Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

Ichabod

Povedená komedie, co se nebojí ničeho. Kdykoliv je na scéně NPH tak je to fakt prdel a kdykoliv je na plátně Charlize tak je na co koukat. Super odpočinkovej film s mnoha super hláškama. ()

JohnSmith

No je to tak padesát na padesát. Některý hlášky a fóry jsou fakt super a jiný jsou zase trapný. Je fakt, že mě divokej západ pohledem MacFarlanea moc nevzal, ale Charlize Theron to moc slušelo. No a největší perla byly ty halušky s indiánama. ()

R1CH1E

Ovčí humor, divoký západ konečně z jiného pohledu než ho známe, a plno různých narážek (Návrat do budoucnosti byl úžasný), zabalených do jednoduchého, ale funkčního příběhu a spousty funkčních (i nefunkčních) vtípků. Chápu, že místní humor nemusí být pro každého, ale já se bavil. ()

Guzo

První polovina (nebo spíš tři čtvrtiny) filmu je dost slušná, ale pak jako by začal docházet dech a přibývá nevtipné vaty. I tak se ale jedná o silně nadprůměrnou komedii z poslední doby, jen je to bohužel hlavně tím, že v podstatě pořádná konkurence není. Co ale oceňuji je zasazení do divokého západu a nepřekročení hranice vtipné | trapné (ok, kromě scény s halucenacemi). 70 % a za skvělou Charlize Theron musím zaokrouhlit na 4 hvězdy. ()

blackJag

Fuck sem fuck tam, sifl na ksichtě, sračka v klóbrcu, ovčí čuráky... Člověk by řekl, že tu někdo popisuje něco echt nestandardního. Fuckování jak o život je dnes už klišé, exkrementy různého druhu byly také použity nesčetněkrát (a nebojme se říci, že i vtipněji) a tak jediná věc, co by mohlo trochu pomoci, je zajímavé pojivo jednotlivých výstupů. No a to je zrovna děsná láce. Další klad filmu, obsazení, tone pod nánosem MacFarlaneova nejapného výzoru - nic proti, ale tento klučina by se měl práci před kamerou vyhýbat jako Neesonova prdel květům. Jazýček vah k mírnému nadprůměru nakonec naklonily bezvadné camea. 60% ()

Jaro.Krafcik

Dobrý a zabavný western. Takých komedií veľa nieje. S odstupom času by som možno ale šiel s hodnotením nižšie, ktovie. Ale zabavil som sa a to je pri takomto druhu filmu hlavné. 4* ()

zolo23

Komédia roka!! Aspoň teda u mňa. Seth srší nápadmi a po Sethovi (Rogenovi) je mi jeho humor (v rámci amerických komédií) asi najbližší. Už od úvodnej scény bolo zrejmé, že aj keď pôjde väčšinou o "záchodový" humor bude sa na čo pozerať. Výborne napísané vedľajšie postavy - Ribisi a jeho "milá" = úlet komediálneho žánru ,N.P.Harris a jeho "porast" = najlepšia rola pre tohto týpka, Ryan Reynolds = jeho najkratšia doba na plátne a pod.. Tých vtipných originálnych scén (dolár, úsmev na fotke....) je v tomto filme neúrekom ,dlho som sa takto nepobavil a tí ,ktorým sa tento humor zdal suchý, fekálny, blbý, majú asi smutný život. ()

DeathTheKid

Mám poslední dobou asi neuvěřitelně stereotypní názory na filmy, ale co mám dělat, když to tak prostě je? Teď k té stereotypnosti. U 8/10 filmů oněm filmům vytýkám délku, která hodně ubírá frekvenci všeho - vtipy, lehký zájem o příběh, sexy herečky, skoro klasický westernový soundtrack a další srandy. Mrzí mě to, protože např. 80-90 minutová stopa by byla ideální. No MacFarlanům snímek mohl dostát svému jménu, takhle byla pointa pouze pozadím, které mohlo rozhodně "děj" lépe doplňovat. Jsem zvědavý na jeho kousek, ve kterém nebude hrát, mohlo by to být v komediálním měřítku velmi obstojné. ()

Georgex

Rok se s rokem sešel a zatímco loni nám američtí tvůrci naservírovali celkem vtipnou letní komedii Osamělý jezdec, tak letošní porce westernu je pravým opakem. Všechny cesty vedou do hrobu je absolutně nevtipnou parodií, která se snaží zabavit tím nejhloupějším, sprostým a fekálním humorem, kterému se možná zasmějí školou povinná děcka. Osobně nemám nic proti podobně laděnému humoru a při správném množství a ve správný okamžik mě leckdy pobaví, ale aby na tom byl postavený celý film a ještě k tomu v takto nevtipné podobě? To zkrátka neskousnu! Připočtu-li k tomu nevýrazné herecké výkony a přepálenou stopáž, tak se jedná o jedno z největších letošních zklamání a nebýt sympatického záporáka Liama Neesona, tak film ani nedokoukám. Moje hodnocení 20%. ()

Hollohlaway

Hromada nechutných laciných vtipů to dost sráží, ale občas se vyskytne i nějaký výborný. Spolu se slušným divokozápadním stylem a množstvím humorných vedlejších rolí to mělo namířeno vysoko. Bohužel scénář dost prostoru dává i špatným gagům, takže to vyzní místy velmi rozpačitě. Ale párkrát jsem se dobře zasmál, a nijak mi to neublížilo. ()

jefff

Je to ten typ komedie, jaký představujou všechny díly Scary Movie a jemu podobných odnoží, jen o trochu kvalitnější a bez tuny vtipů na téma pádů a kopanců mezi nohy. Občas jsem se opravdu zasmál, ale pravdou je, že to je blbina. ()

LexBarker

Brutální komedie z odporného západu...plného nechutných a nemytých násilníků...V hlavní roli se slabošským blbem,který nakonec všem ukáže,zač je toho loket.Nádherná a sympatická Charlize,ošklivka Amanda a mnoho dalších známých i méně známých herců rozehrávají partii plnou nechutností,fekálního humoru a odkazů na plno jiných filmů...Přesně tak,jak to mám rád... ()

netahlo

Nektere vtipky uz byly sice mozna za hranou, ale drtiva vetsina byla povedenych :-) Seth si po skvelem Medovi rozhodne ostudu neudelal. Latku drzi stale vysoko. ()

Firebug

Z a Million Ways to Die in the West se vyklubalo celkem příjemné překvapení. Zejména proto, že se snímek nebere přehnaně vážně a vykašlal se na uměle šroubovanou melodramatičnost (koukám tvým směrem Tede!). Jde spíše o balík humorných gagů rozličného ražení, přičemž mě ani ten (zde často proklínaný) fekální příliš nepobuřoval. A to jsem viděl unrated verzi. Fanouška Family Guy tohle přeci nemůže rozhodit! :-) Tomu, že o nějaký ten příběh jde až v druhé řadě, svědčí i postavy Ribisiho a Silvermanové, bez kterých by se dějová linka klidně obešla, ale už by to prostě nebyla taková sranda. Vlastně už jsem dost dlouho neviděl "žánrově čistší komedii", která navíc skvěle plní svůj účel - smál jsem se. 3,5* zaokrouhluji nahoru. ()

sedm.1

Po obrovském a jistě i nečekaném úspěchu Médi každý očekával, že i další projekt Setha MacFarlena bude diváckým hitem, nehoráznou zábavou a prostě bombou ve všech směrech. Ale opak je pravdou, u většiny publika Všechny cesty vedou do hrobu neuspěli, ne-li až propadli, ovšem já na rovinu nechápu, proč se tak stalo, neboť já se i tentokrát u této další MacFarlanovi divočiny královsky bavil. A tu divočinu myslím doslova. MacFarlane totiž opět, stejně jako právě v Méďovi, i zde boří svým přístupem k humoru veškeré doposud stanovené a zavedené hranice, a ikdyž tu tedy není kadence vtipných scén až nějak lavinovitě výrazná, tak na místo toho tu ale každá vtipná scéna platí za téměř až nezapomenutelnou a ultimátní. MacFarlane se tu skutečně vůbec s ničím nesere, postavy v jeho filmu hlásí téměř až kultovním a zcela nevybíravým způsobem, většina hlášek a scén sice jde znovu za hranici vkusu a soudnosti, ovšem v tom právě spočívá to kouzlo, že ikdyž ty hranice soudnosti neustále boří, nikdy zároveň nesklouzne k trapnosti, či nefunkčnosti, naopak, každý jeho fór je opravdu masakrální a stoprocentně zábavný. S dějovou stránkou je to pak sice trochu horší, Milion Ways to Die in the West nedisponuje sice jednak ani výrazným tempem, ani nějak úplně odbourávající zápletkou, což se projeví především ke konci filmu, kdy už MacFarlaneovi vyloženě docházel dech, ale o zábavu se jedná stejně pořád. Herecky se jinak „Méďovi“ podařilo zlákat poměrně slavná jména, což se mu jistě ve výsledku vyplatilo, a když tedy pominu těch pár cameo okamžiků, tak Charlize Theron, Liam Neeson i Giovanni Ribisi jsou natolik výrazní aktéři, že i v tomto směru je o kvalitu postaráno. A navíc mě hodně příjemně překvapil po herecké stránce i samotný MacFarlena, je to fakt sympaťák a ani svým výkonem filmu rozhodně neublížil. Všechny cesty vedou do hrobu tak tedy není úplně nějaká převratná bomba, což si tedy myslím mimochodem, na rozdíl od ostatních, i o Médovi, ale pořád se jedná o jednu z nejzábavnějších a především nejvýraznějších komedií za poslední léta, což není rozhodně k zahození. Kdo se tak zkrátka nebojí dost ostrého, neortodoxního a častokrát až nevkusného humoru, tak se u tohoto filmu bude určitě výborně bavit. Stejně jako já. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)