplácí hlavně na fakt, že MacFarlane nad sebou neměl produkční dohled, který by ho dokázal trošku usměrnit a zkrotit. Takhle tam totiž tvůrce nacpal úplně všechno a podle toho to taky vypadá. Na jeden velmi dobrý až geniální vtip připadají tak dva až tři nezdařené a vysloveně trapné. Vedle sebe se tak objeví chytře vymyšlený vtip s naprosto prvoplánovým a fekálním, který je navíc většinou protahovaný, čímž je jeho trapnost korunována. A takhle to bohužel je po celou stopáž, což je ohromná škoda. Příběh je tu spíš jen jako záminka, protože nedrží u sebe a jde spíš o sled různých epizodek. MacFarlane sice není kdovíjak zručný režisér, ale akci zvládá slušně a taktéž westernové prostředí a atmosféra se mu daří prodat obstojně. Vyvedlo se i obsazení (mimo samotného autora, který moc nehraje), v němž zejména Charlize Theron a Liam Neeson jsou skvělí a ostatní si své úlohy vysloveně užívají. Potěší také zcela zbytečná, ale vynikající camea. A Million Ways to Die in the West je chvílemi legrace, chvílemi se divák až stydí, co všechno je možné, i proto je výsledek vesměs průměrný. 60% ()

Derek

nie tak dobre ako by sa z trailerov mohlo zdat (vacsina dobrych vtipov bola prave tam) a hlavne s mnozstvom hluchych miest co je dost prekvapujuce lebo v priemernej epizode family guy-a dokaze seth prist s vacsou kanonadou vtipov a pocas 30 minut si branicu rozohrejete omnoho viac ako v takmer dvojhodinovej komedii (co je vazne zabijacka dlzka). setha zboznujem ale tu bol akysi bezkrvy, nastastie je vacsina ostatnych postav obsadena a zahrana perfektne... ()

togaf

Všechny cesty vedou do hrobu jsou hodně nevyvážené. Na jedné straně super vtipy (s ovcemi, prostitutkou) a na druhé straně nepodařené vtipy (s ovcemi, fekáliemi, spermatem). Je to zmatené i co se týče žánru, chvíli je to western, pak zase parodie na něj. Chvíli jsem se kině smála a chvílemi se zase styděla, na co to dobrovolně koukám. Těch druhých chvil bylo více. ()

FilmFan24

Zábavná komedie o tom, že ne každý rád žil mezi kovboji někde v zapadákově na Divokém Západě...Nebýt mnohdy značně fekálního humoru byl bych se bavil víc. Pokud ale přihlédnu k výbornému obsazení a opravdu geniálním cameo výstupů nedá mě to a chci vidět znovu... ()

AlistairMir

U všech koltů tak tohle byla kolosální ptákovina, která ale naštěstí zaručeně dokáže pobavit. Trapných scének je málo a zbytek se krásně povedl díky čemuž jsem mohl nechat mozek totálně vypnout a jen se bavit. Divokej západ asi ve skutečnosti vypadal trochu jinak, ale ten Sethův nemá chybu a hned bych tam jel na tu jejich vražednou pouť, nebo se kochal pohledem na skládání ledu. Hlavní hrdina je děsnej řízek a snad mu ani nejde nefandit, Theronová a Seyfriedová jsou jako vždy sexy a Neil Patrick Harris by měl se svou soubojovou scénou vstoupit do dějin :-D slizkej záporák v podání Liama tomu nasazuje korunu a páreček dvou zamilovaných kdy on je panic a ona štětka z baru...no tak co dodat...Hodocení : čtyři kopretiny do zadku. ()

JohnMiller

Miestami vtipné, miestami trápne, miestami prehnané, miestami nudné ale aby som vám úprimne povedal pravdu, existujú aj oveééééľa horšie komédie. Najviac ma zaujali scénky so Sethom MacFarkaneom a jeho priateľku-prostitútkou. Bolo to také cirkevno-naivné absurdum, že som z toho nemohol. ()

TominoLa

Méďa byl zatraceně dobrej a zábavnej. A tak si Seth MacFarlane řekl kurňa mám na to! V jeho nové komedii to na nás valí horem dolem a bylo mu úplně jedno, že něco je trapné, něco nechutné. Věděl, že něco musí pobavit většinu a na to vsadil a bavil jsem se občas i já. Odřených 6/10. ()

Dont

Škoda toho fekálního humoru, ten zrovna nevyhledávám a bylo ho tu tuny. Skvělá byla Charlize Theron, celá snová pasáž a nečekané narážky na jiné legendy westernového světa (Návrat do budoucnosti, Nespoutaný Django). Sethu MacFarlaneovi fandím, protože přináší oživení do v současné době tolik strnulého žánru komedie. Talent nesporně má, doufám, že příště se vyvaruje zmíněných chyb a dočkáme se konečně pořádné a ničím nerušené legrace. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)