Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? (Netflix)

Big Bear

Tak jsem se zase jednou vytočil! Ale způsobila to má nevzdělanost samozřejmě. Ještě že ten Netflix máme! Díky němu jsem dozvěděl co mi jinde tajili a to že Afréd Veliký byl homosexuál. Na tom by asi ani v tom devátém století nebylo možná ani nic neobvyklého. Já proti gayům nic nemám, někdo holky, někdo vdolky! Dle bádání vědců z  Netflixu ale král měl kvůli sexu se svým křesťanským hošanem výčitky, páč věděl, že Ježíš a Bible má na sex s klukama tak trochu jiný názor než Netflix. Přeci jen si musíme uvědomit, že Ježíš Kristus byl nevzdělaný primitiv žijící ve starověku, v době, kdy znali tehdy jen dvě pohlaví! Nu a pod tíhou vědomí těžkého hříchu, zneužíván křesťanem (dobrovolně), rozhodle se šířit víru pravou skrze britské kmeny co jich jen na ostrově bylo. Neměl to tehdy věru jednoduché, krom milostných pletek a z toho pocházejících výčitek se leckdo bouřil a to aby se jeden po Británii s vojskem ulítal. Jeden den tady, druhý den zase tam. Co oceňuji, že se toho tehdy králové sami účastnili a v bitvách stáli s mečem a štítem po boku svých mužů. Já jsem seroš neviděl a ani jsem o něm neměl tucha. Tohle období je pro mne trochu chaos nejen v Británii. Ale tam obzvlášť, protože se to tam fakt mlelo tehdy dost a navíc některá jména či názvy měst, hradů, či lokalit jsou pro mne i po pátem přečtení nevyslovitelné. Nebýt tam importovaného odporného progresivismu z jednadvacátého století, musím říci, že se mi to docela líbilo. Hlavní hrdina zahraný   Sašou Dreymonem měl správné charisma a i ostatní hráli dobře. Z hlediska zbraní a výstroje tohle období moc neumím, ale že by mi tam něco bouchlo do oka jako jindy (třeba komplet oplechovanej chlap v turnajové zbroji), to tam nikde nebylo. Gambesony, drátěnky, jednoduché kulaté štíty, normanské přilby s nánosníky... Za mne ok. Moc se mi líbila tehdejší města! Asi jediné co po gay zápletce bych vytkl, že všichni byly naprosto vyvonění. Hladce oholeni, ostříhání, vlasy umyté v Head and Shouders (tedy bez lupů), hadry až ke mně na gauč voněly Arielem a aviváží s vůní rozkvetlé louky... Tehdy drsné režné oděvy byly od pohledu hebounké na pohled i na dotek! Tohle byla doba, kdy hygiena byla sprosté slovo. Resp. zapomenuté, protože s pádem Říma, odešlo na pár set let lecos nejen kultura a umění. Takže tomuhle vyvoněnému outfitu drsných válečníků co se někde řezali několik týdnů v hlíně podmáčené deštíky od moře či co k ostrovu jeli několik dní na lodích... Chachá. Sice tam v bitvě padne narážka na smrad mužských podpaží, (to možná někoho ze štábu u zabolela z té aviváže hlava a uvědomil si, že tehdy to bylo asi více hardcore...) ale ... Prostě Netflix zase něco natočil. Když vidím tu výpravu, říkám si sakra dyť stačilo málo o mohlo to být dobré. Kdyby nebyl Alfréd gay a kdyby byli všichni trochu od bahna... To by pak na to nikdo nekoukal?  Pochybuji. Prostě tohle je nám servírováno schválně. Ti co trochu znají historii se nenechají opít rohlíkem, ale dnešní divák mileniál, který ví o druhé světové válce mlhavě sotva tolik, že začla v roce 1968 napadením studentů na Národní třídě a skončila popravou Milady Horákové, co o středověku ví, že byl někdy po době ledové, si z toho prostě vezme, že Alfréd Veliký, vítěz bitvy u Edingtonu byl gay. (Já si dělám srandu ale T. Töpferovi žáci u přijímaček napsali na otázku co to byl holocaust, že šlo o židosvký svátek! A jedna studentka u otázky kdo byl Jan Hus napsala, že to byl český šlechtic, který v bitvě na Bílé hoře přišel o oko... !!!!! - jako zcela vážně beze srandy.... To je prostě peklo!!!!! ) Takže v době dnešního všeobecného hloupnutí mi překrucování historie štve a je to fakt kurva nebezpečné! Modlím se aby Netfix netočil něco o T. G. Masarykovi. Opravdu nerad bych viděl všechny ty něžnůstky a čuňačinky mezi ním Rašínem, Švehlou a Štefánikem co by jim pokrokový scénárista Netfusu předepsal!  Jakékoliv překrucování historie. Dávám kvůli tomu jen za tři seky sekerou a odcházím do Valhally. * * * () (menej) (viac)

Cooller

neuvěřitelné jak se dá něco ještě dodatečně sprznit. Serial jsem po shlednuti posledni serie uzavřel sice s poněkud pochmurným pocitem, ale byl jsem nakonec rád že ho tolik nezlikvidovala dnes tak oblibená všudypřitomná propaganda a absurdity snažici se nějak nuceně vyvolávat zvraty v ději. Jenže to jsem se šeredně spletl, Uthredův (skoro) nevlasní synáček se na poslední chvili zblaznil a přidal se k LGBT+- analnim teroristum, což je dnes zřejmě už podmínkou pro jakékoliv natáčení a celé se to opět stočilo uplně jinam. Odvolává se na křesťanství, ale během prvních 15 minut poruší snad všechny přikázání, řiťopišství samozřejmě nevyjmaje. Meč kterým to celé před lety začalo se stal jen radoby vtipnou vsuvkou, poměrně nedůstojně se zabilo par známých postav a nesměl chybět dovětek, že se vlastně jedná o datované anglosaské dějiny. V tomhle připadě by se tomu ovšem dalo věřit, vysvětlovalo by to koneckonců proč novobodý anglosas aka USA utočí na všecky okolo a všichni jsou teplý nebo barevný. Není co víc dodat... snad už o tomhle serialu znova neuslyšim. ()

Grizzly

No nevim no. Serial byl fajn a myslim si, ze si zaslouzil vic. Material, ktery by normalne vystacil na 2 serie smrsknuty do dvouhodinoveho filmu. Jak to asi mohlo dopadnout? Je to jen takova klipovita slatanina, kde se postavy teleportuji z mista na misto. Nefunguje ani pateticka ani epicka rovina. Asi to maj kluci zidovsky dobre spocitany. Ale ja nevidim duvod, proc to takhle trestuhodne dojebat. Myslelj sem si, ze s patou serii se loucim i s Uthredem a po pravde by to tak bylo i lepsi. Dam tomu z nostalgie 3 puntiky, ale je to fakt hrozne prestreleny a jen proto, ze jsem mel pro serial slabost. Objektivne by to bylo mozna na vydrenej jeden. ()

Urukhaj98

V první řadě je třeba říct jednu důležitou věc. Tenhle film primárně slouží jako zakončení seriálu Poslední království a v žádném případě není určen pro diváky, kteří seriál nikdy neviděli. To jen tak na okraj. Poslední království je pro mě strašná srdcovka, která má zcela zaslouženě místo v mé topce nejoblíbenějších seriálů. Se Seven kings must die je to trochu složitější. Z logiky věci je problém už v tom, že tvůrci museli nahustit zápletku, která by jinak vydala na dvě řady seriálu, do jednoho celovečeráku. Děj tak působí jako z rychlíku a docela roztříštěným dojmem, přičemž člověk má při sledování pocit, že dost podstatného je vynecháno. Jinak ale vše, co fungovalo v seriálu, funguje i zde. Skvělá středověká atmosféra, výborní herci, povedené bitky i bitvy. Zakončení Utherova příběhu je pro fanoušky uspokojující a to je ve výsledku to hlavní. Když už jsme se nedočkali řádného zakončení téhle ságy v seriálu, přišli tvůrci alespoň s filmem. A byť nejsem vyloženě nadšen, jsem alespoň, jak jsem již zmínil, spokojen. Budeš mi chybět Uthrede. Tímto filmem totiž končí to nejlepší audiovizuální zpracování jedné důležité etapy v historii britských ostrovů jaké kdy vzniklo. 7/10 ()

papadoce

Toto bolo trápne, nezáživné a hlúpe. Toľko (ne)hercov po jednej neprehľadnej kope som nevidel asi už hodne dlho. Scenár a dialógy jedno veľké tupelo, no tu ozaj nebolo čo oceniť. Vlastne nechápem, že až takto je Netflák ochotný vyhadzovať prachy. Bageťák je jednoducho seriálový režisér a tento fakt bolo poznať snáď v každom zábere. Nemá na to, aby točil celovečerné veľkovýpravné historické eposy. Mňa hlavne mrzí, že som už po druhýkrát v krátkej dobe skočil do tej istej historickej rieky a opäť som narazil na stredovekú sračku. A fakt, že sa tu zase prášili chlapy už nejdem ani komentovať. Je stále väčší problém nájsť hetero film, až má človek pocit, že nevie kto je v menšine. Vážne je toto za potreby? Ako čas bežal, normálne som videl tie miesta, kde mali byť titulky. V podstate som pozeral tri epizódy priemerného seriálu v jednom celku. Vlastne niečo ako pilot. A keďže toto bol pokus o film, dávam zaslúžené hodnotenie. Patrí do kategórie strata času a bieda. Trochu prísnejšie kritériá znesie iba posledná bitka. Ako film 10%. Ako miniséria 30%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD