Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

noriaki

"Jsi dobrý pasák ovcí." "Můj Bože. Ani tohle neumím. Ani je neuhlídám. Minule mi jedna zaběhla do bordelu. Vběhla dovnitř a než jsem ji tam našel, stihla vydělat 20 dolarů." Když by všechny vtipy byly na podobné úrovni, vůbec bych se nezlobil. Ale film většinou nabídl jen fekální (doslova), nebo gore humor. Vtipné to není a zábavné taky ne. Světlým bodem na celém podivném antiwesternu je původně nadbytečná romantická linie a to jen díky výborné Charlize Theron. Hraje až tak dobře, a její protějšek tak podprůměrně, až jsem měl pocit, že snad nehraje vůbec. Seth MacFarlane/režisér měl vyhodit Setha MacFarlanea/herce a usměrnit Setha MacFarlanea/scenáristu. Každý není Woody Allen, aby byl skvělý ve všem. ()

hroubek

MacFarlane mám rád, už od prvního setkání s Family Guy, kde jasně ukázal, že nekorektnost je jeho. A v Méďovi to dotáhl na novou úroveň. A proto také zamrzí, že Všechny cesty vedou do hrobu je úkrok zpět, protože je v nich více hloupých fekálních vtipů, než těch brutálně geniálních. Ve výsledku je to takový mišmaš, který baví, ale na první pohled vidět, že některé dialogy by potřebovali trochu více prostříhat. MacFarlane jako režisér není vůbec špatný a je vyobrazení divokého západu se mi hodně líbilo, zvláště ty přelety nad krajinou. Horší je to MacFarlanem jako s hercem, který odehraje celý film skoro se dvěma výrazy ve tváři a v určitých momentech pochopíte, že si některé věci zaslouží, kvůli své naivitě a zbabělosti. Charlize Theron je boží již od prvního okamžiku jen co vkročí na scénu a z nějakého důvodu jí to s MacFarlenem moc sluší a parádně se doplňují. Amanda Seyfried nemá toho moc k hraní, tak neustále valí své velké kukadla. Giovanni Ribisi a Sarah Silverman vytvořili jeden z nejdivější filmových páru, ale sranda s nimi je. Neil Patrick Harris je parádní a je na něm vidět, že se neuvěřitelně baví, když přednáší a provádí velké bizardnosti, kterým nasazuje nebo spíše sundává klobouk střelecký souboj. A nakonec jsem si nechal Liama Neesona, který prostě fakt příjemně přehrává je a užívá si svého záporáka. Nemá cenu vypisovat geniální momenty, jelikož bych je o Vás připravil v kině, ale můžu říci, že jich několik, ale stejně mě nejvíce dostaly cameo roličky, které doslova rozesmály v každého v kině a rozhodně podpořily můj pohled na celý film. Všechny cesty vedou do hrobu nejsou tak dobrý jako Méďa, ale rozhodně dokážou dobře pobavit pokud se naladíte na stejnou vlnu. ()

Diego

Ještě neposílám Setha do rakve, stále si myslím, že patří mezi nejlepší novodobé talenty a jsem rád, že narazil tak brzo. Protože tohle hraničilo s klubem sráčů. ()

Maik22

Westernová komedie při níž se vystřelí za celých 120 minut snad jenom šestkrát. Žádné hraní, žádné vzrůšo, žádná sranda jenom žvanění, nevím asi mám své dny. Ale jsem rád,že se dalo koukat alespoň na Charlize Theron. ()

Pump

Zbytečně hloupé a jednoduché. Liam Neeson skvělý padouch. Neil Patrick Harris příjemně překvapil. Seth McFarlane se mi více než méně nelíbil v roli hlavní postavy. Charlize Theron nádherná. Docela obstojná komedie. ()

majkl44

Povedený snímek. Moc jsem se na něj těšil a po prvních ohlasech jsem se trochu obával, jestli mé velké nadření nebude následováno velkým zklamáním. Nakonec mě film velmi potěšil. Byla tam dost sranda, výborné obsazení i prima zakomponování pohledů na krajinku s trefnou hudbou. Pokud člověk snese trochu nechutností, s kterými se musí u Setha MacFarlana počítat, tak myslím, že se bude také bavit ;-) ()

VanTom

On by to vlastně mohl být úplně normální akčně-romantický western s nádhernou kamerou / krajinou, kdyby se odstranila většina pokusů o humor, po většinu času zoufale křečovitá, upachtěná - a nevtipná. Funkční snad jen v romantické linii s bezprostřední, přirozenou a jednoduše k sežrání Charlize Theron, kde se výrazně ubírá na fekálnosti a prázdné ukecanosti. ()

Beatle

Ano, moje hodnocení je vyšší, protože mám prostě ráda Divoký západ, a to i se všemi jeho nemocemi a nedostatkem hygieny. Ale uznávám, bavila jsem se...a těch známých obličejů, co si jich na první pohled ani nevšimnete :) Jen trapného amerického fekálního humoru tam mohlo být míň. 70% ()

VasaX

Hezký pokus, ale tady McFarlane přestřelil. Obsazení je fajn, zápletka je fajn, je tam spousta skvělých gagů, ale je to zbytečně rozvláčné, některé gagy jsou naopak dost pitomé, střídání absurdního humoru pomalu s dramatem/romancí/dobrodružným se tu nesetkává s moc hladkým průběhem. Ale ta unylost celého snímku, to je snad ten největší problém. A to jsem měl zálusk na prodlouženou verzi. Teď si říkám, to bych si ale dal. Sethe, mám tě rád, i tvůj humor, ale občas ti to mýdlo začne poskakovat v rukou a ty ho ne a ne chytit, jako teď... ()

sskrblik

Méďovského humoru je v nejnovějším snímku od Setha poskrovnu, o to víc však ale baví svým zasazením do doby Divokého západu. Překvapilo obsazení herců Liam Neeson a Neil Patrick Harris, kteří se spolu s hlavními hrdiny postarali o vcelku slušnou zábavu. ()

zdenny

Mně vulgární humor opravdu nevadí. Vadí mi ale, pokud je stupidní a vulgaritami má být zachráněn. Film je ubohou parodií na westerny, ve kterých hrají postavy a herci, které (kteří) si toto vůbec nezaslouží. Dokonce se divím hercům zvučných jmen, že se této sračce zaprodali. ()

shantim

Parádní komedie, u které se člověk baví od začátku do konce. Dal bych tři a půl hvězdičky, ale nejde to. Dávám tedy 65 % hvězdiček. ()

Sany33

Príbeh: Albert je miestny pasák oviec, ktorého po opustení priateľky čaká už iba smrť. A poň tak to vidí on. Do mesta ale prichádzajú nový usadlíci a medzi nimi krásna Anna, ktorá je zhodou okolností žena najväčšieho pištoľníka na divokom západe. Dokáže Albert nabrať guráž a oslobodiť ju? Herecké obsadenie: Až na hlavného hrdinu je to veľmi kvalitné. Väčšinou tieto fekálne paródie nemajú takých dobrých hercov ale tu sa ktovie prečo upísali veľmi zvučné mená a zachraňujú tak aspoň chabý výkon nášho hlavného hrdinu. Prevedenie: Parodovanie divokého západu tu ešte nebolo a tak som si to aj ja náležite užil. Všetky scény s bordelu alebo s ovcami boli ozaj vtipné. Škoda iba tých pár hluchých miest a celkom tiež sa mi nepáčil ten milostný päťuholník ale asi trebalo naplniť stopáž nijakou vatou. Scéna s Loydom mi odpálila dekel. Čakal som v tej stodole ozaj hocičo ale toto nie. Pocity: Paródie mám rád. V nemalej miere formujú uberanie môjho humoru za čo som im vďačný. Táto ma ozaj skutočne pobavila ale nie je to niečo čo by som si pozrel kľudne znova napríklad ako "Sajrajt" alebo paródie s priamym ťahom na bránu. Ale aj tak vysoký nadpriemer.  Pridaná hodnota: Westernová paródia s vydarenými cameo scénkami. 68% ()

zigíš

divák obeznámený a poučený, nemůže být překvapený (!) v podstatě klasický macfarlane, se zajímavým nápadem -občas vtipným, místy moc né- nataženým na neúnosnou délku ..jinak obecně: naivita hollywoodu investovaná do westernových projektů, na který je naroubovaný ještě jiný žánr (cowboys and aliens, lone ranger, rango) mi přijde až dojemná ..fakt nevím, co na tý době doc brown měl :D ()

vyfuk

Přijde mi, že film se vám může buď zcela líbit a nebo absolutně nelíbit. Asi tak jako u Guardians of the Galaxy a Sin City 2. Ale ve všech těchto případech umím být menší výjimka. Tento film je ukázkou jistého malého western příběhu, který je po svém i trochu originální. I přesto má film svůj humor ala MacFarlane, který kromě svého hlasu ukázal i sebe. Nevím proč, ale Méďu osobně beru jako jeden z "průlomů" dnešní komedie, ale tento film mi přišla jako menší kopie toho všeho. Film je velmi hezký na koukání, nicméně některé scény typu ovčí penisy, sperma na tváři... nope, děkuji, radši zavřu oči. Mimochodem... easter eggs ve stylu Foxx, Reynolds, Lloyd, McGregor... vynikající! ()

ghatos

Vypulírovaný Seth převedl své přisprostlé vtipy do prostředí divokého západu. Na (pseudo)westernu by v současné době vyhořelo 99% režiséru a ani MacFarlane se svým přístupem nemohl uspět. Je to divný film. Má to áčkové herecké obsazení, jsou tam dobré nápady (pomrknutí na jiný film, rasistická střelnice na jarmarku), na Charlize Theron se dívá příjemně a z druhé strany MacFarlane demonstruje svou fascinaci řitním otvorem ve všech podobách, humor zdaleka nefunguje pokaždé, příběh a prostředí je podprůměrné, trvá to dlouho... . Ani fanoušci režiséra nebudou moc spokojeni. 50%. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)