James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Volpe

Předně, nemá smysl diskutovat o tom, do jaké míry je No Time To Die ještě bondovka či zdali je Daniel Craig dobrý James Bond. K oběma těmto otázkám bylo již vyřčeno mnoho a nehodlám zde opakovat cizí teze. Ve zkratce snad lze říci jen krátký vzkaz těm, co stále odmítají uznat neustálý vývoj této bezmála šedesátileté série, dokola opakují své pofidérní představy o jediné přesné podobě agenta 007 a odmítají uznat, že Craigovo osobnější pojetí hlavní postavy zachránilo celou sérii, topící se ve vlastním stínu: „Do you know what time is it? Time to die!“. Relevantnější otázkou by bylo, zda má série sílu ještě pokračovat. A ano to sakra má, a No Time To Die se nebojí experimentovat hned s několika možnými směry najednou, které zároveň tvoří jeho hlavní hodnotu. Předně, snad nejčastější výtkou, kterou na adresu 25 bondovky slýchám je "nevýrazný padouch". Na to existuje však poměrně jednoduchá odpověď: nemá nás zajímat. No Time to Die si jednoduše nedává za cíl rozvíjet další konflikt se superpadouchem, ale uzavřít předchozí čtyři filmy do komplexního pentalogického celku. Proto je celá linie záporáků efektivně „upozaděna“ na funkci narativního prostředku, jenž pomáhá zápletku rozvíjet, ale rozhodně není jejím ústředním tématem. Nejsem si jist, do jaké míry je takto formální upozadění padouchů inovativní z hlediska špiónského žánru, ale minimálně v rámci bondovského universa jde o novátorský krok, který budoucím bondovkám otevírá dveře úplně novými směry. Jde přitom o krok o zcela adekvátní, neboť pokud předpokládaným cílem bylo opravdu tímto filmem uzavřít čtyři předchozí bondovky (stavící na čím dál větší prokreslenosti hlavní postavy), logickým vyústěním bylo zaměřit se v posledním díle maximálně právě na postavu Jamese Bonda, čím se dostáváme k druhé přednosti tohoto filmu. No Time to Die představuje doposud nejkomplexněji propracovaný charakter Bonda, který jsme mohli za bezmála šedesátiletou historii série vidět. Zpětně se tomu blíží pouze pojetí agenta 007 v (mém oblíbeném) díle série On Her Majesty's Secret Service (na který ostatně tento film nejednou odkazuje). Bondova osobnost ve všech směrech výrazně dospěla a jeho tolik diskutovanou mužnost to nejenže neoslabilo, ale naopak ji to vystřelilo do závratných výšin a otevřelo úplně novou nevyzkoušenou paletu emocí. Už dlouho, minimálně od Casina Royale, jsem neviděl Bonda tak moc naplněného životní energií, která je vidět např. ve scénách z Norska, kde Bond v sobě v jeden moment kombinuje chladnokrevného zabijáka s osobou se zodpovědností, láskou i strachem. Co však víc, to s čím se koketovalo již v předešlých Craigovkách (zejména ve Skyfallu) je zde dotaženo do konce. Postava Jamese Bonda se tímto filmem konečně definitivně odtrhává od podřízenosti se celé sérii, a naopak si ji přizpůsobuje pro své individuální potřeby, a tím tak odemyká nové možnosti vývoje tohoto charakteru do budoucna, a přitom bez ztráty vzájemné potřeby obou těchto elementů. Poslední, neméně podstatným směrem v No Time to Die, je pak přístup k samotné úloze postavy bondgirl. Již dříve byl v bondovkách kladen důraz na ženskou emancipaci (jak u kladných, tak záporných postav). Tyto předchozí tendence však No Time to Die finálně završuje krokem, kdy je tato postava povýšena definitivně na pozici druhé, ve všech směrech rovnocenné, protagonistky s individuálním prostorem pro vlastní příběh i paletou emocí, která Bonda nikterak nezastiňuje, nýbrž se oba vzájemně partnersky doplňují. Šli by uvést dalšími příklady (ne však bez zásadních spoilerů), nicméně už toto je základním důkazem toho, že zatím poslední film této série, je jedním z nejradikálnějších za celou její existenci, a že bondovské universum ještě zdaleka neřeklo své poslední slovo. A pokud Casino Royale otevřelo celé sérii dveře do jednadvacátého století, a Skyfall ji neortodoxně vybojoval vlastní specifické místo na trhu přesyceném filmovými vesmíry, potom se nebojím říct, že No Time To Die je bondovkou revoluční, která má po desetiletích znovu potenciál vytvářet filmové trendy. () (menej) (viac)

lemonova

Pre mňa absolútne srdcová záležitosť. V mojom prípade Bond začal existovať až s nástupom Daniela Craiga. Po dlhšom čase som si opäť pozrela všetky jeho filmy a páčia sa mi dokonca oveľa viac. Dokonca mi v prípade zavŕšenia jeho éry nevadí ani sentiment. On si ho určite zaslúži. Odhliadnuc od tohto môjho pozitívneho zaujatia si myslím, že ide jednoducho o výborný film so všetkým, čo k Bondovi patrí: akcia, štýl, zábava, to všetko tam je. Ak ste doteraz neboli na "bondovky", tie craigovské skúste. ()

SidneyP

Nejnudnější filmový záporák za poslední roky. Spousta keců, žádná akce. Při vědomí, že na tento film se čekalo nějaké dva roky... očekávání velká, avšak nebyla naplněna. ()

Majkak

Znovu a znovu se potvrzuje známé úsloví, že méně znamená více. Film připomíná jak pejsek a kočička dělali dort. Úvodní sekvence před titulky je vymazlená akce ve stylu nejlepších bondovek. Pak to přeskočí k třeskutě známému motivu, hrdina na penzi se vrací do boje. Nic extra přesvědčivého, ale neruší. Následuje taková houpačka mezi akcí a melodramatem, přičemž úroveň je také na houpačce. Nevadí mně Bond ve variantě bilancování, ubývání sil, přemýšlení nad svým osudem, stejně jako klasika ve stylu čisté zábavy s neprůstřelným agentem. Tady je to smíchané dohromady, ale neladí to. Jako kdyby několik lidí natočilo sekvence, jak by se jim líbil Bond a pak se to celé sestřihalo dohromady. Také chemie mezi Jamesem a Madeleine ne vždy fungovala, co se týká emocí, nejlepší byla ta malá holčička. Odsekat tu obrovskou nálož zbytečností a ponechat víc prostoru agentce CIA (Ana de Armas) – ta byla super. Jinak záporák nemastný a neslaný, hrozba lidstvu sice strašná, ale že by se tvůrci namáhali se sofistikovanější propracovaností, se říct nedá. ()

kkarx

Tak akci se povedlo velmi dobře natočit a Léa Seydoux je krásná a hraje to skvěle a díky tomu vztah mezi její postavou a Bondem je celkem emotivní. Tak to by bylo ke kladům. K záporům. Mám pocit, že charakter Bonda se snažili zabít už od Casina a ve Skyfall ještě přitvrdili. I to bylo asi málo, tak teď ho prostě odrovnali. Film je strašná slátanina všeho možného s mnoha motivy. Z Bonda se stal emo a jeho důvod k opuštění manželky je doslova debilní. Z Bonda udělali uplného blbce. Pokud agitka byla tak trochu skrytá v předchozích dílech, tak zde nám to už cpou plnými hrstmi. Na scéně se objevuje agentka 007, která je pro příběh naprosto irelevantní, ale nacpat ji tam museli a dát ji tohle číslo a případ taky, protože je to černá holka a černý holky jsou stejně dobrý jako James Bond... Co jsem slyšel, tak film masivně prostříhali po tom, co první verze, kde ji cpali do filmu ještě mnohem víc a u diváků tahle verze totálně propadla. Nejspíš s ní chtěli protlačit nový pokračování 007. Možná to zní šíleně, ale tihle dnešní (pseudo)liberálové jsou šílení. Režisér filmu se vyjádřil, že Conneryho Bond v Thunderballu znásilňuje holky, takže tohle by mě vůbec nepřekvapilo. Navíc autoři se přímo vysmívají divákům Jamese Bonda, když ji každý kdo ji potká hned podlézá ve stylu "Zdravím 007" a ona pak plivne (Craigovi) divákům do tváře "To tě musí štvát (že černá ženská je 007)". Ano štve nás to. Nasrat. Jak psáno výše, tak zpracování je dobré, ale místy jsem měl spíš pocit, že sleduju nějakou videohru, jak byl děj absurdní. Něco vy stylu postavy vysadí na bod A a můžete si vybrat. Před akci si vyberete za kterou postavu hrát A) James Bond v důchodu  B) černá woke agentka 007 C) kung-fu agentka. A už si nabíhají záporáci a kosíte je po desítkách (Bond si ještě "inteligentně" naběhne doprostřed ulice aby na něj bylo hezky vidět ze všech stran...). Děj se odehrává kolem jednoho vědce, který vyrobil virus, tahají ho s sebou, on kváká nějaké nesmysly a všichni to ignorují, ale když pak řekne, že by mohl vyrobit virus, který vyhladí všechny černochy, tak ho ta nová 007 kravka prostě zabije! Jenom kvůli tomuhle kecu! Pak je tu postava Ramiho Maleka jako padoucha, jehož motivace k nenávisti vůči Bondově manželce je poněkud podivná. V Tohle je prostě Craigův Die Another Day. ()

GMVajgl

Tyvole co se stalo? Flemingův James Bond byl milovník rychlých aut, dobrého pití a žen, který kouřil 3 krabičky denně. Je jasné, že Flemingův model modernizují, ale nepřehnali to už? James Bond v roce 2021 je totiž obětavý a přecitlivělý táta od rodiny. Hádám, že si mladá Broccoliová postupně prosadila několik změn - silné ženy v hlavních rolích, Bond pod pantoflem, homosexuální Q a nástup feministické scénáristky Phoebe Waller-Bridge. Co přijde dál? 007 minisérie na Netflixu? ()

strikeman

No to se teda Fuckunaga předvedl, takhle zprznit Craigovi loučení se svobodou :-( Za mě bohužel nejhorší Bond s Craigem. První půle ještě navnadí, ale pak už to jde z kopce, aby to skončilo absolutně odfláknutým akčním (?) finále. Když pak pominu postupné zboření všech bondovských klišé, která máme právě u této série tak rádi, děsivý pocit vyvolá představa dalších bondovek v hlavní roli s korpulentní černošskou mužatkou nevábného vzhledu :-(( 55% z úcty k Craigovi a se sympatiemi ke křehkému francouzskému půvabu Léy Seydoux... ()

sadlokan

Takže.Když se přenesu přes  dvě dětské role,což je přesně o dvě víc,než ve všech Bondovkách dohromady,(tedy snad až na pubertální krasobruslařku co balila R.Moorea)a agentku 0,007 s ne skutečným pohybovým nadáním a obrovskou...ehm...charismatem,je to dost dobrej konec Ukrajince. ()

Rathalos

Skvela Bondovka,skvely Daniel Craig a zaver,ktory som absolutne necakal,musel som prehltat a predychavat,aby som sa ubranil slzam,je mi z toho smutno,ale nevadi,James Bond je nesmrtelna postava,ktora sa nezabudnutelne zapisala do dejin filmoveho platna...:-) ()

Lyžař

Ja vlastne nevim, jestli je me hodnoceni idealni. Bonda mam rad. Je to pohadka o rade pravidel. Vse je splnene, az na chvile, kdy je videt, ze Bonda hraje dvojnik, resp. Ze to proste neni D. Craig. Tenhle film je nafouklej prachama tak, ze by se tohle stat nemelo. No a dal, on Bond nekdy muze umrit? Asi ne, ze? Cele me to donutilo kouknout se na knizni predlohy a ktery film jede podle puvodniho autora a ktery ne. No a tady se moje ocekavani zhroutilo uplne. No ale at si kazdy udela svuj nazor. Ciste z pohledu filmu to neni spatny :) ()

MickeyStuma

James Bond už není co býval a bohužel to v budoucnu bude ještě horší. Ne. Při sledování tohoto posledního bondovského snímku Daniela Craiga se nesmí myslet na ty předchozí, obzvlášť s jinými hereckými představiteli, neboť v ústech může také vzniknout hořká pachuť nelibosti. Tohle prostě není James Bond, jakého jsme kdysi znali. Jasně, dějově není svou vůlí v aktivní službě, čímž je vysvětleno, proč má jeho číslo agenta někdo jiný, ale prostě zanikl jeho osobitý šarm a dámským okem sexappeal typického gentlemana. To je tak, když se několika psychopatickým aktivistům najednou zdá být Bond sexistický. Původní kořeny Jamese Bonda jsou prostě pryč a je to ke škodě jeho osobnosti. To je jakoby jedinci trpící anorexií vybojovali zákaz svalů u Johna Ramba. Dle současných měřítek je však celý koncept ke cti, jakým impozantním stylem se dokázalo zabalit celou bondovskou sérii. Po dějové stránce to byl docela oříšek, avšak přes různé kýče a hanebné nesmyslnosti, kdy se především vytrácí motiv, co je vlastně v sázce, se může zdát, coby velkolepý akční blockbuster, vcelku povedený. Dojde tedy k pocitu diváckého uspokojení z této filmové epizody poslední bondovské éry? Ano i ne. Přijde na to, z jaké divácké barikády, politického myšlení či fanouškovského literárního díla Iana Fleminga, který divák je. ()

CyriC

Poměrně důstojné rozloučení s Craigovým Bondem. Co ale bohužel filmu hodně ubírá je přišerný výkon mého jinak oblíbenéhó Ramiho Maleka, kterému toho záporáka prostě nevěříte. ()

helloween93

James Bond je mrtvý, ať žije James Bond! Dlouho očekávané Craigovo rozloučení s rolí agenta 007 se po covidových odkladech konečně na podzim 2021 dostalo do kin. A byla to kinoudálost, kterou ke konci roku trochu zastínil poslední Spidey. Název této Bondovky je trochu zavádějící, protože se tu umírá dost. Režisér Fukunaga pojal loučení agenta s povolením zabíjet v epickém stylu, celkem netypickém pro bondovský vesmír, kde jednoho padoucha nahrazuje druhý a hlavní postavy umírají málokdy. No Time to Die vypráví celkem zajímavý příběh s několika podstatnými connections, které se táhnou všemi craigovskými bondovkami. V Casinu Royal a Quantum of Solace jsem nemohl Craigovi přijít na chuť, protože mi vadilo, jak Bond po tolika letech odlehčených dobrodružných filmů, zvážněl. Ale postupem času se ukázalo, že to vlastně nebyl vůbec zlý nápad. Už ve Spectre byly zřejmé vazby na předešlé Bondovky s Craigem a kdo si myslel, že právě film Spectre byl jejich vyvrcholením, ten se bude divit, kam se No Time to Die vyvine. Akce zrovna v této bondovce není tolik nápaditá a ta finální akce v raketovém silu evokuje až příliš staré bondovky, ale ta práce s postavami, emoce a osudovost, to nemá v bondovském světě obdoby a zaslouží si to divácký obdiv. Jsem hrozně zvědav, co bude s Bondem dál, že se vrátí je zřejmé, ale v jaké podobě, to ukáže až budoucnost. A kdyby si Lashana Lynch zopakovala svoji roli agentky 00, asi bych s tím neměl sebemenší problém. 4* ()

dudunecek

Dlouho jsem nebyl tak moc proti většině. Ale nová Bondovka je pro mě naprosto nezáživnej film, kde jsem vůbec nechápal rozhodnutí tvůrců. Čekal jsem solidní akční a velkolepej film, který se bude loučit s Craigem. Spectre mi přišel sterilní a emočně prázdnej a podle traileru na tohle jsem čekal skvělé stunty, velkolepé scény a osudovost až na půdu. Střední spoilery, tak bacha Místo toho jsem dostal rodinné drama, kde postava Ley Seydoux, která mě srala už ve Spectre, dostala až moc prostoru brečet, křičet a dramaticky šeptat pokaždé, když jde do tuhého. Celkově vztah Bonda a Seydoux mi přijde tak strašně umělej a nepřesvědčivej, že jsem si reálně myslel, že jde o nějakou parodii, či záměr. Ti dva mezi sebou mají nulovou chemii a fakt jsem si myslel, že ji Fukunaga na začátku na dobro odklidil, protože to viděl už ve Spectre. Nedokážu uvěřit tomu, že Bond, který jen za Craigovu sérii ohnul aspoň tucet random holek, najednou tak seriozně miluje o 30 let mladší francouzku. Že se z něj stane patetickej sugar daddy, co místo toho, aby ho poháněla touha po pomstě, nebo čemkoliv jinym, řeší reálně to, že hlavního záporáka co ohrožuje svět, chce zastavit, protože miluje tuhle slečnu. Vždyť ve Spectru se defacto z generické bond girl, která je prakticky bez charakteru, stala totálně na sílu nejdůležitější žena v historii Bonda. Akční scény, na které jsem se těšil nejvíce tam prakticky nejsou. Je tam jedna skvělá scéna na Kubě, kde se představí postava Amy de Armas, na kterou jsem se těšil a vlastně mě z postav bavila jako jediná. Byla vtipná, roztomilá, nebála se tam někomu rozbít hubu a držet krok s Bondem. Říkám si "jo, konečně dobrá Bond girl, díky který mě to začne bavit" Nejvíc nasranej jsem byl, když Ama na konci té pasáže se s Bondem rozloučí, zavře dveře a už se tam nikdy neobjeví! Zbytek akčních scén jsou sice hezky natočené, ale postrádají energii. V době Johnů Wicků, Mission Impossible atd. člověk čeká víc než honičku 2-3 aut, které do sebe bourají, nebo Bonda co chůzí jde s puškou v ruce a na jeden hit zabíjí bezejmenné goony. V Casinu byla honička na jeřábu, setpiece na letišti, ve Skyfallu finále v baráku, nebo vlak. Tady nedokážu vypíchnout žádnou zábavnou akční scénu. Možná s přihmouřeným okem tu Kubu. Příběh a záporák? Rami Malek se tam objeví na 3 minuty jednou za 40 minut, aby velkohubě a rádoby osudově vedl monolog o něčem, co vůbec nedává smysl. Překombinovanost příběhu, kde do půlky člověk nemá šanci pochytat o co jde, aby ve finále dostal na poslední chvíli vycucanou záchranu světa. (Byla to teda osobní pomsta, nebo pokus o zničení světa a jaká byla vůbec záporákovo motivace, proč si ty dva chtěl na konci nechat a z jakého důvodu chtěl všechny zabít? A co má společnýho s Bondem? Asi jsem kretén ale význam záporáka mi fakt skoro úplně ušel. Jestli by byl někdo tak hodnej a vysvětlil mi to, byl bych moch vděčnej) Vedlejší postavy zas a znova jen předávají (ne)zbytnou expozici, jsou, a pak nejsou v příběhu využití. (Jakou roli tam měla ta 007? V důležitej moment prostě zmizí ze scény, aby se mohla ta důležitá scéna odehrát, i když tam měla být dřív než Bond a Seydoux?) Nejsem typ člověka co hledá chyby v příběhu, ale tenhle příběh mi fakt přišel úplně mimo mísu. Ve výsledku je to míň sterilní, ale víc na sílu protlačený kýč, kde interakce herců nefunguje, akční scény jsou rutinní a osudovost (až na nutných posledních pár minut) nulová. Spectre měl aspoň toho Hoytemu za kamerou, takže to hezky vypadalo. Fakt jsem chtěl vidět epickou akční rozlučku. Dostal jsem unavenou, špatně zahranou a překomplikovanou, téměř 3 hodinovou nudu. Nikdy se mi nestalo, že jsem reálně přemýšlel, že z toho sálu normálně odejdu. A že to bude zrovna u nejočekávanějšího filmu minulého, i letošního roku, který má průměrné hodnocení 81%, jsem fakt nečekal. V čem je to tak revoluční, jak píše Rimsy? Kde jsou ty nápadité akční scény jak píše MrHlad? 4/10 () (menej) (viac)

HOFMAN

Myslím si, že tohle by Danny Boyle nedopustil, minimálně ne obrazově a střihově. Ale kdo ví. Mám pocit, jako kdyby finální díly různých delší dobu budovaných sérií postupně napadal jakýsi virus. Částečně kdysi trochu líznul třeba Pottera, ale tady to jako v případě GOT a SW byla plná dávka. O jaký virus se jedná? Člověk nemá pocit, že se divá na finální film, ale pouze na jednotlivé scény, které se na jedné straně snaží odkazovat na něco z minulosti, na druhé straně chtějí jako kdyby odrážet současný svět, a ve výsledku to pak vypadá pouze jako šablony bez duše, kde není prostor pro nějaké charaktery, motivace, prostě příběh. Někdy mám pocit, jako kdyby si scénáristi pročítali fanouškovské příspěvky na internetu, pak si načmárali lihovkou na tabuli pavouka toho, co bude fungovat, a pak z toho vnikne cosi, co ale už z principu nemůže fungovat jako příběh. Zkrátka mám pocit, že tak jako u mnoha jiných zakončení i tady tvůrci sázejí na to, že se jedná o svět, který si tak nějak už žije svým vlastním životem, a tak už není potřeba žádný pořádný příběh, a stačí pouze sled jednotlivých poslepovaných situací, ještě k tomu dost nezajímavě natočených. O hudbě raději nemluvím, pochopil bych to u Plánu útěku nebo Ramba, ale ne u Bonda. Některé jednotlivosti se mi líbily, proto asi trochu z nostalgie nejdu s hodnocením níž, ale takhle to alespoň pro mě prostě nejde. Snad tento film poslouží třeba jako varování pro finálního Indyho… ()

HenryIvan

Áno, je to návrat k tomu, čo túto značku preslávilo. Nezničiteľný agent s mechom plným šarmu a vynaliezavosti, rozličné „ Bond girls ”, plno technických pomôcok a záporák s nejakou vadou, ktorý si o sebe myslí, že svet spasí tým, že ho v podstate zničí. Toto všetko tu je, ale snaží sa to podať príbeh, ktorý nie je úplne povrchný, útočí to aj na city a snaží sa to osloviť dnešného diváka. Najpodstatnejším faktom ostáva, že námet koreluje s faktom, že ide o poslednú bondovku s Craigom a je to cítiť. Nie som v „ cannone ” až taký zbehlý, no ide jednú z tých lepších bondoviek. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)