James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Dabl Ou Sevn? Ježíši, tak tohle je hrozný zklamání, Bondíka i Krejga mám rád, ale tohle mě teda absolutně nebavilo, ty skoro tři hodiny jsem fakt nedával a pomyšlel jsem i nad odpadem! Nedrželo to skoro vůbec žádné tempo a ztrácel jsem se v tom, prostě chaos. Začneme s maskou u ledu, bombou v hrobu, probereme se nějakou akční sekvenci, zabijeme typka v jezdící skleněné kostce, jo ještě se dozvíme o kidovi, který se pak ukradne, kousne toho sráče a odfrčí, nakonec se Bond vykoupe odstřeli Rafina. A teď prosím velké finále! Je tady strašně dojímavé loučení, které bohužel ukončí Krejgovo působení, aby mohl uvolnit místo nějaké mrdce, která už tam teď dělala komparz, jestli to půjde takhle dál, tak nic jineho než nudu nečekám, a vy nečekejte něco jinýho než odpad. :) ()

alisa.upir

Už jen ta scéna na motorce po zdi domu na začátku filmu… eyeroll…. A ten předvídatelný konec taky teda hvězdička dolů. Úplně to nenaplnilo svůj potenciál. ()

Radiq

Kdo říkal, že není čas zemřít? Já bych řekl, že docela je. Ale kdyby se to jmenovalo "Je čas zemřít", byl by to strašnej spoiler. Ale je čas zemřít a myslím, že to pro Daniela Craiga byl dobrý tah a pěkně se tím se svou bondovskou kariérou rozloučil... A pro samotného Bonda to je konečně cesta, kterou podporuji. Ta jeho nesmrtelnost byla totiž přesně to, co se mi na tom vždy nelíbilo. Chtělo to asi odvahu, ale chválím. Až na to, že značka se musí ždímat i nadále, takže "James Bond will return" v závěrečných titulcích působil vzhledem k jeho smrti směšně. Zatímco první díl Craigovy série byl pěkně uvěřitelný a jakž takž reálný, postupně se to všechno přehánělo, až to vyvrcholilo tímto - řekněme až sci-fi - zakončením. Nanoboti v krvi aka "chytrá krev" se mi nelíbila hned při jejím představení, ale že tu na stejné bázi budeme mít i smrtící selektivní virus, to už někomu cinklo na maják. Rami Malek jako padouch nebyl vyloženě k zahození, ale od dob Bohemian Rhapsody se zbytečně přeceňuje a dovedu si představit charismatičtějšího zloducha. Ono dějově to prostě není moc dobré, ale pořád lepší, než cokoliv s předchozími představiteli Bonda. ()

Sabrewulf

S vysokou pravděpodobností ten nejneBondovštější Bond, jaký kdy vzniknul. To bylo už od prvních minut tak strašně moc NEBondovské, až je to k zblití. K tomu je to hrozná nuda, která se s přestřelenou stopáží vleče jak sopel, šlo mi to jedním okem tam, druhým ven. Záporák nemastný neslaný a FLEGMATICKÉ cinknutí skleničkami "Na Bonda", jako by šlo jen o nějakého libovolného pinčlíka z armády, byla už jen třešnička na tomhle shnilém dortu. Jedna hvězda jen za to, že nejhorší Bond Craig už šel konečně do hajzlu, tak teď prosím zase normálního Bonda. P.S: Ta babochlap černošská agentka byla neskutečná tlama. ()

vesper001

Díky spoilerům jsem nečekala, že na poslední bondovku nepadne balení kapesníčků, ale bonboniéra. Light Bond, koktejl se všemi ingrediencemi, leč bez chuti. Nejen dějově, ale i kvůli poklekům a poklonám před skupinami jedinců, které se pohybují na stupnici od "nedotknutelní" po "zbožštnění". Ale pár bondovských momentů se najde, kdo jiný by hned po přímém zásahu prskavkou sedl na motorku a začal znovu s parkurem? Bohužel horší stránky mají chvílemi přesilu. Když už byl nezbytný upgrade nositele 007, škoda, že konkurz nevyhrála agentka Paloma. Hlavní zloduch si udržel charisma po celou úvodní scénu, pak se ale zařadil mezi komparz. A velké finále bylo jen finále. U Skyfallu jsem plakala, tady jen zavřela prázdnou krabici. ()

Triple H

Dovetok, ktorý Craigov Bond už ani veľmi nepotreboval, ale pocitovo sa tak nejako žiadal. Aby sa éra, v ktorej sa Bond poľudštil a zdramatizoval ako nikdy predtým a v ktorej sa bondovky stali miliardovými blockbustermi, ukončila definitívnejšie než tomu bolo v Spectre. Dojem určitej nadbytočnosti a nejasnosti v tom čo to celé vlastne chce byť bol badateľný už z toho, že Craig sám verejne prehlásil, že končí, aby sa potom o rok či dva k úlohe vrátil, aj z toho, že Bond sa zase raz vracia z výslužby (podobne ako v Skyfalle), z toho že sa zase vyťahujú neznámi kostlivci zo skríň (podobne ako v Spectre), z pomerne ad hoc voľby mladučkej popovej tínedžerskej hviezdičky ako interpreta titulného songu pre rozlúčku so starnúcim Craigom, zo Zimmera ako skladateľa a aj z chaosu pri voľbe režiséra, kedy po Boyleovom zvláštnom odchode narýchlo nastúpil prekvapivý a trochu od veci Cary Joji Fukunaga. A tento dojem film úplne neprelomil, hoci nazvať ho prehrou by bolo príliš tvrdé, a nazvať ho jasnou výhrou by bolo zase príliš veľkorysé. Cynicky či odmerane sa dá vytknúť, že dej už v zásade len recykluje čo Craigov Bond viackrát predviedol, že prepojenie postáv je pomerne vykonštruované a predsa len nasilu, že Ana de Armas je tu úplne zbytočne, Billy Magnusen detto, že postava Lashany Lynch vlastne nič zmysluplné nepridáva napriek tomu že má slušný priestor, že Malekov zloduch po Bondovom bratovi Blofeldovi je z pohľadu motivácie či plánu slabší a že celé je to vlastne "len" kvalitne spravený kompilát Craigových greatest hits a klasických bondovských propriet zaobalený do sentimentu za každú cenu. A že filmu najviac podráža nohy asi to, že Craigove bondovky sa snažia od začiatku byť na seba nadväzujúcim seriálom a nielen individuálnymi príbehmi a že potom ako Mendes celého Bonda dekonštruoval a nejako znovu poskladal a poslal na odpočinok je tento nový film akosi nepasujúci k tomu kam sa príbeh aj Craigov Bond v Spectre dopracoval. Ale viac romanticky či pozitívne sa dá vyzdvihnúť technická kvalita všetkého čo vo filme je, že herci sú všetci veľmi dobrí, že Ane de Armas to sekne, že Malek vie byť celkom pôsobivý a má niečo do seba (napriek pokrivkávajúcim dialógom a motiváciám), že je to stále bondovka se vším všudy, že je dobré že sa príbeh začatý v Casine Royale uzavrel poriadne a že bolo predsa len fajn vidieť Craiga ešte raz, rovnako ako znova vidieť Naomie Harris, Jeffreyho Wrighta, Bena Whishawa, Ralpha Fiennesa a všeobecne túto zostavu, ktorej sa bondovky podarilo povýšiť na vyšší level a ktorú v tomto identickom zložení už znova neuvidíme. Človek im všetkým ten encore dopraje a uzná, že Fukunaga to celé zvládol dobre, hoci filmu nevtlačil nič osobité a skrátka splnil to čo mal - pomohol so cťou ukončiť Craigovu éru.  S trochou nadsázky sa dá povedať, že film existuje len pre jeho záver a tie dve a pol hodiny pred ním boli len povinnou predohrou. Nemá význam ho rozoberať viac, lebo sa o ňom asi podebatuje dosť, hoci nebyť COVID-u a viacerých odkladov, asi by to urobilo viac rachotu a je otázka či ho čas nepreverí ako možno až priveľmi sebadojímavý a melodramatický. Resp. možno sa to celé do tej "jesene agentovho života" malo oprieť naplno a spomaliť na maximum, dať ešte viac priestoru sebareflexii, únave a pocitu, že sme na konci. Takto je to guláš, ktorý mieša dokopy všetko a prednosť poriadne nedá ničom z obavy, aby sa nič nepokazilo. Craigovým akčným či zábavným vrcholom zostáva pre mňa Casino Royale a umeleckým či dramatickým a príbehovým zase precízny Skyfall. Je to podľa mňa práve Skyfall, ktorý zostane najsilnejším odkazom Craigovej éry, lebo ním Bond povýšil na nový evolučný stupeň, ktorý v Spectre a No Time To Die bol v zásade už len doťuknutý. Bude zaujímavé čo príde v sérii ďalej, lebo z mladých a verejne diskutovaných ašpirantov na úlohu pôsobí hľadanie Craigovej náhrady ako pomerne oriešok, čo je možno jeden z dôvodov prečo mu táto rozlúčka bola ešte dopriata a prečo v úlohe zostal rekordných 15 rokov. A ešte zaujímavejšia bude celková koncepcia, lebo Craig síce začínal ako zemitejšia, dramatickejšia a viac chlapská cesta po tom čo Brosnanov odľahčenejší Bond prerástol do pomaly sebaparodického sci-fi, ale nakoniec Craig sériu dramaticky či emocionálne dotiahol asi na hranicu toho čo sa s nadživotnou postavou ako Bond dá robiť a v Spectre a v No Time to Die tiež začal pomaličky prerastať do paródie seba samého (hoci k tomu neskĺzol). Je to ťažké, lebo návrat do jednoduchých oddychoviek pôsobí ako priveľký krok späť, a pritvrdenie v zemitej či realistickej štylizácii nie je ono. A rovnako tak nedáva zmysel skúšať mladého agenta čo sa zaúča, lebo to bol koniec-koncov Craig v Casine Royale. Čiže by malo logiku skúsiť buď zase niečo úplne prekvapivé ako bol Craig (ale čo to môže byť...), alebo niečo bezpečné, dočasné a všetkým bude jasné, že sa zapĺňa prázdne miesto kým doba a okolnosti neukážu nový smer. Možno Cavill, možno Clive Owen, ktorý mal k úlohe pred obsadením Craiga asi najbližšie a sedela by mu aj vo vyššom veku. Alebo Tom Hiddleston, ktorý nič nepokazí a môže skôr prekvapiť. Alebo Aidan Turner, detto. Aj ten spin-off s Lashanou Lynch ako dočasnou agentkou 007 by nebol asi úplne mimo. Ja by som čakal niečo menej mačo, menej megalomanské, kus ľahšie a viac postavené na prirodzenej elegancii, dialógoch, a trošku viac na špiónskej starej škole akou boli aj Flemingove knihy. Uvidíme. () (menej) (viac)

ing.Frosty

Tak já už fakt nevim. Stejně jako u třetích Mizerů, kde se všechny pozitivní ohlasy točily okolo nápaditých akčních scén, tak stejný problém vidím i tady. Ku*va kde jsou ty nápadité akční scény? Lepší akce byla i v Quantum of solace. Casino a Skyfall pak vyloženě shlížejí s úsměvem shůry. Možná ta přestřelka na Kubě byla ucházející. Zbytek je jen podivná vata, která se snaží z Bonda udělat rodinný typ. Nic proti emotivním zápletkám. Mezi Craigem a Léou je však absolutně nulová chemie a člověk jim tu osudovost moc nežere. Zároveň je tam spousta kravin. Vážně si nemyslím, že by se v zimě v Norsku prolomil led pod 10 letou holkou a pod dospělým chlapem ne .... Really? Všeobecně velké zklamání. Jediné, co to táhne nahoru je Craigovo charisma a Ana de Armas, která se bohužel na plátně moc neohřeje. ()

Motinski

Tak a je tu koniec jednej éry. Podobne ladená bondovka ako Skyfall a Spectre, len bohužiaľ s nevyužitým potenciálom u záporaka. Herec takého kalibru ako Malek mohol byť dominantnejší a prepracovanejší. Paradoxom je že Waltz ako Blofeld sa mi tu páčil oveľa viac ako v Spectre kde mal byť hlavným ťahúňom. (a to tu dostal minimum priestoru) Inak už ale nemôžem nič iné zlé povedať. Scenár ma pripravených veľa nečakaných zvratov, dosť často som sa bál o postavy, čo sa mi stáva v tomto žánri málo a koniec vás dostane. Určite by som sa ale vyhýbal spoilerom aby bol zážitok intenzívnejší. Fukunaga vie presne kedy ma zrýchliť a kedy spomaliť dej, funguje aj fanservis ale nepôsobí to umelo. Daniel Craig je po tomto filme jediný Bond čo po sebe zanechal výraznú dramatickú stopu a dozvedeli sme sa o ňom najviac z jeho súkromia. ()

Lamprea

Jedny z nejlepších akčních scén z celý "Craigovský" série a stejně tak jedny z nejsilnějších dramatických scén. ALE, to všechno se utápí v přílišný délce, která ten výsledný dojem přece jenom trochu kazí. Film parádně využívá a těží z universa a divák dostane všechny očekávaný trademarky. ALE, u Spectre to přeci jen bylo tak nějak jemněji zasazený a měl jsem z toho lepší pocit. Spectre tak u mě zůstává nejlepším a nejvíc "Bondovským" dílem týhle série.  Každopádně i přes uvedený nedostatky se jedná o velice solidní zakončení série, který by mohla leckterá sága závidět. Současně tím, že 5 na sebe navazujících filmů je u Bondu naprostá raritka a mohli jsme to vidět úplně poprvý, jsem tomu schopnej odpustit více než by si to možná zasloužilo, ale jednoduše je na to potřeba nahlížet v kontextu předchozích dílů.  Vypíchnout by se měla akční sekvence v Norsku - od úvodního pronásledování až po finále v lese. A potom v podstatě úplně finální akční sekvence na ostrově - obě za 1! - parádní zážitek. Naopak trochu nezvládnutá mě přišla linie na Kubě. Djkoma - vystihující komentář i včetně PPS, díky za to! :D ()

David.Darco

Staro-nový Bond sa lúči s veškerou gráciou. Objektívne som naklonený skôr ku 4om hviezdam, čo ma však motivuje k udeleniu plného počtu sú silno fungujúce emócie a prenos nostalgie na diváka, ktorý s Craigom nestrávil 15 rokov, ale len necelé dva. Tomu hovorím paradox. Tak teda či už pred výkonom tvorcov, alebo Craigom samotným... Klobúk dole páni. ()

rasttea

Tak moc ráda bych dala všech pět hvězd, ale na to mě tato dvě a půl hodiny dlouhá podívaná neudržela pozornost po celou dobu. Přestože mám Phoebe Waller-Bridge moc ráda z hereckého i scénáristického hlediska, kdyby se osekalo půl hodiny, určitě by to trochu pomohlo. Zbytečně zdlouhavé, naštěstí za mě Daniel herecky postavu zvládl a rozloučení s touto jeho hereckou kapitolou bylo ucházející, jen se pořád nemůžu zbavit dojmu, že jsem od toho čekala víc. Christoph Waltz hraje ty zlouhny tak nádherně, že kdyby někdy měl hrát kladnou postavu, asi bych měla šok :) Rami je uhrančivý v každé roli, ale scénáristicky jsem očekávala větší bombu. A pokud to půjde směrem, že Bonda bude hrát afroamerická žena, už se na další díly, při vší úctě, nebudu mít potřebu podívat..... ()

Cedr

Když přimhouříte oči před woke agitkou poplatnou dnešnímu poblázněnému světu, tak jde o důstojnou tečku za solidní Craigovo ságou (ano i Quantum of Solace nebylo zlé), která sice kdovíjak nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. ()

jedna_vrana

M: „Úlohou človeka je žiť, nie existovať. Nebudem márniť svoje dni tým, že sa ich budem snažiť predĺžiť. Využijem svoj čas.“ Bondovka ako sa patrí, Daniel Craig dôstojne ukončil svoju kariéru agenda 007. Bol v tejto úlohe skvelý, pre mňa druhý najlepší. A mám malú obavu, či bez neho to ešte bude stáť za pozeranie. Možno pridlhé, možno málo prekvapivé, možno trochu deravý scenár, ale čo viac chcieť od Bondoviek? Potešila prítomnosť Ramiho Maleka ako zloducha, celkom mu to pristalo. Billie Eilish a Hanz Zimmer robia svoju prácu na 100%. A tak, na záver, možno si to objektívne 4 hviezdičky nezaslúžilo, ale srdce mi nedovolilo reagovať inak. ()

Jizni Tlapa

Daniel uz pochopil, ze je nejvyssi cas zemrit a upravil tomu svuj gesicht, nostalgicky a sentimentalni slovnik a svoje nově nehezké bond girls. Od doby tohohle chlapika se Bondík změnil to víme, ale s poslednim vystoupením zasadil Crýgo poslední a zasadni hřebíček do bondovské šablony! Tohle je super příběh, s nudným obsazením, s vyznáním lásky, caparty a zimmer smyčci ...na hraně 4 ()

Johnny.ARN

Po opadnutí emócií s viac ako dvanásťhodinovým odstupom od polnočnej premiéry poďme teda hodnotiť. Hneď na začiatku treba podotknúť, že Spectre je povinná jazda. Úzko na seba tieto dva filmy nadväzujú. Inak ako vlastne celá sága s Craigom ( viem viem, Quantum a Skyfall nie, ale neskôr tam to pojítko je ) Hneď úvodná sekvencia nastaví celé rozhranie filmu. Silné emócie, perfektne postrihaná a dynamická akcia a vťahujúca hudba. Mne ako milovníkovi Casina spomienka na Vesper vtlačila slzičku do oka, aj keď to bola bitch. Celkovo, ako to plynie, Craig si svoju rozlúčku užíva. Prišlo mi, že ako na jedinom sa nepodpísal ten 4-5 ročný zub času medzi Spectre a týmto. Voldemort sa zošuveril, Manýpený pribudli vrásky a tak ďalej. Stretneme sa aj s novou 007čkou, ktorá mi pila krv každou jednou sekundou na plátne. Čím si ona to, že ju obsadzujú, zaslúžila? Nerozumiem tomu. Na Kube príde opäť jedno stretnutie pre všetkých fanúšikov, Felix navždy. Potom je tam ešte jeden moment, ten si nechám ale na záver. Niekde do polky je to presne ten Bond, na ktorého sme s Craigom zvyknutý. Akcia, vtípky, lokácie, žmurknutia na predchádzajúce filmy, autá, zbrane, technické srandy. Druhá polka je ale silný útok na emócie. Ten vzťah medzi Bondom a Madlein je tak prehlbený a vybudovaný, že zrazu Vám Vesper príde ako letný románik a Bond ako plnohodnotný človek, nie len tupý stroj na zabíjanie zo začiatku série. Nedá sa napísať viac bez spoilerovania, takže treba si len vychutnávať tú emóciu a prepojenia. Finále na ruskej základni jedna neskutočná jazda. Craig zo seba vyždímal posledné zvyšky síl, skákal, bojoval, strieľal, všade bol a nebolo to trápne ale uveriteľné. Plus ten samotný záver Vás rozcupuje na písek a nechá zlomených priklincovaných v sedadlách. Až do záverečných tituliek. Spomeniem ešte záporáka. Malek túto rolu dostal len za Oscara, tu nepredviedol nič. Nasadil tvárovú obrnu Affleckovcov, neukázal žiadnu emóciu, len random hádzal vety, ktoré boli zbytočné. Čo sa charakteru týka, úplne postrádala motiváciu. Až v závere si vlastne uvedomíte, že tento záporák bol len korálik na nitke, nie dejová nitka samotná. Nie je čas umrieť je proste o Bondovi, o tom, ako sa z mladého zabijaka bez zábran postupne stáva dospelý alkoholik s emóciami, so snahou sa niekam posunúť, niečo vybudovať, niekoho milovať (znova). Preto je tam ten záporák úplne nepodstatný. Okrem toho mi vadili ešte také okaté a miestami zbytočné scenáristické barličky a občasné nelogickosti. Mohlo to byť vypilované o trošičku lepšie. Vráťme sa však ešte na Kubu. Tam sa stretneme totiž s Anou de Armas. A tá si celý svoj part ukradla úplne pre seba. Bond a hentá nová 00 boli pri nej len štatisti. Ja len dúfam, že sa s ňou ešte stretneme a celá tá sekvencia má samostatnú hviezdu. Záver? Nie je čas umrieť je prekvapenie pre všetkých. Od fanúšikov až po bežných divákov. Dospelý film, s navrstveným a emóciami prešpikovaným príbehom, ktorý skvelo zakončuje ságu najlepšieho Bonda, Daniela Craiga. Ďakujeme. 5 z 5 ( Polnočná premiera v rámci Bond maratónu, CinemaCity Polus) () (menej) (viac)

BROKEN_

Jeden z nejočekávanějších filmů roku je tady! Poslední Bondovka Daniela Craiga byla dokončená již dlouhých 18 měsíců, ale kvůli COVIDU jsme si na ni museli dlouho počkat. Stálo to čekání za to? Ano. Samotný úvod filmu je za mě to nejlepší společně s Casinem Royale, co Craigovky na začátku předvedly. Nejdříve to začne atmosférickou scénou s Rami Malekem a pokračuje akční honičkou s Bondem. Celé je to skvěle natočené. Režisér Cary Joji Fukunaga natočil jednu z nejlepších audiovizuálních Bondovek. O prvenství se pere s Mendesovím Skyfall, které u mě vyhrává o kousíček, díky kameramanovi Deakinsovi. Co se týče hereckých výkonů, tam není o čem mluvit. Daniel Craig si svoji poslední štaci v roli agenta 007 vyloženě užívá a i když jde na něm vidět jeho věk, baštil jsem mu to. K Léa Seydoux jsem si nenašel cestu už u Spectre. Tady je to sice lepší, ale celkově jde ta postava mimo mě. Kdo byl ale naprostý miláček, tak to byla kouzelná Ana de Armas. Její dějová pasáž na Kubě je jedna z nejlepších ve filmu. Její chemie s Craigem byla vynikající a strašně jsem chtěl aby měli více minut spolu. Záporáka si střihnul oscarový Rami Malek, ke kterému mám jednu výtku. Bylo ho málo. Byl jsem zklamaný, že se Rami objeví na scéně až v polovině filmu ( přibližně asi, možná dokonce až v druhé půlce, ale jak to má člověk v kině poznat, zastavit si to nemůžu, abych se podíval na kolikáté minutě jsme :-D ). Rami je ale skvěle přesvědčivý a jeho dialogová scéna s Bondem je výtečná. Ve vedlejší roli se nám vrátil z předchozího dílu záporák Blofeld v podání jako vždy vynikajícího Christoph Waltze. Ten i když ve filmu pouze sedí a objeví se na jednu scénu, tak si u mě ukradl větší pozornost než Malekův Safin. Nová agentka s černou pletí schytala velkou kritiku u diváků ještě dávno před premiérou filmu. Za sebe musím říct, že nechápu proč jsou diváci takový hnidopichové. Její společné scény s Bondem jsou dobré a jejich popichování okolo čísla 007 mě bavilo “ Je to jenom číslo “. I přesto byla tato postava nevyužitá a ve finále filmu vlastně neudělala nic pořádného abychom si na ni vzpomněli. Novou Bondovku zaštítil hudbou slavný skladatel Hans Zimmer, kterého doufám netřeba představovat. I tady odvádí slušnou práci a musím potvrdit, že Zimmer je vynikající ve složení smutné hudby. Díky němu jsem se na konci pěkně rozbrečel, dostalo se mi to pod kůži. Song Billie Eilish celkem dobrý, ale Adele a její Skyfall nepřekonán! Co se týče akčních scén ty jsou bravurně zvládnutý. Máme tady honičky, přestřelky, bitky, akční scénu na jeden záběr ( Fukunaga zopakoval to stejný jako v seriálu Maniac, BRAVO! ). Na všechno se pěkně kouká. Celý film se nese v emocionálním duchu a říkám vám, že recenze nelhaly. Craigova poslední Bondovka je nejemocionálnější ze všech Bondovek, až tomu nemůžu uvěřit. James Bond je tady DOSLOVA z masa a kostí a na konci filmu o něho máte strach. Co bych filmu vytknul je stopáž 2 hodin a 43 minut. Od chvíle kdy se Bond vrátí do Londýna, tempo filmu zpomalí. Cca o 10 minut zkrátit a hned by to bylo lepší. A poslední věc, ve filmu je zbytečně moc děje. Někdy jsem se ztrácel a přišlo mi, že film neví na co se má soustředit. Proto to má takovou délku. Ale za vinu Fukunagovi to nedávám, musel pokračovat v tom co nastavil Specter a to není dvakrát dobrý. Na závěr chci říct, že mě nová Bondovka úplně nestrhla jak jsem doufal. Na úrovni Casino Royale a Skyfall to není. I přesto se jedná o skvělou rozlučku Daniela Craiga s rolí nejslavnějšího agenta všech dob – Bond, James Bond. Craig mi bude chybět. Nový představitel Jamese Bonda to nebude mít vůbec jednoduché. Craig nastavil laťku opravdu vysoko. Těším se až si pořídím film na Bluray. 8/10 () (menej) (viac)

Lachtaan

Nejočekávanější film roku 2021 je po nehorázně dlouhatánském odkládání konečně tady a každý správný fanda jedné z nejdelších a stále nesmírně kvalitních filmových sérií může jásat. Craigova rozlučka s ostříleným agentem s povolením zabíjet se asi může jevit jako komplikovaný snímek s opravdu pomalými místy a hromadou odboček, které by se daly redukovat. Navzdory tomu tahle dvě a půl hodiny dlouhá paráda servíruje spoustu krásně nasnímaných míst i okamžiků a za doprovodu fakticky skvělého soundtracku (a to že tu Billie jinak moc v lásce nemám) se majestátně loučí s mužem, který Bondovi dopomohl k miliardovým tržbám. Rami Malek výborný (nevěřte hnidopišským recenzím), Léa Seydoux krásnější než kde jinde a Ana de Armas? Na tuhle holku bych vydržel koukat hodiny a hodiny! [viděno v Cinema City Plaza Plzeň 5.10.2021] ()

Honzíno

Neni to asi nejlepsi bondovka, neni to mozna objektivne ani nejlepsi craigovka, ale nejintenzivnejsi, nejintimnejsi a nejosobnejsi rozhodne je. I kdyz ma Bond 25 pres 2,5 hodiny, na deji to nejde znat. Film leti dopredu a nabizi mnoho pamatnych momentu a skvelych scen tak akorat protrepanych a nemichanych. Po uvodni sekvenci jsem si pro sebe rikal, aby se rozjezdem tvurci nevydali z nejlepsiho, po Norsku uz jsem si ani nechtel predstavovat, co prijde.... Emocni, gradacni i akcni rovina funguji zkratka skvele a mam pocit, ze to ve spojení s pokukavanim po tradicich o moc lepe udelat neslo. Spousta na prvni oko logickych lapsu dochazi a zapada pozdeji a vice pak jeste rezonuji ozveny atmosfericke, dej posouvajici akce (misty opravdu dokonale - lod, les, schody...), vsechny citlive odkazy a v prubehu filmu rezonujici ruzna obdbobi Bondova vyvoje - je tam ze vsech neco a funguje to! Skoro se vsim, co je napsano v komentarich nize (u me na stene), souhlasim, podotykam, ze subjektivne je to pravda (az na nektere 1-2 hvezdy). Na me craigovo louceni/vyusteni zapusobilo maximalne. Takhle vysponovany pocin se strachem o vsechny postavy aby nejeden v dnesnim mainstreamu pohledal. Tim netradicne Craiguv Bond vytvoril presah._ Narez jako prase, to se neda jinak napsat. Ta hudba (Zimmer si plni sen a tlaci na pilu jak zamlada) slape do scen neuveritelne a funguje to naramne. Bondovo tema na hluboke dechy pri akcnich scenach...uf! A Craig si to neskutecne uziva a dava. ()

Qitek

Jako každý Bond - klub náročného diváka. Ustát tu kadenci zívnutí a několik intenzivních útoků na bdělost v podobě padající hlavy na stranu pod palbou unylého scénáře. Jako pokaždé jsem bohužel nějaké pasáže prospal a jako pokaždé se ukázalo, že v rámci scriptu jsem ani o nic nepřišel. A je mi jedno, že je to tentokrát sentimentální. Najednou z Bonda alespoň poprvé ( byť křečovitě ) dýchala živá postava a ne vysněný a vymodlený i vyhoněný sociopat, kterého uctíval celý svět po toliko desetiletí. Třetí hvězdu dávám čistě z úcty k tak obřímu projektu. Musí být peklo tohle pořád nějak prodávat/podávat taky, aby to fanoušci žrali a vydržet tak obrovský tlak. Je úplně jedno, jestli to bude příště černoch, asiat, ženská, obojživelník, žába, nebo dřevěný traktůrek. Nechte tuhle vyčpělou, drahou, na papíře i plátně zdechlou mumii konečně spát. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)