Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Havaj8

Co k tomu říct. Bavila mě Lucova trilogie, bavila mě Anakinova trilogie, to bylo osobitější, tyhle novější díly už mě tolik nenadchnou. Ta temná strana už není vůbec tolik temná, mladej Solo je sice zajímavá postava, plná zvratů, ale furt je dost jalovej, tu temnotu mu prostě ne a ne věřit. Luke slaboučkej, sice se dozvíme nějaký pravdy, ale svojí slávu už má za sebou. Rei bude pravděpodobně na nějakou dobu jediná naděje Jedi, věřím, že její největší moment teprve přijde. Další z těch novejch postav, jako ok sympaťáci, ale jako kdyby až moc přehrávali. Furt si mě tolik nezískali. Na to jak jsem byl z Hvězdnejch válek nadšenej, lehce mě to opouští, což je špatně. A ten Disney odkup, tu byl hrozně cejtit. Zvířecí postavičky na každým kroku, možná se to snažej točit dětem přístupnější a taky to tak dopadá. Snad ten Vzestup klapne. ()

Vojťas

Také přiložím pod kotel aktuálnímu "hajpu". Sice ve zkratce, ale výstižně: je to bomba po všech stránkách. Největší palec nahoru M. Hamillovi, který na stará kolena už i něco hraje. :-D Obrovská spokojenost i s A. Driverem jakožto Kylo Renem. 95% ()

joker.george

Tenhle film snese tvrdší metr, proto je zatím hodnocení takové, jaké je. Těším se, až se znovu vydám do kina, protože už budu připravený a snad se zbavím ambivalentních pocitů. Jsem rád, že se film vydal neprobádanou cestou a neměl z ní strach. Jenže se neodhodlal naplno, a proto výrazněji působí i slabší, váhavější a ustrašenější pasáže. Nové postavy mám čím dál radši a stávají se pro mě plnohodnotnou náhradou původních, některé si ale zasloužily ukončit svůj příběh už v této epizodě. A u věcí, které pro mě byly před zhlédnutím nepřípustné, mi najednou nevadilo, kdyby se skutečně staly. (Brno, Velký Špalíček) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Když jsem se díval na osmé Star Wars znovu, tak jsem si je užíval víc. Sice tam už zůstanou scény, které mi pořád připadají divné nebo nešikovně vyřešené, ale jiné jsem začal vidět v lepším světle a navíc je tam plno těch, které se mi vyloženě líbí. Pořád si ale nejsem jistý použitým „minimalismem“, kdy o osudu galaxií rozhoduje pár lodí, přestože to ve filmu samotném funguje. A devátá epizoda rozhodne, jak bude tato trilogie vnímána. U mě zatím převládá spokojenost. (Praha, IMAX) ()

Elyssea

Variace na Star Wars téma, které opakuje staré známé motivy, ale se tam přece jen vnese do kompozice něco nečekaného. Jenže proč čekat na dva lepší okamžiky při stopadesátiminutové délce? Zvlášť, když pasáže s Finnem a Rose tvoří nadbytečnou vatu (s trapným zakončením) a humorné okamžiky shazují i tu nejvážněji budovanou konfrontaci. Pokud totiž ani sami tvůrci neberou své záporáky vážně, jak to mohou čekat od svých diváků? První housle nakonec hraje Mark Hamill, protože působí jako virtuos se snažícím se, ale nestíhajícím orchestrem za zády. Díky němu mě duše Luka Skywalkera zajímá třikrát tolik než přetahovaná o duši Kylo Rena. Konečně, motivace nejmladšího z rodu Skywalkerů mi stále zní falešně. Ještě si ale počkám na tu osudovou devátou část, abych naznala, jestli tenhle výlet do předaleké galaxie stojí vůbec za to. P.S. Poe Dameron by si měl vytáhnout hlavu z kokpitu. ()

Nach

Je až podivuhodné, jak Lukovo vítězství v původní trilogii bylo nicotné. Tak moc, že nyní jsou rebelové a obhájci dávno zaniklé republiky v takové menšině, že celý film již není o nějakém cestování galaxií plné nejúchvatnějších scenérií, ale hlavně o tom, jak se První řád zbavuje posledních nepřátel. A během toho v několika odbočkách sledujeme, jak je Luke v depresi, jak Rey je z deprese ze sebe i z Luka, jak Carrie Fisher výborně zvládá svou poslední roli a jak se zde jinak pojímá pojem síla. A zvláště poslední zmíněné mě velice potěšilo. Celý film by jinak byl za tři hvězdy, ale snaha režiséra Riana Johnsona vše pojmout trochu jinak se mi docela zamlouvala. A ač rozhodně nejde o top film série, jde rozhodně o kvalitní scifi. A tak tedy zvedám mírný palec nahoru. Ano, je to ten svět, který mám rád. Ale už jiný a mě ne tolik zajímavý. Přesto stále kvalitně zpracovaný. 75% ()

Attta

Překombinovaná senilní směska podivně dlouhých scén bez jakýchkoli přirozených emocí. Dalo by se říct , že je to snad nejpodivnější díl ze všech Star Wars. Nikomu jsem nefandil ani jsem nikoho nenáviděl a v momentě kdy jsem zaslechl "may the force be with you" po asi 151., tak jsem se chtěl zabít. Na druhou stranu jsem rád že se prolnuly Marvelovky se Star Wars a že jsme mohli vidět Star Lorda, který drandí cizí lodě a občas si zajde do kasína. Jsem zdechlej vyjmenovávat všechny hrůzy tohodle filmu a tak vás nasměruju na komentář uživatele Jillen. Lépe bych to totiž sám nenapsal. ()

Streeper

Nebudu lhát, jsem hodně zklamaná. VIII. díl Star Wars byl pro mě největším očekáváním roku a stalo se z něj největší zklamání roku. Přišlo mi to jako hodně špatná parodie a proto se řadím k té skupince fanoušků, která je nespokojená s pokračováním. Dávám 3* jen z respektu nad Carrie Fisher, která měla ve filmu větší roli, ale (nic ve zlém) doufala jsem, že její roli Prinzecny Leai nějak důstojně zakončí a ono nic. Takže jsem zvědavá na závěrečný díl série. Celkově jsme se v tomto díle nedozvěděli nic nového, trailer slibuje zápletku ve stylu převratu z dobra na zlo nebo naopak a nakonec nedostaneme ani to. Takže zamě velké zklamání a jedná se o můj nejméně oblíbený díl Star Wars. ()

Rocky88

Krásně, ale opravdu krásně zabalené hovno. Film jde přesně ve šlépějích, jaké mu vyšlapal jeho předchůdce dle toho, co Disney píská. Takže je tu spoustu barviček, přiblblých ženských hrdinek, plyšovejch zvířátek s velkýma očima, aby se pak dobře prodávali plyšáci, spousta humoru (někdy trapný, jindy opravdu vtipný) a nic, co by film katapultovalo mimo dosah dětské dostupnosti, tzn. ani záporák. Takže se všeho všudy za ty dvě a půl hodiny nic nestane. Jak už jsem ale zmínil na začátku, moc hezky se na to dívá a je radost koukat na Hamilla, který si svou Skywalkerovskou labutí píseň píská opravdu nahlas a naprosto nade všemi vyčnívá. Akce je také koukatelná, Johnson z lokací a technologie vymačkává vše, co se nabízí. Suma sumárum, pokud jste viděli předchozí epizody, byla by škoda si tuto ze studijních důvodů nechat ujít. Koukněte pěkně doma na kvalitní kino soustavě, peníze za kino plné harantů nevyhazujte. ()

Cheeter

Asi se ve svém hodnocení nevyhnu odkazům na konkrétní scény, takže kdo ještě film neviděl a chce se vyhnout vyzrazení části děje, ať raději dál nečte. Když si vzpomenu na epizodu VII, kdy jsem byl naštván, kvůli porušování některých elementárních zákonitostí, tak se i teď osypu. Na první pohled, se může zdát, že se v epizodě VIII tvůrci zlepšili, ale omyl. Nejvíc člověka bolí, když se chyba udělá. Zde se pouze pokračovalo. A podobně, jako v předchozí části byly části výborné a části, které byly trochu zbytečné a lehce nelogické. Vezměme si třeba Rey u Snooka. Resp. Kylo Rena. Že by si Snook nevšiml toho, že chce otočit meč? A ten útěk Rey byl vysvětlen hodně lacině. Teda lacině na to, jakou film má stopáž a rozpočet. Věnovat tomu dva záběry mohly. Na druhé straně se mi líbil nápad s vyvažováním síly. A Lukeův vnitřní boj. Za pozitivní považuji i vtípky, které se objevily, mě bavily. Celkově mi přijde ve filmu zlepšení oproti sedmé části, ale ačkoliv se tvůrci snažili co mohli, chyby z minulé části opravit nemohli. Nemohu dát vyšší hodnocení, než jsem dal minulé epizodě, pro jej dám stejné, protože tato epizoda rozhodně horší nebyla. A rozhodně ji řadím výš než VII. ()

cubajz

Jsem z toho takový rozpačitý... Na jednu stranu nadšení ze starých postav, které tu mají moře prostoru a perfektně ho využívají. Na druhou stranu mě celkem zklamaly postavy nové, které až na Kylo Rena neprodělali skoro žádný vývoj a jsou takové nemastné, neslané. A škoda i supermanského kousku princezny Leii, mohlo to jít filmařům na ruku, i když samozřejmě nemohli tušit, že Carrie Fisher zemře. ()

C0r0ner

No. Kdo je Snoke a kde se vzal? Proč je Kylo Ren taková ufňukaná nesympatická tlama, ze kterého jde strachu jako z navztekaného koťátka? Proč komparz umírá po stovkách a negr s rákoskou nemají ani škrábanec? Proč údržbářka zachraňuje celou Galaxii a vzápětí řídí stíhačku? Kde byl vlastně nějaký smysluplný děj? Co se tam stalo důležitého? Tohle všechno mě při sledování napadalo a i když je to parádně udělaná pohádka s několika excelentními momenty (přepůlení lodě rychlostí světla), pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to byla hloupá sračka. V porovnání s Rogue One o to propastnější rozdíl. 50% ()

bourec

Chápu že srdeční příznivci budou další díl do skládačky Star Wars pitvat,mě je ale docela fuk,jestli je to povedený,nebo ne.Vlastně si jen plnim povinnost,jak si poradil další rejža se slavnou značkou..Moje schopnost se nějak vyznat v těch postavách,a natož si pamatovat,co bylo ve dvojce ,nebo v šestce je dost v hajzlu.Je to jen průměr.50%. ()

Gaaron

Tak tohle jsem naprosto nečekal. Po Epizodě VII, která si vystačila s jednoduchou přímočarou dějovou linkou a hrála na nostalgii a jistotu, sází Epizoda VIII od začátku do konce jeden zvrat za druhým v tak překotném tempu a v tak mohutném rozsahu, až má člověk pocit, že viděl celou trilogii najednou. Je to neskutečný moloch, čerpající tu z tónu a filozofie původní trilogie, tu z trilogie následující/předcházející, tu z celého širokého dnes-už-ne-kánonu Star Wars v podobě knih, komiksů, seriálů a her. Naklání se přitom divoce na všechny strany a hrozí, že se každou chvíli převrhne, ale SW univerzum je dostatečně pevné, aby ho udrželo. Ano, jsou tu momenty, které se nesmazatelně zapíšou do zlatého fondu zdrojů všemožných parodií (flying Leia) a celá armáda roztomilých zvířátek, sloužící až příliš očividně jedinému (merchandisingovému) účelu, ale nic z toho celkový dojem vážněji neohrožuje. Snad jen škoda těch několika promarněných momentů, kdy se tvůrci už už málem odvážili zbavit některé z ústředních postav, a které mohly být zatraceně silné, kdyby je dotáhli do konce. Ale jistě, jsme teprve v prostředku. Každopádně je vidět, že Disney stejně jako v případě Marvelu a jeho univerza velmi dobře ví co dělá, a i když sólo filmy možná leží tak trochu stranou vypiplaného dohledu, vlajková loď v podobě číslovaných epizod roste do mohutnějších rozměrů a má větší ambice než kdy dřív. ()

Morzael

Gratuluji k výkonu Riana Johnsona. Hůř napsaná epizoda tu ještě nebyla. Naprosto zazděná gradace příběhu - aneb když má příběh tři hlavní cíle. Nájezd na bathos následující Marvel Cinematic Universe, kde se vážné emoce schovávají za laciné vtípky. Opět (nešvar součaných filmů) chybějící téma příběhu. Totální neumělectví v práci s character arcama, kdy se vlastně žádná postava nikam neposunula a já jsem se s žádnou o nic víc nesblížil (možná jen s Lukem a to ještě hlavně díky původní trilogii). Ještě tu nebyla epizoda Star Wars, která vlastně nevěděla, co chce říct. Doteď. ()

necisty

Přeefektovaná hromada sraček. Děj dobrý, ale miliarda blbých teplých keců. Hraje si to na to, jak jsou všichni ti z prvního řádu strašně zlí a už od minimálně předešlého dílu je strašně přirovnávají k nacistickému Německu, ale na druhou stranu se tam přitom nestane nic strašného, nikomu neubližují a všichni ti záporáci jsou neskutečně hloupí. Nutně zde nevyžaduji násilí, ale nemůže si to hrát na něco temného a nakonec být pohádkou pro děti. Občas vtipné, nějaké příšerky dokonce roztomilé víc než ti medvídci z původní trilogie. Kompletně nechápu do očí bijící rasovou korektnost a za každou cenu tam zařadit co nejtupější a nejškaredší postavu, aby se nerdi a podobná spodina necítili tolik na světě zbyteční, protože přece i oni toho tolik dokážou. Hovno! Musím ale poděkovat za vzkříšení Snejpa a ten závěrečný souboj, protože to je vy Star Shit blbečci tak brutálně zkopírovaný Harry Potter, že se Voldíkovi v čarodějnickém nebi škytalo. ... Hvězda za Marka, Benicia a Domhnalla. ... GA Cinema ()

Martrix

Jako kluk jsem tu naivitu a ten prostý příběh nebyl schopen oddělit od skvělého vizuálu a zajímavých postav. Četl jsem Vinetoua a Verneovky, jediný dostupný sci-fi seriál byl Star Trek v němčině na ORF. Tehdy bych měl při sledování Star Wars: Poslední z Jediů, bradu na prsou a slintal do kbelíku. Ale dnes, o 30 let později, když se oprostím od těch úžasných triků a potlačím chut dozvědět se jak to bude dál s postavami mého dětství(kdo by nechtěl vědět, jestli šla Karkulka k babičce i napřesrok a jestli se v lese neobjevil místo vlka třeba medvěd...), vnímám přednostně jen prostoduchý příběh, který je opět o tom, že někdo přijede se superdělem, superlodí, superkoulí a tak je potřeba ji vyřadit z provozu. A jak jinak, než sabotáží.... To už je tak ohraný, až to je směšný. Ale dobře, děj není u takového filmu to nejdůležitější. Máme tady postavy, které nás zajímají. Z těch novodobých je to stále otravný Fin, který je jen křoví. Tentokrát trochu nevýrazná Rey. Solidní mladý Solo a Poe. A pak vedlejšák, který jakoby si odskočil ze Strážce Galaxie...postava brokera v podání Benicio Del Tora. Byl tam jen pár minut a přesto mě na chvíli přinutil nemyslet na bolavý zadek od sezení. No a pak postavy, které mají svou historii a tomu chatrnému příběhu daly život. Luke, jeho sestra, ba i Yoda a Chewbaca na chvilku, nebo R2-D2. Vztahy mezi nimi byly opravdu propracovanější, než v předchozím díle. Ale zase to bylo nedotažené mezi těmi novými ...Ray vs Solo ..to mělo veliký dramatický potenciál. Takže jedna hvězda za skvělý vizuál. Ta druhá za to, že bylo se starými postavami naloženo důstojně, nové nebyly moc otravné a za snahu udělat jiné SW, než ty předchozí. Třetí dám prostě proto, že si tolik snahy a skvělé práce všech co se na tom filmu podíleli, nezaslouží nižší hodnocení. Ale upřímně...díky Star Wars: Poslední z Jediů jsem si uvědomil, že fanoušek SW už dávno nejsem, protože dnes už mi SW nedokážou dát to, co kdysi. Ale těm dnešním klukům určitě ano, takže je nezatracuji.xxxxxxx Edit po druhém shlédnutí: Nic, je to pořád stejně blboučký, za výše uvedeným si stojím. Ale oceňuji podvratnou práci Riana Johnsona, kterému se podařilo do SW propašovat fórky na hraně parodie. ()

campix

Pokud bych měl The Last Jedi hodnotit jako samostatný film, tak bych řekl že se opravdu povedl. Líbil se mi odklon od hláškovací rodiné zábavy k trošku temnějšímu vyznění. Vizuální stránka je opět velmi dobrá, nové postavy se poměrně chytly. Několik momentů je velice efektních, finální střet je jeden z nejlepších momentů Star Wars vůbec a celkově bych hodnotil Last Jedi jako nadprůměr toho, co již vzniklo ze světa Star Wars, takže Rian Johnson to bez větších zkušeností zvládl na výbornou. Pokud ovšem hodnotím film v kontextu trilogie nebo celého světa, tak mi přijde, že i když tvůrci scenáristicky v několika částech hodně překvapili, tak se zahnali do nepříjemné situace směrem k dalším pokračováním. Zároveň nová generace - Ray, Finn, Kylo Ren nesahá ani po kotníky té staré. Na obou stranách jak dobra, tak i zla, mi chybí jistá osudovost, že je v sázce vlastně osud celého vesmíru, ale to z nových postav opravdu necítím. Místy to na mě působí trošku vychtěně a pokud bych byl vyloženě fanboy, tak by mě tohle zasáhlo daleko víc. Jsem opravdu zvědavý, jak na vývoj postav naváží dál. Celkově se mi ale The Last Jedi hodně líbil. ()

carly

Mala som vysoké očakávania a tento film ich prekonal. Prvá trilógia bola o Anakinovi. Pôvodná trilógia bola o Lukovi. A vojna o galaxiu sa odohrávala skôr na pozadí ich príbehov. Teraz je ale vojna základom, na ktorom sa odohrávajú príbehy mnohých postáv, ktoré si hľadajú svoje miesto v boji ako aj v živote. Sledovať ich boj a rast je krásne. V tomto filme bolo toľko krásnych scén, toľko prekvapení, toľko všetkého, že neviem, kde začať a asi by som ani neskončila. Mala som v očiach slzy a na perách úsmev. Pohladilo ma ot po duši. A rose je moja najobľúbenejšia postava. ()

epicek

Mé hodnocení asi hardcore fanoušci nebudou brát vůbec v potaz, jelikož je to můj první SW film, který jsem viděl. Ano je to tak, jelikož jsem celý život tuhle ságu hanil. Nakonec jsem teda "nasosal" lore formou internetu a diskuzí během pár dní a vyrazil do kina. A byl jsem překvapivě dost nadšený, nenudil jsem se ani minutu a prostě jsem se víc jak dvě hodiny neskutečně bavil. Proto teď tohle univerzum beru rozhodně na větší váhu, jelikož mě zaujalo víc než jsem čekal a jsem docela zvědavý, jakým směrem se to bude nadále ubírat. May the force be with you, always. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)