Vikingové: Valhalla

• USA Vikings: Valhalla
USA, (2022–2024), 21 h 16 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvorcovia:

Jeb Stuart

Kamera:

Peter Robertson

Hudba:

Trevor Morris

Álfrún Laufeyjardóttir, Frida Gustavsson, Joakim Nätterqvist, Bosco Hogan, Mark Huberman, Kenneth M. Christensen, Yvonne Mai, Hafþór Júlíus Björnsson (viac)

Po sto letech povstane nová generace legendárních hrdinů, aby vzala osud do svých rukou a vešla do dějin. (Netflix)

Kopi1

Některé díly dobré, některé nuda. Je škoda, že ani při pouhých 8 dílech to není lépe promyšlené. Bitvy také nikterak zázračné, špatné nebyly, ale že by se jednalo o režisérský masterpiece se opravdu říct nedá (hlavně závěrečná bitva má za mě spousta nelogických věcí). S lokacemi a kostýmy už to má Netflix vyzkoušené a to vše funguje. Zápletka průměrná, vše už jsme to tak nějak viděli, příběh v Uppsale mě spíše nebavil a táhnul se, nepochopil jsem proč najednou poslali Knuta pryč a celá ta linka, že se v Anglii furt střídají na trůnu mě taky moc neohromila. Hodnocení si myslím, že by mělo být větší, za mě je to tak 70 %. Na to, že si to mohli v klidu připravit a rozmyslet, tak jsem čekal více. Zkouknul jsem to spíše k respektu k původním Vikingům, kteří ale poslední 2 sezony servírovali to samé dokola a zde začátek moc dobře nevyšel. Takhle 2.sérii moc nevěřím, ale nejspíš stejně kouknu ze zvědavosti. ()

Montcalm

Nečakal som histórie sa držiaci scénar, ani verné zobrazenie obdobia, na podobné seriály hľadím skôr ako na fikciu s cieľom pobaviť. No tu som sa až tak nebavil. Dve tretiny seriálu dialógy, mnohokrát nezáživné a zbytočné naťahovanie času. Herecké obsadenie ma teda nepresvedčilo, ani charizmou, ani výkonmi. Zachraňuje to aspoň pár svetlých momentov a občasné neočakávané zvraty. Uvidíme, možno bude ďalšia séria zaujímavejšia ()

Nykrous

Za mě velké zklamání. Docela jsem se těšil a ani nízké hodnocení mě neodradilo. Přece jen poslední série původních vikingů měla podobné hodnocení a i tak jsem ji přímo miloval. V tomhle pokračování je velký problém samotná atmosféra. Narozdíl od původního seriálu kde jsem si fakt připadal jak mezi vikingy a říkal jsem si, že to tak opravdu mohlo vypadat, tak tady mi to přijde jako jakýkoliv americký seriál, akorát do něj šoupli vikingy (dialogy, chování postav, atmosféra). Dalším problémem je, že je toho hrozně moc na poměrně malé stopáži. Byl jsem opravdu zmatený kde se berou nějaké postavy a proč dělají co dělají a jak se tam míchají různé problémy mezi sebou. Dále jsem si neoblíbil snad žádnou postavu což mi bylo líto, když u původního seriálu jsem se zamiloval do tolika postav. Jediné co tomu nemůžu vytknout je samotný vizuál, ale jinak si asi na nic jiného nevzpomenu. 50-60% ()

Sharlis

Vikingsky jarl zena cernoska to som fakt este nevidel. Ostatne ked pominiem celkovo multi-kulti-gender a to, ze realne s historiou to ma prd spolocne, tak ostava len prazdna konverzacka. Dobre a kvalitne boje bohuzial chybaju, jedina choreografia je na treningu s Fridou, inak su to len prestrihane sekacky. Nastastie len 8 dielov som dal do konca, ktory ostava ako inak totalne otvoreny. ()

novoten

1. série - 70% - První vítězství si u mě Valhalla připsala už v první epizodě. Je totiž úplně jiná, ať už zcela logicky skladbou postav, tak hlavně přístupem. Na nic se moc dlouho nečeká, k malým půtkám i velkým bitvám dochází překvapivě záhy a co je nejdůležitější - je komu držet palce. V původním seriálu na jeho konci nebylo komu přát vítězství, tady mě baví kompletní ústřední trojlístek, o historicky důležitých vedlejších hráčích typu Krále Knuta ani nemluvě. Ve výsledku je z první sezóny nové kapitoly to jasně nejlepší, co se v historickém univerzu Kattegatu urodilo přibližně od třetí sezóny originálních Vikingů. S trochu lepším provázáním "domácí" a anglické linky se pak může klidně měřit i s těmi nejslavnějšími nájezdy Ragnara, Rolla a spol. 2. série - 80% - Soustředěná dobrodružná jízda, která vypadá mnohem dražší, než pravděpodobně je. Díky tomu se od ní jen těžko odtrhává a v kombinaci s houstnoucími dvorními intrikami jde o čím dál atraktivnější mix dobrodružných či historických seriálů, které v poslední dekádě nejčastěji udávaly tón. Mírnější pasáže s Freydis někdy zpomalí až příliš, ale ani tak se na Valhallu nedokážu zlobit. Důraz klade na témata, která mě zajímají, nezdržuje se se snovými výjevy příliš dlouho a v neposlední řadě ví, kdy skončit. ()

• Oficiální zdroje uvádí, že se seriál odehrává 100 let po událostech původních Vikingů (od r. 2013). Původní Vikingové se však odehrávají na přelomu let 790 a 800, což naznačuje několik titulků v 1. a 2. sérii. Invaze Kanuta Velikého do Anglie (potvrzená několika prameny z první ruky) se odehrála v roce 1010, takže se blíží 200 letům. (LUKICKK)
  • Harekr (Bradley James) vychází z historické postavy Håreka z Tjøtty, norského farmáře a místního náčelníka. (Lynette)
  • Leif Eriksson (Sam Corlett) a Harald Sigurdsson (Leo Suter) jsou zobrazeni jako stejně staří. Předpokládá se, že Leif Eriksson se narodil ve skutečnosti asi 50 let před Haraldem Sigurdssonem. (Lynette)

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (viac)