Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

Dado

Človek sa niekedy nestačí čudovať nad tým, ako sa ľudia dokážu stavať k určitým produktom a ich hodnoteniu. Zdá sa, že dnešok je už neodvolateľne dobou, kedy sa komediálne kvality filmu považujú za niečo podradnejšie a ľudia by sa cítili nepríjemne, ba až trápne, keby sa im odvážili adresovať rovnaké slová chvály, ako rovnako kvalitnej dráme. Pokojne by som sa stavil, že pri dnešnej logike hodnotiacich, ktorí by si radšej o nohu priviazali betónový kváder a hodili sa z mosta do rieky, než by sa mali zasmiať na vtipe, ktorý akýsi "odborník" predtým označil trápnym, by dnes hlboko v modrých číslach skončili aj také kultové komédie, ako Horúce strely a ich pokračovanie. Tieto filmy však mali to šťastie, že vznikli ešte v dobe, kedy sa filmy posudzovali najmä na základe ich kvalít, nie podľa žánru. Aj v prípade tohto filmu by hodnotenie bolo nepochybne iné, keby bol aspoň takou kvalitnou drámou, akou dobrou je komédiou. Samozrejme, MacFarlane si nedokázal odpustiť vtipy, ktoré často hraničili s tým, čo normálny divák dokáže zobrať ako srandu a nie ako nechutnú úchylnosť. A samozrejme tým najlepším sa popýšil už v traileroch. No a čo. Stále je to skvelá zábava, ktorú si človek skrátka musí užiť, pokiaľ ešte pred samotným zhliadnutím filmu nerozmýšľa, ako ho vo svojom komentári na ČSFD roznesie na kopytách. Bohužiaľ, presne takto mnohí užívatelia premýšľajú a potom to tak aj vyzerá. (80%) ()

ivan_drago

Nesmysl našlapaný jedním známým ksichtem za druhým, leč ve výsledku se absolutně míjejícím účinkem… To jsme se opravdu nedostali dál, než k mrdkou ulepenému kapesníčku a ke dvěma kloboukům plných sraček, kurva… Totálně nekonzistentní film, který si neumí vybrat zda být do mrti nekorektní, absurditou prosáklý a ironicky zesměšňující poměry tzv. divokého západu nebo pouze na oko drsnou a cynickou konverzační komedií s trapným dějem… Hlavní charakter by se měl držet za kamerou a jeho pasáček ovcí je za poslední dobu to nejhorší herecké představení, co jsem viděl… To nemohu říct… Ostatní jen tak připrcávají a jediný kdo film jakž takž zachraňuje je Charlize Theron, které jediné jsem jakž takž věřil, co hraje… Já snesu humor ve všech podobách a nemám problém s fekálnostmi všeho druhu, ovšem zde jsou jen účelově nasazené, pokoušející se zastřít neschopnost autora o humor… Tak se na tenhle film vyserte a běžte radši „šukat někam do stínu…“ ()

FaceMan

Stupidná komédia, kt. má čo ponúknuť ale nevie ako na to. Hlavný hrdina nie je podľa mňa v skutočnosti ani herec. Svoju hlavnú úlohu vo filme vôbec nezvládol. Liam v role záporáka sa mi páčil a veril som mu to. Najviac si však svoju postavu užíval neil, ktorý s hláškami s HIMYM (napr. challenge accepted) bol skvelý. Nemôžem zabudnúč ani na skvelé cameo v podobe djanga. Inak to bola dvoj-hodinová nuda v podaní hnusného a trápneho humoru a všetky dobré scény sme mohli vidieť v traileri. Za mňa dve hviezdy. ()

viperDavid

Ovčí prdelky byli k sežrání už v roce 1811. Charismatický Seth s hubou jak okurkovým salátem, sexy lolitka Amanda a drsňačka Charlize která šuká od 10, teda to jsem zaokrouhlil, se fakt povedli. Vtipem prosáklej čistě newesternskej biják se mi dokonale líbil a není nic co bych mu měl vytknout. Nechápu teploušský hodnocení zdejších uživatelů, který asi raději píchaj slepice. ()

Mrkvič

MacFarlane zde ukazuje všechny své vlastnosti a schopnosti. Že není žádný kdo ví jaký herec. Že má rád fekální a laciný humor. Ale také že dokáže vymyslet i něco geniálního a slušně to i natočit. Ukázkovým příkladem budiž scéna, kdy Neil Patrick Harris sere do klobouku. Je to děs, je to příšerně trapný. Jenže potom je tam okamžik, kdy chce vzít další klobouk,na další dávku a to je natočeno a vymyšleno úžasně. Takových perliček je víc a většinou příjemně překvapí. Třeba když se film začne podivně natahovat, přijde zdrogovaná scéna, létající ovce atd, a to nemá chybu. Také mě hodně mile potěšilo malinkaté cameo Christophera Lloyda. Ve výsledku jsou to ale spíš dvě hodiny trapností. ()

LiborGondek

Westerny přímo nesnáším, tenhle byl ale velmi dobře obsazený a zejména mě zlákala kombinace western + komedie. Nakonec to nebylo tak špatný a párkrát jsem se upřímně dobře pobavil. 65% ()

Jizni Tlapa

Možná chyba dabingu. Možná momentálního rozpoložení. Tahle westernovka měla sakra našlápnuto udělat díru do světa a to obzvlášť vtipným nápadem, exteriéry a perfektním soundtrackem. Co jí však nebudu moci nikdy zapomenout,je scénář, který prostě neměl ty správné koule a šmrnc,který se z tak velikého potenciálu měl vytřískat! 70% souboj na kolty ()

Johnny.ARN

Jednoduché, priamočiaré postavy, skvelé obsadenie, inteligentný humor, jedna fakt dobrá fekálna scéna a retardovaná ovca. Na druhej strane rozťahaný dej, žiadna gradácia, nulové tempo. Keď to ale berieme ako komédiu, fajn, lebo Seth to proste vie. 3 z 5 ()

Honzíno

V jednotlivostech nám Seth MacFarlane servíruje diamanty. Jako celek se mu ale rozsypávají po podlaze a jeho nový film se tudíž stává značně nekonzistentním. Občas i na mě byly některé vtípky už přes čáru, nebo působily zcela zbytečně. Naopak tenhle kousek určitě stojí za to vidět kvůli Charlize Theron, Liamovi Neesonovi a N. P. Harrisovi. Též díky často důvtipně použité hudbě (skryté i v pouhých popěvcích) a nářezovým náhlým skřekům na plátně. Jen do té hlavní role bych šoupnul někoho charizmatičtějšího a též někoho, koho budu víc žrát. Takový M. J. Fox v době BTTF trilogy by byl optimální. Lepší tři, legrace kopec, rozhodně však slabší než Méďa. ()

Mr.Bulanek

Čekal jsem nějako pohodovou komedii, a ten fekální humor mi to dost pokazil. Ne jen, že hlavní postava byla totálně nesympatická, že bych ho zastřelil, ovce prodal a ušetřil bych si utrpení. Jediné co mírnilo utrpení byla Charlize Theron a Liam Neeson, což jsou jedna a půl hvězdy a potom odkaz na BttF a potitulkový Django což je druhá půlka hvězdy. P.S. Mohla tam být více smrtí. ()

Lachtaan

Vlastně zkráceně kravina všech možných kravin. Jenže vznikla z pera talentovaného scénáristy, kterému jde ve zvrhlé komedii dobře i hraní hlavního hrdiny po boku krásek Amandy Seyfried i nestárnoucí Charlize Theron. Do toho neoblomný Neil Patrick Harris a charismatický zloun Liam Neeson. V kombinaci s těmi nejbizarnějšími příhodami na pozadí doposud nevinného westernového venkova je tahle komedie jednou z těch, na které se dá dívat prakticky kdykoli. ()

BROKEN_

Neskutečná porce zábavy. " dáme sex? Nemůžem přece, až po svatbě. Hej pojď si za**kat. Už běžím. Jsem na ni pyšnej " Takových věcí je tam víc. Co by jste taky čekaly od režiséra filmu Ted 1 a 2. Na sobotní večer super film. ()

venison

Ale jo, nakonec se z toho vyklubala slušná parodie :-D Ubrala bych trošku fekální humor, ale jinak jsem se bavila :-) Navíc super obsazení.. Nejpovedenější byl páreček Giovanni Ribisi a Sarah Silverman ;-) Naříkám, že jsem se u všeho chlámala smíchy a místy už opakování humoru nebylo kapku nudnějšího rázu, ale celkově hodnotím velmi pozitivně ;-) ()

BS

Nic světoborného jsem od toho nečekal. V kině jsem se pak málem několikrát pochcal smíchy. MacFarlane je asi můj šálek kávy. A Charlize je taaaaaaaaaaaaaaaaaak sladká! ()

ywo666

Tak toto je teda drsná hovadina. Čierny nechutný humor. Toľko prasačín som už fakt dlho nevidel pokope a na bielom plátne. Na jednej strane má Seth gule, pustiť niektoré veci do éteru. Na druhej strane občas to bolo slabé a trápne. Romantická línia tam moc nemala čo hľadať a bola rušivá. Škoda, že veľa vtipných scén bolo vyzradených v trailery. Ale napriek všetkému. Som sa bavil. Očakávania boli ale vyššie. U Macíka sa Seth príliš krotil a tu sa zas otrhol z reťaze. Teraz by to chcelo komédiu, kde už nájde správnu mieru. 75% ()

elanius

(98/2014) / 65%? Niečo takto zúfalé sa len ťažko hľadá. Ťažko porozumieť ti užívatel tejto filmovej siete :). A aj ty Liam? Really? (2/10) ()

Beky

Strašná hovadina, v první polovině filmu slušné hlášky, pak se všichni sjeli a vtipný to přišlo už jen tvůrcům. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)