Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

Hees

Spermicídno, riedko stolicová, ovco cikajúca, nábožensky korektná a drogy propagujúca filmová komédia. Keď pozriete scénu po titulkoch je to dokonca aj rasovo korektná komédia. Zo začiatku som si myslel, že to je čistý odpad a potom príde zopár celkom podarených vtipov v strede filmu. Paradoxne na tejto komédii funguje najlepšie romantická zápletka a vtipy nestoja absolútne za nič. Vo filme zažiarila Charlize Theron a zažiaril Neil Patrick Harris. Ostatní herci sa veľmi nesnažili vôbec niečo hrať. Je veľká škoda, že sa film ku koncu vracia k tým trápnostiam a potom som zabudol aj na dobrý stred filmu. Jaj no a nezabudnite na tú scénu po titulkoch čo som už spomenul na tej som sa zasmial. "Fúzová pesnička" tiež celkom ujde. ()

Martin741

plane : teda rozhodne nie som v Klube Narocneho divaka a namiesto filmovej teorie som si zaviedol radsej filmovu prax - napozerane mam toho dost, toto nielenze zhorelo v kinach, ale ani nejde o nijak vyznamny film. Pravom na to bude sadat prach v najzapadnutejsom kute archivu. Uzivatelovi verbal, ktory dal 5 hviezd nerozumiem a teraz uz rozumoiet ani nechcem . 20 % ()

Nach

Seth MacFarlane u Teda prokázal, že má pro svérázný drsný humor prostě koule. Ovšem - jak dokazuje tento film - i svérázný humor potřebuje kvalitní scénář. Ten u Všechny cesty vedou do hrobu chyběl, zůstal pouze svérázný humor, tentokrát více záchodový než by bylo nutné. Postavy jsou nevýrazné, nezajímavé. Na co jsem čekal byl vyloženě tu a tam lepší gag. Nezasmál jsem se všemu, ale zase ani jsem se tolik nenudil. Ve výsledku jde o průměrnější záležitost, která má své mouchy i vtipnější chvíle. Nejlepší scéna: narážka na poslední díl Návratu do budoucnosti. 65% ()

Streeper

Tak tohle ne. Stále se ptám proč do toho šli tak skvělý herci, nevím jestli viděli vidinu zisku nebo něco takového, ale takovou blbost jsem dlouho neviděla. Pár vtipných scén tam je, ale dokázala bych je spočítat na jedné ruce. Převažují trapnosti a nechutnosti. Ze začátku to vypadalo slibně, westernovská komedie nabitá hvězdami, jenže se z toho vyklubala nechutná parodie, kde to Neil Patrick Harris (kterého jsem do téhle doby považovala za skvělého komika) završí tím, že vykoná potřebu do klobouků přihlížejících. Takže jsem ráda, že tenhle dlouho očekávaný film mám za sebou a myslím si, že se k němu dlouho nevrátím. ()

cariada

Předlouhá ukecaná nuda. Neříkám ,že pár momentů nebylo vtipných, ale dvě hodiny se to nedá vydržet, to už je jen zdlouhavá křeč. ()

Darth Revan

Nečekaně jsem se bavil. MacFarlane je sympaťák, Neeson hraje padoucha skvěle a Charlize Theron...ta je prostě krásná. Nejvíce na filmu se mi však líbila camea Ryana Reynoldse, Christophera Lloyda, Ewana McGregora a Jamieho Foxxe. Vtipu bylo dost, akce taky, zkrátka jednoduchá oddechovka. 5* ()

C0r0ner

MacFarlaneovi víc sedí šaškování s medvědem a Wahlbergem než Divoký západ. Fóry tam sice byly dobré, párkrát jsem se vážně řehtal, ale bylo jich strašně málo. A všechno mezi tím byla prázdná blbost, která byla nejenom předvídatelná, ale především nudná a blbá. Takže nakonec je z toho zklamání. 55% ()

necisty

Vtip to má za pět, ale podle mě to pokazili celkem hloupou zápletkou a zbytečnou délkou. Kdyby skončili po hodině a půl, tak bych tomu těch 5 dal, protože jsem se do té doby fakt smál. Hra na detaily a ty nečekané smrti fakt super. Ale pak přišly slepé a hloupé momenty, jak kdyby tam tvůrci chtěli naházet všechno co je napadlo. Každopádně ve svém žánru top a zasloužilo by si to lepší hodnocení. A ještě musím vychválit krásu a šarm Charlize Theron:). ... Protože jsou běloši debilové, tak tě upálíme. ... Mila Kunis. ... ČSFD projekce Atlas ()

U_S_O

Áno, rejža použil tie najstaršie a najtrápnejšie zábavné prvky filmovej histórie ale výborne to doplnil aj súčasným humorom, skvelými cameami a výbuch-smiechu momentami, takže z toho vznikla nakoniec slušná komédia. Seth MacFarlane má proste svoj štýl a dúfam, že si ho dlho udrží, pretože raz za čas presne takúto komédiu potrebujem vidieť. A keď tam ešte dokáže dotiahnuť také filmové esá ako Charlize Theron či Liam Neeson, tak nebudem protestovať, ak bude robiť takýchto komédii aj viac. Nenasledujte teda Albertove zblúdilé ovce na strechu ale dajte tomuto westernu šancu, aj napriek menej pozitívym hodnoteniam miestnych mizerných farmárov :) Nebudete ľutovať. "Hey, dude, you really shouldn't drink and horse." ()

campix

O Sethu MacFarlaneovi můžeme rozhodně říci, že jde s dobou. Jeho přisprostlý Méďa posbíral řadu úspěchů a tak se připravuje i jeho druhý díl. V mezidobí si Seth odskočil k jinému filmovému projektu. A opět se snaží razit moderní cestu. Vzal jeden ze skomírajících žánrů (western) a zpracoval ho, tak jak si dnešní publikum přeje. A také mohu říci, že toto pojetí divokého západu mi je velmi sympatické. Je to zase trošku něco jiného. Sem tam mu nějaký gag uteče, ale tak na to jsme zvyklý. Většina vtipů je tak velmi úderných a ve spojení s kvalitním hereckým obsazením, které dokázal MacFarlane nalákat, se jedná o velmi zajímavý počin se spoustou vtipných cameí. ()

Martrix

Seth MacFarlane vypadá, jakoby neuměl do pěti počítat, ale to jsou jen mimikry. Je schopen vyplodit nespočet infantilních, fekálních a trapných nevtipů, kterým se mohou zasmát snad jen ti, kterým jsou jeho filmy paradoxně nepřístupné. Prdící, nesmyslně sprosté a prvplánovité fórky, jsou naštěstí proložené i solidními útoky na bránice, takže je to jen o míře, jakou jste ochotni snést. Rozhodně nejsem zapšklý staroch, mám rád černý i drsný humor stejně, jako ten sofistikovaný, konverzační. Ale tady to bylo občas zbytečné a nefunkční. Příběh je sám o sobě prostoduchý a jediné co ho ozvláštňuje, je herecké obsazení a humor. Možná chtěl MacFarlane tu scénáristickou bezmoc zamaskovat právě nekorektním humorem, ale u mě se to polovinu stopáže míjí účinkem. Přitom, kdyby tyto nevtipy vypreparoval a nahradil je něčím chytřejším, asi bych nic nenamítal ani proti scénáři. Mohl to být feelgood western s hromadou kvalitních herců. Seth MacFarlane je nejspíš mezi herci oblíbený, protože tolik cameí se v jednom filmu jen tak nevidí. Foxx, Lloyd...a to jsem některé vůbec nezaznamenal (Ryan Reynolds, Patrick Stewart...sakra, kde byli?). Kdo je cílovka takových filmů? Popravdě netuším. Vše, co jsem od něj viděl...včetně The Orville, ve mě zanechalo rozpaky. Humor mi sedne tak 50/50. Ale to je pořád lepší skóre, než u mnohých korektních komedií. Čekat něco víc, by byl po těch zkušenostech nerozum, protože Seth MacFarlane z toho nevyroste. Takže jsem věděl do čeho jdu...a nejsem zaskočený. Další podobné kousky, už ale asi nepřidá. Díky novým pořádkům mu totiž pšenka nepokvete a zrovna tento film, který má v obsazení jen jednoho černocha na 5 vteřin a s mnoha narážkami na homosexuály, by dnes stoprocentně neprošel. A přestože mi nesedlo všechno...je to škoda. Takže ta půlhvězda za nostalgii po starých časech, kdy jste v parodiích mohli takřka vše, zaokrouhlí na 4* celkem. ()

Jermann

MacFarlane by potřeboval ještě trochu dospět a naučit se lépe balancovat humor.. páč bez těch fekálních gagů by se film určitě obešel a naopak by získal na kvalitě. Jinak je to totiž fakticky prča, často řádně nekorektní, jak se dalo očekávat. Charlize je naprosto k sežrání, Ribisi jakbysmet, sem tam se nečekaně mihne známá tvář nebo známý šílený vědátor, kterému jsem bez debat musel věnovat speciální hvězdičku, jinak jsou to čisté ***. Na nedělní poledne s kocovinou ideální program. ()

Šimpy

Nebylo to tak špatný, byť bych od komedie čekal, že se budu bavit víc. Příběh jakžtakž funguje (jen mi nějak uteklo, kdy Albertovi umřela matka), westernové scenérie s hudbou jsou perfektní. Bohužel ukecaný Seth není zrovna dvakrát vtipnej a některý věci jsou spíš trapný. I když pár nápadů se najde...rozhodně jsem se smál scénám, kdy se učí střílet a pokaždý ho něco sejme. A pak potěšil samozřejmě Doc Brown. A obě potitulkovky taky. Slušné 3*. ()

Icefist

Hvězdami našlapaný filmový odvar- tak by se dal tento snímek charakterizovat. Známých herců a hereček uvidíte opravdu haldu, ale že by se ukázali v zajímavém příběhu, to možná někdy příště. Tentokrát je to jen směsice nesmyslů a nevkusu, kdy naštěstí alespoň čas od času něco příjemně překvapí. Trochu smutné je, že tímto překvapením jsou povětšinou cameo scénky, které nemají s dějovou linkou vůbec co do činění, ale díky aspoň za ně. 40 % Oblíbená část- spadnuvší led ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)