James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

blackJag

Kvalitně odvedená práce na rozloučenou, přesto, čekal jsem více. Byl jsem až překvapený, vzhledem k výboji děje, jak chladného mě to nechalo. Největší dojem na mě udělala Ana de Armas, která byla neuvěřitelně roztomilá a sexy-smrtící. Kopačky na všechny strany, ve slušivé večerní róbě, na podpatcích, kdyby nic, tyto záběry v mysli uchovám :-) 70% ()

Gallagher

V podstatě spokojenost, a tolik opakovaná fráze - důstojná rozlučka - zde sedne jako prdel na hrnec. Zdaleka nejlepší Craigův herecký výkon jde ruku v ruce s nejpůsobivěji nasnímanou akcí celé série. Do jisté míry revoluční Bondovka, ale nebýt fanouškem franšízy, tak jdu spíš na tři hvězdy. Celkový dojem totiž docela kazí kostrbatá zápletka s pro mě naprosto neuchopitelnou motivací hlavního padoucha. Na poměry série až příliš nelogických dějových kotrmelců, a to nemluvím o trestuhodně krátkém screentimu Any de Armas! A ta stopáž, ach jo. Děj filmu zase není tak mnohovrstevnatý, aby člověk musel v kině strávit prodloužený víkend. PS: Odkdy se Q nebojí létat a Felixovo poznávací znamení jsou z ničeho nic doutníky? ()

orionn12

"I know, I know." Prokreslená Bondovka, které nic nechybí. Emocionální a akční start, kde jsem pomalu přestával chápat, jestli se dívám na Bondovku a nebo na nějaký opravdu povedený Thriller. Postupně gradující tempo a totální doslova ODPAL na konci filmu mě po dokoukání dostal do kolen. Intro celého filmu s nádherným soundtrackem od Billie Eilish je něco, na co nikdy nezapomenu. Stejně jako Hans Zimmer. Písničky jako Final Ascent, nebo jako Message From an Old Friend jsou prostě mistrovská díla, které se do filmu hodí a zapadají sem, jak do pozadí, tak do atmosféry a do neskutečně geniálních grafických scén. Protože graficky je No Time to Die na podobné příčce, jako Skyfall, jen asi o trošku lepší. Když jsem se hodně zaměřoval na celkovou vizualizaci, abych našel jakékoliv chyby, tak to jednoduše nešlo. Vše krásně čisté a barevně sladěné, jednoduše sen pro každého kinematografického fanouška. Kamera s častými one-take záběry mě nutila stále otevírat pusu a slintat tam uprostřed velkého sálu, protože vás to uchvátí a naprosto zasadí do pozadí celého filmu. Na plátně jsem ovšem zbožňoval herce, na které jsem se včetně vizualizace nesmírně těšil a i přes moje obavy s některými herci či s nejmenovanou herečkou s nejmenovaným kodovým označením, jsem dostal pomalu větší granát, než jsem sám očekával, že dostanu. Sám James Bond řekl: It's just a number. A měl naprostou pravdu. Je to prostě další vývin charakteru MI6 a i přes to, že nová 007 vypadá z části jako chlap a nebo že v tmavých scénám jsme ji poznali jen díky tomu, že jí svítily zuby s ní nemám nějak zásadní problém. S hlavními charaktery si rozuměla a postupně mezi ně rychle zapadla. Když vypíchnu agenta Q a nebo Moneypenny, tak u nich jsem prostě slintal blahem. To, že jsou nám známi už z minulých snímku Jamese Bonda jsem očekával podobnou hereckou akci a výkon, jako dříve, ale ne. Oni dokázali být svoji, dokázali se ukázat, prožívat emoce, a vypadat tak, jak jsme si je přáli. M byl fascinující, přísný, emoční. Vedlejší postava Paloma (Ana de Armas), kterou jsem si nesmírně zamiloval, hrála fenomenálně a cpala nám svůj perfektní výkon přímo do tváře. Její herecký takt stál za nejlepší ukázku toho, že ztvárnění vedlejší postavy jen pro pouhých cca 15 minut, může být pro někoho zásadní "+", proč si film oblíbit a považovat ho za perfektní. Jednoznačně za výkon Any musím tleskat. Léa Seydoux asi někomu mohla vadit, protože ve snímku celkem hodně působí, ale ona je neuvěřitelně hezká a fungující postava na to, aby si zasloužila v tom snímku působit na takovou část. Její taťka ve filmu - Christoph Waltz reálně hrál lépe, než v celém Specteru :D. Neskutečný! On jednoduše dokázal působit na tu psychiku všech na takové úrovni, že i divák sám byl vtáhnutý do myšlení Jamese a Madeleine, až z toho začala bolet hlava. Postupně fungující příběh se záporákem Safinem (Remi Malek) bylo další fungující plus, díky kterému jsem byl zainteresovaný do snímku a užíval si postupně bombující scény, ve kterých vystupoval. Jak začátek, tak i konec. Ten konec mohl být více promyšlený ohledně jeho charakteru, jelikož prostě z ničeho nic udělal rozhodnutí, které ovlivnilo celý jeho plán. I mě to přišlo zvláštní, ale je to věc, která mi stejně přijde dobrá pro scénář a pro ten nejemocionálnější konec tohoto filmu. Jako Remi byl opravdu skvělej. Kdo viděl Mr. Robota, tak to ví. Byl to perfektní výkon, ale přišlo mi, že hrál na stejné notě, jako v jeho seriálu. Na to, jak je tenhle film perfektní, je on ta jediná malinkatá skulina, která kdyby on zabral o maximálně 15% víc, mohla být vyplněna. Ale chválím ho, protože patří mezi ty lepší záporáky. No a samotný James... Daniel Craig je pro mě obecně jednoznačně nejlepším Bondem. Casino Royale, Skyfall a teď No Time to Die. Sice Connery je ten hlavní, který je prostě charakteristika klasického 007 agenta, ale Craig je svůj, má emoce, smysl pro humor, akční charisma, city a cit pro herectví. On věděl kdy a kde se má jak chovat, věděl kdy se hodí použít humor, kdy kruté násilí a kdy vypnout emoce a city pro ochranu nejen sebe, ale i ostatních. Viz scéna s vlakem. V jeho emočních scénách se sním dalo bezpodmínečně soucítit a cítit se zdrcen jeho zarmouceným životem. To, čím si prošel, co všechno se mu ve filmu stalo a co z toho měl bylo neskutečně dojemné, až mi nastoupily do očí slzy. Akce, která je s vizuálem zapojená lépe než se dá popsat je věc, díky které jsem slintal blahem u každé akční scény. Co si vybavuji, tak nejvíce na začátku a v lese, kde byla atmosféra vyboostovaná až do výšin nebeských. Craig neměl problém ve chvíli, kde měl celý plán zničený použít svůj neomalený humor a zahodit vše za hlavu pro bezpečnost či budoucnost ostatních. Pokud někomu vadí, že Bond už není takovým tím bezcitným agentem, který plnil rozkazy po svém a s jen minimální pomocí plánu, který měl, nebo že mu nevadí si najít novou ženu a na starou jen v myšlenkách přemýšlet, tak se omlouvám, že budete možná malinko zklamáni. Protože sice ano, James Bond ve 25. filmu 007 ságy už není tím známým agentem, ale je to už člověk, co si něco zažil, co si něčím prošel, co má emoce a smysl pro ztrátu, humor, co se umí zachovat i v situacích, kdy je všechno v koncích a hlavně je to plnohodnotný charakter, který už ví, co má v životě za cíl a za své poslání. Craig je v tomto filmu oskarový. Další postavy jako dc. Obručev, nebo Felix jsou postavy, které jsou napsány jako ten nejlepší doplňující dílek do scénáře a zahrány tak skvěle, že by člověk ani neřekl, že dokáže milovat, nenávidět a nebo obecně prožívat každý charakter ve filmu i u vedlejších postav. Už podle mého komentáře je zřejmé to, jak jsem se vším - s herci, scénářem, hudbou, tempem, atmosférou, dokonalým vizuálem a všemi aspekty spokojený. Moc jsem si snímek užil a také že ho řadím mezi nejlepší Bondovky, které kdy vznikly. No Time to Die je film, který si zaslouží být vidět v kinech a získat si velkou slávu a popularitu, stejně jako jeho známý a také milovaný předchůdce - Skyfall. Tohle bylo něco, na co budu dlouho vzpomínat. 9,5/10 () (menej) (viac)

Mr.Dogman

The perfect blockbuster to re-open theaters with. Unfortunately, the villain plot line is too shallow for a 5/5, the same issue I had with the sister Spectre. ()

mkubalikova

Blockbusterem roku pro mě asi nakonec bude Duna, nicméně poslední Craiguv Bond jí dýchá na krk. Fantastický film a drtivý závěr, který jsem rozdýchávala ještě dvě hodiny po odchodu z kina. 90% ()

cross

Ne, ne a ještě jednou ne! Po technické stránce perfektně provedené řemeslo (které u Bonda jaksi už v posledních letech prostě čekáte), skvělá Zimmerova hudba (konečně někdo navázal na Davida Arnolda), perfektně temný úvod a překvapivě dobrý závěr... Vše ostatní ale vleklá nuda stavějící z velké části na příběhu ze Spectre (který jsem bohužel viděl už před pár lety, moc mě nezaujal, zcela jsem ho tím pádem z paměti vymazal a v tomto příběhu se pak ztrácel), se spoustou nedotažených scénáristických zkratek a v podstatě nezajímavým záporákem. Craig je sice dle mého názoru asi nejlepší Bond pro 21. století, ale pokud není dobrý námět ani scénář, nikdo s tím bohužel nic nesvede... Tedy, podobné zklamání jako Spectre a aktuálně možnost pro velký restart - co třeba zkusit Nolana?:) ()

drackula

Skvelá bodka za jednou érou. Je to moderné a svieže a zároveň osudové a plné emócií. Krásny spôsob akým Daniel Craig odišiel do "bondovského" dôchodku. 100% ()

KASUGI odpad!

Jako vážně?!!! 60 let je tady s námi James Bond - ikona, legenda, kult a vy ho zabijete? Kurva do piče kdyby to bylo aspoň velkolepé a důstojné zakončení, ale co mělo do prdele toto znamenat. Pár papalášů si na konci cinkne skleničkou whisky: "Na Jamese." MRDAT!!! Kde jsou černé vlajky v celé Anglii, kde je rakev s britskou vlajkou, kde jsou zástupy truchlícíh fanoušků, coby komparz ve smutečním průvodu? Kurva 60 let, slovy Š_E_D_E_S_Á_T !!! A Blofeld? Do psí kundy! Další kultovní postava z Bondovek, nepolapitelný legendární záporák tady zhebne ledabyle mimo obrazovku?!!! Na nějaký debilní vir?!!! Do řiti, jediné co mě těší je fakt, že Bond chcípl zrovna v tom nejhorším podání, tedy mrdky Craiga. Pro ty, kdož nevědí, tento šulin chtěl ve Skyfall prosadit do scénáře, aby Bond píchal chlapa, protože chtěl potěšit svoje LGBTZUJNFDEX fanoušky. Takový je to pičus. Negerskou Moneypenny a tu druhou gorilu agentku ani nemá smysl komentovat.   A my bychom taky mohli zabít třeba Bobíka, když už je tady s námi Čtyřlístek  skoro stejnou dobu jako Bond. Myšpulín s Fifinkou a Pinďou by si přiťukli jablečným moštem: "Na Bobíka." Po šedesáti letech toto, do piče!!! Connery a Moore v hrobě rotují rekordní rychlostí. Kterákoliv necraigovská Bondovka je proti této zkurvenině bálzámem na duši. ()

Autogram

Bond takmer ako každý iný, tentokrát trochu podpriemerný. Minimum postáv ochudobnilo dej, nadmiera streľby dej zas predĺžila nad únosnú mieru. ()

Styxos

když jsem v roce 2006 vyrážel do kina na Casino Royale, tak mě ani ve snu nenapadlo, že vyrážím na něco jinýho než klasickou bondovku... a že to nebyla klasická bondovka, to už dneska víme všichni. Hlavouni spolu s Craigem a Campbellem tenkrát přišli s odvážným plánem Bonda ukotvit víc v realitě a neudělat z něj borce, co z každýho průšvihu vyleze z úsměvem na rtech jako Connery. A ostatně pomozme si jiným borcem - jak by to citoval Lazenby: "Tohle by se tomu druhýmu nestalo" tahle věta vlastně definuje Craigovu celou pěti filmovou šňůru... Craig a tým borců za kamerou a klávesnicí udělal to samý, co udělal Nolan pro Batmana... celýho ho redefinovali, vzali staré prvky (ty narážky na starý bondovky byly díl od dílu krásnější a krásnější, hlavně u Nčz,), nový prvky ukotvující Bonda v realitě, smíchali to všechno dohromady a výsledkem je pět filmů, z nichž se tři povedly na výbornou, jeden byl fajn a další bych nejradši zapomněl. Nechci spoilerovat, ale v rámci série se jedná o pět totálně revolučních filmů v rámci 60 letý historie. Je to pořád ten samý James Bond, který jezdí v Aston Martin, svádí ženy, zachraňuje svět, pije vodka martiny... jen tady se změní v rybáře a kovboje, co se rozhodne odejít do výslužby a musí vyrazit do další akce... jen ten motiv je tentokrát o dost osobnější. A víc prozrazovat nebudu. Snad jen, že i tou šílenou zbraní tvůrci tak trošku předehnali dobu a bylo by mrazivý film vidět o pár let později. Ten film je akční, dojemnej, má spoustu tajemství a perfektně završuje celou tu sérii s Craigem, kterej do toho dal totálně všechno. Už dlouho jsem z kina neodcházel s vědomím, že jsem viděl jeden z nejlepších filmů v životě ()

Hollohlaway

Není to opět klasicky moc Bond, ale není to ani extra zajímavý příběh. Nechápu proč bylo potřeba natahovat stopáž tklivými vzpomínkami anebo romantickými záběry pláže, hor, lesů ...Záporák je spíš směšný a jeho motivace podivná, vysloveně epickou akci bych asi hledal taky těžko, byť špatná není, Kuba byla výborná, spolu s Annou de Armas. Craig a Léa za mě dobrý, jejich linka byla asi jediná zajímavá. Nehezká nezajímavá náhradní 007 nudila, asi to není celé tak zlé jak jsem se obával, ale jestli je to důstojné završení Craigovy éry, no nevím. Byl jsem naměkko, ale zároveň jsem asi čekal něco jiného. ()

spikey1

konec Craigovy éry jako konec jeho příběhu. Dostaneme napětí, humor, svůdnost bond girl po které žadoníme ať je na plátně déle, charisma, gadgety. Skvělé fyzické scény. Craig si svoje finále naprosto vychutnal ()

Vitoraz

Bond ... James Bond umřel?? To snad ne? Já tomu pořád nějak nemůžu uvěřit? To není Bond - to není 007. Co se to natočilo? Je to jak nepovedený seriál který se povedlo srazit do jednoho filmu. Jako bojím se toho že další "Bondovka" bude začínat titulkem ... o 20 let později a Bondova dcera si to bude vykračovat do kanceláře "M". Marvelovka ze světa Jamese Bonda. Hned jsem si vzpomněl na Iron Mana a jeho loučení. Hrozný. Velké zklamání. A jen se bojím co příjde. ()

blackkocour

Nikdo by zrovna dvakrát nejásal až ke stropu, kdyby ho měl vystřídat mladší, a ještě k tomu snědší model. Ve skutečném životě by Daniel Craig celkem jásal, a teploušsky třepal rukama, protože by radši kouřil plejtvákovi jeho giga péro, než aby napopáté prznil agenta Jejího Zblbečenstva. Obviously, Craiga, teď už jako Jamese Bonda, chcou všichni už nechat vystřídat. Z toho energického a svůdného ozbrojeného agenta, se stal jen otec od rodiny, ale pořád má vymakané fíčury, které by mu záviděl i Badman. S čím mám já problém, není ani to, že 007 teď vystřídá žena, a už vůbec že to musí být čmoudka, ale kurva, odjakživa byl agent 007 muž. Otázka teď je, kam se budou nové Blombovky teď upínat? Ženy akce moc nezajímá, buďme si upřímný, narozdíl od chlapů, ale v pohodě zvládali návštěvu kina, když jim hezky vrněl podvozek, z Craigova uroseného těla. Ale co teď? To už se v moderním světě vyrojilo tolik transgender lesbiček? To Martymu doporučím, ať se s Delorean k datu 2022, ani nepřiblíží. Tímhle si Hollywood, jen poplival čelo, a těch dlouhých šedesát let. Hold, skončila další éra, a i když byly Craigovky skvěle natočené, nemělo to duši Bondovek. Za normálních okolností to nefunguje ani jako švédská kriminálka, takže jsou to jen dobré akční filmy. Skap už! ()

MartinS96

Návštěva Spectre v kině stála u zrodu mého filmového obrození. Dnes už jako o poznání zkušenější filmový divák jsem nedočkavě, v den premiéry pospíchal na završení příběhu Bonda, se kterým jsem vyrůstal. Tvrzení, které zde přednesu by nejspíše chtělo malinko odstupu, ale myslím si, že prvních 20 minut, je ten nejlepší filmový začátek, jaký jsem kdy viděl. Ano, Fukunaga na hrad! Akční sekvence v tomhle filmu strkaj do kapsy veškerou konkurenci a jsem přesvědčen, že za to může právě zmíněný režisér, který kameru postaví na tak netradiční pozici a mistrně to zkombinuje s klasickými záběry, takovým způsobem, že mi z toho jde hlava kolem. Menším problémem těchto superlativ je ale fakt, že právě prolog už ve filmu nejspíše nic později nepřekoná, i když podobným způsobem dokáže zasáhnout i samotný závěr. Je logické, že film dlouhý dvě a třičtvrtě hodiny nemůže neustále gradovat, ale právě prostřední část filmu do extrémních výšin vyzdvihovat nebudu. Rozhodně ale pochválím odvážný, za mě až revoluční přístup, k již více než padesát let staré filmové postavě. Tvůrci do toho šli opravdu naplno a to je třeba ocenit. Stejně jako dlouhou akční scénou beze střihu, kdy si Bond  počíná až Wickovski. Mile působí i reálné zakomponování gun barrel shotu přímo do jedné ze scén filmu. Musím se přiznat, že jde po nějaké době o film, který mě opravdu zasáhl a vyvedl tak trochu z rovnováhy minimálně do druhého dne. Vlastně si teď nedovedu představit, s kým a čím na to chtějí noví tvůrci, s další reimaginací navázat. Jedno je ale jisté, Craig si nejen tímto zakončením zajistil nesmrtelnost. „History isn’t kind to men who play God.“ 10/10 ()

ZkuKol

Trademarky jsou zpátky, akce výborná, scény jak z plakátu, ale přišlo mi to jako dost laciné a prvoplánové loučení. Jako by mi chtěli potvrdit, že Craig vlastně nikdy Bondem nebyl... ()

kenkaku

Nevím jestli to bylo rozpoložením (před filmem 25 minut reklam na sračky, jakmile se zhaslo spustil debatní klub idiotů o řadu níž a vedle mě dostal někdo záchvat kašle… vážně začínám kina nesnášet), nebo prostě poslední/aktuální Bondovka se tak moc snažila nebýt bondovkou, až to šlo za hranici, která se nedala tolerovat. A tím není žena-tmavá-lesba (aka víc “moderně” už to nešlo) s označením 007. První asi nejvíc šokující zjištění bylo, že polovinu filmu řešíme “nedodělky” z předchozích filmů. Jsem netušil, že Craigovi bondovky jsou seriál… opravdu, ten kdo předchozí 4 filmy neviděl, má polovinu filmu v ději guláš. Teprve ta druhá polovina (od představení Mathilde) si jede film “sám za sebe” a co je nejhorší, není to “pravověrná bondovka” ani omylem. Těch “poprvé” je tady až moc a závěr vše jen potvrdil. Pokud bych bral pětici filmů s Danielem Craigem za osamocený blok filmů “inspirovaných postavou Jamese Bonda”, šlo by o celkem solidní sérii s ucelenou myšelenkou. Ale jako něco co má zapadnout do více než 50 let starého fenoménu, udělal No time to die největší paseku ze všech. Jsem opravdu zvědav jak se za pár let z tohohle bondovka #26 vykroutí. ()

Melios

Posledný Bond s Danielom Craigom po extrémnom produkčnom pekle, ktoré mu spôsobil Covid sa konečne dostal aj do Slovenských kín. Musím povedať, že nie som veľký fanúšik tohoto legendárneho agenta s povolením na zabíjanie, no Skyfall a Casino Royale považujem za absolútne klasiky. Preto som od celkom slušného castingu, trailerov, vyvrcholeniu deja a kontroverzných rozhodnutí (ako čierna nula nula sedmička, osobne si, ale myslím, že herečka hrajúca Nomi, zvládla svoju postavu na výbornú, i keď mi vo výsledku prišla skôr ako sidekick) čakal, že sa stane menší zázrak a Bondovky budú prvý raz v živote vychádzať striedavo na legendu a priemer. Výsledok, ale podľa mňa skončil niekde uprostred. Film má i navzdory svojej stopáži neskutočné tempo, stále sa tu niečo deje a nemáte sa čas nudiť. Produkcia je špičková a príbeh je tiež fajn. No postavy ako bondgirl a nová 007, ktoré tu mali hrať hrať najväčšiu rolu majú nevyužitý potenciál, sú tam takpovediac, len do počtu. Rami Malek mal taktiež skvelú možnosť sa ukázať a i navzdory tomu, že ho film ako hlavného záporáka takmer neukazuje, dokázal svoj minimalizmus naplno využiť a autoritatívne si získal moje srdce. Stále mám, ale pocit, že je jeho príbehová linka veľmi nevyvážená, nemastná-neslaná ba až chabá a že vlastne, keby bol film čisto len o Bondovi a nikto iný tam nevystupoval, tak by to bolo vlastne aj lepšie. Kľudne by som sa vyjadril k príbehu viac, ale nebudem. Na úvod pri premietaní v kine dostanete disclaimer, kde je napísané, že ak patríte k ľuďom, ktorí radi spisujú svoje názory na internet, aby ste sa vyhli spoilerom. Preto si zbytok radšej nechám pre seba. Ak si odmyslím všetky chyby stále to považujem za starého dobrého Jamesa Bonda, ktorý má síce už 50 rokov stále rovnakú zápletku, dej a klišé, ale ak máte radi akčňáky, prídete si na svoje. Môžem vám to len odporučiť. Nečakajte od toho žiadne terno. No, ako podotkol užívateľ Nevka, jedná sa o zložitý projekt na posudzovanie, ktorý by si zaslúžil druhý, možno kľudne aj štvrtý rewatch. Najlepší Bond to ani za nič nie je, no lepší ako Quantum of Solace a Spectre dokopy určite áno. Plus cením Billie Eilish a jej opening, ktorý bol emotívny, hudobne vkusný, a skrátka úžasný. Obstojná bodka za novodobým Bondom... ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)