James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

AlfaNumerO

Velice rozporuplný film. Celou dobu i přes pomalé tempo docela bavil, což je asi zároveň jeho největším kladem společně s neskutečně mňamózní De Armas (dal bych jí mnohem větší prostor). V druhé polovině se však něco zlomilo a film začal ztrácet do té doby ještě docela pevnou půdu pod nohama a začal se brodit ve sračkách průměrnosti. Celé pojetí chytrého viru ještě (na bondovku) beru, ale... Hlavní záporák nuda. Finální akční jízda za hranicí i bondovské uvěřitelnosti. Celý narativ nezasáhnutelného hrdiny, který každého sejme z první otočky, ale jeho nikdo, je prostě o ničem a rozhodně nebuduje v divákovi očekávané napětí. Kdyby dostal aspoň vestu a do ní pár zásahů. Úplný závěr tlačil na pilu takovým způsobem... až praskla. Nebýt výše zmíněných negativ a navíc i jeho parťačky naplňující všechny požadavky dnešní hyperkorektní doby, mohlo jít o důstojné rozloučení Craiga s rolí agenta 007. Takhle neochvějně zůstane nejlepší bondovkou Casino Royale. 69% ()

eraserhead666

007 je žena. A černá. Ani to nebolelo, co? Možná jsem jen staromilec, možná to je proto, že si zrovna dávám bondovský maratón, možná jsem prostě už jen starý. Ale craigovky mi, i přes několik výjimek, zřejmě vzaly pozitivní vztah k Bondovi. Možná proto, že toho tolik vzaly samotnému Bondovi. Craigův Bond doslova zfotrovatěl. I ten Brosnan měl nějaké koule, když už jeho poslední dvě bondovky stály za prd. Craig ale nemá ani to. Není to však jen jím. Je to obecně celkovou změnou pohledu. Ne, nejsem žádný hrdý heterosexuální běloch, kterému sáhli na virtuální hračku, to vůbec (naopak, Bond důchodce mi přišel jako fajn nápad), ale poslední bondovky jsou hrozně prázdné, jen obaly, které, když rozbalíte, uvnitř není nic. Viděl jsem to včera a v paměti mi z toho utkvěly jen dvě věci - opravdu skvělá úvodní píseň a Ana de Armas. A to je na (skoro tříhodinovou) bondovku prostě málo. Na to, jak je to dlouhé, je to takové nijaké. A záporák? Ne, že by se Malek nesnažil, ale když už to není ani ve scénáři a režisér to má u prdele, může se herec snažit jak chce. Maleka mi bylo až líto. Už jsem to psal u minulého dílu, co takhle nechat už Bonda být? 2.5* ()

claudel

Daniel Craig je pro mě stále nejlepší Bond a patrně opravdu nadešel čas, aby se s touto rolí definitivně rozloučil a předal štafetu dále. Nenapojil jsem se už od začátku, dějově mi snímek připadl absolutně nezajímavý a nudný, Rami Malek se mi nelíbí nikdy v ničem, takže mě to skoro vede k paradoxnímu závěru, že nejlepší z posledního Bonda v podání Daniela Craige budou šaty Any de Armas, které mi navždy utkví v paměti. A spolu s nimi pozvdech, že Ana dostala zbytečně málo prostoru. Přejme si, aby nová éra, ať už se ženou či s mužem, přinesla svěží vítr. ()

Exkvizitor

Náhodná změť (standardně dobře udělaných) akčních scén s velmi slabou romantickou linkou a velmi slabým zloduchem. Celkově nejslabší díl craigovské části série, který pouze recykluje obsah předešlých dílů. ()

ARI50

Tolik roku čekání a nic extra, což je škoda ano Bond je dělo, akce výborné příběh skvělý ale je to pořád vše co znám. Kde je změna nebo nějaké překvapení velké, nic po těch rokach je to škoda. ()

luka4615

007-25 Návrat ve velkém stylu a zároveň i velmi vydařená rozlučka s Danielem Craigem, jež “cejch” Jamese Bonda nesl neuvěřitelných 15 let. Již v samotném úvodu Vás režisér Cary Joji Fukunaga patřičně navnadí na věci příští svou trpělivou režií a vtahující kamerou. Celý snímek až na pár menších zádrhelů pak funguje jako dobře namazaný stroj, pročež Vám díky tomu uteče i olbřímí stopáž čítající rovných 163 minut. Nebylo by to ovšem ono bez Daniela Craiga, na němž je každou vteřinu kdy je v záběru vidět, že si svou roli užívá a dává do ní všechno. Právě díky němu a jeho nasazení budete fakt, źe se jedná o jeho poslední bondovský zářez na pomyslné pažbě odsouvat mimo svou mysl. Režisér ve Vás tyto myšlenky totiž dokonale rozptýlí precizně dávkovanou akční stránkou a také díky nečekanému, ale o to více vítanějšímu přeskakování mezi žánry a tempem, takže si zde vážně najde něco (téměř) každý fanoušek předchozích snímku Agenta 007. Co se dalšího obsazení týče, tak z něj poměrně markantně vyčnívá herečka Lashana Lynch v roli agentky s pořadovým číslem 007. A byť je její role pro mnohé kontroverzním krokem tvůrců, svou roli zvládla s grácií sobě vlastní. Nepotěší ale ovšem velmi nevýrazná pozice Léy Seydoux a hlavní záporné postavy s mimikrami Ramiho Maleka, což jsou dva elementy, které by si dozajista lepší práci s postavami zasloužili. Avšak pokud od tohoto faktu odhlédnu, dostanu i tak extrémně vydařený snímek, který úspěšně opravil chyby předchozího snímku “Spectre”. Co tedy dodat na závěr? No Time to Die je vydařenou a oku lahodící labutí písní Daniela Craiga, která až na pár věcí funguje jako dokonale vysoustružený stroj. Myslím si, že on a všichni tvůrci snad ani nemohli doufat v lepší výsledek. Tohle se jim totiž vážně moc, moc povedlo. Výborná práce! PS: Ano, i já zde musím kvitovat nevyvratitelný fakt, že Ana de Armas je neskutečná bohyně! PPS: Můj osobní tip na dalšího Jamese Bonda je Tom Hardy. Doufám, že se někdy vážně dočkám Agenta 007 honosícího se jeho tváří. (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „James, you gave up everything for her. When her secret finds its zway out, it'll be the death of you.” ()

JASON_X

Série s mým oblíbeným Bondem Craigem skončila pátým dílem. A kvalita téhle pentalogie je bohužel sestupná (5 - 5 - 5, Spectre 3, a teď pouze 2). A nebo se mi to snad jen zdálo, že je v tomhle Bondovi výrazně víc telenovelické vaty a nízkého patosu na úkor záživnosti a akčnosti? A když už nějaká akce je, působí často úsměvně, jako třeba Bondovo norské extempore, ve kterém vyhazoval z cesty jedno auto za druhým. Jako obvykle mě nezklamaly dechberoucí scenérie exteriérů (mch. ty nádherné jihoitalské jsem viděl naživo), oceňuju něco jemného humoru a několik stylových momentů (třeba Bondův výstřel od boku v tunelu v 2h20min, evokující úvodní titulkovou klasiku), ale jinak se jedná o Craigův bondovský podprůměr. A co mě dorazilo nejvíc, byl závěr. A nemyslím teď ten magaretardovaný doják na konci s holčičkou, hadrovým panákem a spoustou slz, ale fakt, že Craigův Bond v něm nosí kšandy typu "X". Protože já úplně nesnáším kšandy typu "X", všechny moje kšandy jsou kšandy typu "Y". Takže tak. No a pevně doufám, že kámoš v práci kecal, že ústřední roli v další sérii o agentu 007 má ztvárnit onen výjimečně neestetický exemplář negroidní mužatky s účesem typu "mikrofón" a olbřímí vyšpulenou zadnicí. ()

ancientone

Sledovať No time to die je trochu taká emočná archeológia. V nánosoch béčkového scifička, (miestami až príliš) zapletených charakterových vzťahov a geekovských odkazov na staršie bondovky (vrátane symbolicky veľmi funkčných referencií na prvý film série Dr.No) sa dá odkryť vcelku jednoduchá a odzbrojujúca jatrivá elégia. __ Long story short, No Time To Die je veľmi divácky-participatívna záležitosť. Ponúka množstvo premenných, ktorých sa dá chytiť a pri každom sledovaní môžete vytiahnuť iný film odlišných kvalít. Je na každom, ktorou linkou sa nechá viesť a interpretačne nabádať. And I am that On her majestys secret service  guy :)) ()

Bauer

„I know“ (Já vím) poslední slova z úst Jamese Bonda v podání Daniela Craiga. Někdy od srpna jsem začal sledovat všechny bondovky od první až po poslední Spectre a s velkým očekáváním jsem se těšil na poslední Bondovku s Danielem Craigem. Daniel Craig se mi jako Bond líbil, už v první bondovce Casino Royale. Člověk z masa, kostí a krve, který dokáže i krvácet. A není úplně tak nesmrtelný, jako byly Bondové v předešlých filmech a navíc, žádný hezounek to rozhodně není a dost možná bych si ho dokázal představit i jako padoucha. Konečně má Bondovka skvělou hudbu. Hans Zimmer a jeho Final Ascent je naprostý luxus a se závěrem filmu je to perfektní kombinace. Akce je skvěle natočená. Na 163 minut, té akce ovšem není moc. Co považuji za ne úplně ideální je prostor, který dostal Rami Malek. Postava měla mít více prostoru a dost možná si právě tahle Bondovka zasloužila výraznějšího padoucha. To mě více zaujala scéna s Christophem Waltzem. Rozloučení s Danielem Craigem je naprosto skvělé a dost možná i šokující. „I know“, že Daniel Craig byl dost možná nejlepší představitel Jamese Bonda a to právě kvůli jeho drsnému vzhledu, nesmrtelnosti a především lidskosti a hlavně ukázat emoce. Krásných 5* a nezávidím dalšímu představiteli (představitelce) Jamese Bonda (007), protože to bude mít hodně těžké! ()

mm13

Bond, James Bond ako manžel a otec?! Nie ďakujem. A to ostatné? Nič. Bez chuti, bez zápachu, scenár za pochodu, Fukunaga typicky na objednávku - remeselne prvotriedne, avšak bez čo i len jediného zapamätania si hodného okamžiku. A to proti tomu jeho Bondovi, James Bondovi prosím pekne stojí záporák nad všetkých - Rus! ...ale márna radosť, zbytočné nádeje, nevyťaží sa tu z toho nič, mohol by tu na strane zla stáť ktokoľvek, vrátane pederasta zo susedstva... nebolo by to s ním menej výrazné. Snáď sa ďalší predstaviteľ nie len osvedčí, ale bude aj rozhodnejší to ukončiť včas. Pretože taký Daniel Craig nakoniec kývol na ešte jedného Bonda len preto, aby si v ňom zahral niekoho, kto už Bondom nie je... ba dokonca sa od neho ani nepýtalo, aby ním bol. Smutný to koniec. ()

Lucasion

"You have all the time in the world." Uteklo neuvěřitelných patnáct let. Pět filmů. A nyní jsme se konečně dočkali. Dvacátá pátá bondovka k padesátidevíti letům značky. Šestý představitel se loučí a dává nám Bondovku na kterou budeme vždy vzpomínat jako na tu jeho poslední. Vzpomínám si jaké rozpaky byly, když Daniel Craig nastoupil do role agenta jejího Veličenstva. A taky si pamatuji jaký měl u mě Casino Royale úspěch. Nejlepší Bond v celé jeho historii. Doslova a do písmene. Casino Royale se stal pro mě naprosto dokonalou Bondovkou a jedním z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Drsný, akční a vlastně i neuvěřitelně dojemný příběh (vzpomeňme si na scénu ve sprše). Ač to nikdy nebylo vyřčeno, tak Casino Royale byl restart celé značky. Bond ještě nebyl agentem s povolením zabíjet a do první mise skočil po hlavě. Teprve za dobu své první mise se naučil nevěřit nikomu. Pokračovalo to drsnou pomstou, která vyvrcholila návratem k MI6. Samosebou následoval i (nyní jak víme) prostřední díl, kdy Bond odešel ze scény, a jeho návrat nebyl jednoduchý, ale o to více epický. Shledal se s minulostí a my konečně nahlédli trošku do minulosti 007. Navíc Skyfall přinesl to nejdůležitejší. Oslavy 50let přinesly zpět (krom ikonického vozu DB5) Q, kožené dveře a M jako muže. Are you ready to get back to work? - With pleasure, M. With pleasure. Ovšem až se Spectre jsme uviděli ten koncept, který nám "craigovky"celou dobu předkládali. Ultimátního padoucha se kterým se musí James vypořádat, než odejde do důchodu. A já před šesti lety doslova napsal: "Po finální scéně se jen mohu snáz domnívat, že nás čeká ještě jedno temné a drsné představení našeho Agenta jejího Veličenstva. Takže chci hezky pátý díl a to do tří let. Zkrátka si jinak podřežu žíly já, pokud Daniel Craig ještě alespoň jednou neztvární Agenta s povolením zabíjet. 007. Sice to nebyly tři roky, ale konečně jsme se dočkali. Daniel Craig jako James Bond je zpátky! No Time to Die má naprosto famózní úvod. Honička v Itálii je jedna z nejlepších akčních scén, co mohli kdy bondovky nabídnout. Krom návratu do akce se opět vzpomene na Vesper, což mi i po patnácti letech vhání slzy do očí. Další důkaz toho jak osobní a emotivní příběh sledujeme. Fukunaga bere Bonda z trošku jiného pohledu a celé skoro tři hodiny nejsou akční jízdou ani epickým závěrem Craiga. Naopak se jedná o velmi intimní finále Bonda v celé jeho kráse. Nakonec si myslím, že režisér pouze chtěl uzavřít veškeré linky a promyšleně se rozloučit se všemi postavami. Je to silné, komorní a osobní. Léa Seydoux je naprosto skvělá a chemie mezi ní a Danielem funguje špičkově. Ana de Armas alias Paloma je rozkošná a může si po Blade Runner 2049 (2017) připsat další výbornou roli. Jen škoda, že její postava je pouze epizodická. Rami Malek po vzoru (téměř) všech Craigových protihráčů ztvárnujě dalšího padoucha, který má motivaci i cíl. Navíc je Malek velmi talentovaný a záporák v jeho podání je naprosto skvělý. Nesmím však zapomenout na samotného Craiga. Jeho Bond je i do pětice naprosto excelentní postavou se kterou se mi velmi těžko loučí. Jeho James byl drsný, charismatický a zároveň měl srdce. Setkání s Christophem Waltzem (Blofeld) v cele je mrazivé a až hannibalovsky perfektní. Celé to vlastně umocňuje vynikající soundtrack od Zimmera a theme No Time to Die. Nemůžu si pomoci, ale po rozležení v hlavě je tohle více než důstojná rozlučka. Po vzoru posledních dílů i zde najdeme mnoho odkazů na předchozí bondovky. (Titulky z Dr.No, gunbarell, kluzák,...) Je jich mraky a pouze to dokazuje jak tvůrci mají tuhle značku v lásce. A já vlastně taky. I když Craigovky byly přesně jak na houpačce, tak se jedná o jedny z nejoblíbenějších a nejlepších filmů co jsem viděl. V rámci Bonda mi bude Craig neuvěřitelně chybět, protože se mi nejen líbí herec samotný a Bond, který mi sedne, ale vlastně i styl vyprávění, kterým se filmy ubíraly. Je to vlastně jeden ucelený příběh, který má začátek, prostředek a konec. Hodně mi poslední filmy připomíná podpis Nolana a jeho Temného Rytíře. Což je mi samozřejmě velmi sympatické. Ale jak jsou Diamanty, tak i Bond je věčný. Budu se těšit na nového agenta jejího veličenstva. Ať už to bude kdokoliv. Tohle je velmi silná, důstojná a hlavně emotivní tečka za celých patnáct let. Díky za ní! PS: Kino Imax mě nikdy nepřestane udivovat. To Intro bylo v Imaxu naprosto úchvatné. [IMAX] (98 %) () (menej) (viac)

Morholt

Craiga považuji za nejlepšího Bonda vůbec, ale zároveň si pradoxně zahrál ve dvou nejslabších filmech z celé série. A No Time To Die je z mého pohledu ještě slabší, než Skyfall. Copak akce, ta byla výborná ať už se jedná o blbnutí s auty, střílení nebo mlácení. Polohu akčního hrdiny Craigovi bezvýhradně žeru. Navíc v sekvenci, v níž tvořil tandem s nádhernou Anou de Armas, na diváka dýchne duch starých bondovek, kdy si hlavní hrdina uprostřed rvačky najde chvilku na drink s partnerkou. Skoro jsem se začal opájet představou, že se Fukunaga pokusí složit hold žánrovým klasikám. Bohužel tohle byl jen takový výstřel ve tmě. Pokud se Bond zrovna s někým netřískal, neměl film tak nějak co říct. Na vině je i Malekův slabý záporák, který by snad mohl uspět jako zabijácká pravá ruka, ale na superpadoucha prostě nemá. A samozřejmě je kontraproduktivní i zásah progresivistů v podobě ženské verze 007. Ono by se to dalo i přežít, ale já té holce tu drsňáckou pózu nevěřil a něco mi říká, že ani ona se v ní necítila úplně dobře. Ale svádět to jen na herce by nebylo fér, protože scénáristé sem nacpali spoustu nesmyslné vaty jen aby film natáhli k stopáži, která způsobila, že to bylo občas k nevydržení. Craig mi bude chybět a jsem toho názoru, že jeho Bond si zasloužil důstojnější rozlučku. 50% ()

Rohy212

Z tábora těch, co si nikdy k 007 nenašli cestu, hlásím, že No Time To Die je rozhodně bondovka. Melodramatická, uhlazená a úsměvná, v dobrém i špatném smyslu. Názor na sérii vám nejspíš nezmění, jako poslední pokynutí éře Daniela Craiga ale má své kouzlo. ()

ScarPoul

Viac ako o tradičný boj so záporákom je No Time to Die skôr exhibíciou Daniela Craiga, ktorého postava konečne dozrela do podoby v akej ju poznáme z pôvodných filmov. A že mu to ide. Či už sa jedná o vtip alebo akčné scény, je film vyvážený a ak by tam nebol ten kostrbatý a nudný záporák ( sorry Rami) nemuseli by tam prísť ani tie hluché miesta. Úvod perfektný a následná emocionálna kolaborácia medzi všetkými zúčastnenými ( aj tými, ktorých sme mali možnosť vidieť na začiatku Craigovej éry) funguje do tej miery, že vytvára drobné momenty emócií. Tie ( a to už závisí na jednotlivcovi) dokážu prerásť v skutočný rezonančný pocit. Fukunaga pracuje s dobrým scenárom a slabé miesta sa snaží obohatiť silnou formálnou stránkou. Po Skyfall je to vizuálne najkrajší Bond. Zimmer tradične dobrý a samotná rozlúčka s postavou zvládnutá bez zbytočného pátosu. Rád sa k filmu a sérií vrátim. Je totiž výpoveďou jednej éry. Mám pocit, že odteraz už nič nebude také, ako predtým. ()

Lacike

Som strašne rád, že tento diel vznikol, lebo Spectre nechalo príliš veľa otvorených dvier, ktoré bolo potrebné uzavrieť. A to aj preto, lebo Craigove Bondovky hrajú na previazanosť deja a je jedno, že niekedy to pôsobilo až umelo vykonštruovane. Raz sa touto cestou vybrali, tak som rád, že sme sa dočkali dôstojného uzavretia jeho príbehu. Najprv si odbijem nedostatky. Chémia medzi Craigom a Seydouxoou je rovnaká ako minule. Nulová. To je zásadný problém, keďže na ich vzťahu stojí celý príbeh. Ona celý čas pôsobí chladne a on na tom nie je oveľa lepšie. Pri ich spoločných scénach som mal chuť to trochu popohnať. Pritom Craigova interakcia s ostatnými ženskými postavami funguje perfektne. Ale o tom neskôr. Druhým mínusom je stopáž. Film pôsobí často zbytočne naťahovane. Celý ten vyše 20 minútový úvod s podrazom by sa v iných Bondovkách zmestil do predtitulkových max 5 minút. Možno by to nevadilo ak by fungoval ten ústredný vzťah, ale nefunguje. A takých hluchých miest je vo filme viacero. Casting hlavného záporáka je mimo. Pôvodne sa uvažovalo o generáciu staršom hercovi a to by vzhľadom na dej dávalo zmysel. Takto to Rami Malek nemohol uhrať. Dupľom nie na tak malom priestore. Drobnú výtku mám k prestrelkám. Tie ma už dlhodobo v PG-13 filmoch vôbec nebavia, lebo všetky zásahy sú mimo kameru a tu to nie je inak. Najdivnejšie to pôsobí v tej záverečnej prestrelke akože na jeden záber, v ktorej nám chcú ukázať čo najviac, ale tak, aby nič trochu krvavé nebolo vidno. No a teraz poďme konečne ku kladom. Znova zopakujem, že som rád, že dokončili líniu s Blofeldom. Aj keď tu mal Blofeld prakticky len jednu scénu, tak ten jeho rozhovor s Bondom stál za to. Prepojenie udalostí z minula s novou zápletkou mi tiež pripadalo v pohode. Záporákov plán je správne Bondovsky megalomanský, naviac okorenený zainteresovanosťou na niektoré hlavné postavy. Bavila ma postava novej nula nula sedmičky a jej vtipné špičkovanie s Bondom. Neviem či by Lashana Lynchová utiahla samostatnú sólovku, ale ako vtipný sidekick funguje rovnako dokonale ako Michelle Yeohová pred rokmi s Brosnanom. Neskutočne som si užil epizódku s nervóznou ale v akcii schopnou Anou de Armasovou a jednak ma mrzelo, že je to len epizódka a zároveň sa ukázalo o koľko lepší toto mohol byť film ak by chémia medzi ústredným párom fungovala aspoň tak dobre ako to iskrilo medzi Craigom a Anou. Páčilo sa mi aj to, že väčší priestor dostali stále postavy M, Q, Moneypenny. Šokujúci coming out Q bol tak nenápadný, že som si ho ani nevšimol. Mohli to jeho rande aj ukázať, aby pár homofóbom rupla cievka. Akcia je veľkolepá, dobre natočená a hlavne oldschoolovo skutočná. Mizerné CGI sa tu len občas mihne. Pád Nomi a Obrucheva - hnus. Väčšinu kaskadérsky vydarených kúskov som si pustil viackrát. Celý čas som váhal medzi troma a štyrmi hviezdičkami, ale nakoniec to rozhodlo finále, v ktorom našli tvorcovia odvahu urobiť to, čo sa doteraz nestalo. Tento Bond sa už určite nevráti. A aj keď mi tento Craigov Ukrajinský Bond s vzhľadom typického Bondovského záporáka  dlho nesedel a pri finálnej scéne mi bolo bohužiaľ ukradnuté to, aký vplyv to bude mať na Madeleine a jej malú, tak tento odchod Bonda ako postavy zo scény ma dokázal dojať. Predsa len sa uzatvorila jedna veľká kapitola série, ktorú mám rád od detstva. Tak práve vďaka tomu preklápam 7/10 na štvrtú hviezdu, ale fakt neviem odhadnúť, jak to na mňa bude pôsobiť na druhé zhliadnutie. Možno už to vydarené finále nedokáže vynahradiť to množstvo hluchých miest, ktoré mu predchádzajú. Ale v tejto chvíli mám z toho uspokojivý pocit. A čo by som chcel od budúceho Bonda? Je mi jedno aké bude mať ďalší Bond pohlavie alebo rasu. Prajem si jediné. Aby si nový Bond zase raz užíval dobrodružstvá pri zachraňovaní sveta a hlavne to, že je Bond. Tento nešťastný chlapík s depresiami z toho kým je, bol zaujímavou zmenou, ale zase raz chcem vidieť šťastného Bonda. P.S: titulková pesnička Billie Eilish ma na samostatný posluch nijak extra neuchvátila, ale vo filme vzhľadom na udalosti, ktoré jej predchádzajú, funguje dobre. 7/10. () (menej) (viac)

BoPo

Pre koho je film určený? Pre tých, ktorí videli všetky bondovky s Craigom. Pre náhodného okoloidúceho to bude, ak to preženiem, ako keby si za prvý komiksový film zvolil Avengers: Endgame. Není čas zemřít sa snaží uzavrieť všetky cesty z minulosti a vydá sa na poslednú púť. James Bond je strhaný, unavený, už nechce zachraňova svet, je blízko k tomu byť konečne šťastný, ale minulosť nepustí. Léa Seydoux sa veľmi dobre vykryštalizovala ako osudová Bond girl. Ana de Armas? Sexy, sympatická, roztomilá a zábavná. V rámci malého priestoru si ukradla film. Není čas zemřít prináša mix nostalgie (veľa vecí pripomína staré necraigovské bondovky) a rôznorodej akcie. Prepadnutie laboratória bolo ako z novodobého Batmana, kubánska akcia vyložene craigovská, lesný súboj bourneovský a záverečná ostrovná zasa niečo medzi PC strielačkou a Bond érou Seana Conneryho. Veľmi dôstojné a po emočnej stránke vydarené rozlúčenie sa...škoda však nasledujúcich vecí: Rami Malek patrí k najviac preceňovaným hercom súčasnosti a ústredný zloduch v jeho podaní je dosť nezaujímavý. To že prišlo na Bonda v sukni mi nevadí. Predsa len, všetci super zloduchovia sú muži, takže prečo by ich nemohla očarovať a zároveň ničiť ženská 00X. Lenže Lashana Lynch nemá potenciál niečo také utiahnuť sama o sebe. Už ako vedľajšia postava v tomto filme je tou najmenej zapadajúcou do 00 mozaiky. A najdôležitejšia otázka na záver, teda na aké miesto radím záverečný film? 1. Casino Royale, 2. Není čas zemřít, 3. Skyfall, 4. Spectre, 5. Quantum of Solace. ()

GeusX

Ve zkratce. Plusy: bondovsky parádní akce okořeněné typickým humorem, pěkné lokace natáčení, zdařilá hudba. Mínusy: Už to na mne začínalo být překombinovaně přespříliš provázané, a je potřeba mít craigovského 007 nakoukaného komplet. Raději bych méně propojenosti. Tvůrci dospěli do bodu, kdy už větší originální ohrožení lidstva nemohli vymyslet a nakonec to ani pořádně přesvědčivě neprezentovali. Padouch už také nebyl první liga a femme fatale také už nebyla tolik fatale. (Škoda, že sexy špionka z "rychlokurzu" Paloma, neměla víc prostoru.)  Takže "pouhé" vysoce dobré 4*. (Viděl jsem: 1x dvd) ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)