Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (96)

Odkaz (2017) (S05E06)

Takže naš Bjorn sa oslobodil a zdrhol od arabášov jak prašivý pes a mžikom cakumprásk je v Kattegate (ale tak rýchlostné presúvanie malo u riti aj GOT takže dobre). flokiho pasáž o prde a verím, že celá jeho linka bude o prde (fakt ho už niekto prosím odjebte). Pasáž s Astrid sa dá zhrnúť slovami tak ti treba trúba. No a náš biskup sa rozhodne, že bude bojovať po boku severanov (asi má byť takou much crazy verziou Athelstana). Hej a vo Wessexe sa kráľ vráti na vypičencove sídlo. Slabá epizóda. ()

Spln (2018) (S05E07)

Zas epizóda kde sa udeje hovnisko. Bjorn pošle Torvi do prdele a zoberie si nejakú crazy bloncku. Ivar s našim biskupom hrajú šachy, Astrid je kotná (šak keď ju pretiahlo stádo tak sa nedivím)  a obom armádam chodia jednotky a chystá sa bitka, ale kým príde nuž potrvá to asi ešte dlho. Takže najzaujímavejšia pasáž bola o tom keď Athelstanov syn hľadal stopy svojho otca v kláštore ktorý ešte v 1. sérii napadol Ragnar. Hej a Hvitserk nejak je hádzaný na vedľajšiu koľaj som si všimol. A Flokiho pasáž nekomentujem. ()

Žart (2018) (S05E08)

Rozhovor medi vojakmi za účelom vyjednávania fajn, akurát nechápem prečo Ivarovi uverili, že chce mier. Ale tak dobre no nelogickosti sa tu drbú po kilách. Bitka fajná, Headmund prešiel na inú stranu tak uvidíme či bude teraz bojovať za Lagerthu u(ale myslím, že jebať ju bude 100 péro) Lokiho pasáže na Islande prejdené na rýchlosti 1.5 takže asi toľko k tomu. hej a celkom dobre využitie lesa tými bojovníkmi. ()

Jednoduchý príbeh (2018) (S05E09)

keď nerátam klasické imbecilné scény z Islandu tak celkom fajn epizóda. Kriplíkovi došli posily z Franskej ríše, Lagertha ošukala nášho farárisa ako som predpokladal, a v Anglicku starý kráľ umrel na kúsanec od pčoli a Alfréd dostal korunu. Tak som zvedavý na battle 2.0 ktorá by možno mohla dôjsť v next parte. ()

Chvíle spomienok (2018) (S05E10)

bitka bola nemastná neslaná, avšak to prelínanie flashbackmi tak to bolo na facku. Ale samozrejme kokota Flokiho tam tiež dáme šak prečo nie. Bože snáď sa fakt obetuje a už pôjde kade ľahšie. A len tak mimochodom zabijeme pár postáv, ale bez emócii šak načo. Takže priemer ale aspoň lagertha dostala cez piču a v závere sa navracia Rollo tak uvidíme akú úlohu zohrá. ()

Odhalenie (2018) (S05E11)

Rollo využitý asi ako roztrhaný hajzelpapier, pokus o emócie ohľadom Bjorna nulový až smiešny. Pasáže v Anglicku celkom fajn akurát tá bitka mohla mať viac priestoru. Lokiho pasáž nekomentujem. Hej a úplný záver vnáša aspoň štipku nádeje, že ďalší diel môže byť zaujímavý, alebo to bude ešte väčší sranec. A Margreth mal náš kriplík odjebať. ()

Najšpinajvšia vražda (2018) (S05E12)

hej trošinku to stúplo v kvalite. Síce kráľ ich prijal veľmi jednoducho ale zase určite Heahmund zaúradoval. Mladá slečna ktorá má byť kráľovou milou ide radšej na Bjornov kolík a náš kriplík pošle konečne do piče Margreth. A Heahmund kilne svojho konkurenta v cirkevnej sfére. A čo sa týka Flokiho, ten nech vezme sekeru a zajebe si ju do tej svojej sprostej kotrby. A ešte ma dosť prekvapuje, že kriplík verí, že čaká so slečnou decko vďaka tomu, že cecla jeho krv ale drbať. ()

Nový boh (2018) (S05E13)

Dosť ukecaná časť a dosť o ničom časť. Ubbe a Torvi príjmu kresťanstvo, Wessexský kráľ si vezme slečnu (a som zvedavý ako bude tváriť keď zistí, že už je zajazdená). Harald dôjde do Yorku a chystá Raid a zároveň kuje pikle na odstránenie kriplíka. A kriplíkovi zajebáva viac a viac. záverečná pasáž super ale pochybujem, že obetovaný bude Hvitserk, predsa len toto nie je GOT. A Island, to už mi príde jak paródia. A ďalší Ragnarov synátor, no neviem či nebude 5 koleso u voza vzhľadom na kvalitu tejto série a práce s jej postavami. ()

Premárnený okamih (2018) (S05E14)

Za mňa o niečo lepší part ako minule. Síce sa veľa neudialo ale paradoxne pasáž na Islande tentokrát bola najzaujímavejšou z celého dielu. A náš Kráľ z Wessexu sa ostrihal a zvolil Ubbeho za svojho učiteľa boja. Hej a škoda, že vzišlo z pokusu o Rudú Svadbu verzia 2.0 ale tak no neni to GOT takže asi tak. Harald sa blíži tak hádam dôjde aj na nejaké boje. A záver kde kriplík odjebal veštca bola celkom nečakaná pasáž. ()

Peklo (2018) (S05E15)

Síce sme sa dočkali bitky ale zase bola prestrihová a to ma sralo. Taktiež nebola nič extra(ach tie časy 1-4 série kde skoro každá mastenica stála za to.) Headmundova smrť celkom potešila a mala aj nejaký ten emočný podtón. lagertha zmysla a snáď sa hompáľa na strome(viem, že nie ale bolo by to fajn) Bjorn sa stal jednoočkom a inak nič. Kriplík si stavia sochu a Hvitserk ľutuje, že ostal s ním. No a v závere sa náš kráľ dozvie, že jeho bráško bol vodca spiklencov a ja osobne si myslím, že ani z toho seriál veľa nevyťaží. ()

Buddha (2019) (S05E16)

extrémne dlhá doba ubehla a ja som sa vrátil k tomuto serošu a žiaľbohu to stále stojí an priemery. Síce pár zvratov sa nájde a náš kriplík je stále šéfis ale inak nič nového pod slnkom. Aspoň dúfam, že lagerthu objavia mŕtvu.  Islandskú linku prcám z vysoka. ()

Najstrašnejšia vec (2019) (S05E17)

Názov epizódy označuje čo urobili s  týmto serošom po 4 sérii. Avšak rozhodne som celkom spokojný lebo sa blížia Dáni a zrejme aj bitka (či bude kvalitná či nie to uvidíme) a na prekvapenie linka na Islande mala konečne nejakú šťavu, hold Floki plán bol dobrý ale nemvidalo. Hej a som zvedavý či Bjornova nová frája bude zradná suka. ()

Baldur (2019) (S05E18)

Suka Lagertha nezdechla ale myslím, že takto schradnutá veľmo rýchlo umrie, teda pokiaľ stúpi na bojisko. Bjorn sa ožení (áno zase), Judith je tiež na pokraji smrti, pasáž s Dánskymi Vikingami slabá ale hádam ten sľubovaný 1 by 1 súboj prebehne. Island opäť katastrofa.  Hej a kriplík dostal syna, očividne tiež kriplíka a som zvedavý čo z toho bude. A na scéne sa objavuje nový typas ktorý bude zrejme vikingským mixom vypičenca Egberta a vyžratca Eilu. ()

Čo sa stane v jaskyni (2019) (S05E19)

Nuž pomaly sa blíži finále a akože nemá to síce také tempo ako by pred finále malo mať ale súboj 1 by 1 bol super, Floki na Islande mal tentokrát len pár scén a neboli ani zlé. som zvedavý jak to finishne, ale hádam dobre. ()

Ragnarok (2019) (S05E20)

Po dlhej dobe diel ktorému môžem prasknúť plnú. Jasné pár chýb sa nájde a ja som trebárs dúfal, že Bjorn konečne zdechne, ale kokot vyhral a kriplíka poslal do vyhnanstva. Ale určite to ešte osolí v poslednej sérii. Bitka parádna (nevyrovná sa sériám 1-4) ale i tak fajn. Taktiež cením, že sa vysrali na lokiho a jeho storyline. Takže uvidíme ako to finishne. Akurát nechápem prečo v závere Ivar vyzeral ako partizán z Vietcongu. ()

Season 6 (2019) (S06)

Síce to spriemerovane ukazuje iba 4* ale ja musím dať 5*. Proste tie záverečné 4 diely fakt stáli za to. ()

Nové začátky (2019) (S06E01)

Rozbeh klasicky pomalší, ale potenciál tam je kurevský. Ono návšteva kyjevskej Rusi vyzerá super a náš kriplík si našiel nového spojenca (som zvedavý koľkokrát ho ojebe), Lagertha pochováva meč a ja som sklamaný lebo chcem aby zdechla a takto je mimo ohrozenia (ale možno ho vykope).  Bjorn ako kráľ je v prdeli že či je dobrý alebo nie. No a to je tak všetko. P.S. 1 Som rád, že Flokiho vypustili a možno aj mimo kameru chcípol, čož by mi nevadilo lebo ako som ho mal rád, tak ho teraz neznášam. P.S. 2 Ten balón si mohli odpustiť. ()

Prorok (2019) (S06E02)

Kecavá, avšak zaujímavejšia epizóda ako tá predchádzajúca, síce jedna postava sa ani poriadne nepredstaví a už je hor kardanom ale inak fajn. Hvitserk je alkáč jak prasa a Ubbe síce plánuje cestu do "USA" ale Bjorn ide riešiť vlastné veci, tak sa uvidí. No každopádne je jasné, že Bjorn vylíčený osud Flokiho nezožral, avšak ja dúfam, že naozaj nežije lebo akože pokiaľ z neho urobia ešte väčšieho kokota jak bol v 5. sérii, tak amen tma, našťastie Ivar a nováčik Oleg to vyvažujú. ()

Duchové, bohové a přisluhovači (2019) (S06E03)

Epizóda ktorá prinesie pár zaujímavých vecí, trebárs olegov výjeb s bratom kde sa dočkáme aj súboja ktorý ale tak skoro skončí ako začne, ale zasek trest mu dal popičný, to sa musí nechať. V Kategate Lagertha vyhrabala meč, lebo bazmeci ktorých Bjorn pustil robia chujoviny a dúfam, že čoskoro už pôjde do Valhally. Diel sa celú dobu drží na 3* ale záverečný výjeb vyžratca Olafa s Bjornom to vyťahal hore. ()

Všichni zajatci (2019) (S06E04)

Konečne 5* epizóda, kriplík kuje pikle na Olega, Dir je čoklis, Hvitserk to zas pojebal, ale tie top pasáže sú kecy vyžratca ohľadom vlády Bjorna, a súboj v lagerthinom panstve, kde celkom poteší jedna smrť (viem, že smrť dieťaťa by nemala byť príjemná ale Lagertha  je piča a všetko čo sa jej pojebe mi spôsobuje radosť.) No a ešte týpeček s Islandu má pifku na Bjorna, tak aj jeho by mohol odjebať. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku